Jelentkezz be Regisztrálj
Gumitopik
#6921
Írta 2010. március 23. - 08:07
Egy elégedett törzsvásárlója
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!
#6922
Írta 2010. március 23. - 00:26
Nem hitvallás kérdése. Van olyan gumi amit nem érdemes 2.5 bar fölé fújni, mert pattog. Tapasztalatom szerint a 120 TPI-nél nagyobb szövetsûrûségû gumik ilyenek. Az összes ~60 TPI-s gumival amiket régebben használtam kellett a 3 bar. Aztán jött egy Race King World Cup, Maxxis Crossmarc eXception, Vredestein Black Panther Kevlar és kiderült, hogy ezeknél a 2-2.2 bar a jó nyomás latex belsõvel.
Ha ennél többet kaptak, akkor göröngyös talajon pattogtak mindenfelé a kerekek, nem lehetett rendesen irányban tartani a gépet. Lejjebb engedtem a nyomást és láss csodát: mintha kisimították volna az ösvényt. A felütés meg felhasználói hiba: vagy túl kicsi a nyomás, vagy egy merevvázas gépen nem kéne minden lejtõn a nyeregben tehénkedni, kicsit kiülve a nyereg mögé szabad terhelni a combokat, és nem lesz felütés.
Erre én nem fogadnék. Se a tpi-re, se a felütésre.
A sebesség mindent megold.
#6923
Írta 2010. március 23. - 00:14
Hitvallás kérdése.
Öreg vagyok én már ehhez a 2 bar-os mókához. Bepróbálkoztam a 2,5 közelében, de nem tudtam rendesen kanyarodni, meg kivégeztem egy 717-es felnit. Akkor feladtam.
Nem hitvallás kérdése. Van olyan gumi amit nem érdemes 2.5 bar fölé fújni, mert pattog. Tapasztalatom szerint a 120 TPI-nél nagyobb szövetsûrûségû gumik ilyenek. Az összes ~60 TPI-s gumival amiket régebben használtam kellett a 3 bar. Aztán jött egy Race King World Cup, Maxxis Crossmarc eXception, Vredestein Black Panther Kevlar és kiderült, hogy ezeknél a 2-2.2 bar a jó nyomás latex belsõvel.
Ha ennél többet kaptak, akkor göröngyös talajon pattogtak mindenfelé a kerekek, nem lehetett rendesen irányban tartani a gépet. Lejjebb engedtem a nyomást és láss csodát: mintha kisimították volna az ösvényt. A felütés meg felhasználói hiba: vagy túl kicsi a nyomás, vagy egy merevvázas gépen nem kéne minden lejtõn a nyeregben tehénkedni, kicsit kiülve a nyereg mögé szabad terhelni a combokat, és nem lesz felütés.
#6924
Írta 2010. március 22. - 22:48
Köszi a gyors választ;) Én is olyan 3-3,2 körüli nyomással használom a bringát.
Hitvallás kérdése.
Öreg vagyok én már ehhez a 2 bar-os mókához. Bepróbálkoztam a 2,5 közelében, de nem tudtam rendesen kanyarodni, meg kivégeztem egy 717-es felnit. Akkor feladtam.
Off: Örülök, ha földivel összefutok itt, kevés környékbeli akad.
#6925
Írta 2010. március 22. - 22:38
Semmi kirívó, használható. Az olcsó hajtogatós kategória, 600g körül (2,0"), egy fél évig elöl is használtam, aztán végül csak hátul maradt.
Nem is kopik durván -ez sima egykomponensû, fekete-, jól gördül. Defekt, oldalfalszakadás nem jellemzõ, van benne anyag.
Elöl lecseréltem inkább XC AT-re, bár arra is sokan fújnak, hogy nem egy kanyarkirály.
Ja, én ilyen 3 bar körül (picit felette) közlekedem, nem vagyok "új vonalas" típus, ha érted mire célzok.
(Azt hiszem az idei évtõl már más névre keresztelték.)
Köszi a gyors választ;) Én is olyan 3-3,2 körüli nyomással használom a bringát.
#6926
Írta 2010. március 22. - 22:25
Egy hozzászólásban is lehet válaszolni több embernek. Ezt a célt szolgálja a post jobb alsó sarkában levõ ikon (képernyõ "+" jellel) - "többszörös idézethez."
OK, köszi, ezt nem tudtam... majd próbálgatom...
#6927
Írta 2010. március 22. - 22:12
Michelin gumikról van vkinek tapasztalata? Különösen az XC Dry 2-re lennék kíváncsi. Elõre is köszi
Semmi kirívó, használható. Az olcsó hajtogatós kategória, 600g körül (2,0"), egy fél évig elöl is használtam, aztán végül csak hátul maradt.
