Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15901 hozzászólás a témában

#6381
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Egy kis gumiteszt a múltkori slick témához.
Ugyanaz az út, ugyanolyan körülmények, ugyanaz a pulzuszóna.
Elõl 2,25ös racing ralph 1,7baron, hátul 2,1es nagyon kopott charybdis 2,5baron 130as átlagpulzus 26,5km/h átlag.
Elõl 1,5ös rubena flash 5baron, hátul 1,5ös speed cruiser 5baron 130as átlagpulzus 29,5km/h.
Összesen 3km/h a különbség a kettõ között, lejtõn és hátszélben érzem sokkal jobbnak a slicket és könnyebb vele kigyorsítani.


A sebesség mindent megold.

 


#6382
kõcsirke

kõcsirke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 585 hozzászólás

???


egyébként 3 év után....


arra gondolsz, hogy elvileg nem lehet ragasztani? tökéletesen megfoltoztam, semmi baj vele

eddig kell bírnia? és egy napon belül enged mindkettõ? több mint különös. sose hallottam, hogy ilyen baja lett volna vele bárkinek is.
egyébként mindegy, nyilván visszaragasztom rá, csak érdekes ez az egész

#6383
repasibalint

repasibalint

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.627 hozzászólás
ha kilyukasztasz egy nagy foltot középen,és azt ráhúzod a "csecs"-re,és simán vissza tudod ragasztani.nekem sorjás volt a felni,az szúrta ki,így ragasztattam meg és azóta is mûködik

#6384
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

a michelin latex belsõim ..... volt már rajta egy hagyományos tip-top folt

???

egyébként 3 év után....

#6385
ilovektm

ilovektm

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
sziasztok!

egy kis segítséget szeretnék kérni gumi és felni ügyben. Kinéztem egy felnit: Vuelta Airline 4. Erre szeretnék gumit, de nem tudom, hogy milyen lenne rá a megfelelõ. Elég ha ETRTO mérete egyezik és akkor egy 25ös gumi jó rá, vagy inkább 28tól kezdjek el nézelõdni?

Elõre köszi a választ

#6386
kõcsirke

kõcsirke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 585 hozzászólás
a michelin latex belsõim ledobták a gyárilag felragasztott szelepszárat. mindkettõ, egyszerre... a levált rész alatt mintha friss lett volna a ragasztás: ha hozzáértem, tapadt az ujjamhoz. igaz, dögmeleg volt, de nem a napon állt a bicikli. lehet, hogy a hõmérséklet miatt engedte el? vagy ez normális 3 év használat után? volt már rajta egy hagyományos tip-top folt, de annak semmi baja. szóval nem értem. ötlet?

#6387
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

a ust gurulós témához: szerintem azért gurul jobban az ust, mert a futófelülete belsõ nélkül könnyebben veszi fel az apró egyenetlenségeket

ha jól tudom a defektvédõ szalag is ront a gördülési ellenálláson

Ugyanúgy ott van a butil réteg az ust-ben, mintha belsõ lenne benne. Azért gurul jobban, mert kisebb a hosszirányú benyomodása.


A sebesség mindent megold.

 


#6388
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
a ust gurulós témához: szerintem azért gurul jobban az ust, mert a futófelülete belsõ nélkül könnyebben veszi fel az apró egyenetlenségeket

ha jól tudom a defektvédõ szalag is ront a gördülési ellenálláson

#6389
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Feltöltött kép

Camber
Kicsit nehéz, de egész jónak tûnik.


A sebesség mindent megold.

 


#6390
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Ó dehogy. Könnyebb a bringa is, s a kerekek is. 11 kiló alatt van bõven. Ha már tudományos okfejtés, akkor szerintem a jobb kerékagyak miatt jobban begyorsul - nem tudom, ebben van-e logika.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#6391
mayor

mayor

    vendég

  • fórumtag
  • 212 hozzászólás

Csak hát ugye - mi értelme az UST-nek, ha jó keményre felfújod...

