Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15901 hozzászólás a témában

#7061
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.977 hozzászólás
èn sima Fat Albertot használok belsö nélkül Bontrager felnin

Kell egy erösitett oldalfalú külsö ( Schwalbe Snak Skin verzió), egy kompresszor és kb. 40ml tej/kerék. :D

Számokban (2009-es 2.25 Fat Albert Evo, 57mm) 650 R + 700 Fron + 80ml tej = 1430gr és az út mellet is lehet vele kenyérért járni.


@Spec, 2Bliss 100-150gr könyeb mint a melyik Schwalbe?

#7062
Specializedes

Specializedes

    vendég

  • fórumtag
  • 153 hozzászólás

ezt most nem ust gumikra kerdeztem :) hogyan csinalsz "elso fujast"? amikor kifesziti a kulsot.


kompresszor, szerintem a speci féle 2Bliss a legjobb, 100-150 grammal könnyebbek S-Works változatban mint a Schwalbe gumik, de kell bele tej, de még így is súlynyereség, és tapadásban szerintem nagyon ott van. Én ilyet használtam egész szezonban, SZUPER:)
Patrick Jr

Az amerikai sör olyan mint kenuban dugni, nagyon közel a vízhez!

#7063
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

UST kulsok is kevlarosak tobbnyire. meg a Bontrager "Tubeless Ready" is.


ezt most nem ust gumikra kerdeztem :) hogyan csinalsz "elso fujast"? amikor kifesziti a kulsot.

#7064
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás

a lotyis dolog megoldhato kevlarszalagos gumikkal? nehezen tudom elkepzelni, hogy a gumi hullamos szele felfekudjon rendesen. ha meg drotossal csinalod, akkor megint nehezebb lesz a kerek.

ustvel mas a helyzet :)


UST kulsok is kevlarosak tobbnyire. meg a Bontrager "Tubeless Ready" is.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#7065
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás
ez a "gány" sokaknak szimpi, de nekem ingyen sem kellene. kb. mintha valaki lankadt f@sszal akarna dugni. Egy átlag usernek szerintem a a teljes UST tökéletes rendszer, sokkal kevesebb vele a szívás.

#7066
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.278 hozzászólás

Úgy érted, 1450, nem? :)

ne kötekedj....:)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#7067
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás
150 gramm difi, és a felütést elfelejtheted.

#7068
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás

ust

640 ralph
650 ron
160 lötty
--------------------- 1350


Úgy érted, 1450, nem? :)

Egyébként Buruczki is ment ilyen homemade belsõnélkülis rendszerrel.

#7069
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.278 hozzászólás

az tuti :) nem szamoltam utana, vhol azt irtak, hogy +220g az ust rr eseten.

hagyomanyos tomlos rendszernel erdemes bele lotyit rakni? ill eleg kevesebb is?

kevesebb kell és érdemes

gyári adatok

belsõs

2,1 ralph 460
2,25 ron 470
2 latex cca 280
kb 80 gr lötty
------------------ felniszalaggal kb 1300

ust

640 ralph
650 ron
160 lötty
--------------------- 1350
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#7070
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

nem gányolok, igazi ust-t használok

és nem nagyon érdekel az se ha 50 grammal nehezebb

ust nem feltétlen a grammfaragásról szól


az tuti :) nem szamoltam utana, vhol azt irtak, hogy +220g az ust rr eseten.

hagyomanyos tomlos rendszernel erdemes bele lotyit rakni? ill eleg kevesebb is?

#7071
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.278 hozzászólás

ahogy en korabban szamolgattam, a belso sulya hasonlo a lotyievel, viszont ha szimpla rendszert alakitasz at, akkor kell bele egy plusz beles is.

a lotyis dolog megoldhato kevlarszalagos gumikkal? nehezen tudom elkepzelni, hogy a gumi hullamos szele felfekudjon rendesen. ha meg drotossal csinalod, akkor megint nehezebb lesz a kerek.

ustvel mas a helyzet :)


nem gányolok, igazi ust-t használok

és nem nagyon érdekel az se ha 50 grammal nehezebb

ust nem feltétlen a grammfaragásról szól

ha belsõsben gondolkodom,akkor 2,1 RocketRon/RacingRalph , Michelin Latex, meg valami lötyi esetleg, ha ustben ,akkor Racing Ralph elõre és hátra is. CSak el kellene dönteni, hogy melyik rendszer legyen.


vagy ust ron latex belsõ

neehzebb be még mindig könyebb mint az átlag

és az ust ben van bõven erõsítés hogy ne lukadjon egy szúrósabb tekintettõl
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#7072
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás

en ezert hasznalok elore nnet, hatulra meg racing ralphot.
a no flatsel nem veszited el a sulyelonyt?


De, elvesztem, de ha annyival jobban tapad, akkor szerintem megéri. A mostani bringaalkatrész-cseréim amúgy sem a könnyítésrõl szóltak. :)

Nekem két éve volt ilyen kombóm még a régebbi fajta Racing Ralph-fal, de már az új Nobby Nic-kel. Engem a NN eléggé visszatartott, bár akkor még gyenge voltam. :)
Egyébként bejött... a NN-t eladtam, a Racing Ralph már eléggé elkopott, de még megvan. Utoljára a Bükk Maraton rövidtávján használtam elõl... hát... az elején az aszfalton egy sárfolton majdnem kicsúszott az eleje(de végül is Maraton Országos Bajnok lettem... ;)). Szerintem elküldöm nyugdíjba...

