Jelentkezz be Regisztrálj
Gumitopik
#8481
Írta 2009. január 16. - 11:34
A hozzáértõk segítségét kérném. A gondom a következõ. Sajnos az elsõ külsõm lassan kezdi megadni magát, és gondoskodnom kellene az újról. A felhasználási területem: nagyrészt város, hetente egyszer kimegyek az erdõbe, és néha néha rámjön az is, hogy lépcsõzgessek kicsit. Jelenleg a Maxxis High Roller Semi Slick külsõjét használom, és nagyon meg vagyok vele elégedve, mert ezt az egészet támogatta nekem. Sajnos mostanában nem nagyon lehet már beszerezni ezt a külsõt, és ha a rémhíreknek lehet hinni, akkor immár 10e felé kúszott az ára is. Azt szeretném kérdezni, hogy milyen hasonló tulajdonságú külsõt tudtok ajánlani, vagy esetleg, ha a fent említett külsõt tud valaki raktáron elfekvõben régi áron (olyan 5-6 e körül).
Segítséget és válaszokat elõre is köszönöm!
Üdv.: Örs
#8482
Írta 2009. január 12. - 21:46
Írok egy kicsit a smart sam -rõl. Nagyrészt versenyeken és teljesítmény túrákon használom hátul, 1100km-t mentem vele eddig. Kis gördülési ellenállása van, közepes a kanyarokban, közepesen fékezhetõ, közepesen mászik, gyorsan kopik (kb. 0,1mm-t 100km-en). Versenyzésre nem az igazi, mert vannak nála könnyebb és jobb gumik. Túrázóknak viszont egész jó választás lehet.
Keresés a topikban... nekem bevált;)
#8483
Írta 2009. január 12. - 21:41
#8484
Írta 2009. január 12. - 12:12
Front 670, Rear 620 Gr.
#8485
Írta 2009. január 11. - 18:20
Hát jó logikusan gondolkodsz
Én olvasatomban nem mindegy hogy 3-4 naponta vagy másfél-kéthetente kell pumpálni...
Nemtom, én a latexbe minden indulásnál belefújok. Egy perc, s akkor precíz lesz a nyomás.
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás
#8486
Írta 2009. január 10. - 22:02
#8487
Írta 2009. január 10. - 21:42
Ez nem teljesen mindegy? Ha már úgyis belepumpálsz, akkor nem mindegy, hogy 4 vagy 5 pumpálást nyomsz bele?
Hát jó logikusan gondolkodsz
Én olvasatomban nem mindegy hogy 3-4 naponta vagy másfél-kéthetente kell pumpálni...
"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám
#8488
Írta 2009. január 10. - 19:16
Állítólag a latex 2,25ön még sûrûbb pumpálást igényel mint 2,1en
Ez nem teljesen mindegy? Ha már úgyis belepumpálsz, akkor nem mindegy, hogy 4 vagy 5 pumpálást nyomsz bele?
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás
#8489
Írta 2009. január 10. - 19:05
Ilyenkor (-7°C) a defektgátló lötty nem igazán mûködik hgoy rohadna meg...
Ha behozom melegre és rápumpálok mûködhet? (Lassú defekt, 10 percet jöttem így vele, azóta még nem nagyon eresztett, fél órája volt, kb 1 bar lehetett benne mikor észrevettem...)
Egyelõre nem ereszt...
"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám
#8490
Írta 2009. január 10. - 17:57
Sziasztok!
Meg tudná nekem mondani valaki, hogy a belsõkre írt -tól-ig méretet mennyire lehet (stílszerûen) rugalmasan kezelni?
Értem itt arra pl., hogy a Michelin Airstop Butyl 1.5-2.2 közé javasolt belsõjét lehet-e együtt használni mondjuk egy 2.25-ös Nobby Nick-kel? A 2.1-ig írt latex belsõt már megkérdezni sem merem...
Köszi elõre is
Állítólag a latex 2,25ön még sûrûbb pumpálást igényel mint 2,1en, idáig egy embertõl ennyit hallottam személyes tapasztalatot, várom a többiekét; mert latexre visszaváltok idén, de még nem tudom mekkora gumival...
Bár tapadásra jobb volt a latexes gummancsnak 2,1külsõ+latex mint a 2,1+butil, mert jobban körülölelte az akadályokat, jobban idomult hozzá. Ebbõl kéretik nem messzemenõ következtetéseket levonni.
"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám
#8491
Írta 2009. január 10. - 17:36
Ha behozom melegre és rápumpálok mûködhet? (Lassú defekt, 10 percet jöttem így vele, azóta még nem nagyon eresztett, fél órája volt, kb 1 bar lehetett benne mikor észrevettem...)
"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám
#8492
Írta 2009. január 08. - 23:19
"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan
"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.
#8493
Írta 2009. január 08. - 22:08
(a társafék megvan, azzal nem lesz gond)
Köszi
Zoli
#8494
Írta 2009. január 08. - 21:36
Latexbelsöt csak tárcsafékes kerékre ajánlanám.
Haverom óriásit esett egy hosszú lejtön, mikor kiégett a latex a forró V- fékes felnitöl.
#8495
Írta 2009. január 08. - 18:45
#8496
Írta 2009. január 08. - 18:32
RAUH-Welt
B E G R I F F
#8497
Írta 2009. január 08. - 17:59
Ezeket sztem inkább azért írják rá, mert a CC-s 2.1-ig "hitelesített" belsõ, ha egy 3'-as DH külsõbe és biciklibe kerül, a vékony anyaga miatt valszeg könnyebben lenne felütve.
#8498
Írta 2009. január 08. - 17:51
Meg tudná nekem mondani valaki, hogy a belsõkre írt -tól-ig méretet mennyire lehet (stílszerûen) rugalmasan kezelni?
Értem itt arra pl., hogy a Michelin Airstop Butyl 1.5-2.2 közé javasolt belsõjét lehet-e együtt használni mondjuk egy 2.25-ös Nobby Nick-kel? A 2.1-ig írt latex belsõt már megkérdezni sem merem...
Köszi elõre is
#8499
Írta 2009. január 08. - 16:18
RAUH-Welt
B E G R I F F
#8500
Írta 2009. január 08. - 16:16

Belépés
Felhasználó létrehozása

Ugrás az oldal tetejére





