Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15901 hozzászólás a témában

#4941
freezombi

freezombi

    vendég

  • fórumtag
  • 118 hozzászólás
melyik évszakban? milyen idõjárási körülmények között? melyik hegység melyik részén ? ( erre a kérdésre egyébként a schwalbe honlapján van egy jó kis diagramm )

#4942
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Racing Ralph - Racing Ralph szerintem.
De sokan teszik elõre a Nobby-t és hátra Rálfit.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#4943
mzoli10

mzoli10

    vendég

  • fórumtag
  • 215 hozzászólás
Sziasztok!

Schwalbe gumik összeállításában ki mire esküszik?

E - H
Rocket Ron - Racing Ralph
Nobbi Nic - Racing Ralph
Racing Ralph - Racing Ralph
Nobby Nic - Nobby Nic

Vagy?

#4944
repasibalint

repasibalint

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.627 hozzászólás

Nekem egyszer letört a szelepszár a kis megakasztó anyával, úgy emlékszem nem bontható, átböktem a gumin (igaz majd meggörbültem mire sikerült) majd ugyanazon a lyukon ment vissza a hibátlan szár, azóta is tökéletes egy átlag folttal.

a szeleppel szemben a latexen toltad át?a megakasztós cucc már nekem is tört le másik belsõnél,akkor megpróbálom kicserélni azt is.a szelepszár vége le van lapolva,azt egyszerûen lereszelted,mikor az újat toltad a helyére?

#4945
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Nekem 2.2es gumim van. Az nagyon gond neki? Gondolom ha rendellenesen túl van feszülve egy belsõ akkor az már kevésbé tud ellenállni a tûskéknek, ha latex, ha butil.


a gyakori fujas miatt mindegy, hogy 10%al gyorsabban ereszt le esetleg. ht 29erben majd ujra kiprobalom a kenyelmi faktor es a gordules miatt, ossztelosban nem volt egyertelmuen elonyos osszessegeben.

#4946
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Aki lusta pumpálni, az inkább sörözzön, ne bringázzon. Szerintem nem megterhelõ minden tekerés elõtt rászánni fél percet a keréknyomás ellenõrzésére, ha cserébe csökken a gördülési ellenállás és nõ a defektállóság.


a tökömnek van kedve minden reggel pumpálni a retyvás biciklit

sporteszközbe mondjuk még elmegy

#4947
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

Láttam már belsõt felfújva, és tudom, hogy átmérõben sokat nyúlnak (26os belsõ 29esbe), de keresztmetszetben szerintem más a helyzet. De mindegy, nekem egy egyszerû "nem" is elég lett volna.


Tapasztalatok szerint a Michelin a jobb, ha 29×2,4-es gumiba jó a 26-os latex, az neked már elég bizonyíték? :)
Aki lusta pumpálni, az inkább sörözzön, ne bringázzon. Szerintem nem megterhelõ minden tekerés elõtt rászánni fél percet a keréknyomás ellenõrzésére, ha cserébe csökken a gördülési ellenállás és nõ a defektállóság.

#4948
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Nem vészes, egy hétig egész jól megtartja magát, nekem a Michelin féle van.
Menet elõtt autós kompresszorral feltolom azt jónapot. Megéri, mert a Double Defense-el karöltve, még defektet sosem kaptam vele.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#4949
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
latexet tudomásom szerint elég sûrûn kell pumpálni, gondolom ezért nem terjedt el igazán

#4950
Vidra581

Vidra581

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 977 hozzászólás

... ;)


Láttam már belsõt felfújva, és tudom, hogy átmérõben sokat nyúlnak (26os belsõ 29esbe), de keresztmetszetben szerintem más a helyzet. De mindegy, nekem egy egyszerû "nem" is elég lett volna.
Tekerj egyet és feltárul elõtted a világ! :D
http://www.sports-tr...gmetjdai9sa4li9

#4951
Gardner03

Gardner03

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 260 hozzászólás

ha már latex belsõ,a szingó szelepes michelin latex belsõben lehet szelepet cserélni?az egyik belsõm ott engedi a levegõt


Nekem egyszer letört a szelepszár a kis megakasztó anyával, úgy emlékszem nem bontható, átböktem a gumin (igaz majd meggörbültem mire sikerült) majd ugyanazon a lyukon ment vissza a hibátlan szár, azóta is tökéletes egy átlag folttal.

#4952
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Nekem 2.2es gumim van. Az nagyon gond neki? Gondolom ha rendellenesen túl van feszülve egy belsõ akkor az már kevésbé tud ellenállni a tûskéknek, ha latex, ha butil.


