Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15901 hozzászólás a témában

#7701
labidani

labidani

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.124 hozzászólás
Hali!
Aki egy könnyû, nem horror árban lévõ gumit akar, ami nem gurul rosszul, és a mintája is rendben van, annak ajánlom a Maxxis Crossmarkot. ákciósan 7100ft, és ami meglepett, hogy odaba..ott a Raceking Worldcupomnak súlyban. A Raceking 2.2-es méretben 492 g, ez a Crossmark 2.1-esben 472g Néhány ismerõsöm használja, csak a drótos verziót meg az UST-set teljes megelégedéssel.
Más: Vettem egy gumit edzõguminak, egy Maxxis Ardent-et. Nem egy súlybajnok (740g), de a mintája nem tûnik rossznak, ballonos is. Használt már valaki ilyen gumit? A hétvégén kipróbálom, van rá esély, hogy felrakom Mátrára, ezt azért csak nem ütném fel. A fogy ára 3990.-
Üdv

#7702
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Üdv a hozzáértõknek!

Van egy bontrager ust-s kerekem. Vettem egy 125 milis tejet, Joe's-t.

Van egy michelin xc at NEM ust-s külsõm

Ezeket akarom összetenni belsõ nélkül.

Ha teljesen felteszem a külsõket, majd lefeszítek egy kis rést, ahol benyomatom a kb 60 ml tejet, majd visszapattintom a rést, megforgatom a kereket, hogy a tej eloszoljon benne, és utána felfújom, vajon jó lesz?

Vagy más módszert mit ajánlatok?

A youtube-on van egy csomó videó róla. Rázzad a kereket meg fektesd le vízszintesen.


A sebesség mindent megold.

 


#7703
izomhod

izomhod

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.538 hozzászólás
Üdv a hozzáértõknek!

Van egy bontrager ust-s kerekem. Vettem egy 125 milis tejet, Joe's-t.

Van egy michelin xc at NEM ust-s külsõm

Ezeket akarom összetenni belsõ nélkül.

Ha teljesen felteszem a külsõket, majd lefeszítek egy kis rést, ahol benyomatom a kb 60 ml tejet, majd visszapattintom a rést, megforgatom a kereket, hogy a tej eloszoljon benne, és utána felfújom, vajon jó lesz?

Vagy más módszert mit ajánlatok?

#7704
Exile

Exile

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 890 hozzászólás

Teljesen leeresztett országúti belsõt, ahol letört a szeleptû végét tartó kis tekerentyû (s a tû alapállapotban ott kopog a belsõben), fel lehet még fújni valamilyen trükkel?

Ugye ha van egy kis nyomás a belsõben, akkor a tû már a helyén marad. :)


Láttam már olyan Presta szelepet, aminek ki lehetett szedni a belét. Ez nem olyan? Mert akkor ki tudnád cserélni a belét kompletten. (Tudnék is hozzá adni.)
Nyekereg a láncom, mint egy részeg kórus, nem segíthet rajta, csak a tribológus!

#7705
DonMatteo

DonMatteo

    vendég

  • fórumtag
  • 162 hozzászólás
Sziasztok!

Mi a tapasztalatotok errõl a cuccról? :

http://www.bringabut...arlas/199/3412/


Ideiglenes javításra jó csak, vagy ugyanolyan tartós és strapabíró mint a hagyományos foltok?
A leírás szerint csak meg kell smirglizni a felületet, a foltot meg -mint egy matricát- simán odanyomni és 30mp-ig masszírozni.

Köszi

#7706
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Teljesen leeresztett országúti belsõt, ahol letört a szeleptû végét tartó kis tekerentyû (s a tû alapállapotban ott kopog a belsõben), fel lehet még fújni valamilyen trükkel?

Ugye ha van egy kis nyomás a belsõben, akkor a tû már a helyén marad. :)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#7707
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.278 hozzászólás

Schwalbe Racing Ralph EVO HS391 SnakeSkin

Szerintetek ez a gumi belsõ nélküli vagy belsõs? Próbáltam rákeresni, szerintem belsõvel használható, de csak úgy találomra nem szeretném megvenni.

belsõs
a belsõ nélkül az ust jelölésû. amúgy az is használható belsõvel.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#7708
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Schwalbe Racing Ralph EVO HS391 SnakeSkin

Szerintetek ez a gumi belsõ nélküli vagy belsõs? Próbáltam rákeresni, szerintem belsõvel használható, de csak úgy találomra nem szeretném megvenni.

belsõs


A sebesség mindent megold.

 


#7709
Zsembi

Zsembi

    vendég

  • fórumtag
  • 62 hozzászólás
Schwalbe Racing Ralph EVO HS391 SnakeSkin

Szerintetek ez a gumi belsõ nélküli vagy belsõs? Próbáltam rákeresni, szerintem belsõvel használható, de csak úgy találomra nem szeretném megvenni.

#7710
ToTo1981

ToTo1981

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Sziasztok!

Felt Scythe bringámra szeretnék fehér oldalfalú utcai gumiabroncsot, az egyik kerék 24-es a másik 26os.
Tudtok boltot, aki árul ilyet?

e-mail-ben jöhetne a tipp: toto1981@gmail.com

üdv, ToTo

#7711
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
http://forums.mtbr.c...ad.php?t=419392

Ezt találtam. Mondjuk nem biztos, hogy teljesen jó ez a teszt, mert vannak egymásnak erõsen ellenmondó eredmények.


A sebesség mindent megold.

 


#7712
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Megnövelt falvastagság a futófelületen, valami szúrásvédõs szövetréteggel.
Vagy tíz évvel ezelõttrõl, még Black Shark-os idõkbõl mentették át.
Persze nehezebb, mint a "sima" verzió.

