Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15901 hozzászólás a témában

#8281
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
van egy uj bringad amivel 200km-t mentel es mar azon gondolkodsz hogy mire csereld le a gumikat?

van sok jo gumi ami sokkal olcsobb mint a nobby nic. majd ha odakerulsz hogy csereerettek akkor elkezdhetsz nezelodni, es itt is leszunk sokan akik adunk tanacsot, de sztem egyelore meg folosleges ezen aggodnod

a belsod pedig presta szelepes, teljesen normalis dolog, orszaguti bringakon csak ilyet talalsz. es a komolyabb mtb-k is ilyennel jonnek. az autoszelep velemenyem szerint autokra valo

eselyes hogy az sks pumpad jo lesz hozza, altalaban ezek olyanok hogy szet kell szedni a pumpa fejet es megforditani benne egy kis muanyag vagy gumi pockot es maris a presta szeleppel lesz kompatibilis
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#8282
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
sv vagy ahogy gyakran nevezik "szingó" szelep (amerikaiak presta szelepnek hivják)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#8283
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 hozzászólás
Gumikérdéssel valahogy gondban vagyok... A gyári Schwalbe Nobby Nic Evolution-ök vannak a bringámon, és ahogy saccolom, maximum 150-200 km-t megyek el velük. Nos, ott van a szeren ez a külsõ, csak a ~2x12e Ft ár kissé ijesztõ. Elég tanácstalan vagyok, mit vegyek helyettük. Hiába olvasgatom a régi hozzászólásokat, sajnos nem értek a bicajokhoz, így inkább csak összezavarodtam. A használat helye: fõleg Hátmas-Határ-hegy, János-hegy, Normafa, Hûvösvölgy és környéke. Aszfalt nem érdekel. :) A bringám egy összelós AM bicaj.

Más; és bocs a teljesen amatõr kérdésért, tudatlanságomért! A mostani belsõmben egy "érdekes" szelepet látok. A mûanyag szelepsapka lecsavarása után még egy réz csavart ki lehet csavarni, és az egész vékonyabb, mint az "autós" szelepek. Hogy hívják ezt a fajta szelepet és ehhez milyen pumpa kell? Kettõ pumpám van, egy hordozható könnyû SKS és egy nagy, nyomásmérõs autóspumpa; de még nem próbáltam egyikkel sem fúlni a kerekeimen, mivel egészen új még a bringa.

_____________________________________________
AM rlz


#8284
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
0. tapasztalatok a kapitányól:
:). Sokkal barátibbnak tûnik a mintázata sûrûségre és sugárirányú elhelyezkedésre. Furcsa, olyan mintha kb azonos nyomáson jobban körülölelné a kiálló dolgokat. Kanyarodni (udvari tapasztalatok alapján) disznó módon lehet vele, nem nagyon tudom megcsúsztatni. Szimpi :)
Ha az égeiek is úgy akarják szombaton élesben is megnyúzom kicsit...

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#8285
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
Tioga DH-t jó könnyû felütni. Forintot nem ér.

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#8286
Bigtibi

Bigtibi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 392 hozzászólás
Nem is tudom, le merjem-e írni... Nekem a hétköznapi dolgozni járós montimon rubena valamicsoda, 1,5 colos teljesen slick gumi van, télen, nyáron, jó pár ezer km van már benne és semmi baja, pedig igen rossz minõségû mellék utakon járok vele. Ja! nem volt 1500 ft!

azon kivul hogy nehez, nem nagyon van hatranya a Marathon Plus-nak. lehet ra mondani hogy draga, de iszonyat sokaig birja, szoval egy ideig ugysem kell cserelni.

en is csak ajanlani tudom



#8287
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
azon kivul hogy nehez, nem nagyon van hatranya a Marathon Plus-nak. lehet ra mondani hogy draga, de iszonyat sokaig birja, szoval egy ideig ugysem kell cserelni.

en is csak ajanlani tudom
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#8288
Trek3900

Trek3900

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 305 hozzászólás
Nos én ilyen gumival tekerek 2 éve:
http://ebike.hu/term...-mtb-slick/334/
Esõben sem volt semmi gondom azon kívül kicsit saras lett a hátam.


#8289
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Ha veszel egy slick külsõt akkor nyilván kisebb lesz a gördölési ellenállás. Viszont lehet kínosan kerülnöd kellmajd a terepet / vizes aszfaltot. Ez utóbbi nyilván függ a konkrét típustól. Van semi-slick külsõ, amin középen alig van minta, a széleken viszont van pár bütyök ami aszfalton nem éri el az utat. Ha mégis terepre tévednél...