Szerintem most egy Racing Ralph 2.1 (2010-es)-Racing Ralph 2.1 (2010-es) kombót próbálok ki a szezon elején Michelin latex belsõkkel, aztán majd meglátom, hogy kellenek-e a nagyobb bütykök. ;)

#7073
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

nekem szimpibb a ron mintája (kicsit a jim-ekre emlékeztet) mint a nické....nálam mondjuk ust meg löty lesz, súlya meg igy senm vészes (mondjuk a közel egy kilós ust rubber qeenhez képest :) )


ahogy en korabban szamolgattam, a belso sulya hasonlo a lotyievel, viszont ha szimpla rendszert alakitasz at, akkor kell bele egy plusz beles is.

a lotyis dolog megoldhato kevlarszalagos gumikkal? nehezen tudom elkepzelni, hogy a gumi hullamos szele felfekudjon rendesen. ha meg drotossal csinalod, akkor megint nehezebb lesz a kerek.

ustvel mas a helyzet :)

ha belsõsben gondolkodom,akkor 2,1 RocketRon/RacingRalph , Michelin Latex, meg valami lötyi esetleg, ha ustben ,akkor Racing Ralph elõre és hátra is. CSak el kellene dönteni, hogy melyik rendszer legyen.


a rocketron nemtom hogy viselkedik, de a nobbynic baromira tapad, viszont hirtelen vesziti el a tapadast, ha tul leped a hatart. a racingralph nem ilyen: kanyarban lehet lassabb, de kiszamithatobb. ha nagyon erzed a bringa korlatait, akkor a rr+nn parossal gyorsabb leszel - ha nem, akkor akkorat nyalsz vele, mint en :D

#7074
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás
ha belsõsben gondolkodom,akkor 2,1 RocketRon/RacingRalph , Michelin Latex, meg valami lötyi esetleg, ha ustben ,akkor Racing Ralph elõre és hátra is. CSak el kellene dönteni, hogy melyik rendszer legyen.

#7075
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.278 hozzászólás

en ezert hasznalok elore nnet, hatulra meg racing ralphot.
a no flatsel nem veszited el a sulyelonyt?

nekem szimpibb a ron mintája (kicsit a jim-ekre emlékeztet) mint a nické....nálam mondjuk ust meg löty lesz, súlya meg igy senm vészes (mondjuk a közel egy kilós ust rubber qeenhez képest :) )
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#7076
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Kb. fél órával a post megírása elõtt néztem ezt a táblázatot, de a Rocket Ront nem vettem észre. :D

Tig: várom, köszi!

Rocket Ront nem tudom, hogy bevállaljam-e... elég defektesélyesnek tûnik...
Bár... mondjuk egy Michelin Aircomp latex belsõ+Joe's No Flats tejjel... ki tudja... ;)


en ezert hasznalok elore nnet, hatulra meg racing ralphot.
a no flatsel nem veszited el a sulyelonyt?

#7077
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás
Kb. fél órával a post megírása elõtt néztem ezt a táblázatot, de a Rocket Ront nem vettem észre. :D

Tig: várom, köszi!

Rocket Ront nem tudom, hogy bevállaljam-e... elég defektesélyesnek tûnik...
Bár... mondjuk egy Michelin Aircomp latex belsõ+Joe's No Flats tejjel... ki tudja... ;)

#7078
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Itt a 2008as: http://forum.bikemag...&postcount=6923
ebben benne van a rocket ron.


azannya... nem veletlenul ereztem en olyan jonak a rrot aszfalton. gondolkodtam is rajta, hogy visszateszem elore is.

#7079
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.278 hozzászólás

Más: Rocket Ronnak mekkora a gördülési ellenállása? Mondjuk egy 2009-es Racing Ralphoz képest? Nem csinált a Bike megint


volt mostanában majd megkersem

de nincs ngyságrendi különbség

még mindig a hátra ralf elõre ron kombót használnám, és még a hátsóból egyel kisebb mérte mint elõl (nálam ez 2,1es ralp, 2,25-ös ron setup)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#7080
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

A Schwalbe Triple Compound miben jobb, mint a Performance vonalnál használt Offroad-Racing-Compound a tömegen kívül?
A Triple Compound is ilyen nanotechnológia, mint a Continentalnak a Black Chilli? Jobban tapad?

Más: Rocket Ronnak mekkora a gördülési ellenállása? Mondjuk egy 2009-es Racing Ralphoz képest? Nem csinált a Bike megint ilyen "gördülési ellenállás/szöget ejtünk a külsõre, milyen magasról lyukad ki" táblázatot?
Egyébként azt vettem észre, hogy jelentõsen csökkentettek a külsõk tömegén, például a 2010-es Racing Ralph csak 430 gramm, a 2010-es Nobby Nic is csak 470...
Valamit ronthat ez a defektállóságában?

Itt a 2008as: http://forum.bikemag...&postcount=6923
ebben benne van a rocket ron.


A sebesség mindent megold.