Jelentkezz be Regisztrálj
Gumitopik
#7661
Írta 2009. augusztus 13. - 16:29
#7662
Írta 2009. augusztus 10. - 23:59
a nem defektes belsõk miért eresztenek?
a városimba ha 4bart tolok, egy hét múlva 2.5 sem marad. nem defektes pedig
ja, a joe's tejet autószelepes belsõbe hogy tennétek bele?
Sok dologtól függ, de leginkább a ritkásabb vagy egyenetlenebb gumiszerkezettõl. És olyan lyuk is van, ami éppen ennyire ereszt - de még a víz alá nyomással is nagyon nehéz kideríteni, hogy ténylegesen ereszt. Nekem a városi 3 bar alá sohasem esik, de annyira simán lemegy 4-4.5-rõl. Az országútimat meg gyakorlatilag minden menet elõtt pumpálni kell, mivel a 8 bar-t semmi sem tartja meg. A montimnál a latexet (a ritkás anyagszerkezet miatt) értelemszerûen mindig pumpálni kell.
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás
#7663
Írta 2009. augusztus 10. - 21:35
jelen esetben a kolléga nem ust külsõt használt.....de ezt irtam isTig! Az ust-s külsõk többletsúlya? Nekem úgy rémlenek, hogy azonos gumiknál min. 100-150 gramm többlet van.
Nem mintha és szaroznék a súllyal, mert nekem latexben van a takony. Mondjuk a kerékszett megáll 1600g-ban.
"külsõ az emlitett esetben ugyanaz"
a példa erre vonatkozott
nekem azt a pár grammot (új sváblinál kb egy belsõ súlyával nehezebb az ust, tehát csak kb a szötty amivel nehezebb keréxettem meg úgyis ua, annál könnyebbet eg úgysem használnék ) meg bõven megéri az extra tapadás és menetkomfort
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való
#7664
Írta 2009. augusztus 10. - 20:25
a latex nem "szívja" fel hamarabb a lötyit?
Nem tudom, tavasz óta van benne, egyelõre még lötyög benne.
#7665
Írta 2009. augusztus 10. - 20:22
#7666
Írta 2009. augusztus 10. - 20:17
latex 120-130g/darab
tej 60-80 g / kerék
akkor ?
Tig! Az ust-s külsõk többletsúlya? Nekem úgy rémlenek, hogy azonos gumiknál min. 100-150 gramm többlet van.
Nem mintha és szaroznék a súllyal, mert nekem latexben van a takony. Mondjuk a kerékszett megáll 1600g-ban.
#7667
Írta 2009. augusztus 10. - 19:15
na holnap ki is próbálom, köszi;)
#7668
Írta 2009. augusztus 10. - 19:00
"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."
"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]
#7669
Írta 2009. augusztus 10. - 18:48
a városimba ha 4bart tolok, egy hét múlva 2.5 sem marad. nem defektes pedig
ja, a joe's tejet autószelepes belsõbe hogy tennétek bele?
#7670
Írta 2009. augusztus 09. - 21:50
ez is relativInkább arra gondoltam, hogy mennyivel nehezebb viszont egy hagyományos felnihez, latex belsõhöz képest.
.
kb pont semmivel...
80 kiló és fölötte 1600 grammnál könyebb tartósan használható keréxettet úgysem tudsz kreálni, azt meg lehet ust felnibõl is.
külsõ az emlitett esetben ugyanaz
latex 120-130g/darab
tej 60-80 g / kerék
akkor ?
ettõl független én csak ust vagy legalább 2bliss külsõt használnék, de én nem grammozok...
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való
#7671
Írta 2009. augusztus 09. - 14:45
Értem, köszi. Akkor nem lesz ilyenem.Jani; végülis mûködött, de elképesztõ meló volt felrakni, nem csak a belsõ ráerõltetésére gondolok, hanem sokkal inkább a precíz szétvágásra, és kihajtásra, miközben felrakod a külsõt. Gondolom ügyességfüggõ is, de több órás móka...
És ronda. És nem is könnyebb. És tuti, h jóóó darabig nem akarsz külsõt cserélni
És kb. "latex-sebességgel" engedte a levegõt.
Vannak elõnyei is, de azok kevésbé materializálódnak; a "házi barkács-fíling" és a "tubeless kerekem van-fíling". Akkoriban ez, ha lehet, még ritkább doog volt. De gondolom, a fentiekbõl lejött, hogy én sokkal praktikusabbnak tartom a belsõs megoldást.
A sebesség mindent megold.
#7672
Írta 2009. augusztus 09. - 12:49
a biciklim tömegéhet képest, amikor benne volt a belsõ, meg a szalag
mert mire gondoltál?
Keréken ekkora különbséget gyakorlatilag bármilyen gépen megérzel.
Inkább arra gondoltam, hogy mennyivel nehezebb viszont egy hagyományos felnihez, latex belsõhöz képest.
Jani; végülis mûködött, de elképesztõ meló volt felrakni, nem csak a belsõ ráerõltetésére gondolok, hanem sokkal inkább a precíz szétvágásra, és kihajtásra, miközben felrakod a külsõt. Gondolom ügyességfüggõ is, de több órás móka...
Vannak elõnyei is, de azok kevésbé materializálódnak; a "házi barkács-fíling" és a "tubeless kerekem van-fíling". Akkoriban ez, ha lehet, még ritkább doog volt. De gondolom, a fentiekbõl lejött, hogy én sokkal praktikusabbnak tartom a belsõs megoldást.
#7673
Írta 2009. augusztus 09. - 12:40
az hogy pl egy 14 kilós gépnél 400 gramm mínusz igazából mindegy, de egy 10 kilósnál ez már sokat jelent
jaa
11.5-bõl kb. én érzem
#7674
Írta 2009. augusztus 09. - 12:38
a biciklim tömegéhet képest, amikor benne volt a belsõ, meg a szalag
mert mire gondoltál?
az hogy pl egy 14 kilós gépnél 400 gramm mínusz igazából mindegy, de egy 10 kilósnál ez már sokat jelent
#7675
Írta 2009. augusztus 09. - 12:22
attól függ, mihez képest
a biciklim tömegéhet képest, amikor benne volt a belsõ, meg a szalag
mert mire gondoltál?
#7676
Írta 2009. augusztus 09. - 11:46
Tényleg, errõl jut eszembe. Valaki mondta, hogy régebben kipróbáltad a 24es belsõs nem ust felni, nem ust gumi párost belsõ nélkül felrakva (kicsit értelmetlennek tûnik a mondat, de remélem értedattól függ, mihez képest
A sebesség mindent megold.
#7677
Írta 2009. augusztus 09. - 11:36
kb 3-400 grammot spóroltam vele, ahogy sejtem
attól függ, mihez képest
#7678
Írta 2009. augusztus 09. - 11:08
reggelre az elsõ kicsit engedett, de felfújtam, és elindultam vele, onnan már nem volt semmi gond. verettem bele 60 km-t, nem volt vele gond, most 2.2 baron vannak kb
kb 3-400 grammot spóroltam vele, ahogy sejtem
#7679
Írta 2009. augusztus 08. - 02:45
Ez a lényeg.felütés ellen nem véd csak szúrás ellen
A sebesség mindent megold.
#7680
Írta 2009. augusztus 07. - 22:11

Belépés
Felhasználó létrehozása

Ugrás az oldal tetejére