Köszi. A plusz súly nem gond, inkább legyen nehezebb, mint úgy járjak vele, mint tegnap.

Double Defense

Kétszeres defektvédelem könnyû és gyors terepgumikhoz. Elsõ alkalommal alkalmazva MTB gumikon.
High Density Guard: szabadalmaztatott Vectran szövési technikával szõtt nagy sûrûségû szövetet helyezünk el a futófelület alatt a jobb defektvédelem érdekében.
Snake Skin: megerõsített oldalfal véd a kiálló kövek által elõidézett kopás ellen.

Köszi, nekem is ezt dobta ki a google, de ez nem sok.


A sebesség mindent megold.

 


#7713
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.050 hozzászólás
  • LocationKelenföld

A double defense konkrétan mit jelent a schwalbénál? Semmi használhatót nem találtam róla.


Megnövelt falvastagság a futófelületen, valami szúrásvédõs szövetréteggel.
Vagy tíz évvel ezelõttrõl, még Black Shark-os idõkbõl mentették át.
Persze nehezebb, mint a "sima" verzió.

#7714
slayer006

slayer006

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás
Double Defense

Kétszeres defektvédelem könnyû és gyors terepgumikhoz. Elsõ alkalommal alkalmazva MTB gumikon.
High Density Guard: szabadalmaztatott Vectran szövési technikával szõtt nagy sûrûségû szövetet helyezünk el a futófelület alatt a jobb defektvédelem érdekében.
Snake Skin: megerõsített oldalfal véd a kiálló kövek által elõidézett kopás ellen.


A double defense konkrétan mit jelent a schwalbénál? Semmi használhatót nem találtam róla.



#7715
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
A double defense konkrétan mit jelent a schwalbénál? Semmi használhatót nem találtam róla.


A sebesség mindent megold.

 


#7716
Bigtibi

Bigtibi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 392 hozzászólás
Hát ez érdekes. Panaszt tettem a boltosmnak az elforgásról, aki jelezte a nagykernek. Még nem találkoztak ilyennel , valamint a gumira nincs garancia ?!

Nekem az idén vásárolt race king 2,2 és a 2,3 speed king is elfordult a sun ds2 xc felnin, és egyik sem futott egyenesen. A mavic felnin elõször jónak tünt a race, de a történtek alapján úgy tûnik mégse az igazi.
Az elõbbi kettõnek az oldalfala tényleg hártya vékony, a speed king 2,3 rövid használat után ki is szakadt az oldalán a Mátra közepén, a race kingen meg 2-300 k után van egy 2-3 mm-es szakadás ahol kilátszik a belsõ.
De, hogy jót is írjak,van nekem 2,1 ill. 2,3 speed king protection is egy-egy garn.. Egyikkel sincs semmi baj , gyönyörûen futnak, nem fordulnak el,a 2,3 kibírta a bikeparkot is és meg se látszik rajta.

biztos van olyan is, ami csak szépspghibás

de elég sok panasz volt felnin "elforgó" cuccra, az hogy üt az mindenneapos (az mondjuk sztem kevéssé lényeges) volt itt "túlsütött" széria MK ami szétdurrant....

szerintem ezekért régen fizettek hogy a veszélyes hulladékos cég elvigye, mígnem Hansi rájött hogy cca önköltségi áron még a Balkánra eladható :)



#7717
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás
mountain kingbõl a másodosztály is jól fogja a talajt, csak az elsõ, nem tudom mitõl, kipúposodott az oldalán. garis csere lett belõle. általában kilátszik a kevlár az oldalán, nem túl jó elõjel. elsõosztályú az tényleg fáin, de k.drága is. másodosztályúval inkább ne próbálkozzon senki, nem egy nyerõ pozíció durva terepen benyalni egy defektet, amire a hártyavékony oldalfal miatt elég jó esély van.
speci enduro is jó gumma. 800 gramm darabja, de tapadik rendesen.

#7718
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.278 hozzászólás

Egyszer megnézném, hogy milyen szempontok alapján válogatják ki a másodosztályú gumikat a gyárban.
Gyanítom a nagy részét banális okok miatt.

biztos van olyan is, ami csak szépspghibás

de elég sok panasz volt felnin "elforgó" cuccra, az hogy üt az mindenneapos (az mondjuk sztem kevéssé lényeges) volt itt "túlsütött" széria MK ami szétdurrant....

szerintem ezekért régen fizettek hogy a veszélyes hulladékos cég elvigye, mígnem Hansi rájött hogy cca önköltségi áron még a Balkánra eladható :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#7719
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás

Egyszer megnézném, hogy milyen szempontok alapján válogatják ki a másodosztályú gumikat a gyárban.
Gyanítom a nagy részét banális okok miatt.


Ezek nem is Németországban készülnek. Szerintem ezt nem válogatják ki, hanem így gyártják... olcsóbb alapanyagból.

#7720
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.278 hozzászólás

Csak érdeklõdök,hogy errõl a gumiról milyen vélemények vannak?
http://ebike.hu/term...coll-mtb/12456/
Conti mountain king 2.4

Neked kevés lenne sztem....

nokian nbx 2,3, svábliból a fat albert, vagy 2,4-es Nobby nic (sestleg 2,25 ust - az kb olyan ballonos mint a 2,4-es sima viszont sokkla erõsebb) speci eskar, irc trailbear....ezekkel tudsz súlyt sporolni de sztem birják is. más kérdés többnyire nem b-s conti árban vannak (I. osztályú Mountan king is van vagy 12K, ha nem több idénre)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való