Jelentkezz be Regisztrálj
Gumitopik
#7021
Írta 2010. március 02. - 09:45
Szerintetek milyen MTB 26"-os gumit vegyek?
Nagyrészt aszfalton használom(70%),és a többit letaposott erdei utakon itt az alföldön.
A jelenlegi CST COPPERHEAD 26X2.0-s.
Köszi!
#7022
Írta 2010. március 01. - 20:32
a speci féle 2Bliss a legjobb, 100-150 grammal könnyebbek S-Works változatban mint a Schwalbe gumik, de kell bele tej, de még így is súlynyereség, és tapadásban szerintem nagyon ott van. Én ilyet használtam egész szezonban, SZUPER:)
èrdeklödést keltett ez az állitás, mivel új guma kellene az ösztelósra.
Ma lemértem az üzletben egy S-Works Captain 2Bliss gumit 2.0 változatban. 550gr mértünk (52mm van az oldalfalra irva)
Egy Schwalbe Nobby Nic UST 2.1 verzió szintén 550gramm, egy 18mm (belsö méretü) felnin 2 bárnál 52mm széles (saját mérés)
#7023
Írta 2010. február 24. - 14:31
Nobby Nic 8900-ért?
Tegnap pont ennyiért sikerült találnom akciósan 2009-es Nobby Nic-et, teljesen véletlenül egy boltba betérve.
_____________________________________________
AM rlz
#7024
Írta 2010. február 24. - 11:01
Persze ez a vásárlót nagyon nem érdekli, és igaza is van. Én sem tudok mit mondani az ismerõsöknek, akik kintrõl vesznek dolgokat. Gari? Van amikor kettõt vehet egy áráért, nem fog a garival foglalkozni.
gyors off, mert ez szúrta a szemem;
Garancia ugyanúgy van. Vagy éppen ugyanúgy nincs
#7025
Írta 2010. február 24. - 10:14
Tanácsadás, javaslat, szerelés (80 Eu/h) nem kell, marad a netes rendelés.
#7026
Írta 2010. február 23. - 23:45
mert igy látva a dolgokat
ahogy rémhöri irta "nyilik az olló": itthon kevesebb fogy aztán drágább lesz késõbb
ha lehet majd egyáltalán kapni...majd várhatunk egy egy árura heteket.
vagy amit rob ir :1 cég olcsón adja olcson veszik-- a másik raktárkészlettel marketingel stb felépi a márkát aztán az olcsóbb cég miatt tönkremegy.
sokoldalas dolog...(ma is tanultunk egy keveset)
"just chillin killin"
#7027
Írta 2010. február 23. - 23:12
ezt átbeszéltük már párszor ezen a fórumon.
van egy márkád, akkor több lehetõséged van
1) nem költesz image-re, adod olcsón, veszik olcsón
2) költesz image-re (marketing, kereskedõk okitása, szponzoráció, stb) ami pénzbe kerül. költesz raktárkészletre, elõrendelésre, ami pénzbe kerül. ezt beleteszed a termék árába. viszont venni ugyanannyiért veszed továbbra is, mint az egyes példában szereplõt. ami azt jelenti mások is annyiért veszik. csak õk lesz*rják a te márkaépítésedet raktárkészletedet mindenestõl. õk csak olcsón tudnak venni és olcsón eladni. a márkát már valaki felépítette ergo könnyû dolguk van az eladással.
aztán majd ha a márka emiatt elsüllyed (mert te nem finanszirozod veszteségesen) akkor õ majd mást ad el olcsón.
másik: az hogy valamit webshopban veszel meg az ha boltban veszed alap esetben külön dolog.
1 webshop - tudnod kell mit veszel. ha nem jó, nem veszik vissza, vagy ha igen, akkor is a posta a tied
2 bolt - bemész, kérdezõsködsz mi jó mi nem. tanácsot adnak. felszerelik. tuti jót kapsz. nem kell tudnod pontosan mit keresel, csak nagyjából. ezek azok a szolgáltatások, aminek ára van. mindenütt.
jó példa: lengõkar szilentet keresek a verdába. webshopokban 7 gyártó 5 különbözõ tipusát kapni. honnan fogom tudni nekem melyik kell? (autótipusra, évjáratra már szûrve vagyunk, de szerencsére abban az évben kétféle típust szereltek - hasonlóan fékbetéthez. lucas-féle meg bosch, jeladóval vagy anélkül) olcsó, de kitörölhetem vele a s*ggem ha rosszat veszek. bementem egy kiskerbe, kinézték katalógusból korrekten, segitettek, megvettem. 200-al dárágbban mint a webshop. ennyit megért.
ja és az árérzékeny piac: ez a legnagyobb hülyeség, amit eddig hallottam. ez a piac nem árérzékeny, csak a kereskedõk belenevelik a hülyeséget a vevõkbe. tudod mennyit tudnak költeni ugyanazok az emberek más hobbikra? merülés/búvárkodás, sziklamászás, kite, surf, snowboard, sí, blabla
olyan árak mennek mint állat, mégis van rá kereslet?!