Nem is kopik durván -ez sima egykomponensû, fekete-, jól gördül. Defekt, oldalfalszakadás nem jellemzõ, van benne anyag.
Elöl lecseréltem inkább XC AT-re, bár arra is sokan fújnak, hogy nem egy kanyarkirály.
Ja, én ilyen 3 bar körül (picit felette) közlekedem, nem vagyok "új vonalas" típus, ha érted mire célzok.
(Azt hiszem az idei évtõl már más névre keresztelték.)
#6928
Írta 2010. március 22. - 22:08
#6929
Írta 2010. március 22. - 22:00
Hozzászólásodat 15 percig módosíthatod. És próbáld meg egy postba összesíteni a gondolataidat!
ok ok, de több emberkenek valaszoltam...
No akkor a szabadonfutóban alaposan kitárgyalt téma a Te problémádra a megoldás: boltban kell venni, nem webshopból.
ott körbetapizhattad volna a gumit és nem távoztál volna keserû szájízzel a kasszától.
igazad van, ráadásul tesóm ment érte személyesen, csak õ nem volt képben, hogy mire kell figyeln.
de nem sírok, mert sztem így is nagyon jó kis gumi lesz ez, pláne ennyiért..
...csak nem szeretem, ha át**sznak...
ergo sajnalatos, hogy ennyire lehet bízni a webshopokban...
#6930
Írta 2010. március 22. - 21:49
#6931
Írta 2010. március 22. - 21:48
#6932
Írta 2010. március 22. - 21:44
Ha viszont lényeges különbség van a minõségben, akkor az árban is, még ha a megjelenés/megjelölés hasonló is, így valaki a láncban sumákolt
(nem tudom, h a konkrét esetben van-e)
hat annyi különbség van, mint amennyi egy "made in japan" es egy "made in thailand" termek kozott...
batyamat idezve, ezen olyan a piros csík, mint ha az óvodában kimennek a vonalból a gyerekek...
#6933
Írta 2010. március 22. - 21:42
csak egy kis jozan esz kell hozza hogy felfogd, a webshopok gyakran csak illusztracionak raknak fel kepet, es nem az adott termek van lefenykepezve.
igen ám, de ezt már nem tehetik meg. vagy oda kell írni, hogy a kép csak illusztráció.
hidd el tudom hogyan mûködik ez, éveken át üzemeltettem is webáruházakat...most már csak fejlesztek...
éppen ezért is akadtam ki ezen, hogy nem azt kaptam, amit rendeltem...
#6934
Írta 2010. március 22. - 21:31
#6935
Írta 2010. március 22. - 21:27
RAUH-Welt
B E G R I F F
#6936
Írta 2010. március 22. - 20:49
Ha egy adott márkát több országban is gyártanak nem a kiskereskedõn múlik, hogy honnét fogja kapni a nagyker a kért árút elõfordul hogy egyszer innét másszor onnét. V
Ha viszont lényeges különbség van a minõségben, akkor az árban is, még ha a megjelenés/megjelölés hasonló is, így valaki a láncban sumákolt
#6937
Írta 2010. március 22. - 20:45
Figyelmetekbe ajánlom:
Megkaptam a Panaracer FireXC gumikat a Bringa Butikbol rendeltem, 2950 ert. Ott tunt fel, hogy nem jók a tömeg adatok... és bakker a fénykép sem, ergó én nem ezt rendeltem, ugyanis a képen a Made In Japan van (oldalt fehérrel nagy betukkel van rajta a Panaracer Fire XC Pro felirat stb.) és ez meg a Made in Thailand (kis béna felirat).
Nem a felirat a lényeg, hanem, hogy a japán az tartósabb, mint a thai...már úgy unom itthon ezt az átb*szós stílust... akkor baker ne tegyenek fel fenykepet...ne más termék fotóját rakják fel...
Olyan mintha feltennek egy 2008-as Scott Reflex váz fotóját, de közben meg a 2006-ost árulom...Scott-Scott, de nem teljesen ugyanaz...
A butikban azokat a képeket használják, amiket a forgalmazó is kitesz, ha mindenképpen szídni akarsz valakit.
#6938
Írta 2010. március 22. - 20:22
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!
#6939
Írta 2010. március 22. - 19:05
egy 3ezer forintos gumi az miert tudjon mindent amit egy 12ezres?
ki mondta, hogy mindent tudnia kell? en azt a 3000 ftos drotperemeset rendeltem, de nem a thaifoldit...
de ezert a penzert ez sem rossz vetel, csak eppenseggel en nem ezt rendeltem...
nem tudom a 12et honnan veszed, a kevlaros 7 korul van darabja, parban olyan 12-15.
#6940
Írta 2010. március 22. - 15:59
RAUH-Welt
B E G R I F F

Belépés
Felhasználó létrehozása

Ugrás az oldal tetejére






