Miért kérsz tanácsot ha nem fogadod meg. Reméljük ezek után jobban megfogadod õket.hali
kb egy hete másoltam be egy linket a külsõmmel, hogy azzal menjek e a zemplénbe, lehet hogy emlékeztek...
az óvó tanácsot nem fogadtam meg saajna, s kulccsonttörés lett a vége...
máskor jobban odafigyekek:)
Jelentkezz be Regisztrálj
Gumitopik
#8141
Írta 2009. május 13. - 19:26
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!
#8142
Írta 2009. május 13. - 19:23
#8143
Írta 2009. május 13. - 19:15
két amatõr kérdés:)
joe bácsi defektgátló lötyijét szingõs belsõbe bele lehet nyomatni?ill. ha benne van,és külsöt szeretnék cserélni,és leengedem a belsõt ugye nem fogja kiszorni magából?
bocsi a luzer kérdésekért:D
köszönöm!
Üdv.
Ha szingós szelepes belsõd van akkor szerintem próbáld meg szelep átalakítóval(biztos hallottál már róla ilyen filléres cucc amivel a szingós szelepet lehet autószelepesre átalakítani) vagy miért nem használsz eleve autószelepes belsõket?
Én mióta az eszemet tudom csak autószelepes belsõket használok,nincs vele annyi sz**rakodás mint a szingóval és ha éppen nincs az embernél pumpa akkor bármelyik benzinkútnál fell lehet fujni.
Más:szerintem próbáld ki ezt az új Defektstop-os lötyit további infó a www.defekt-stop.hu még elég újj dolog,de már többektõl hallottam akik használták ezt is azt is hogy sokkal jobb mint a joe bácsié.
#8144
Írta 2009. május 13. - 18:40
két amatõr kérdés:)
joe bácsi defektgátló lötyijét szingõs belsõbe bele lehet nyomatni?ill. ha benne van,és külsöt szeretnék cserélni,és leengedem a belsõt ugye nem fogja kiszorni magából?
bocsi a luzer kérdésekért:D
köszönöm!
Ha szétszedhetõ a presta szelep, akkor igen. És nem, nem fogja kinyomni magából a cuccot... állítólag úgy kell állítani a kereket, hogy vízszintes legyen a szelep, és úgy a legbiztosabb.
Bacsesz már csinált olyat is, hogy injekcióstûbe belerakta a lötyit, felfújta kb. 3 barra a a belsõt, és átszúrta, beletolta a tejet, és kész, jó volt:D Persze nem vékony tûvel, mert az ugye eltömõdött volna a gumitól. Szóval nem szétszedhetõ presta szelepesbe is beletölthetõ ilyen módon... de én nem próbálnám ki.
#8145
Írta 2009. május 13. - 18:32
#8146
Írta 2009. május 12. - 15:07
akartam javasolni, hogy szélesebb gumit vegyél de mire végigolvastam rájöttem, hogy erre jutottál te is.
a homokban amugy a mélyebb mintázat segit, de az nincs jó hatással a gördülési ellenállásra (sarkítok, de ez a lényeg) szóval mindenképpen kompromisszummal kell élned.
van 700x35C méertû cx comp-unk (3900 huf, drótos) vagy a másik véglet 700x35C racing ralph (340g hajtogatós triple nano, 14900 huf) de amit ajánlanék szivem szerint, bár nem tudom homokon hogy viselkedik trekkingen, de montin egy jóindulatú általános külsõ, a 700x35C smart sam, van (azt hiszem)hajtogatós performance kivitelben 5900 kisker.
esetleg specialized houffalize cx 7900-ért (link)
a többiek majd ajánlanak valami olyasmit is, amit nem mi forgalmazunk
kicsit tajekozodtam a temaban - a land cruiser is szimpi. az milyen? talan az a legszelesebb gumi, amit lattam 28as kerekre.
emellett a masik jelolt az altalad is javasolt smart sam. ehhez kepest?
azt lattam, hogy 2x nehezebb, mint a mostani gumim, nem valtozik meg nagyon a canga iranyithatosaga?
