Jelentkezz be Regisztrálj
Gumitopik
#4661
Írta 2011. július 05. - 18:12
Megjött nagybátyám, aztán mondta hogy rossz a megvalósítás. Fujjam csak fel 10bárra, az jó lesz utána. Felnyomattam, átalakító fel, pumpa rátesz, sutty. Olyan gyönyörûen felment kõkeményre a gumi mint a kisangyal.
Lényege a nagy nyomáskülönbség!
Gondoltam én rá, de elvetettem.
#4662
Írta 2011. július 05. - 17:29
Nekem is lenne egy kérdésem: használhatok-e 29esen 26-os latex belsõt? mintha olvastam volna, hogy valaki azzal megy
vagy hol lehet venni 29es latex belsõt?
Köszi
az mukodik... csak a szelep tema nem lesz egyszeru. amugy a giant kerekszettjet allitolag egyszeru tubelesse alakitani.
#4663
Írta 2011. július 05. - 16:47
vagy hol lehet venni 29es latex belsõt?
Köszi
#4664
Írta 2011. július 05. - 15:59
#4665
Írta 2011. július 05. - 15:23
Most éppen nem tudom mennyi van benne mert nem tudom mérni. De tutira 80 kiló vagyok. Jólvan, 81!
#4666
Írta 2011. július 05. - 13:36
CX monti. Bár eddig nem kellett csak max 4 és fél bár bele, mert vékonyka Continental SportCONTACT gumim van. Ha ennél kevesebbet fújok bele akkor ráülve full lapos lesz a gumi és érezhetõen nehezebb tekerni és nem mellesleg jojózik is picit a bicó. 80kiló vagyok.
Hát, vagy a 4,5bar nem stimmel, vagy a 80 kiló.
Én õsszel 78 körül mozogtam, folyamatosan 3-4 kilós hátizsák még pluszba és 3,5 barnál többet ritkán nyomtam a cuccba. De zeezoltanónak igaza van: XTR kerékre nem illik ilyen külsõt rakni.
#4667
Írta 2011. július 05. - 13:30
#4668
Írta 2011. július 05. - 12:45
De a lényeg hogy most fogalmam sincs mennyi van benne, de hogy pont nem jó, az biztos.
Mondjátok hogy gumi tömítõgyûrûs átalakítót éri meg. Nekem egy 400Ft-os sima fém átalakítóm van, de ebben r()hadtul nincs semmi gumi tömítõ! Rászorítani alig lehet, mert amint rászorítom a kompresszor csövét akkor a szelep csatlakozáskor lazul meg. :-\
Ezek alapján majd valamit összekókányolok otthon.
#4669
Írta 2011. július 05. - 10:24
Az új XTR felnim miatt kénytelen voltam venni francia(Presta) szelepes gumikat a kerekeimre. Az a bajom, hogy rettenetesen enehéz bele fújni. Kompresszor van itthon, meg van is szelep átalakítóm, de ha fújok bele, valahol mindig ereszt a mocsok.
Ha kompresszorral fújok bele akkor a kompresszor csövének végén ereszt, de próbáltam már telópumpával is, azzal meg az átalakító és a szelep közt szökik. Tekertem rá vékony szigetelõszalag réteget, de csak egy fokkal lett jobb. Mivel csak fújás közben lehet nyomást mérni, így felnyomtam a kompresszort 6bárra(5-re akarom fújni a hátsót), de szerintem közel sincs benne annyi, full puha ha ráülök.
Tud valaki valami okosságot?
Ha XTR felni akkor gondolom monti és abba meg mi az istennek 5 bar?
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!
#4670
Írta 2011. július 05. - 09:31
Az új XTR felnim miatt kénytelen voltam venni francia(Presta) szelepes gumikat a kerekeimre. Az a bajom, hogy rettenetesen enehéz bele fújni. Kompresszor van itthon, meg van is szelep átalakítóm, de ha fújok bele, valahol mindig ereszt a mocsok.
Ha kompresszorral fújok bele akkor a kompresszor csövének végén ereszt, de próbáltam már telópumpával is, azzal meg az átalakító és a szelep közt szökik. Tekertem rá vékony szigetelõszalag réteget, de csak egy fokkal lett jobb. Mivel csak fújás közben lehet nyomást mérni, így felnyomtam a kompresszort 6bárra(5-re akarom fújni a hátsót), de szerintem közel sincs benne annyi, full puha ha ráülök.
Tud valaki valami okosságot?
be szoktad elotte nyomni a tut, mielott barmit is raraksz?
#4671
Írta 2011. július 05. - 09:11
#4672
Írta 2011. július 05. - 07:30
#4673
Írta 2011. július 05. - 06:27
nem lenne ilyen gond, ha mongy lenne 60as verzioban, vagy anyaval.
#4674
Írta 2011. július 04. - 22:21
#4676
Írta 2011. július 04. - 21:57
Még, ha csak a sima hajtogathatós, akkor sincs rossz áron szerintem, Raceking-bõl kiindulva....
#4677
Írta 2011. július 04. - 18:13
bár nekem az átalakítóval sem volt még soha sem gondom
#4678
Írta 2011. július 04. - 16:27
#4679
Írta 2011. július 04. - 16:00
Egyetlen megoldásnak a prestás csatlakozójú pumpát látom, olyanom meg nincs.
#4680
Írta 2011. július 04. - 15:50

Belépés
Felhasználó létrehozása

Ugrás az oldal tetejére







