Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15901 hozzászólás a témában

#5381
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
Pontosabban, hogy mennyit kell levonni (4 mm-t)

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#5382
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Húzz egy vonalat a földre, állítsd rá a kereket szeleppel lefele, told odébb addíg amíg a szelep ismét lent nem lesz és oda huzz egy másik vonalat. A két vonal távolságát írd be.
Én így szoktam és pontos.
Amúgy ha ennyire precíz akarsz lenni, akkor a fentieken kívül még az is befolyásolja a kerületet, hogy milyen felnire teszed, meg mennyire kopott a gumi, de még az is hogy hány kiló vagy és ebböl mennyi jut az elsõ kerékre (mennyire nyomódik be) :)


epp a polar doksijaban van leirva, hogy kb mennyivel kell beszorozni, hogy megkapd a nyomas alatti erteket.

#5383
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. A bicajomon 559x19c méretû felni van. Vékony slick gumit szeretnék rátenni.
Vajon mennyire vékonyat tudok rátenni? 1,5 vagy esetleg 1,25 is mehet?
Elõre is köszi a segítséget!


Jó rá az 1,25 is.


A sebesség mindent megold.

 


#5384
kotovics

kotovics

    vendég

  • fórumtag
  • 178 hozzászólás

Húzz egy vonalat a földre, állítsd rá a kereket szeleppel lefele, told odébb addíg amíg a szelep ismét lent nem lesz és oda huzz egy másik vonalat. A két vonal távolságát írd be.
Én így szoktam és pontos.
Amúgy ha ennyire precíz akarsz lenni, akkor a fentieken kívül még az is befolyásolja a kerületet, hogy milyen felnire teszed, meg mennyire kopott a gumi, de még az is hogy hány kiló vagy és ebböl mennyi jut az elsõ kerékre (mennyire nyomódik be) :)


Ezt a módszert én is ismerem, csak gondoltam, ha valaki pont ilyen gumit használ, az az érték már adott lenne. Netán egy adatbázis lenne valahol, az még jobb lenne.:D (lustaság fél egészség)

#5385
BCsabi

BCsabi

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. A bicajomon 559x19c méretû felni van. Vékony slick gumit szeretnék rátenni.
Vajon mennyire vékonyat tudok rátenni? 1,5 vagy esetleg 1,25 is mehet?
Elõre is köszi a segítséget!

#5386
Kobike

Kobike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.140 hozzászólás

Valakinek nincs pontos adata róla, hogy a Schwalbe Rocket Ron EVO Kevl. Triple Compound 2,25 guminak
pontosan mekkora a kerülete, 2 bár körüli nyomáson? A polar km órám beállításához kellene.
Esetleg valahol nincs errõl egy adatbázis a neten?


Húzz egy vonalat a földre, állítsd rá a kereket szeleppel lefele, told odébb addíg amíg a szelep ismét lent nem lesz és oda huzz egy másik vonalat. A két vonal távolságát írd be.
Én így szoktam és pontos.
Amúgy ha ennyire precíz akarsz lenni, akkor a fentieken kívül még az is befolyásolja a kerületet, hogy milyen felnire teszed, meg mennyire kopott a gumi, de még az is hogy hány kiló vagy és ebböl mennyi jut az elsõ kerékre (mennyire nyomódik be) :)
Failure is always an option.

#5387
kotovics

kotovics

    vendég

  • fórumtag
  • 178 hozzászólás
Valakinek nincs pontos adata róla, hogy a Schwalbe Rocket Ron EVO Kevl. Triple Compound 2,25 guminak
pontosan mekkora a kerülete, 2 bár körüli nyomáson? A polar km órám beállításához kellene.
Esetleg valahol nincs errõl egy adatbázis a neten?

#5388
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
Én úgy döntöttem, hogy itt a tavasz, ezért visszakerülnek az 1,5 city contactok.

Leesett fél kiló így a kerekekrõl, és mit mondjak.... sokkal jobb városban mint a land crusier, jobban gyorsul, fordul, gurul :)

#5389
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.278 hozzászólás
pontosan komfortosabb és jobb tapadás

az alacsonyabb ellenállásnak viszont a tapasztalat és pont a fritz tesztek számai mondanak ellent (ahol volt azonos gumi eltérõ méretben mindig a nagyobbank volt jelentõsebb mért gördülési ellenállása).
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#5390
KandÚr

KandÚr

    vendég

  • fórumtag
  • 161 hozzászólás

Milyen elõnyei illetve hátrányai vannak egy 2.25-õs gummernak egy 2.1-essel szemben. Racing Ralphon filózom, és hát az elõbbi olcsób én meg nem vagyok eleresztve. Én minden féle típusú úton tekerek, a nagyon gyökerestõl, a makadámon és a betonon át szóval gyakolratilag elég sokmindenen járok! Eddig 2.0-ás Huchinson pithonom volt fent, elõtte meg régi 1,95-ös meg olykor 2,1-es Z-max, illetve volt egy 2,1-es Conti RaceKingem a szar verzióbol is!

