Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15901 hozzászólás a témában

#6961
Ðave

Ðave

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.011 hozzászólás
Hááát, a kevlárosakat már nem sorolnám az olcsó kategóriába, mondjuk én smucig disznó vagyok... 5-10e forint közt nekem egy darab gumi drága... 5 környékén még elmegy...

#6962
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás
Ez igaz, viszont olcsók. Tudod: olcsó, jó, könnyû, kettõt választhatsz. :)

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#6963
Ðave

Ðave

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Black Panthert használok. Jelenleg drótost, most fogom cserélni kevlárosra. Sokat használom aszfalton és alig kopik, ráadásul mindenféle terepen elég jól elmegy, olcsó, nekem bevált! TigerC is jó úgy hallottam, viszont az gyorsan kopik aszfalton.


Vredestein gumikat általánosságban dicsérik, viszont a súlyuk azért nem olyan kedvezõ....

#6964
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás
Black Panthert használok. Jelenleg drótost, most fogom cserélni kevlárosra. Sokat használom aszfalton és alig kopik, ráadásul mindenféle terepen elég jól elmegy, olcsó, nekem bevált! TigerC is jó úgy hallottam, viszont az gyorsan kopik aszfalton.

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#6965
CMX

CMX

    vendég

  • fórumtag
  • 159 hozzászólás

Vredestein Tiger Claw XC-G kevlár 2.0, 500 gramm és Vredestein Black Panther kevlár 2.0, 480 gramm. Ezek közül valamelyiket használta valaki?


Black Panthert kevláros 2.0-t használom - kb. 2000 km van benne. A középsõ része tartósabb, nem kopik gyorsan aszfalton se. 80 kg vagyok, 2 bar elég bele latex belsõvel. Nagyon jól gördül kb. mint a Maxxis crossmark exception, de annál picit nehezebb. A 480g nekem 493 és 510 volt. A hátsót ellentétes forgásiránnyal szerelve nem túl mély sárban is elmegy. Kanyarban oldaltartása is rendben van. A drótos változata gagyi. Kemény a gumi, kanyarban kicsúszkál.

#6966
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.977 hozzászólás
Megjött a Michelin WildGip´r 2.25 guma (is)
Sikerült 2 napot ösvényezni vele.
Adatai:
Suly 730 gramm, szélessége (2 bár, 19mm felni, belsö nélkül)
57, profil 58mm.
Jó széles "bütykös" gumi. Menettapasztalat (hátul) is pozitiv és az ára is kitünö (18 Eu)


Mi is van még itt? :P
Maxxis Ardent 2.25 660gr
Conti Rubber Queen 2.2 720gr
Schwalbe Fat Albert Evo (2009) R 2.25 660gr
Fat Albert Evo (2009) Front 700Gr

#6967
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)

Hat ezt irtak speckonak... ez hihetõbbnek tûnt, mint a 2.1 derótos... :)

De amit a srac hirdet az apron, a két 400 grammos TrailBuster elég fronyó... csak ne lennék 100 kila.. :)

B.


Ha jól emlékszem az 1,8 wire 690g volt. A nagyobbak akkor bõven 700 fölött vannak.

Nagyobb súlyhoz nem feltétlen kell kilós gumi. Egy 400g-osnak valószínûleg vékonyabb az oldalfala, aprók a bütykei, de nem fog széjjel szakadni...

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#6968
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Vredestein Tiger Claw XC-G kevlár 2.0, 500 gramm és Vredestein Black Panther kevlár 2.0, 480 gramm. Ezek közül valamelyiket használta valaki?

A Specialized Captain nem tûnik rossznak, de a barátibb tömegû változat már 10ezer forint körül mozog/darab.
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#6969
bulesz

bulesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 260 hozzászólás
Hat ezt irtak speckonak... ez hihetõbbnek tûnt, mint a 2.1 derótos... :)

De amit a srac hirdet az apron, a két 400 grammos TrailBuster elég fronyó... csak ne lennék 100 kila.. :)

B.
Don't try this at home!

#6970
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
FireXC 1,8 draut nemigen 590g...

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#6971
bulesz

bulesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 260 hozzászólás
Az a vicces, hogy a hajtogatós Panák kint is bazi drágák... :( Sõt olyan 30 font körül mocorognak each.. :) De mondjuk ne felejtsük el, hogy ebayen meg lehet fogni párban is 30 ért újonnan... (tegnap pont egy ilyen ment el, csak mire hazaért volna, uannyi lett volna, mint itthon bárhol... :(
Don't try this at home!