Amúgy, az okosok biztos megmondják miért, de UST-vel gyorsabban gurul a bicaj lefelé aszfalton is - na ez vajon miért van? Fene tudja, de ha Nagykovácsi felõl gurulok be Bp-re, akkor 1.7-es slick-el (montival max 55-60-ig gurulok), de UST-s fullyval meg 70 fölé belendül, s a körforgalmat is alig bírom bevenni. :) Ó és hát GPS szerint, szóval nem az óra van rosszul beállítva. :D



akkor valóban semmi értelme, de ez nálam csak az esetek 1/3-a kb (hátköznap esténként amikor bringázni támad kedvem de már esélytelen világosban kijutni terepre) 2/3 részt terepen használnám jó laposan, ahogy azt illik:) Ezért keresgélek valamyi olyasmi UST-s gummát ami aszfalton sem elvislhetetlen/nem kopik mint az õrület... lehet Maxxis Crossmark 2.1 LUST lesz belõle ahogy azt ajánlotta lejebb valmelyik kolléga

nem lehet hogy azért gurulsz lefele gyorsabban a fully-val mert nehezebb a kerekek, nyilván maga a bringa is nehezebb, és nagyobb tömeg nagyobb gyorsulás...?

#6392
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.278 hozzászólás

Csak hát ugye - mi értelme az UST-nek, ha jó keményre felfújod...

Amúgy, az okosok biztos megmondják miért, de UST-vel gyorsabban gurul a bicaj lefelé aszfalton is - na ez vajon miért van? Fene tudja, de ha Nagykovácsi felõl gurulok be Bp-re, akkor 1.7-es slick-el (montival max 55-60-ig gurulok), de UST-s fullyval meg 70 fölé belendül, s a körforgalmat is alig bírom bevenni. :) Ó és hát GPS szerint, szóval nem az óra van rosszul beállítva. :D


én az órának jobban hiszek :)
gps néha nagyon durvákat mutat

amúgy nem tudom, -sose voltam fizikus- :) én se tudok jobban felgyorsulni a 42-es majdnem slickel mint a 2,25-ös nn-el. (nem nem fékezem agyon :) ) pedig az lenne a logikus
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#6393
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

ezt valahogy én is így gondoltam... (Dante fogalmazása nem sikeredett teljesen precízre:)


Csak hát ugye - mi értelme az UST-nek, ha jó keményre felfújod...

Amúgy, az okosok biztos megmondják miért, de UST-vel gyorsabban gurul a bicaj lefelé aszfalton is - na ez vajon miért van? Fene tudja, de ha Nagykovácsi felõl gurulok be Bp-re, akkor 1.7-es slick-el (montival max 55-60-ig gurulok), de UST-s fullyval meg 70 fölé belendül, s a körforgalmat is alig bírom bevenni. :) Ó és hát GPS szerint, szóval nem az óra van rosszul beállítva. :D
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#6394
mayor

mayor

    vendég

  • fórumtag
  • 212 hozzászólás

Csak annyi, hogy a lapos gumi rosszul gurul az aszfalton. Ha rendesen felfújod akkor ugyanúgy gurul, mint a nem ust.


ezt valahogy én is így gondoltam... (Dante fogalmazása nem sikeredett teljesen precízre:)

#6395
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

ennek mi az oka?


Csak annyi, hogy a lapos gumi rosszul gurul az aszfalton. Ha rendesen felfújod akkor ugyanúgy gurul, mint a nem ust.


A sebesség mindent megold.

 


#6396
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás
Ti hogy töltitek bele a belsõbe a Joe's tejet? (Mivel? Mert nekem eltömi a lyukat az adagolón, még úgy is, ha beljebb vágom...)

Sikerült! Többszöri duguláshárítás után egyszer csak nem dugította el, és folyamatosan folyt belõle, ahogy az kell. ;)

#6397
mayor

mayor

    vendég

  • fórumtag
  • 212 hozzászólás

Akkor 50 %-ban tegyél fel Schwalbe Marathon Pro-t, 50 %-ban meg mondjuk Z-Max-ot. :)

rendben. így lesz. :)

Aszfalton amúgy extraszar az UST, most szólok.

ennek mi az oka?

#6398
drotos.toth

drotos.toth

    vendég

  • fórumtag
  • 201 hozzászólás

kb 50% terepre 50% betonra (aminek fele erdei, fele országút) mekkora és milyen gumit ajánlotok?


Maxxis Crossmark 2.1 - Egész jól fut aszfalton és nem is kopik vészesen. Az agyagos sarat és a nedves gyökereket nem szereti.

#6399
hellomarci

hellomarci

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Sziasztok!

Nem tudja valaki hol lehet még kapni Nokian Gazzaloddi gumikat? Sehol sem találok... :(

#6400
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Akkor 50 %-ban tegyél fel Schwalbe Marathon Pro-t, 50 %-ban meg mondjuk Z-Max-ot. :)

Aszfalton amúgy extraszar az UST, most szólok.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)