Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15901 hozzászólás a témában

#5241
Vidra581

Vidra581

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 977 hozzászólás

Sziasztok!

Légyszíves mondjátok meg nekem hogy ezt a gumit mikor gyártották SCHWALBE MARATHON HS368 KÜLSÕ - Bringa Butik Webáruház


Nem tudom mire kell ez a külsõ, de kb hasonló kategória a Michelin Country Rock 1.75. Ugyanez a méret, de 200grammal könnyebb, és 3500 darabja. Terhelhetõsége is legalább ennyi, mert faterom 150kg-osan azt használta hátul 5-6Barra felnyomva, és tartós, és ritka a defekt.
http://ebike.hu/term...n country rock/

#5242
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
tavalyi modell, de hogy mikor gyartottak azt nem lehet megmondani.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#5243
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
szerintem 2010.05.14. :)

#5244
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
És azt hogy?
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#5245
poison

poison

    vendég

  • fórumtag
  • 84 hozzászólás
Sziasztok!

Légyszíves mondjátok meg nekem hogy ezt a gumit mikor gyártották SCHWALBE MARATHON HS368 KÜLSÕ - Bringa Butik Webáruház



#5246
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Hülye kérdés, de egy gumi meddig használható? A bütykök kissé eltûntek, de teljesen jól tart, az a kérdés, hogy nem-e veszélyes úgy menni vele, hogy a közepén gyakorlatilag már a köpenyen fut, mint valami semi-slick. :)

Addig amíg ki nem szakad. :)


A sebesség mindent megold.

 


#5247
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Hülye kérdés, de egy gumi meddig használható? A bütykök kissé eltûntek, de teljesen jól tart, az a kérdés, hogy nem-e veszélyes úgy menni vele, hogy a közepén gyakorlatilag már a köpenyen fut, mint valami semi-slick. :)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#5248
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.278 hozzászólás

schwalbe nobby nic-racing raplh kombó maratonra 2,25ös méretben megfelelõ,vagy már kicsit széles?viszonyítási alapként eddig 2,2es race kinggel mentem,az nálam EDDIG az etalon


szerintem teljesen jó, amíg belefért akeretbe én is azt használtam

fullira most hátra gondolkodom a 2,1-es rr-on. de merevre megéri a 2,25-ös a plusz komfort miatt. még annak is elég csekély a súlytöbblete is meg az ellenállása is.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#5249
löpapp

löpapp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 406 hozzászólás

schwalbe nobby nic-racing raplh kombó maratonra 2,25ös méretben megfelelõ,vagy már kicsit széles?viszonyítási alapként eddig 2,2es race kinggel mentem,az nálam EDDIG az etalon


Parti András is 2,25-el megy, elõl legalábbis tuti.Ha neki jó..

#5250
repasibalint

repasibalint

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.627 hozzászólás
schwalbe nobby nic-racing raplh kombó maratonra 2,25ös méretben megfelelõ,vagy már kicsit széles?viszonyítási alapként eddig 2,2es race kinggel mentem,az nálam EDDIG az etalon

#5251
Vidra581

Vidra581

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 977 hozzászólás

ha bírod az angolt:
Continental Bicycle -Whats the big deal about Black Chili?

röviden: 26%-kal alacsonyabb gördülési ellenállás, 30%-kal nagyobb tapadás, 5%-kal hosszabb élettartam. állítólag.

egy nanométeres szintetikus gumiréteg a külsõn, az írás szerint gyorsabban lereagálja a gumi a deformációkat és a kötések miatt erõsebb a külsõ szerkezete, szóval strapabíróbb a mechanikai hatásokkal szemben.

ez a pr szöveg, nekem nem volt úgyhogy nem tudom mennyit érezni belõle :D


Köszönöm

#5252
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Tudtommal a hajtógatást csak azért találták ki hogy könnyebb legyen szállítani a gumikat, esetleg hátizsákban is akár. Felszerelésnél a hajtógatósra jobban oda kell figyelni, be kell õket igazítani, kis nyomáson masszírozni, mert pl a Conti race kingjeim szeretnek kóvályogni. Drótperemest is kell kicsit igazgatni, de jóval kevesebbet.


es konnyebb :) szvsz inkabb ez. legalabbis en eleg ritkan viszek magammal potkulsot egy turara.