Nem szeretnék veszekedni, mert valószínû, hogy jobban tudod, megvan a tapasztalatod, napi kapcsolatban vagy ezzel, én pedig csak elvi síkban látom, illetve gondolom...
árérzékenységet pedig arra értem, hogy a magyar kollektíven abból is alkudni akar és olcsóbban megkapni ami már minden határon túlmegy...
Nem azt mondtam nincs pénz hülyeségre, csak azt hogy inkább tuskóba megy vásárolni mert ott "olcsóbb" vagy elhiszi hogy az...
A lényeg, hogy magamból indulok ki, és szívom a fogam mindig... lehet rossz szokás...
#7028
Írta 2010. február 23. - 22:48
ezt átbeszéltük már párszor ezen a fórumon.off
Ettõl eltekintve mégis irreálisan magasnak érzem a hazai árakat... értem én mindkét oldalt(azt hiszem) de pont egy rohadtul árérzékeny piacon nem lehet valamit drágán eladni, holott a lehetõség adott az olcsóbb megvásárlására...
Látom hogy ördögi körrõl van szó, de valahogy ennek elejét kéne venni... bár a globalizáció nem pont a kis egyéni piacot védi...
tudom hogy teljesen másként mûködik a külföldi piac, elõrendelés, stb, de itthon nem látok törekvést arra, hogy jobb legyen...
on
van egy márkád, akkor több lehetõséged van
1) nem költesz image-re, adod olcsón, veszik olcsón
2) költesz image-re (marketing, kereskedõk okitása, szponzoráció, stb) ami pénzbe kerül. költesz raktárkészletre, elõrendelésre, ami pénzbe kerül. ezt beleteszed a termék árába. viszont venni ugyanannyiért veszed továbbra is, mint az egyes példában szereplõt. ami azt jelenti mások is annyiért veszik. csak õk lesz*rják a te márkaépítésedet raktárkészletedet mindenestõl. õk csak olcsón tudnak venni és olcsón eladni. a márkát már valaki felépítette ergo könnyû dolguk van az eladással.
aztán majd ha a márka emiatt elsüllyed (mert te nem finanszirozod veszteségesen) akkor õ majd mást ad el olcsón.
másik: az hogy valamit webshopban veszel meg az ha boltban veszed alap esetben külön dolog.
1 webshop - tudnod kell mit veszel. ha nem jó, nem veszik vissza, vagy ha igen, akkor is a posta a tied
2 bolt - bemész, kérdezõsködsz mi jó mi nem. tanácsot adnak. felszerelik. tuti jót kapsz. nem kell tudnod pontosan mit keresel, csak nagyjából. ezek azok a szolgáltatások, aminek ára van. mindenütt.
jó példa: lengõkar szilentet keresek a verdába. webshopokban 7 gyártó 5 különbözõ tipusát kapni. honnan fogom tudni nekem melyik kell? (autótipusra, évjáratra már szûrve vagyunk, de szerencsére abban az évben kétféle típust szereltek - hasonlóan fékbetéthez. lucas-féle meg bosch, jeladóval vagy anélkül) olcsó, de kitörölhetem vele a s*ggem ha rosszat veszek. bementem egy kiskerbe, kinézték katalógusból korrekten, segitettek, megvettem. 200-al dárágbban mint a webshop. ennyit megért.
ja és az árérzékeny piac: ez a legnagyobb hülyeség, amit eddig hallottam. ez a piac nem árérzékeny, csak a kereskedõk belenevelik a hülyeséget a vevõkbe. tudod mennyit tudnak költeni ugyanazok az emberek más hobbikra? merülés/búvárkodás, sziklamászás, kite, surf, snowboard, sí, blabla
olyan árak mennek mint állat, mégis van rá kereslet?!
"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan
"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.
#7029
Írta 2010. február 23. - 22:42
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való
#7030
Írta 2010. február 23. - 22:25
offodakinti webshop árat hasonlitasz átváltással torzitva itteni kisker árhoz?
Ettõl eltekintve mégis irreálisan magasnak érzem a hazai árakat... értem én mindkét oldalt(azt hiszem) de pont egy rohadtul árérzékeny piacon nem lehet valamit drágán eladni, holott a lehetõség adott az olcsóbb megvásárlására...
