Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15901 hozzászólás a témában

#8221
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás
A keréknyomás eléggé soktényezõs dolog, nem lehet rávágni, hogy X bar.
Hány kg vagy, milyen gumid van, mennyire köves terepen kívánod használni, teleszkópod van-e, esetleg fullyd van, mennyire vagy technikás lefelé, felniszélesség sem elhanyagolható.

A válasz valahol 2-3,5 bar között van.

Én 2,2"-os Conti Mountainggel vagy Racekinggel elõl 2,2, hátul 2,6baron megyek, ha abszolút nem tudom, hogy mire számítsak, akkor 2,3/2,8, így nem ütöm fel a kerekem. Mindezt 70kg-hoz és elsõtelóval nyomulok.

#8222
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

köszi a kérdésemre a segitséget!:)

még egy kérdés: a kerék nyomása milyen legyen, ha tudom hogy erdõben megyek végig? mennyire kemény vagy mennyire puha, esetleg BAR-ban

Ha rutintalannak érzed magad szerintem 3 bar alá ne enged mert akkor már viszonylag " könnyen " feltudod ütni, 3.5-4 maximális nyomás, utána már nagyon pattogós lesz a kerék.
Én általában 2.5 báron használom.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#8223
Daveee277

Daveee277

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 317 hozzászólás
köszi a kérdésemre a segitséget!:)

még egy kérdés: a kerék nyomása milyen legyen, ha tudom hogy erdõben megyek végig? mennyire kemény vagy mennyire puha, esetleg BAR-ban

#8224
Gasy

Gasy

    vendég

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás
Sziasztok. Igazából a szempontok: Ne kopjon túl gyorsan. Jó defektállóság. Az hogy mennyire fog vissza az nem érdekel. Fõként erdõben használnám, és ott is inkább a déhás részeken. 2.35-ös vastagságúra gondoltam, mert merevvázam van és akkor csak elõny ha kicsit ballonosabb. A súly nem számít annyira. Milyen külsõt ajánlotok?

Mindenütt jó, de mindig elzavarnak.:bananadan
Hogy lehet ide userbart tenni?


#8225
Delma01

Delma01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.247 hozzászólás

Rubena Neptune 2.1-est használt valaki?
A Speci Resolutiont váltaná. Remélem van ez is olyan defektálló.:)


én nem ajánlom, túl puha, nagyon gyorsan kopik, szakad, és hamar kapsz defektet
igazából sehova sem jó, sárban sem az igazi, nem tisztul és nagyon ballonos, vastag

csináltam pár képet:
http://img353.images...00905020016.jpg

ennyiért van már Kenda ami sokkal jobb tulajdonságban!

#8226
TREKs Atesz

TREKs Atesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 789 hozzászólás

az LTV MEridások forgalmaznak hasonlót, azt nem tudom hogy lehet hozzájutni, nézz utána neten



Üdv.
Kõszi a gyors választ.

Hasonlókat mindenhol ajánlottak,de azok horror áron vannak.

Én konkrétan csak erre a linkelt cuccra gondoltam.
link:http://www.defekt-st...rmekek-off-road

Viszont most látom hogy online és telefonon is meg lehet rendelni,aszthiszem jövõ héten rendelek is egy szettet.

Azért nagyon köszönöm a segítséget.
TREK bike-on szebb az élet!!:cool2:

#8227
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Decathlonban tuti van legalább 2 típus, 1200-2000 Ft körül.

#8228
kolin

kolin

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 358 hozzászólás

Üdv mindenkinek.

Egyetlen kérdésem lenne.

Látott már valaki a kereskedelemben(bringa boltokban) a Bringaexpón bemutatott DefektStop defektmentesítõ lötyit?
Ha igen hól és pláne mennyi pénzért?

A válaszokat elõre is nagyon köszi mindenkinek.


az LTV MEridások forgalmaznak hasonlót, azt nem tudom hogy lehet hozzájutni, nézz utána neten

szerintetek egy hegyi teljesitmény-túrára, a zemplénbe hány belsõt vigyek?
csak ugy átlagban? tudom a szerencse függvénye is ez a dolog. a táv 50km, és fõ része erdõben megy


hát én mindig csak egy belsõt viszek mindenhova, még amikor maratonoztam akkor is, de mindig volt nálam foltkészlet is

#8229
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

szerintetek egy hegyi teljesitmény-túrára, a zemplénbe hány belsõt vigyek?
csak ugy átlagban? tudom a szerencse függvénye is ez a dolog. a táv 50km, és fõ része erdõben megy

2-öt a kerekekre felszerelve:)1 pót belsõt, meg gumi leszedõt és javító készletet és vihetsz még egy defekt javító habot is
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#8230
Daveee277

Daveee277

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 317 hozzászólás
szerintetek egy hegyi teljesitmény-túrára, a zemplénbe hány belsõt vigyek?
csak ugy átlagban? tudom a szerencse függvénye is ez a dolog. a táv 50km, és fõ része erdõben megy

#8231
TREKs Atesz

TREKs Atesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 789 hozzászólás
Üdv mindenkinek.

Egyetlen kérdésem lenne.

Látott már valaki a kereskedelemben(bringa boltokban) a Bringaexpón bemutatott DefektStop defektmentesítõ lötyit?
Ha igen hól és pláne mennyi pénzért?

A válaszokat elõre is nagyon köszi mindenkinek.
TREK bike-on szebb az élet!!:cool2:

#8232
Janes

Janes

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás
Rubena Neptune 2.1-est használt valaki?
A Speci Resolutiont váltaná. Remélem van ez is olyan defektálló.:)

#8233
kolin

kolin

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 358 hozzászólás
hát nekem factory dh-m van, 2,3-as, drótos, elég vékony az oldalfala, asszem olyan durván 900 g körüli, az nem rossz ekkora drótos gumitól:) nagyon szeretem! csak kár, hogy nem lehet kapni puha összetételût, legalábbis én nem tudok róla...

#8234
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
hája :-)
mennézük élõbe' láttam itt vhol futólag boltban.

#8235
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Régi klasszikus, igazi "allgemeine" gumi. Ha jó árban van, akkor az valószínûleg a drótos, és annak nem olyan jó a súlya. De te erõs vagy:D, úgyhogy jó lesz.


#8236
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
öhöm
tioga faktori xc 2.1 R/F?
elõl is hátul is?
csak mer most naon jó árban van a falcos
mindenhova, mászkálni lájt belsõvel
vki szenved ilyesmivel?http://www.tiogausa....oryextreme.html

#8237
Ödön

Ödön

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
Megfogadtam Bálint a tanácsodat és vételeztem 2 2.2es Mountain Kinget. Egész jok.

#8238
kolin

kolin

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 358 hozzászólás

Csiliset tudok RQ-bõl 13-ért. De az nem olcsó.


hali! netán tudsz szerezni conti gumikat? ha igen mennyi lenne az új kaiser?
köszi!

#8239
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
igen elöl irányítás, iránytartás a lényegesebb hátul egyértelmûen a nyomaték átadás
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#8240
copper

copper

    vendég

  • fórumtag
  • 184 hozzászólás
Sziasztok!

Egy kérdés:
beszereztem egy pár Michelin XC dry 2 típusú gumit és a leírás szerint a hátsó kerékre fordítva kell feltenni. Ennek mi az oka szerintetek, emelkedõn jobban tapad?
Tehát az elsõ keréken a V irányú mintázat elõre néz, a hátsón a V hátra néz
Ha meghalsz egy emelkedõn, az azt jelenti, hogy mindent beleadtál...