#8147
Írta 2009. május 12. - 14:45
joe bácsi defektgátló lötyijét szingõs belsõbe bele lehet nyomatni?ill. ha benne van,és külsöt szeretnék cserélni,és leengedem a belsõt ugye nem fogja kiszorni magából?
bocsi a luzer kérdésekért:D
köszönöm!
#8148
Írta 2009. május 12. - 13:47
gondolkodom egy eskaron elsõ kerékre, (ha van itthó 2bliss) de nem kisérleteznék más löttyel
ha már szóba került az Eskar. maga a minta nekem bejövõs. jól tart kanyarban, és fékezéskor is profi. vizet, sarat nem annyira szereti, eltömõdik, de az agresszív mintákhoz képest viszonylag könnyen gurul.
drótos van nekem.
#8149
Írta 2009. május 12. - 13:34
#8150
Írta 2009. május 11. - 21:37
A sebesség mindent megold.
#8151
Írta 2009. május 11. - 21:06
Rob, lesz/van speci tubeless lötyi (mármint itthó elérhetõ) ?
gondolkodom egy eskaron elsõ kerékre, (ha van itthó 2bliss) de nem kisérleteznék más löttyel
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való
#8152
Írta 2009. május 11. - 21:02
"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan
"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.
#8153
Írta 2009. május 11. - 20:51
akartam javasolni, hogy szélesebb gumit vegyél de mire végigolvastam rájöttem, hogy erre jutottál te is.
a homokban amugy a mélyebb mintázat segit, de az nincs jó hatással a gördülési ellenállásra (sarkítok, de ez a lényeg) szóval mindenképpen kompromisszummal kell élned.
van 700x35C méertû cx comp-unk (3900 huf, drótos) vagy a másik véglet 700x35C racing ralph (340g hajtogatós triple nano, 14900 huf) de amit ajánlanék szivem szerint, bár nem tudom homokon hogy viselkedik trekkingen, de montin egy jóindulatú általános külsõ, a 700x35C smart sam, van (azt hiszem)hajtogatós performance kivitelben 5900 kisker.
esetleg specialized houffalize cx 7900-ért (link)
a többiek majd ajánlanak valami olyasmit is, amit nem mi forgalmazunk
koszi a valaszt - epp olyan cx compot hasznalok, amit irsz
cxproval mi a tapasztalat?
az hogy drotos vagy hajtogatos, mi a szerepe?
#8154
Írta 2009. május 11. - 17:35
akartam javasolni, hogy szélesebb gumit vegyél de mire végigolvastam rájöttem, hogy erre jutottál te is.szeretnem segitsegeteket kerni.
van egy 28as cube crosstrekking bringam. toltesen, erdoben, varosban szoktam vele tekerni eleg vegyes terepen. eddig nagyon bevalt a rajta levo schwalbe cx comp gumi, viszont par hete egy olyan kornyeken bringazom, ahol nagyon kiszamithatatlan. gyornel a szentivan melletti erdoben eleg homokos a talaj, par cm, nehol pedig meg melyebb. dongolt talajon, kavicson meg sose hagyott cserben, viszont ha par cm homok van a terepen, olyan mintha jegre mennek vele. ratesz egy lapattal, hogy eleg nagy bringa, magas sulyponttal es nem igazan fordulekony.
tisztaban vagyok vele, hogy nem ilyen terepre valo a bringa - igazabol csak azt szeretnem kikuszobolni, hogy ne veszitse el hirtelen a tapadast, es ne valjon iranyithatatlanna. mar szinte parazok ilyen helyeken, hogy nehogy fejre alljak vele - ahol homokos es kicsit van dolesszoge a terepnek, azonnal kimegy az eleje. tudnatok valami olyan alkalmasabb gumit, ami aszfalton alacsony gordulesi ellenallasu, de nem jon zavarba ilyen terepen sem? vagy ez a vekony gumi miatt total eselytelen?
a homokban amugy a mélyebb mintázat segit, de az nincs jó hatással a gördülési ellenállásra (sarkítok, de ez a lényeg) szóval mindenképpen kompromisszummal kell élned.
van 700x35C méertû cx comp-unk (3900 huf, drótos) vagy a másik véglet 700x35C racing ralph (340g hajtogatós triple nano, 14900 huf) de amit ajánlanék szivem szerint, bár nem tudom homokon hogy viselkedik trekkingen, de montin egy jóindulatú általános külsõ, a 700x35C smart sam, van (azt hiszem)hajtogatós performance kivitelben 5900 kisker.
esetleg specialized houffalize cx 7900-ért (link)
a többiek majd ajánlanak valami olyasmit is, amit nem mi forgalmazunk
"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan
"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.