Látom hogy ördögi körrõl van szó, de valahogy ennek elejét kéne venni... bár a globalizáció nem pont a kis egyéni piacot védi...
tudom hogy teljesen másként mûködik a külföldi piac, elõrendelés, stb, de itthon nem látok törekvést arra, hogy jobb legyen...
on
#7031
Írta 2010. február 23. - 22:18
Persze ez a vásárlót nagyon nem érdekli, és igaza is van. Én sem tudok mit mondani az ismerõsöknek, akik kintrõl vesznek dolgokat. Gari? Van amikor kettõt vehet egy áráért, nem fog a garival foglalkozni.
Ez van, ezt kell szeretni
#7032
Írta 2010. február 23. - 22:07
Hát akkor végép nem tudom:) nem vagyok anyira tájékozott lehet hirtlen felindulásból irtam...látva a gumik kinti fele árát ..bocsodakinti webshop árat hasonlitasz átváltással torzitva itteni kisker árhoz?
mindenesetre ha veszek uj gumit megfontolandón a kintrõl rendelés még
ha csak 1-2-3 ezret spórolk is:)
"just chillin killin"
#7033
Írta 2010. február 23. - 21:57
odakinti webshop árat hasonlitasz átváltással torzitva itteni kisker árhoz?Jó igazatok van ! hirtelen nem gondoltam nagyon utánna a szállitási költségnek
de mégis kicsit furcsa ugyanazt a gumit megveszem kintrõl 6800 ft-itthon meg 11800 ft ?
"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan
"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.
#7034
Írta 2010. február 23. - 21:52
de mégis kicsit furcsa ugyanazt a gumit megveszem kintrõl 6800 ft-itthon meg 11800 ft ?
"just chillin killin"
#7035
Írta 2010. február 23. - 21:41
nem kicsit, hanem nagyon van eltévedvekicsit el vagy tévedve a számokkal.
de javaslom kezdjen mindenki schwalbe forgalmazásba, ha ez ekkora üzlet!
csak annyit segitek, hogy ott kinn nincs "nagyker"
ott nincs átváltási különbözet
a webboltos nem keres 6800/5000 = 36%-ot
"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan
"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.
#7036
Írta 2010. február 23. - 21:38
Egy raklap szállítása kamionon, ismerõssel, Angliából 70ezer. Egy kamioné szerinted mennyi?
#7037
Írta 2010. február 23. - 21:29
kicsit el vagy tévedve a számokkal.Csak itt az a kicsit dühitõ hogy a német online bolt 6800 Ft-ért adja a gumit már a rátett nyereséggel tehát az ottani nagykerben kb 5000 Ft
Ha csak 1 db gumit veszek akkor is (6800+2600 ft-pk=9400) olcsóbb mint itthon
Egy kamionnal be lehetne hozni azt a pár ezer darabot, ami az egy éves teljes magyar kereslet ... ami az 5000 ft/db alapárhoz kb 100 ft szállitási költség plussz.
5100 ft lesz egy gumi amit nyugudtan adhatnának 7-8 ezerért...nem pedig 11-12 ezerért.
amúgy van topikja a szabadonfutban
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való
#7038
Írta 2010. február 23. - 21:25
Ha csak 1 db gumit veszek akkor is (6800+2600 ft-pk=9400) olcsóbb mint itthon
Egy kamionnal be lehetne hozni azt a pár ezer darabot, ami az egy éves teljes magyar kereslet ... ami az 5000 ft/db alapárhoz kb 100 ft szállitási költség plussz.
5100 ft lesz egy gumi amit nyugudtan adhatnának 7-8 ezerért...nem pedig 11-12 ezerért.
"just chillin killin"
#7039
Írta 2010. február 23. - 20:54
Szerintem írok egy hozzászólást az "Online bringásboltot keresek!" topikba, hogy együtt rendeljünk. Bár mondjuk ezt a 10 EUR-os szállítási költséget szerintem nem igazán érdemes tagolgatni, hacsak nem megy el mindenki a szállítási címre (mert ugye, ha megint postázgatni kell itthon, akkor kb. ugyanott vagyunk, mintha egyedül rendelnénk...).
#7040
Írta 2010. február 23. - 20:47
Komolyan...ezt nem hiszem el minden schwalbe gumi jóval olcsóbb mint nálunk.:mad:Most készül egy rendelés a www.bike-components.de -rõl, ahol 2 db 2010-es Racing Ralph EVO kijön 52 EUR+10 EUR szállítási költség(ami osztódik, ha többen rendelünk)= 62 EUR-ból.
2010 Racing ralph 26x2.1 6500 ft ezt nálunk mér nem lehet ?
"just chillin killin"

Belépés
Felhasználó létrehozása

Ugrás az oldal tetejére