#5253
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
ha bírod az angolt:
Continental Bicycle -Whats the big deal about Black Chili?

röviden: 26%-kal alacsonyabb gördülési ellenállás, 30%-kal nagyobb tapadás, 5%-kal hosszabb élettartam. állítólag.

egy nanométeres szintetikus gumiréteg a külsõn, az írás szerint gyorsabban lereagálja a gumi a deformációkat és a kötések miatt erõsebb a külsõ szerkezete, szóval strapabíróbb a mechanikai hatásokkal szemben.

ez a pr szöveg, nekem nem volt úgyhogy nem tudom mennyit érezni belõle :D

#5254
Vidra581

Vidra581

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 977 hozzászólás
Hello
nekem lenne egy olyan kérdésem, hogy Continentalnál mi ez a black chili keverék? ez pontosan mit takar és miért jó?

#5255
Vidra581

Vidra581

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 977 hozzászólás

Sziasztok!

Mi a különbség a hajtogatós és a drótperemes külsõ között? A súlybeli különbség ok, de vannak hátrányai, elõnyei egyiknek és a másiknak?


Tudtommal a hajtógatást csak azért találták ki hogy könnyebb legyen szállítani a gumikat, esetleg hátizsákban is akár. Felszerelésnél a hajtógatósra jobban oda kell figyelni, be kell õket igazítani, kis nyomáson masszírozni, mert pl a Conti race kingjeim szeretnek kóvályogni. Drótperemest is kell kicsit igazgatni, de jóval kevesebbet.

#5256
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás
Sziasztok!

Mi a különbség a hajtogatós és a drótperemes külsõ között? A súlybeli különbség ok, de vannak hátrányai, elõnyei egyiknek és a másiknak?

#5257
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

sárban a nic szar lesz. rocket ron ránézve esetleg jó lehet, de nem próbáltam.
ami jó -és nem echte sárgumi, orbitális dágványba persz ez sem jó- az a jimi széria. big jimet vagy king jimet még lehet kapni, drótóst meg gagyi anyagút, de sarazni jó. és legalább nem drága.


a rocket ronnal alacsonyabbak a butykok, de konnyebben tisztul. nem sargumi, de azert rossznak nem mondanam... ami szar az a ralph elol. ha az eltomodik, olyan lesz, mintha jegen tekernel. volt olyan hely, ahol fuvon kellett lejonnom, mert folyamatosan ki akart menni az eleje.

ilyet nem tapasztaltam sem a nicel, sem a ronnal.

#5258
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Légyszíves ajánljatok nekem kopásálló aszfaltgumit 26os méretben!

Elõre is köszönöm.


Nagyon sokat kipróbáltam, de messze, messze a legjobb a Scwalbe Marathon Racer. Igaz az 1.7-esnek hazudott 1.5-ös, s eleve gyûlölöm a márkát, de sajnos el kell ismernem, hogy verte a többit. Gyors, tapad, tartós, fényvisszaverõ az oldala, s országútis sorból sem szakadok ki montival edzésen, mi kell még? Az árát nem fogod komálni, de valamit valamiért. A 3. téli szezont tolom végig vele (15e km), s lassan cserélni kellene. Ja, defekt nem volt. :)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#5259
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Légyszíves ajánljatok nekem kopásálló aszfaltgumit 26os méretben!

Elõre is köszönöm.


nekem leginább a contikkal van tapasztalatom az elmúlt évben

volt 2 conti contact, az egik 9 a másik kb. 10 ezer kilcsit ment el

most van egy conti city contact, abban úgy 7000 km van, és egyáltalán nem vagy alig látszik még rajta kopás, szerintem akár újabb 7 ezret is el fog menni

#5260
poison

poison

    vendég

  • fórumtag
  • 84 hozzászólás
Légyszíves ajánljatok nekem kopásálló aszfaltgumit 26os méretben!

Elõre is köszönöm.