Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15901 hozzászólás a témában

#8461
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2.353 hozzászólás
NEm egyszerú gumit vásárolni mostanában, alig, van, vagy kapsz dh gumit, esetleg tekkó minõséget...
Ja sport contact, meg silento jó, sokat szereltem fel én is a boltban.

(nincs se kradom, se bobom...)

Ride everywhere.

.


#8462
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
Conti Sport Contact. Schwalbe Silento II. Mindkettõt imádtam, bármelyiket venném újból, ha lenne rá pénzem.

Vagy Conti GP kevláros monti méretben, õt is nagyon imádtam, csak k*rva drága, ha jól emlékszem. Ritchey Light belsõvel használtam.

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#8463
adamszeged

adamszeged

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 274 hozzászólás
Milyen vékony gumit ajánlotok montira ami olcsó,de azé nem gány vacak?Csak aszfalton tolom,és amíg nem lesz meg az outi,addig veszek a gépre egy vékonyat.Tehát ennyire vékony kell(nagyon).Gondolom kell hozzá belsõ is,nemde?Azt is tudtok ajánlani?

#8464
assasinbug

assasinbug

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 893 hozzászólás
Ezek trekking / országúti gumik. Ezeket nézd mtb-re:
http://ebike.hu/term...coll-mtb-slick/
http://ebike.hu/term...l-mtb-felterep/

#8465
Bayla

Bayla

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Sziasztok!

Gumiköpeny vásárláshoz szeretnék segítséget kérni.
A 559x18 méretû felnire biztosan jók-e ezek a köpenyek:

http://ebike.hu/term...-trekking/2519/

http://ebike.hu/term...trekking/12457/

A jelölt szélesség (36 és 42) mit takar, a jelenlegi elöl 2,35, hátul 2,1 szélességû gumikhoz képest?
Érdemes-e az új gumiknál is különbözõ szélességût rakni elõre és hátra. (Mondjuk én a szélesebbet tenném hátra).

Egy 2006-os Mali Mamba kissé skizofrén módon melóbajárós bringa lesz. Napi 54 km, ezért fontos, hogy valami kis menetellenállású, jól gördülõ gumi legyen rajta, na meg bírja a 95 kilós hombár testemet :) anélkül hogy attól kellene tartanom , hogy a felniig felüt momndjuk egy úthiba.

Köszön elõre is a segítséget.

#8466
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
3000.- -bõl meg lehet úszni a Bolond Bobot. Félcsõben is csúszik egyébként, nem is kicsit.
Engem nem gyõzött meg. Fõleg nem a súlya.

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#8467
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2.353 hozzászólás
Valaki tud olyanról, hogy 2.3-as külsõt, amin sûrûbb apró lapos bütykök (háát nem pont azok) vannak és azt, most ha bemegyek itt pestön bjudán valahova a kezembe nyomják?

Ilyen streetes gumi kellene sürgõsen, mert kiszakadt a krad fala..

Ami lehetõségeket én tudok, az ugye az aktuálís kedvenc a kenda k-rad de ritka..

Schwalbe crazy bob, ami vizesen csúszik, és drága, ezért ritka ;)

Vagy maxxis valamilyenje, ilyet még nem láttam, de ha van valahol érdekel, és már olvastam itt róla valami száz oldallal ezelõtt.

Vagy bármi ami 2.3-as és hasonló mint ezek.

Ride everywhere.

.


#8468
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
smirglis?
ez a probléma TÉNYLEG létezik??

#8469
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
a schwalbe gumik közt van aminek oldalfala olyan, hogy ez ne történjen meg.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#8470
fapuma

fapuma

    vendég

  • fórumtag
  • 61 hozzászólás
Sziasztok!
Mióta tárcsafék lett a bringámra szerelve, egy olyan problémám van, hogy folyton "elforog" a belsõ, amitõl persze egy idõ után tönkremegy a szelepnél a gulmi. Találkozott már vki ilyennel? UST-s keréken kívûl van rá vmi megoldás?

