Amúgy én azt szoktam észrevenni a merevvillás montimmal, ha enged a guma 1 - 1,5 bart
Jelentkezz be Regisztrálj
Gumitopik
#7641
Írta 2009. augusztus 15. - 07:09
Amúgy én azt szoktam észrevenni a merevvillás montimmal, ha enged a guma 1 - 1,5 bart
#7642
Írta 2009. augusztus 15. - 03:13
Latex belsõvel, fõleg az elején, gyakran volt olyan érzésem, hogy defektem van, pedig nem. Gondolom, az állagából adódóan viselkedik másképp, de olyat én se éreztem, hogy megváltozott volna a külsõ tapadása.
Szokásos utamban 2 olyan párméteres rész van ahol ferde rücskös csúszós sziklás részen megyek át, ott jobbnak éreztem (relatív sok nyomással).
Lehet beképzeltem, passz. De a komfort része nem hiszem hogy az lett volna (akkor hátul 3b elöl 2,5b-al jártam), fõleg butilra visszaváltáskor éreztem a jobban különbséget.
szerk: Kala, nem lesz jobb tõle a külsõ vagy vmi; de szvsz azonos nyomáson kézzel ellenõrizve a latexes mindig puhábbnak tûnt; ezért is szoktam rá hogy órával mérjem a nyomást. Mindig így tûnt, ettõl mondjuk még tévedhetettem; és lehet ettõl véltem/hittem jobb idomulást a gumitól.
Közben reméltem hátha sok ust-sítés végzõ mesél a difirõl, de hát nem:). Mert így kezd úgy tûnni mintha nem lenne olyan marha sok elõnye a tömlõmentesítésnek. Mindegy, ha nem drágán hozzák kipróbálom oszt joccakát.
+1 Dr Sludge 1 év múlva is még elmegy, de 2 után vszínû cserélni kell (legalábbis ahogy olvasom hogy évente kéne ezeket cserélni?!) mert nem olyan szilárdra köt már. Lassú defektemet is azért nem tudta rendesen tömíteni mert eléggé magasan az oldalfalom kaptam a tüskét.
"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám
#7643
Írta 2009. augusztus 14. - 21:21
igen, vannak akik fulltelos gepben eszreveszik a latex belso adta extra komfortot. ha te nem venned eszre, az a te hibad tudd meg! [meg az enyem, mert hogy nekem se tunne fel az 100]
háát ezaz:D
azt észreveszem, amikor 1,8-ra leereszt a 2,25-ös RR és kanyarban "driftel", de , hogy a latex ezt is tudja:O
Pite: Köszi, de nem próbálom ki. Egyszerûen nem tekerek olyan helyen, ami szükségszerûvé tenné a latexet vagy a lötyit.
#7644
Írta 2009. augusztus 14. - 19:39
Latex belsõvel, fõleg az elején, gyakran volt olyan érzésem, hogy defektem van, pedig nem. Gondolom, az állagából adódóan viselkedik másképp, de olyat én se éreztem, hogy megváltozott volna a külsõ tapadása.
Olyat én is szoktam érezni, fõleg ha az outiról ülök át. A 20-as gumi 8-10 bar-on és a 2.1-2,25-ös gumi 2,5-2,8 bar-on között van némi különbség gördülésben.
Nem értem miért viselkedik másképp, ha ugyanazzal a nyomással feszíti a külsõt. Inkább a külsõ tulajdonságait kéne érezni, nem?:chin:
#7645
Írta 2009. augusztus 14. - 19:27
#7646
Írta 2009. augusztus 14. - 19:14
ha te nem venned eszre, az a te hibad tudd meg! [meg az enyem, mert hogy nekem se tunne fel az 100]
Akkor jó!
Már azt hittem csak én vagyok a hülye, hogy semmi különbséget nem érzek a latex belsõvel. Hacsak azt nem, hogy nem kaptam defektet vele. Mondjuk nem is hiszem, hogy észérvekkel meggyõzhetõ lennék, hogy van különbség a latex és a butil között ugyanakkora, mondjuk 2,6-os nyomáson, hiszen az csak a nyomást tartja, a külsõ "rugózik" és tapad. Persze lehet, hogy faseggû vagyok és nem érzem.
Edit: Kala megelõzött. Mondjuk a belsõ+tej variációjához levegõ nélkül meglehetõsen sok tej kell, ami meglehetõsen nehéz lesz és feltöltve a gumit eléggé szarul fog rugózni és tapadni, a fékezésrõl nem is beszélve.
#7647
Írta 2009. augusztus 14. - 19:11
Fejtsd ki mit nem értesz, vagy méginkább próbáld ki
.
No offense, de ha a külsõ ugyanaz, a nyomás ugyanaz, a tömeget leszámítva tök mind1, hogy azt a nyomást mi állítja elõ a külsõ "alatt", csak levegõ, vagy belsõ+levegõ vagy belsõ+tej vagy éppen plüssfigurák. Persze, ez utóbbi a lehetetlen kategória, de a lébnyeg ugyanaz marad...