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#8290
vacsabi

vacsabi

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
egy egyszerû kérdésem lenne hozzátok
van egy régi, Giant MTB-om, amit elsõsorban (szinte kizárólag) aszfalton használok
a külsõm eléggé elhasználódott, még gyári
érdemes lenne lecserélni egy országúti MTB külsõre? min javítana és mi romlana?
köszönöm a válaszotokat (és a türelmeteket:)

#8291
bringa

bringa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 751 hozzászólás
Üdv! Az elõzõ Rocket Ron-os okfejtés óta vkinek tapasztalat? A 2.1-es tényleg 1.9 kinézetû?

#8292
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
Merida Trail gumival van valakinek tapasztalata?

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#8293
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.278 hozzászólás

Tegnap probáltam sima Fat Albertot UST felnire szerelni.
Tej, kompresszor minden kéznél volt. Felfujtam és "blub" becsuszott a perembe simán a gumi.
Azonnal szelelést észleltem, de nem mint elvárt a peremen, hanem az elsön 2 x kb. 3 cms vágás volt az oldalába, meg 2 lyuk a profil felé.
Hátsón 3 pici lyuk.
Megemlitteném, hogy a gumát kb. 3 hónapja tekerem terepen, Michelin Latex belsökkel. Egy defekt nélkül.
Szóval nem szerelem át öket tejes rendszerre.

Csak ugy megemlitettem.

naja ...többnyire sajna csak zsírúj gumival mûxik
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#8294
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.977 hozzászólás
Tegnap probáltam sima Fat Albertot UST felnire szerelni.
Tej, kompresszor minden kéznél volt. Felfujtam és "blub" becsuszott a perembe simán a felnibe.
Azonnal szelelést észleltem, de nem mint elvárt a peremen, hanem az elsön 2 x kb. 3 cms vágás volt az oldalába, meg 2 lyuk a profil felé.
Hátsón 3 pici lyuk.
Megemlitteném, hogy a gumát kb. 3 hónapja tekerem terepen, Michelin Latex belsökkel. Egy defekt nélkül.
Szóval nem szerelem át öket tejes rendszerre. Lehet 2-3 pici lyuk betömödött volna, de elöl a vágások.... szóval Snake Skin lenne esetleg ajánlatos.

Csak ugy megemlitettem.

#8295
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
ugy remlik hogy a schwalbe presta szelep szetszedheto.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#8296
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás
Hát nem:D!
Gondolkodtam még az RK-RR kombón, de szerintem az már elég bevállalós lenne... így szerintem marad a NN-RR... NN elõre a gyári ajánlást megfordítva?
700g-ot nem tudom mire mondta... most már tényleg elbizonytalanítottál:D lehet, hogy az egész rendszerre? Na mindegy...

Ki ismer szétszedhetõ presta szelepes belsõt? Ne tartsa magában az infót!

#8297
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.278 hozzászólás
PBG
ha nincs dágvány
elõre NN hátra RR

de ezzel nem mondtam újat :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#8298
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

Hát, ha szétszedhetõ szelepes...

Joe bácsi belsõje van vagy 700gramm(legalábbis ezt mondta Luki)... valami Michelin belsõrõl beszélt... utánanézek! Vagy az elég ritka mit takar? Milyen típusokat?
A megfelelõ gumikombót még mindig várom:)!


700 gr még DH belsõnek is durva lenne :) Nem inkább 70?

Általában véve XC versenyekre vmi markáns mintával rendelkezõ gumit tennék fel, mivel ezek inkább csiki-csuki, technikás pályákkal bírnak, így nem egy jó gördülésû gumi jelent elõnyt, mint egy maratonon...

#8299
troger

troger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 296 hozzászólás
Vredestein Tiger claw 1.6 vasárnap mentem vele egy 60-ast terepen.......sárban, köveken ,gyökereken át........

Hát tudni kell vele bringázni.......

Nagyobb méretben nem lehet rossz, de ebben az 1.6-os méretben halálos, viszont nem nehéz :-)
Merida a nyugat dácsiája, de jó a garis ügyintézése

#8300
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás

PBG, könnyebb belsõket nem akarsz? 125g-os Maxxis például? Akkor tudnád kompenzálni a lötyit.


Hát, ha szétszedhetõ szelepes...

Joe bácsi belsõje van vagy 700gramm(legalábbis ezt mondta Luki)... valami Michelin belsõrõl beszélt... utánanézek! Vagy az elég ritka mit takar? Milyen típusokat?
A megfelelõ gumikombót még mindig várom:)!