Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15901 hozzászólás a témában

#5261
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
Haverom vett 1,6-os conti sport contacot.

Az egy rohadt jó kompriomisszum, szerintem ha a mostani 1,5-ös conti city contactom elfogy, akkor azt veszek.

Azért mert pont annyivval szélesebb és ballonosabb, hogy kényelmes legyen, viszont van benne kevlár defektvédelem, de nincsen erõsített oldalfala a dinamóhoz, így csak 500 gramm.

#5262
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
80kg nem nagy dolog, átlagos. A nyomásra figyelj oda nagyon, mert ha túl alacsony, tönkreteszed vele a gummát.

Amúgy ha defekt védelem, akkor nézegesd a Schwalbe Double Defense-es abroncsait. Nekem Racing Ralph van, annak elég alacsony a gördülési ellenállása. Bár terep gumi, nem pusztulok el aszfalton sem. Persze csak aszfaltra nem való.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#5263
poison

poison

    vendég

  • fórumtag
  • 84 hozzászólás
Köszönöm a válaszokat.

Lenne még egy kérdésem.80kg-os súlyommal számít-e hogy milyen súlyú külsõt veszek.



#5264
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás

Mert a mérettábla szerint a 25mm széles felnimhez minimum 44mm széles külsõt kell vennem.


többen megerõsítették, hogy azt a mérettáblát csak 20mm-es felni alatt kell komolyan venni.

#5265
kenguru

kenguru

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 472 hozzászólás
én a montijaimon simán járok 1.5ös gumival, meg utána 2.25össel. elméletileg lehet, hogy nem megfelelõ, de gyakorlatilag semmi gondot nem tapasztaltaltam. Outival meg nem volt gond a max 28as szélességû gumi helyett a 42-essel sem

#5266
poison

poison

    vendég

  • fórumtag
  • 84 hozzászólás

minek aszfaltra olyan széles?
talán sammy slick-et


Mert a mérettábla szerint a 25mm széles felnimhez minimum 44mm széles külsõt kell vennem.

#5267
kenguru

kenguru

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 472 hozzászólás
minek aszfaltra olyan széles?
talán sammy slick-et

#5268
poison

poison

    vendég

  • fórumtag
  • 84 hozzászólás

Sziasztok! Aszfaltra keresek 1,9-2,1 közötti defektvédelemmel ellátott gumit.Mit ajánlanátok?



#5269
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8.386 hozzászólás

Tavaly Maxxis TT Larsent 2.00-t használtam elöl-hátul, és a maratonokon ahol majdnem mindig sár volt nekem nagyon nem jöttek be ezek a gumik.
A sárban nagyon könnyen kicsúszott az elsõ kerék. Azon agyalok, abból kiindulva ha idén is ilyen idõ lesz le kellene cserélnem. Viszont lehet elég csak az elsõ gumit, mondjuk egy Scwalbe Nobby Nicre vagy Rocket Ronra 2,25-re, a hátsó meg marad a TT. Valaki használta már ezt a párosítást?


vegyél inkább mountain king-et. kb. a legjobb gumi, amit eddig próbáltam.
de ne gagyi b-set, úgy nem ér!! :)

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#5270
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.278 hozzászólás

Tavaly Maxxis TT Larsent 2.00-t használtam elöl-hátul, és a maratonokon ahol majdnem mindig sár volt nekem nagyon nem jöttek be ezek a gumik.
A sárban nagyon könnyen kicsúszott az elsõ kerék. Azon agyalok, abból kiindulva ha idén is ilyen idõ lesz le kellene cserélnem. Viszont lehet elég csak az elsõ gumit, mondjuk egy Scwalbe Nobby Nicre vagy Rocket Ronra 2,25-re, a hátsó meg marad a TT. Valaki használta már ezt a párosítást?


sárban a nic szar lesz. rocket ron ránézve esetleg jó lehet, de nem próbáltam.
ami jó -és nem echte sárgumi, orbitális dágványba persz ez sem jó- az a jimi széria. big jimet vagy king jimet még lehet kapni, drótóst meg gagyi anyagút, de sarazni jó. és legalább nem drága.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#5271
Zsembi

Zsembi

    vendég

  • fórumtag
  • 62 hozzászólás
Tavaly Maxxis TT Larsent 2.00-t használtam elöl-hátul, és a maratonokon ahol majdnem mindig sár volt nekem nagyon nem jöttek be ezek a gumik.
A sárban nagyon könnyen kicsúszott az elsõ kerék. Azon agyalok, abból kiindulva ha idén is ilyen idõ lesz le kellene cserélnem. Viszont lehet elég csak az elsõ gumit, mondjuk egy Scwalbe Nobby Nicre vagy Rocket Ronra 2,25-re, a hátsó meg marad a TT. Valaki használta már ezt a párosítást?