#7648
Írta 2009. augusztus 14. - 18:52
???
igen, vannak akik fulltelos gepben eszreveszik a latex belso adta extra komfortot. ha te nem venned eszre, az a te hibad tudd meg! [meg az enyem, mert hogy nekem se tunne fel az 100]
RAUH-Welt
B E G R I F F
#7649
Írta 2009. augusztus 14. - 18:20
rob, ez is a szokásos lötty árban várható vagy tizenezres buli mint a kit?
Sajna akkro izgat a belsõnélkülisgá ha értelmes áron tudo mmegcsinálni, 15-17 ezret nekem nem ér meg, ez tizessel kevesebbel viszont már okés lenne (szallag+lötty).
"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám
#7650
Írta 2009. augusztus 14. - 17:29
Azonos külsõnél a latex belsõ a butiloshoz képest komfortosabb és jobban tapad egyes helyzetekben
???
#7651
Írta 2009. augusztus 14. - 13:18
mindenesetre azzal tuti a 2bliss.
de állítólag a joe's tej is jó bele, csak kicsit több kell neki.
"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan
"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.
#7652
Írta 2009. augusztus 14. - 11:51
RAUH-Welt
B E G R I F F
#7653
Írta 2009. augusztus 14. - 09:08
És löttybõl sima akármilyen defektgátló kell vagy direkt ust-sítõ lötty?
Ez a szett meg picit drága, én 3+3Kból reméltem szallag+löttyöt...
"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám
#7654
Írta 2009. augusztus 14. - 00:03
RAUH-Welt
B E G R I F F
#7655
Írta 2009. augusztus 13. - 23:30
a jobb tapadas az alacsonyabb nyomasbol adodik, meg a gumikeverekbol, nem abbol hogy van e benne belso vagy nincs. en viszont igyis-ugyis beletolok legalabb 2.5-3bart, mert ha ennel kevesebb akkor hiaba tapad, lassu mint a dog, es morog amikor az aszfaltos reszen vagyok.
a lefordulas is nyilvan csak akkor problema ha valami 1.2bart teszel bele es 50-nel akarsz kanyarodni a gyokeres sodroson.
Hátul engem is zavar az eredeti UST sulya, ezért szereltem a 7 végi maratonra csak elörre UST NN et.
0,8 bárral nyomtam löttyel elöl és ragadt mint az állat
Hátul latex sima hátsó kombó volt és megpróbáltam összehasonlitani a két rendszer nyomását.
Szóval elöl volt 0,8 bár UST guma (NN 2.1) UST felnin löttyel (35ml) és olyan keménynek tünt mint hátul a 2,2 bár latexes-sima gumis rendszer.(aircomp-Geax 2.0). "ùjammal nyomom teszt" :
A Zestyn viszont az eredeti UST felnin nem használhatom a nem UST-s Fat Albit 1,5-1,6 alatt, mert eléggé "walkol" a kanyarokban, viszont hátul bejön a nem usts guma 2.2 báron is.
#7656
Írta 2009. augusztus 13. - 23:02
Ja, SUN DS2XC, szal ehhez relatíve ragaszkodnak a gumik. (2blissnél ust-sebb gumijuk ha jól látom akkor nincs is a specinek, szal a külsõ pipa gondolom.)
Defektgátlólötty vagy másmilyet lennen amúgy célszerû használni?
"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám
#7657
Írta 2009. augusztus 13. - 22:39
a lefordulas is nyilvan csak akkor problema ha valami 1.2bart teszel bele es 50-nel akarsz kanyarodni a gyokeres sodroson.
RAUH-Welt
B E G R I F F
#7658
Írta 2009. augusztus 13. - 22:24
Azt jól gondolom hogy latexes belsõ használatánál is kényelmesebb és jobban tapad belsõ nélkül?
"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám
#7659
Írta 2009. augusztus 13. - 21:37
használj igazi ust a sufnituningos helyett, és akkor nem kell ezen aggódnodDr. Sludgebõl 1 falkon oszd el a 2 kerékre. Meddig mûködik? Sokáig
. Fagypont környékn és alatta megdermed, de rápumpálással általában megúszod...
Szakik!
Ha már (félig) ust-s külsõm van és felcsigázott a bikkmakk cikk a belsõnélküliségrõl, milyen problémám lehet vele?
Igazából 1 pont marad amitõl félek; éspedig az agresszív kanyarodások. Belsõ nélkül latexnél is komfortosabb és jobban tapadó lesz a gumi és ez eléggé vonz, a pár gramm nem érdekel.
Akik agresszívebben mennek és belsõmentesek tudnának erre valami okosat?
:prosze:
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való
#7660
Írta 2009. augusztus 13. - 21:09
Szakik!
Ha már (félig) ust-s külsõm van és felcsigázott a bikkmakk cikk a belsõnélküliségrõl, milyen problémám lehet vele?
Igazából 1 pont marad amitõl félek; éspedig az agresszív kanyarodások. Belsõ nélkül latexnél is komfortosabb és jobban tapadó lesz a gumi és ez eléggé vonz, a pár gramm nem érdekel.
Akik agresszívebben mennek és belsõmentesek tudnának erre valami okosat?
:prosze:
"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám

Belépés
Felhasználó létrehozása

Ugrás az oldal tetejére





