Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15841 hozzászólás a témában

#401
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.891 hozzászólás

Évek óta ilyet használok oúti/CX belsőként. 2-3-4 naponta fújni kell, kb. ugyanaz, mint a Michelin. Defektállóság példás - utóbbi 2.5 évben egyetlen szúrt defekt! Felütést jobban tűri, mint a normál belsők. Nem egyszer ütöttem fel, hogy csengett a felni és nem lett defekt.
Lehetséges probléma: télen a sós hólé 2 tél után megette mindkét szelepnél a réz szelepet, gyakorlatilag kiszakadtak a belsőből. Szerencsére pont szétszedésnél.
Javítás normál Tip Top készlettel, mintha normál butil belső lenne.


Köszi, volt pár évig michelin latex belsőm, tudom miért jó és miért nem. :)
Tényleg csak a két márka közti különbség érdekel(t), ha van egyáltalán, mert a vittoria 40%-al olcsóbb.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#402
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.306 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

vittoria latex belsővel van esetleg valakinek tapasztalata? jobb/rosszabb (defektállóság, légáteresztés) mint a michelin aircomp C4?

Évek óta ilyet használok oúti/CX belsőként. 2-3-4 naponta fújni kell, kb. ugyanaz, mint a Michelin. Defektállóság példás - utóbbi 2.5 évben egyetlen szúrt defekt! Felütést jobban tűri, mint a normál belsők. Nem egyszer ütöttem fel, hogy csengett a felni és nem lett defekt.

Lehetséges probléma: télen a sós hólé 2 tél után megette mindkét szelepnél a réz szelepet, gyakorlatilag kiszakadtak a belsőből. Szerencsére pont szétszedésnél.

Javítás normál Tip Top készlettel, mintha normál butil belső lenne.


  • Kisherceg kedveli ezt

#403
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.891 hozzászólás

vittoria latex belsővel van esetleg valakinek tapasztalata? jobb/rosszabb (defektállóság, légáteresztés) mint a michelin aircomp C4?


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#404
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

Használ valaki közületek a külső oldalfalára szilikon sprayt?Azért gondoltam rá mert a melóhelyen egész nap süti a nap.

 

Én azzal a szerrel ápolom a külsőket, amivel az autó gumijait.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#405
retrofan

retrofan

    fórumtag

  • fórumtag
  • 160 hozzászólás

Használ valaki közületek a külső oldalfalára szilikon sprayt?Azért gondoltam rá mert a melóhelyen egész nap süti a nap.

 



#406
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.891 hozzászólás

emlekeim szerint a 2.2esnel megvolt a valos szelesseg a 22.5os felnin. de nem volt olyan tulmeretezett, mint a korabbi verzio.


Ez hasznos, köszi! Van a régebbiből itthon 26er 2.0, az vicces módon alulméretes, 46mm.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#407
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

continental race king sl 2.0 ennek mennyi lehet a valós szélessége?

 

emlekeim szerint a 2.2esnel megvolt a valos szelesseg a 22.5os felnin. de nem volt olyan tulmeretezett, mint a korabbi verzio.



#408
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.891 hozzászólás

continental race king sl 2.0 ennek mennyi lehet a valós szélessége?

 


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#409
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

nekem is xr1501 kerekszettem van



#410
TZoli

TZoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 133 hozzászólás

DT X1900, M1700, XR1501 felniken volt-van.



#411
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Nekem sose volt olyan gondom vele hogy ereszti a levegőt a peremnél, pedig 3 darabot elhasználtam már belőle 2016-tól.

 

nem veletlenul terveztek at azt a reszet - gondolom felnifuggo. mas gumikkal nem volt ilyen gondom.



#412
TZoli

TZoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 133 hozzászólás

Nekem sose volt olyan gondom vele hogy ereszti a levegőt a peremnél, pedig 3 darabot elhasználtam már belőle 2016-tól.



#413
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Arn!

 

A Conti Race King újabbik verziója (2018-tól) ilyen....Nekem is volt, és a Stans tejet eléggé "izzadja" ki a futófelületen, gyakorlatilag 2-3 hetes korától.

Másnál is láttam az új Cross Kinget nagyon izzadni.

Próbáld meg más lötyivel is, pl. Mitas. Annak másabb az összetétele, viszont hamarább be is szárad mint a Stans.