#8471
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.977 hozzászólás
Rob, mégvalami a Rocket ról:

"So,ein Schwalbe Aussendienstler war heute bei uns im Laden.1.)Von Schwalbe aus ist der Reifen gar nicht lieferbar,wodurch 2.)unterschiedliche Baubreiten und Gewichte dadurch zustande kommen das über 90%der zur Zeit verkauften reifen sog.OEM Ware ist die bereits im Sommer 2008 für die Fahrradindustrie(Hersteller) gefertigt wurde,von daher entweder nicht die richtige Gummimischung haben oder mit alten Fertigungswerkzeugen hergestellt wurden.Bedingt dadurch wurden zb Performance ohne richtigen Aufdruck(bzw als Evo)ausgeliefert,wodurch wiederum die stark unterschiedlichen Gewichte zustande kommen.Sollte das einer nicht glauben könnt ihr euch gerne in Reichshof vor Ort informieren.Der endgültige RoRo baut exakt so breit wie der Nobby Nic und entspricht dem auf dem Karton angegebenen Gewicht +/- 2-3% und kommt jetzt im Laufe des Januars bzw Februar. "


Kb. ennyi a külömbség.

Zitat februar 21.2009

#8472
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
a performance az a régi space-k, meg balck sharkok, meg ugy kb a 4-5 évvel ezelõtti csúcs gumik alapanyagát takarja. nyilván azért olcsóbb, mert egyszerûbb elõállítani.
alacsoynabb tapadás, de cserébe tartósabb és nehezebb. edzeni kiváló.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#8473
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.977 hozzászólás

és a Racing Ralphom mi, 3 compoud?


Azthiszem minden RR az. (Evo).

en kipróbáltam a Performance szeriát ( Fat Albert) és nekem bejött.


Ha eddig minden o.k volt az RR-al és meg is vagy elégeddel a kopással és áraval, akkor veheted a Rocket R, Evo-t is.

#8474
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
http://www.schwalbe....nt=TechnikInfos

Egyébként minden infó ott van a Schwalbe honlapján.


#8475
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás
és a Racing Ralphom mi, 3 compoud?

#8476
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.977 hozzászólás

Rob: Rocket Ron esetében mit jelent a performance compoud ill. a triple nano?


Remélem én is belepofázhatok.

A triple az a 3 gumikeverékböl elöállitot gumi.
Performacne: egyféle gumiból lett készitve.

A 3 kompoziciós Schwalbe gumik, egyik külsö (puha) rétege, hamar elkopik (+ hidegben bekeményedig)
A bütykök "gyökere" beszakadhatnak a puha réteg miatt (szürke réteg látszódik a szakadásnál)

A Performance kb. 2 x tovább tart, mindig egyformán mozog (hideg/meleg) és kb. fele ár.

#8477
SINTESI´93

SINTESI´93

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 hozzászólás
Nekem hajtogatós meg drótos guminál is volt már ilyen problémem de általában a kevlárosak minõségibb kivitelezésûek szal elõfordulhat h. ott még ritkább is h. nem patttan be a perembe.
www.sintesibikes.com

#8478
copper

copper

    vendég

  • fórumtag
  • 184 hozzászólás
Sziasztok!

Michelin XC Dry külsõt használok, szerintem marha jó gumi, persze ez a szubjektív véleményem :)
Hátránya, hogy felszerelés után általában "ütni" szokott, vagyis a feninél a gumi pereme nem ugrik ki, csak ha többször leengedem-felfújom, akkor kiugrik a gumi a helyére. Ez általános jelenség a hajtogatható külsõknél vagy csak velem történik meg? :) szerintem a drótperemes nem csinál ilyet?!
Filózok, hogy beszerzek Schwalbe Smart Sam-et, ami van hajtogatható és drótos kivitelben is, a drótos fele annyiba kerül. Inkább venném a drótosat, ha nem kell vacakolni a szerelésekor és magától a helyére ugrik...
Kinek mi a véleménye??
Ha meghalsz egy emelkedõn, az azt jelenti, hogy mindent beleadtál...

#8479
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás
Rob: Rocket Ron esetében mit jelent a performance compoud ill. a triple nano?

#8480
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
panaracer mach ss
michelin xc hard terrain
schwalbe smart sam
bontrager revolt super x
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F