Jelentkezz be Regisztrálj
Gumitopik
#5561
Írta 2011. február 03. - 20:58
egyrészt mert aszfalton is sokat ütöm vágom, de azért lehet neki pirítani, másrészt napi szinten megyek erdõben is, de nem hegyen, így felesleges a traktor gumi, na meg a nagy kerék szerintem tök felesleges, van itthon ilyen hibrid bringa (alacsony csapágyház, merevvilla, 28-as kerekek, v fék, erõs váz), de én rohadtul nem érzem a monti után egybõl átülve sem, hogy jobban gurulna, vagy bármi elõnye lenne aszfalton
érdemes megnézni egy cx bringát, szóval nem is nagyon vannak ilyen éles határok, mész azzal amid van, és az ügyességeden múlik, hogy mennyiféle terepen állod meg a helyedet vele
#5562
Írta 2011. február 03. - 20:26
Hihetõ. Van akinél több is. De engem nyugtalanít a slick a montin. Ez persze csak egy VÉLEMÉNY.
Elvileg minél gyengébb valaki vagy rossz a hajtástechnikája, annál nagyobb ez a különbség. Szóval igen.
A sebesség mindent megold.
#5563
Írta 2011. február 03. - 20:17
Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers
#5564
Írta 2011. február 03. - 20:08
A sebesség mindent megold.
#5565
Írta 2011. február 03. - 19:52
és elkövetted azt a hibát, hogy ebben az esetben montit vettél, crossbicó helyettKb. Ezt mondom én is. Jó a slick, ha szereted a monti geometriáját, bejön a montis testtartás, a kényelem (teló) de aszfaltbetyár vagy. .
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való
#5566
Írta 2011. február 03. - 19:33
Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers
#5567
Írta 2011. február 03. - 19:31
#5568
Írta 2011. február 03. - 19:21
#5569
Írta 2011. február 03. - 19:09
Na jó, míg fent volt én is észrevettem hogy 35-tel közlekedek ott ahol 25-tel szoktam
Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers
#5570
Írta 2011. február 03. - 18:52
RAUH-Welt
B E G R I F F
#5571
Írta 2011. február 03. - 18:24
nekem sose volt gondom a "traktorgumival" se nedves se száraz aszfalton. kb ugyanazt a tempót tolom -vagy inkább a szlikkel vagyok óvatosabb-
napi szinten, hogy ki melyiket érzi jobbnak és mivel megy jobban biztos csak szokás kérdése, de szerintem konkrétan mérve aszfalton tuti jobban tapad a slic (esõben is)
#5572
Írta 2011. február 03. - 18:19
én idén télre feltettem egy oldalt bütykös gumit, mert a vékony slic hóban konrétan használhatatlan, és aszfalton azóta én is parázok, még szárazon is ilyesztõ érzés, ahogy a bütykökön darál kanyarban
nekem sose volt gondom a "traktorgumival" se nedves se száraz aszfalton. kb ugyanazt a tempót tolom -vagy inkább a szlikkel vagyok óvatosabb-
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való
#5573
Írta 2011. február 03. - 15:39
ez elég biztató. ezek 800-900 grammos külsõk, nem lehet észrevenni hogy lassabbak lennének?
mekkora méretben gondolkodsz?
vannak könnyebb modellek is, inkább csak a top contact meg az safety plus verzók ilyen nehezek, de van pl. hajtogatós kivitel is sokból (sokért)
az 1,5-ös city contact 550 gramm, az 1,75 asszem 690 (vagy 790)
amúgy ez nem vészes, és lehet alacsony nyomáson használni õket, mert nagyon erõs az oldalfaluk, szóval jól gurulnak, nem ráznak. A sport contact a legkönnyebb az 500 gramm körül van 1,6-osban, de annak más a gumikeveréke, és nem erõsített az oldalfala (ha ez számít).
Ha 1,5-ös kivitelt veszel, ahhoz vékonyabb belsõ is kell, szóval ott leugrik még vagy 80-100 gramm.
#5574
Írta 2011. február 03. - 15:21
Én elhasználtam eddig 2 garnitúra conti contactot, az egyik 9000 km-t, a másik kb. 10 000 km-t bírt.
ez elég biztató. ezek 800-900 grammos külsõk, nem lehet észrevenni hogy lassabbak lennének?
#5575
Írta 2011. február 03. - 14:49
Igen, itt lehet a bibi, én meg terepgumit használok csak. Az az érdekes, hogy régen országútiztam, Favorittal, Barum gumikkal, sosem féltem...
én idén télre feltettem egy oldalt bütykös gumit, mert a vékony slic hóban konrétan használhatatlan, és aszfalton azóta én is parázok, még szárazon is ilyesztõ érzés, ahogy a bütykökön darál kanyarban
bátyám motorzott elég sokat és õ is olyasmit emlegetett a múltkor, hogy a terep gumi aszfalton esõben és jégen (nem hóban) sokkal rosszabb a normál guminál
#5576
Írta 2011. február 03. - 14:44
Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers
#5577
Írta 2011. február 03. - 14:39
Ok. Akkor a normál is tapadás definícióját illetõen gondolkodunk másképp.
lehet
slic gumival jobban lehet érezni a határokat, de lehet csak azért mondom, mert általában slic gumival megyek terepen is, meg télen sem rakom le a bringát és megszoktam a csúszkálást
#5578
Írta 2011. február 03. - 14:31
Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers
#5579
Írta 2011. február 03. - 14:23
Miért ijesztgetne bárki is? Én csak jót akarva írtam amit írtam, saját tapasztalat alapján.
mikor vette neki is mondták (még a boltos is), hogy esõben életveszélyes meg hasonlóak
aztán azt mondja, hogy esõben úgy megy, mintha esne és csúszósabb lenne az út, és ehhez mérten teljesen normális a tapadása
#5580
Írta 2011. február 03. - 13:57
Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers

Belépés
Felhasználó létrehozása

Ugrás az oldal tetejére