#5272
mzoli10

mzoli10

    vendég

  • fórumtag
  • 215 hozzászólás
Csak hogy én is csatlakozzak.
Az elõzõ bringámon is Smart Sam-et használtam, kb 2000km alatt egy defektem volt vele, de akkor kb 6 db tüske ment bele egyszerre, szóval kivédhetetlen volt.
Mostani bringámra is ilyet vettem, ebben is kb 2000 km van jelenleg defekt nélkül. Én nagyon szeretem. Kb. 1/3:2/3 arányban tekerek aszfalton és terepen. Az aszfalt nem eszi nagyon, a hátsó sztem simán elmegy 4000 km-t az elsõ még többet. Ja és az ára is elég jó.

#5273
spydermanus

spydermanus

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás

Smart Sam! :-)


oké! Meggyõztetek! :-)

#5274
Zsembi

Zsembi

    vendég

  • fórumtag
  • 62 hozzászólás

Smart Sam-re vagy Iguana-ra írtad, hogy azt használod? :)


Smart Sam! :-)

#5275
spydermanus

spydermanus

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás

Én ilyet használok mindenesnek. Csak ajánlani tudom. Egy haverom is vett utánam, õ is csak dicséri.
Aszfalton gyors, és sztem nem hangos. A sár mindent kinyír kivéve a sárgumit, sztem ez ott semmivel sem rosszabb mint más.
Eddig kb. 2500km-ert mentem vele, és egy defektem volt. Még ennyit legalább el fog menni.


Smart Sam-re vagy Iguana-ra írtad, hogy azt használod? :)

#5276
Zsembi

Zsembi

    vendég

  • fórumtag
  • 62 hozzászólás

Köszi a tippeket!

Smart Sam-mel valakinek tapasztalata esetleg?
Azt olvastam, hogy egész jó all-rounder, kérdés hogy avaros talajon mennyire csúszkál?

A ritkább bütykösektõl tartok, hogy nagyon hamar lekopna...
A Hutchinson Iguana tûnik még sûrûbbnek kicsit.
Használ valamelyikõtök ilyet?


Én ilyet használok mindenesnek. Csak ajánlani tudom. Egy haverom is vett utánam, õ is csak dicséri.
Aszfalton gyors, és sztem nem hangos. A sár mindent kinyír kivéve a sárgumit, sztem ez ott semmivel sem rosszabb mint más.
Eddig kb. 2500km-ert mentem vele, és egy defektem volt. Még ennyit legalább el fog menni.

#5277
Zsembi

Zsembi

    vendég

  • fórumtag
  • 62 hozzászólás

itthoni javasolt kisker árat hasonlitotok netes árhoz.
ezt sose értem....
ott van a linken, evp (német javasolt kisker ár) 46 eur. számold át forintra. boltban ott is annyi mint nálunk boltban. (ha van pár százalék eltérés az két dologból adódik, az árfolyamok ingadozásából és a 6%-kal alacsonyabb áfából)


Igen, így átolvasva már érthetõ. Lényegében a netes ár minden termék esetén olcsóbb, nemrégiben így vettem a tv-met.
Az ember esendõ, csak a végárakat nézi....

#5278
spydermanus

spydermanus

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás

Akkor nem muszáj feltétlenül azt venned. :-> Biketrigger írta itt korábban, melyik guminak mekkora a gördülési ellenállása, sajnos nem találtam meg így hirtelen az általa ide beírt listát... Úgy rémlik, a bütykösebb mintázatúak közt is akadt egy-két jól gördülõ darab. De például a Smart Sam nem rossz választás, az a lényeg!


Azt a postot megnézném, kíváncsi vagyok rá - rákeresek!
Lehet hogy Sam lesz a vége!

Köszi a véleményeket! ;)

#5279
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.334 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Nem szoktam szétfarolni általában a gumikat. :)
Az Iguana az ára miatt tetszene (3,5k), de talán a Smart Sam-nek a "legsimább" a futófelülete.


Akkor nem muszáj feltétlenül azt venned. :-> Biketrigger írta itt korábban, melyik guminak mekkora a gördülési ellenállása, sajnos nem találtam meg így hirtelen az általa ide beírt listát... Úgy rémlik, a bütykösebb mintázatúak közt is akadt egy-két jól gördülõ darab. De például a Smart Sam nem rossz választás, az a lényeg!

#5280
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Hát sajnos pont ilyet már nem találtam elfekvõben lehet itt ott ha találnál akkor azt jelezhetnéd nekem is mert nagyon érdekelne.
http://ebike.hu/term...itchey zed wcs/
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!