Szóval olvasom a beszámolókban hogy a jók közül sokan mennek 2,25-össel kiváncsi lennék miért?!


Mivel ballonosabb mint a 2.1-es ezért picit alacsonyabb nyomáson is tudod használni, így kényelmesebb, jobban tapad... Nehezebb felütni, és német tesztek szerint kissebb a gördülési ellenálása. A szélessége miatt talán picit stabilabb is.
Én tuti a 2.25öst venném(azt is vettem:-)

#5391
Sengakov

Sengakov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 476 hozzászólás
Milyen elõnyei illetve hátrányai vannak egy 2.25-õs gummernak egy 2.1-essel szemben. Racing Ralphon filózom, és hát az elõbbi olcsób én meg nem vagyok eleresztve. Én minden féle típusú úton tekerek, a nagyon gyökerestõl, a makadámon és a betonon át szóval gyakolratilag elég sokmindenen járok! Eddig 2.0-ás Huchinson pithonom volt fent, elõtte meg régi 1,95-ös meg olykor 2,1-es Z-max, illetve volt egy 2,1-es Conti RaceKingem a szar verzióbol is!

Szóval olvasom a beszámolókban hogy a jók közül sokan mennek 2,25-össel kiváncsi lennék miért?!

#5392
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
A Continental biztos nem a C jelzés miatt kisebb, hanem egyszerûen azért, mert a montis gumikhoz hasonlóan itt is nagyobb méretet írnak rá a valóságosnál. Náluk ez a grammverseny filozófiája.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#5393
merxi

merxi

    vendég

  • fórumtag
  • 68 hozzászólás

Itt olvasgass: ETRTO | Hrek, jdonsgok

Köszönöm.
Olvasgatom, olvasgatom....,de még jobban összezavarodtam.:-))
Ezek a negyedek, harmadok, egynyolcadok.....bábeli zûrzavar.

#5394
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Itt olvasgass: ETRTO | Hrek, jdonsgok


#5395
merxi

merxi

    vendég

  • fórumtag
  • 68 hozzászólás

nem teljesen világos, a 700x23C és a 622x23 közti különbség a kérdés?

hacsak nem ugyan olyan márkájú, típusú, gyártási sorozatú gumit mérsz össze akkor nem lesz ugyan akkora a szélességük.
a C-t tartalmazó méretezés meg csak egy másféle jelölés szabványt jelöl.


Na ...Én vagyok bamba... Tehát van két garnitúra gumim, az egyik Barum 622x25 a másik Continentál 622x25 C, de a Continentál
sokkal de sokkal vékonyabb mint a Barum, azt gondoltam a C-jelzés a különbség miértje.
Azt tudom, hogy a 700x? és a 622x? ugyan az a méret......a Barumra mind a két érték fel van tüntetve a 700x25 és a 622x25 is.
Bocs ha nem nagyon vagyok érthetõ, de kezdõ vagyok ezen a téren.:-))

#5396
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
nem teljesen világos, a 700x23C és a 622x23 közti különbség a kérdés?

hacsak nem ugyan olyan márkájú, típusú, gyártási sorozatú gumit mérsz össze akkor nem lesz ugyan akkora a szélességük.
a C-t tartalmazó méretezés meg csak egy másféle jelölés szabványt jelöl.

#5397
merxi

merxi

    vendég

  • fórumtag
  • 68 hozzászólás
Sziasztok!
A méret után mit jelent a C betû...Mert van két garnitúra 622-23 gumim és ugyan azon a felnin sokkal vékonyabb a C-jelû.

#5398
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Nekem tavaly Augusztus óta van a gumám legalább 1 hónapja nem pumpáltam és még mindig elég kemény. Szvsz ebbe is lehet jó és szar is. Nekem Topeak van.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#5399
fabian cancellara

fabian cancellara

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 501 hozzászólás
Versenyen használtasm ilyet.
Arra pont elég volt hogy a célba be éjek vele,egyszer leenged ujra fujod már el is enged a ragasztás versenyre gyors megoldásnak jó de másra szerintem nem

#5400
gren_tamas

gren_tamas

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 696 hozzászólás

Van valakinek tapasztalata a BBB öntapadó folttal ? BTL-31 tömlõjavító készlet "LeakFix" ragasztó | BTL-31 LEAKFIX | SZERSZÁMOK | KIEGÉSZÍTÕK | BBB | Pacific Cycles Kft.
Olyan hihetetlen számomra, hogy nem kell bekenni a vulkanizáló folyadékkal.
Megbízható lehet ?

Egy ilyet: Park Tool Co. GP-2 : Super Patch Kit : Tube & Tire kezdtem használni két éve, pár sikeres de két sikertelen ragasztás után visszatértem a ragasztóshoz. Az egyik kudarc 10 fok © alatt volt. Mintha nem lényegülne annyira egybe a belsõvel, mint a vulkanizált gumi. Ideális körülmények közt gyorsabb, mint várni 1-2 percet, más elõnyét nem látom.