#8155
Írta 2009. május 11. - 16:08
#8156
Írta 2009. május 11. - 11:20
van egy 28as cube crosstrekking bringam. toltesen, erdoben, varosban szoktam vele tekerni eleg vegyes terepen. eddig nagyon bevalt a rajta levo schwalbe cx comp gumi, viszont par hete egy olyan kornyeken bringazom, ahol nagyon kiszamithatatlan. gyornel a szentivan melletti erdoben eleg homokos a talaj, par cm, nehol pedig meg melyebb. dongolt talajon, kavicson meg sose hagyott cserben, viszont ha par cm homok van a terepen, olyan mintha jegre mennek vele. ratesz egy lapattal, hogy eleg nagy bringa, magas sulyponttal es nem igazan fordulekony.
tisztaban vagyok vele, hogy nem ilyen terepre valo a bringa - igazabol csak azt szeretnem kikuszobolni, hogy ne veszitse el hirtelen a tapadast, es ne valjon iranyithatatlanna. mar szinte parazok ilyen helyeken, hogy nehogy fejre alljak vele - ahol homokos es kicsit van dolesszoge a terepnek, azonnal kimegy az eleje. tudnatok valami olyan alkalmasabb gumit, ami aszfalton alacsony gordulesi ellenallasu, de nem jon zavarba ilyen terepen sem? vagy ez a vekony gumi miatt total eselytelen?
#8157
Írta 2009. május 11. - 09:32
#8158
Írta 2009. május 11. - 08:35
kb egy hete másoltam be egy linket a külsõmmel, hogy azzal menjek e a zemplénbe, lehet hogy emlékeztek...
az óvó tanácsot nem fogadtam meg saajna, s kulccsonttörés lett a vége...
máskor jobban odafigyekek:)
#8159
Írta 2009. május 11. - 06:15
Mérd már le légyszives hogy mennyit nyom egy flakon defektstop mert sanda gyanum hogy lényegesen nehezebb lehet mint a viz és akkor lehet hogy veri még a fél kilot is a két kerékbe valóÜdv.
Én emileztem velük és meg kérdeztem hogy mégis mennyit kellene adagolnom ebbõl a csodaszerbõl 2 db 26x2,2-es méretü kerékbe ill gumiabroncsba,és nekem azt írták vissza hogy elég ha 1 db flakont(380ml) veszek és kerekekként 150 ml-ert beletõltök,de hogy ha nem vagyok grammániás,(márpedig nem vagyok) akkor akár 190 ml-ert is lehet tõlteni kerekekként.:wtf:
Szerintem egy próbát megér a tõrténet.
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!
#8160
Írta 2009. május 10. - 23:35
Üdv mindenkinek!
Olyan problémám van, hogy a Kelly's Cobra 2.0 -s külsõ gumim eléggé elkopott és szeretnék venni helyette valami olyat ami egy kicsit jobban tapad, mert ezzel sokszor neccesnek érzetem a közlekedést kavicsos talajon. Tudnátok tanácsolni valami megfelelõt? Elsõsorban városban és enyhébb terepen használnám.
Elõre is köszönöm a segítséget!
Hát igen most sokan sokféle gumit fognak javasolni ami érthetõ, mert sok gumi van a piacon és igen jó minõségûek, nyilván mindenkinek más vállt be.
Neked kell választani de egy a lényeg ha sokat aszfaltozol akkor legyen a gumi közepén egy összefüggõ vagy majdnem összefüggõ minta hogy egyenesben minnél kissebb legyen a gördülési ellenállása de a szélén legyenek bütykök ha puhább homokos talajra tévedsz az meg tud kapaszkodni és irányt tart.
Ennyit tudok tanácsolni.

Belépés
Felhasználó létrehozása

Ugrás az oldal tetejére