 

Nekem most jelenleg hátul még a régi verzós Race King Protection van Stanssal, az nem izzadja.

 

az nekem vegig eresztette a levegot a peremnel :D



#414
TZoli

TZoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 133 hozzászólás

Arn!

 

A Conti Race King újabbik verziója (2018-tól) ilyen....Nekem is volt, és a Stans tejet eléggé "izzadja" ki a futófelületen, gyakorlatilag 2-3 hetes korától.

Másnál is láttam az új Cross Kinget nagyon izzadni.

Próbáld meg más lötyivel is, pl. Mitas. Annak másabb az összetétele, viszont hamarább be is szárad mint a Stans.

 

Nekem most jelenleg hátul még a régi verzós Race King Protection van Stanssal, az nem izzadja.

 



#415
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.544 hozzászólás

lehet kezded hianyolni a telot? smile.png legalabbis az alacsonyabb nyomas es a ballonosabb gumi... 

 

A nagyon alacsony nyomás az trehányság volt, 1.5 baron szoktam menni. Nem fújtam utána hetekig és hirtelen sokat engedett egyik napról a másikra, menet közben meg nem akartam ezzel foglalkozni. Lőttem ki oldalra a köveket rendesen, szóval voltak jelei a túl alacsony nyomásnak tongue.png cool.png

 

A telo hiányát leírnám, nem szégyelleném bevallani. Természetesen jobban ráz köves lejtőn (fizikával nem lehet mit tenni smile.png) de egyelőre nagyon szeretem a bringát így. Ha már kellett venni hátra valamit akkor most ez kapóra jött. Amennyiben nyerek vele valamit az jól tud esni majd a köves szakaszokon.    



#416
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

nekem az alacsonyabb profilu gumik foltosodtak schwalbebol:

* 2019es ralph

* 2017es burt

 

ron es ray ok volt.

 

lehet kezded hianyolni a telot? :) legalabbis az alacsonyabb nyomas es a ballonosabb gumi... 



#417
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.544 hozzászólás

A jelenlegi Ralph-Ray páros nekem most nem szivárog így át, igaz nem áll sokat. 

Viszont a Ralph oldalán lett egy jelentős vágás, túl alacsony nyomáson mentem az egyik tekerés alkalmával és egy kő elvághatta. Mentem vele azóta de nem egy életbiztosítás. Erre fel meg is rendeltem a 2.35-ös külsőket ugyan ebből a párosból. Egyrészt kíváncsi vagyok hátul el fog-e férni, másrészt lesz-e értelme a kicsit ballonosabb megoldásnak.

Minden érkező csomagot karanténba teszek, de ezt majd kinyitom kesztyűben és kiöntöm ami benne van (azok amúgy is napok óta benne vannak), nem bírok várni smile.png tongue.png biggrin.png.  



#418
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Maxxisnál nem láttam még ilyet.

 

lehet nem all nalad eleget biggrin.png 

de azert arra kivancsi lennek, hogy ezek az apro lyukak miben masak, mint egy szurt, ami nagyobb, es jobban jon a levego. nyomast egy tizedet se veszit ket ora tekeres utan, csak onnan venni eszre, hogy gyorsabban ereszt par nap utan. lehet epp ez a kulcs, hogy olyan apro, hogy nem jon letre ott tulnyomas, es nem kavarodnak oda latexdarabkak, nem tud a sealant mukodni.

 

mi lenne, ha atdugnek rajta egy tut pl? onnantol tomitene? :)


arn módosította - 2020. április 15. - 11:13


#419
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.306 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Maxxisnál nem láttam még ilyet.



#420
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

hihetetlen, hogy nem tudnak a nemetek egy olyan montis gumit gyartani, amibol nem jon a lotty - igaz itt mas, mint a schwalbenal. ott ugy szivarog at, ha sokaig all egy helyben, itt meg uj koraban is olyan lyukak voltak rajta, amit nem tomitett a sealant (ami szamomra kicsit erthetetlen kategoria). eloszor csak a levegot eresztette, azota meg elkezdett foltosodni, a korabbi apro lyukakon keresztul.

 

irtam a continentalnak, hatha kicserelik. 2019es a gp5000tl is, ott semmi gond. se folt, se apro lyukak.

 

Hcm0c2u.jpg

xfJwXLX.jpg

RU1ypCU.jpg