Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15901 hozzászólás a témában

#5201
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
A Geax eleve úgy címkéz, hogy Speed és Traction és úgy ajánlják, hogy elõre Traction, hátulra Speed. De ezen felül ízlések és pofonok, én konkrétan Speed/Speed üzemmódban közlekedek. Ami azt illeti, a Nobby Nick-et is így tettem fel, azaz a minta elõl-hátul elõre felé zárt össze. Ezzel "elvileg" rontottam az elsõ kerék tapadását.

Ha a gumin egy ajánlott forgásirány van, akkor MINDKÉT KERÉKEN így érdemes felrakni. Például a Race King is ilyen.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#5202
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
igaz... hulyeseget irtam, a nyilak alapjan kell feltenni.

#5203
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás
Szerintem a Schwalbe pont nem jó példa, ott pont az a rend, hogy ugyanolyan gumik elsõ kerékre normál, míg hátsó kerékre az elsõ kerékhez képest fordított forgásiránnyal kell feltenni a gyártó ajánlása szerint.

#5204
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
en is kiprobaltam, nem a levegobe beszelek. probalj ki egy rralphot visszafele, meg rendesen a hatso kereken, es menj fel egy kavicsos kaptaton. erezni fogod a differenciat. amugy nem egyforma erok erik, azert hasznalok elore rront, a rralph nekem tulsagosan sodrodik poros talajon, ha kicsit sar van, akkor meg vege. az elso tapadjon minel jobban, tisztuljon gyorsan, a hatso inkabb legyen kis gordulesi ellenallasu, ha sodrodik, akkor meg elvezetesebb is lehet kicsit. nem csereberelgetem a gumikat, inkabb mindenes a bringa, mindenesek a gumik is rajta.

a gyarto a nyilak alapjan ajanlja. a megadott gordulesi es tapadasi jellemzok arra vonatkoznak, ha megforditod, akkor mast kapsz. persze ettol tetszhet ugy, de a dragabb gumikat azert mar nem hasrautesszeruen tervezik.

#5205
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8.386 hozzászólás
két röpke kérdés:
egyik: szerinted tapasztalat alapján alakult ez így nálam, vagy csak ettõl vagyok egyedi?
másik: az elsõ és hátsó kerék tejesen egyforma szerepet tölt be, egyforma hatások érik, így ennek megfelelõen egyforma gumik és minta való rá, igaz?
:)

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#5206
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
pedig az nem tul jo, mert a butykok nem szimmetrikusak altalaban - teljesen mashogy viselkedik a bringa. hatul pl elobb elporog, kevesbe maszik. nem veletlenul teszik ra azokat a nyilakat.

viszont kisebb a gordulesi ellenallas - de a lenyeg, hogy nem "ugyanazt" a gumit hasznalod, hiszen mas a minta.

#5207
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8.386 hozzászólás

Sziasztok!

Forgásirányos külsõt a hátsó kerékre forgásiránnyal megegyezõen vagy ellentétesen kell felszerelni?


ha két azonos külsõrõl van szó, akkor elöl a megadottak szerint, hátul fordítva szoktam felrakni.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#5208
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Rajta van az ajánlott forgásirány....én úgy szoktam, csak nem beszél a gyártó hülyeséget...:)

#5209
poison

poison

    vendég

  • fórumtag
  • 84 hozzászólás

Vannak olyan gumik amit kifejezetten a forgás iránnyal ellentétesen szoktak felrakni mert úgy nagyobb a kapaszkodása ill nagyobb nyomatékot tud átadni, szerintem mivel itt ezt megkérdezted nem hiszem hogy számítanak a tizedmásodpercek így rakd a jelölés szerint.


Túrázok,így nem számítanak még a percek sem.Köszönöm a választ.

#5210
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Vannak olyan gumik amit kifejezetten a forgás iránnyal ellentétesen szoktak felrakni mert úgy nagyobb a kapaszkodása ill nagyobb nyomatékot tud átadni, szerintem mivel itt ezt megkérdezted nem hiszem hogy számítanak a tizedmásodpercek így rakd a jelölés szerint.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#5211
poison

poison

    vendég

  • fórumtag
  • 84 hozzászólás
Csak azért kérdezem,mert nekem a boltban a szerelõsrác azt mondta hogy hátsó kerékre forgásiránnyal ellentétesen kell feltenni.

#5212
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Sziasztok!

Forgásirányos külsõt a hátsó kerékre forgásiránnyal megegyezõen vagy ellentétesen kell felszerelni?


a jelölt forgásirány szerint, hiszen azért van megadva

adott esetben külön jelölik az elsõ és hátsó irányt, de akkor meg az szerint

#5213
poison

poison

    vendég

  • fórumtag
  • 84 hozzászólás
Sziasztok!

Forgásirányos külsõt a hátsó kerékre forgásiránnyal megegyezõen vagy ellentétesen kell felszerelni?



#5214
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Zséé imádta mondjuk õ eleve szereti ezeket a minimál mintás gumikat.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#5215
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8.386 hozzászólás

Sziasztok!

Használ valaki Maxxis Crossmark 2.1-es gumit? Mik a tapasztalatok?

Köszi!


nincs. de: ha gyors gumit akarsz, akkor specialized fast track lk. ilyenem van, gyors és a minimális bütykökhöz képest nagyon jól is tart, de figyelni kell, persze.
ha meg tapadás kell, akkor continental mountain king supersonic. "ezerdrága", de megéri. elöl 2.4 méretben használtam 2.25-ös schwalbe nobby nic-kel párosítva. kb mindenhol jó volt. az anthemre szerintem passzolna a 2.2-es conti, elöl-hátul.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#5216
mzoli10

mzoli10

    vendég

  • fórumtag
  • 215 hozzászólás
Sziasztok!

Használ valaki Maxxis Crossmark 2.1-es gumit? Mik a tapasztalatok?

Köszi!

#5217
Szabii

Szabii

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 hozzászólás
Van valakinek tapasztalata a Specialized Resolution Sport gumiról?

#5218
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
probaltam centi mellett tologatni, de siman volt 5mm elteres a tobb meres kozott. majd nekigyurkozom ujra - a szigszalag tenyleg nem volt jo :) ilyen szabos centibol nincs 2mnel nagyobb? az asszem nem nyulik.

#5219
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Mert egy mérés nem mérés. :)


Pontosan így van.


A sebesség mindent megold.

 


#5220
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
jol kell csinalni elsore es akkor a tobbi felesleges ;)
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F