... ;)

Ugyanúgy foltozható. Nem értem miért nem hiszel a latexben, kérdezd Dantét, mielõtt elköltözött ugyanarra csapattunk az akácosokban és nem kaptunk defektet a sok kis tüske/tövis miatt. Oké, egyszer egy 3centis tövis átment rajta, de 3év alatt 1 defekt szerintem belefér. 29"-es kerékben is 26"-os latexet használok, szóval ki van nyújtva rendesen, mégsem kaptam vele defektet, se szúrást, se felütést. És nem használok defektvédett gumikat. A sokak által fikázott Continentalokkal sem.



A sebesség mindent megold.

 


#4953
Vidra581

Vidra581

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 977 hozzászólás

Vittoria fele annyi. ;)

Vittoria Latex MTB belsõ / MTB / Kerekek - bikewebshop.hu


Nekem 2.2es gumim van. Az nagyon gond neki? Gondolom ha rendellenesen túl van feszülve egy belsõ akkor az már kevésbé tud ellenállni a tûskéknek, ha latex, ha butil.
Tekerj egyet és feltárul elõtted a világ! :D
http://www.sports-tr...gmetjdai9sa4li9

#4954
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Vittoria fele annyi. ;)

Vittoria Latex MTB belsõ / MTB / Kerekek - bikewebshop.hu

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#4955
scarbantia

scarbantia

    vendég

  • fórumtag
  • 80 hozzászólás
Sziasztok!

Valaki fel tudja sorolni a különbségeket pro és kontra a Schwalbe Marathon Plus Tour és Marathon XR között?
Ha jól látom a Marathon XR-t már nem nagyon lehet kapni. Mintázatra nekem úgy tûnik, hogy azonos felhasználói körnek készült, de más a defektvédelmük.
Valaki felhomályosítanana a témában?

#4956
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

ha már latex belsõ,a szingó szelepes michelin latex belsõben lehet szelepet cserélni?az egyik belsõm ott engedi a levegõt


Ha szétszedhetõ (lapolt a felsõ menetes rész) akkor igen.


A sebesség mindent megold.

 


#4957
repasibalint

repasibalint

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.627 hozzászólás
ha már latex belsõ,a szingó szelepes michelin latex belsõben lehet szelepet cserélni?az egyik belsõm ott engedi a levegõt

#4958
Vidra581

Vidra581

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 977 hozzászólás

az akkor az ár alja, annál csak drágábban tudsz itthon szerezni.
bikecomponents-en 10eur, de csak sok ember esetén éri meg a postaköltség miatt (viszont nem kell boltot járni, és ahogy láttam autoszeleppel nem is nagyon volt készlet sehol)


Hát ha 3000ftnál, meg 10eurónál sehol se olcsóbb akkor inkább lötty.

Viszont mivel tuti lötty, akkor melyik az ami egy bevált, jó cucc és ajánlani lehet?
Tekerj egyet és feltárul elõtted a világ! :D
http://www.sports-tr...gmetjdai9sa4li9

#4959
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
az akkor az ár alja, annál csak drágábban tudsz itthon szerezni.
bikecomponents-en 10eur, de csak sok ember esetén éri meg a postaköltség miatt (viszont nem kell boltot járni, és ahogy láttam autoszeleppel nem is nagyon volt készlet sehol)

#4960
Vidra581

Vidra581

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 977 hozzászólás

Ugyanúgy foltozható. Nem értem miért nem hiszel a latexben, kérdezd Dantét, mielõtt elköltözött ugyanarra csapattunk az akácosokban és nem kaptunk defektet a sok kis tüske/tövis miatt. Oké, egyszer egy 3centis tövis átment rajta, de 3év alatt 1 defekt szerintem belefér. 29"-es kerékben is 26"-os latexet használok, szóval ki van nyújtva rendesen, mégsem kaptam vele defektet, se szúrást, se felütést. És nem használok defektvédett gumikat. A sokak által fikázott Continentalokkal sem.


Bocsi, biztos hülyén fogalmaztam. Igazából mivel még egyiket se próbáltam egyikre se mondhatom hogy bízok, vagy nem bízok benne. Latex belsõt hol mennyiért milyet érdemes venni? Ebike-on csak 3000/dbért van latex belsõ. Boltokban van olcsóbban is? 6000ért nem veszek meg két belsõt, akkor inkább löttyöt 2300ért (plusz pk ugye ebikeról, de akkor rendelek már mást is)
Tekerj egyet és feltárul elõtted a világ! :D
http://www.sports-tr...gmetjdai9sa4li9