#6972
bulesz

bulesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 260 hozzászólás

Idei szezonra, maratonokra (rövid táv) kellene nekem mindenes gumi. A jelenlegi Vredestein Tiger Claw-t szépen szétvágta egy üvegdarab (csodálom, hogy a latex belsõ nem lyukadt ki). Jó lenne 500 gramm körüli tömeg, ne kopjon el 20 km aszfalt után (jó pár km-t kell tekernem mire kiérek az erdõbe), jó gördülési ellenállás. 2,0-ás, vagy ekörüli szélesség, 12000 ft körül szánok rá.

Elõre is kösz a javaslatokat, Gábor


Most van az apróban Panaracer Trailblaster, nagyon dicsért könnyû gumi, de inkább hátra ajánlott.. elõre meg egy FireXC 1.8-as... az olcsón lehet kapni, es olyan 590 gram az acélos de legalább az 2500 ft..!

Csak azért nem két FireXC prot ajanlok, mert az aproban most a srac nagyon jo aron adja a hajtogatos Trailereket...

Üdv,
B.
Don't try this at home!

#6973
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás

Idei szezonra, maratonokra (rövid táv) kellene nekem mindenes gumi. A jelenlegi Vredestein Tiger Claw-t szépen szétvágta egy üvegdarab (csodálom, hogy a latex belsõ nem lyukadt ki). Jó lenne 500 gramm körüli tömeg, ne kopjon el 20 km aszfalt után (jó pár km-t kell tekernem mire kiérek az erdõbe), jó gördülési ellenállás. 2,0-ás, vagy ekörüli szélesség, 12000 ft körül szánok rá.

Elõre is kösz a javaslatokat, Gábor


Specialized The Captain 2.0

olcsobb verziok ilyen 15font korul mennek, nemtom otthon mennyi. Gord ellenallas jo, nekem a pro 2bliss van, ez konnyu is. kanyarban is jol tart, es meg sarban sem eletveszely
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#6974
Ðave

Ðave

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.011 hozzászólás
ugyanaz a minta, csak a név lett más...

#6975
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Tõlük az Epic Wolf Race is faja volt. Nekem bejött a FireXC is, mint írtam. Most meg Speci FastTrak LK 2Bliss van, ezt is szeretem. 8k volt egy pár az apróból anno.

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#6976
Ðave

Ðave

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.011 hozzászólás
Van egy pár vadiúj WTB Exiwolf RACE 1.95 hajtogatós külsõm, amennyiben érdekel... én szeretem, már két garnitúrát elhasználtam, most kipróbálnék valami újat...

#6977
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Idei szezonra, maratonokra (rövid táv) kellene nekem mindenes gumi. A jelenlegi Vredestein Tiger Claw-t szépen szétvágta egy üvegdarab (csodálom, hogy a latex belsõ nem lyukadt ki). Jó lenne 500 gramm körüli tömeg, ne kopjon el 20 km aszfalt után (jó pár km-t kell tekernem mire kiérek az erdõbe), jó gördülési ellenállás. 2,0-ás, vagy ekörüli szélesség, 12000 ft körül szánok rá.

Elõre is kösz a javaslatokat, Gábor
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#6978
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
nekem is van itthon most drótos is meg hajtogatós is....hajtós még nem próbáltam....de a drótost szeretem én is....Bár nekem a Kenda Nevegal most a kedvencem....kb 2 ezerért lehet venni, és nagyon jól fog....kövi lehet ebbõl lesz valami könnyebb verzio

#6979
bulesz

bulesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 260 hozzászólás
Egyre inkább én is erre hajlok... ha mondjuk nem 3000 vs 7000 lenne, hanem mondjuk 5000, akkor még talán, de így sztem sem éri meg... :(

OFF: Srácok ma jött meg a lockos Superstar Supagripa piros markolatom, hát nagyon jol fog kinetni a piros panával.. :)
Superstar Supagripa Lock-on Grips Review - BikeRadar

És még egy zacsi gumicukrot is adtak ajiba! :) Pont, mikor fogyóznom kéne.. ehe.. :)
ON
Don't try this at home!

#6980
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Okok...de itt olyan súlyról van szó amit meg kell forgatni.

Másrészt viszont a FireXc Pro jó kis gumma. Terepen is, aszfalton is (kicsinek találtam a gördülési ellenállását). Nekem 1,8" wire volt, nagyon szerettem.

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers