Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15841 hozzászólás a témában

#441
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 430 hozzászólás

Sziasztok,

mtb-re szeretnék defektvédelmes külsőt. A schwalbe smart sam plust és a marathon plus mtb-t néztem 29x2,25-ös méretben. Esetleg tudtok ajánlani másik gyártótól?

 

Én a Schwalbe Marathon trekkinges testvérét (Marahon Plus Tour) használom évek óta, feltöltve Slime-al a belsőt és eddig csak akkor volt defektem, amikor a szeleppel volt gond. Tudom, hogy k.rva nehéz, de atombiztos. Napi 40-50 km-t megyek télen-nyáron munkanapokon, nem szeretek elkésni (meg -5 fokban belsőt cserélni), a biztos megoldást kerestem és nekem ez vált be.  

Szóval tőlem egy szavazat a Schwalbe-ra.



#442
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.638 hozzászólás

Sziasztok,

mtb-re szeretnék defektvédelmes külsőt. A schwalbe smart sam plust és a marathon plus mtb-t néztem 29x2,25-ös méretben. Esetleg tudtok ajánlani másik gyártótól?

Én defektvédett NobbyNick-et használok (tubeless-ként) de nem a Plus-ost hanem a DD-DoubleDefense kivitelt. Ez kb 150gr-al könnyebb a Plus kivitelnél.

https://www.bike-dis...ltreifen-647179

Amióta ilyen külsőkkel járok, nem volt defektem. (évi kb 8-9ezer km, vegyesen város és terep)

Helyesbítek! Az oldalát egyetlen egyszer ki tudta szúrni valami tüske de azt meg lazán betömte a tubless-tej.

 

Korábban ez a DD védelem volt a SmartSam mintával is 2,25 méretben de most mindenhol csak 2,6os méretben látom. A Schwalbe honlapon még fent van.

https://www.e-biketi...art-sam-dd.html

 

Más gyártó nekem csak a Mitas jut eszembe, aki defektvédelmes gumikat gyárt. Itt nézelődj:

https://www.mitas.co...a/defektvedelem

 

Esetleg a CST-nek is vannak hasonló külsői de ezt már te keresd meg.


marton módosította - 2020. február 14. - 01:12

  • Kisherceg kedveli ezt
Marci

#443
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Nem tubelessre hanem hagyományos belsősre gondoltam.

én nem tudok másról


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#444
Pity_

Pity_

    vendég

  • fórumtag
  • 87 hozzászólás
  • LocationAjka

Nem tubelessre hanem hagyományos belsősre gondoltam.


Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos !


#445
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Sziasztok,

mtb-re szeretnék defektvédelmes külsőt. A schwalbe smart sam plust és a marathon plus mtb-t néztem 29x2,25-ös méretben. Esetleg tudtok ajánlani másik gyártótól?

tubeless



#446
Pity_

Pity_

    vendég

  • fórumtag
  • 87 hozzászólás
  • LocationAjka

Sziasztok,

mtb-re szeretnék defektvédelmes külsőt. A schwalbe smart sam plust és a marathon plus mtb-t néztem 29x2,25-ös méretben. Esetleg tudtok ajánlani másik gyártótól?


Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos !


#447
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

 
Engem kicsit elriasztott a wtb-től, hogy panaszodnak rá a defekt miatt, WTB Exposure 30c TCS Distance + vagymivel jön, de még a wtb oldalán is: [/size]wtb.com/collections/road/products/exposure
 
Jó, leginkább akkor szoktak panaszkodni, mikor valami nem jó, míg sok mindenkinél meg jó lehet, csak épp eszébe sem jut ennek hangot adni.
 
 
 
Ó, országúti kormány még mindig nem való terepre, legfeljebb szép sima földútra :P
 
 


A G-One-on agyalok, de lehet előtte felrakom a Conti Sport Contact II-t, mert az is ilyen apró mintás. Megvan már egy ideje, de még mindig bírja az a gumi, aminek a helyére vettem... De csak 28-as, meg biztos jó nehéz.
 
7619_continental_sport_contact_ii_2015_p
 
Most nézem, hogy két darab 37-es Sport Contact II-t csak 10 fontért adnak a planetxnél plusz a lehúzós szállítás.

Nálam WTB Exposure 34-esben volt tartósteszten, azóta is még megvan, de nem volt vele ilyen problémám, mondjuk belső nélkül használom. Most Riddlert meg Crosswolfot is használok tőlük és azok is nagyon jók.



A sebesség mindent megold.

 


#448
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.685 hozzászólás
Olyan Sport Contactom van 37-esben, Planet-x vásárlás 7 fontért :)
Aszfaltra okés, de én nem nevezném aprómintásnak, inkább hívjuk 3D slicknek :)
Hamar látható rajta a kopás, de párezer km-t biztos elmegy.

WTB-m is van, olyan mindenes mintával, már-már terepnek nevezhető, de néha az az érzésem,hogy nedves aszfalton csúszik. Még nem estem vele, de kanyarban mintha meg akart volna indulni, aztán lehet hogy hülyeség..

Esetleg egy tipp még a Schwalbe Little Big Ben. tavasszal fel is reszem megint..

#449
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Én rendszeresen a WTB-ket ajánlom. Kicsit gyorsan kopnak, de ebben az aszfalt, könnyű terep felállásban szerintem a legjobbak. Ja és tubelessként sem szívás használni őket.

 
Engem kicsit elriasztott a wtb-től, hogy panaszodnak rá a defekt miatt, WTB Exposure 30c TCS Distance + vagymivel jön, de még a wtb oldalán is: [/size]wtb.com/collections/road/products/exposure
 
Jó, leginkább akkor szoktak panaszkodni, mikor valami nem jó, míg sok mindenkinél meg jó lehet, csak épp eszébe sem jut ennek hangot adni.
 
 

az új bicaj gumi nélkül jön? :D  ...és nem az volt, hogy a koskormány nem jó terepen? :P :D

 
Ó, országúti kormány még mindig nem való terepre, legfeljebb szép sima földútra :P
 
 

Ez az sk, van ennek simabb verzioja. 
 
ezert kerdeztem, hogy mi a cel... a gp5000 az szarazon jo, terepen sincs tobbre igenyem, de vizesen korcsolyapalya. Viszont a g one speed meglepoen jol tapad ehhez kepest, pedig csak minimalmintas. Hasznaltam ilyen latyakos felig fagyott korulemenyek kozott is.
 
de ha igazan mindenes gumit akarsz, ez volt a legjobb minta, amit probaltam. Sarban is eleg jo volt, es kanyarban is, a gyemant mintak jol tartottak, aszfalton meg egesz jol gurult. Wtbnek es a clementnek is van ilyen mintas gumija.
 
images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/71J2aj6EghL._SL1500_.jpg


A G-One-on agyalok, de lehet előtte felrakom a Conti Sport Contact II-t, mert az is ilyen apró mintás. Megvan már egy ideje, de még mindig bírja az a gumi, aminek a helyére vettem... De csak 28-as, meg biztos jó nehéz.
 
7619_continental_sport_contact_ii_2015_p
 
Most nézem, hogy két darab 37-es Sport Contact II-t csak 10 fontért adnak a planetxnél plusz a lehúzós szállítás.

#450
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Én rendszeresen a WTB-ket ajánlom. Kicsit gyorsan kopnak, de ebben az aszfalt, könnyű terep felállásban szerintem a legjobbak. Ja és tubelessként sem szívás használni őket.

 

Országútira néznék valami gumit, lehetne szélesebb 32-esnél, meg jó defektvédelme is legyen, nem tennék bele löttyöt és nehéz se legyen nagyon. Eddig legolcsóbb contikat használtam (sport contact akarhány), tökjól bírták, bár biztos nehezek voltak, de jól bírták az üvegszilánkot. Szóval szétnéztem a gumi közt, de van egy halom, és fogalmam sincs, hogy milyen kéne. Talán Schwalbe G-One? Ér ezen valamit az a kis minta? Vagy csak jól lekopik?

 

265193_00_d.jpg

 



A sebesség mindent megold.

 


#451
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.891 hozzászólás

 

 

A GP 5000 nagyon sima. Nemtom még, de az ilyen mintanélkuli külsők elég viccesek, például kicsit vizes füvön. Volt, hogy reggel siettem, és majdnem jót taknyoltam a kipörgő hátsókeréktől a harmatos ösvényen, kicsit emelkedik, meg csak pár méter, de egysebességgel kell előtte a lendület, meg közben is. Szóval nem tudom, hogy még hova vagy mire kéne új gumi, de inkább aszfaltra használnám, de a környéken sokfelé homok van, amin ugyancsak nem ártana egy kis minta. Najó, a 28-as, 6-7 bárra fújt gumin a minta sem sokat segített volna süppedő homokban.

 

az új bicaj gumi nélkül jön? :D  ...és nem az volt, hogy a koskormány nem jó terepen? :P :D


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#452
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Ez az sk, van ennek simabb verzioja. 
 

ezert kerdeztem, hogy mi a cel... a gp5000 az szarazon jo, terepen sincs tobbre igenyem, de vizesen korcsolyapalya. Viszont a g one speed meglepoen jol tapad ehhez kepest, pedig csak minimalmintas. Hasznaltam ilyen latyakos felig fagyott korulemenyek kozott is.

 

de ha igazan mindenes gumit akarsz, ez volt a legjobb minta, amit probaltam. Sarban is eleg jo volt, es kanyarban is, a gyemant mintak jol tartottak, aszfalton meg egesz jol gurult. Wtbnek es a clementnek is van ilyen mintas gumija.

 

71J2aj6EghL._SL1500_.jpg

 


  • Rabbit kedveli ezt

#453
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Gravel king eleg sokfele meretben van, ill ott van a g one speed is. De mi a cel?

En ilyen gravelos terepen sima gp5000tlt hasznalok 32es meretben.

 

Néztem ezt a Pana Gravelkinget, de tisztára, mint a régi tanyabájkokon lévő gumik, bár ettől még lehet jó:

 

Panaracer-GravelKing-SK-Tubeless-Ready-2

 

 

A GP 5000 nagyon sima. Nemtom még, de az ilyen mintanélkuli külsők elég viccesek, például kicsit vizes füvön. Volt, hogy reggel siettem, és majdnem jót taknyoltam a kipörgő hátsókeréktől a harmatos ösvényen, kicsit emelkedik, meg csak pár méter, de egysebességgel kell előtte a lendület, meg közben is. Szóval nem tudom, hogy még hova vagy mire kéne új gumi, de inkább aszfaltra használnám, de a környéken sokfelé homok van, amin ugyancsak nem ártana egy kis minta. Najó, a 28-as, 6-7 bárra fújt gumin a minta sem sokat segített volna süppedő homokban.



#454
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Gravel king eleg sokfele meretben van, ill ott van a g one speed is. De mi a cel?

En ilyen gravelos terepen sima gp5000tlt hasznalok 32es meretben.

#455
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Országútira néznék valami gumit, lehetne szélesebb 32-esnél, meg jó defektvédelme is legyen, nem tennék bele löttyöt és nehéz se legyen nagyon. Eddig legolcsóbb contikat használtam (sport contact akarhány), tökjól bírták, bár biztos nehezek voltak, de jól bírták az üvegszilánkot. Szóval szétnéztem a gumi közt, de van egy halom, és fogalmam sincs, hogy milyen kéne. Talán Schwalbe G-One? Ér ezen valamit az a kis minta? Vagy csak jól lekopik?

 

265193_00_d.jpg



#456
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.544 hozzászólás

Koszi, hasonlo stilusban utazom en is :) Ha jol ertem, akkor hatul evek ota Ralphod van. Az uj Speed Ralph erezhetoen jobb a reginel? Mint emlitettem, az utobbi nekem eleg csuszkalosnak tunt a NN-hez kepest hatul is.

 

Én nem érzem "csúszkálósnak". Az előzőre nem emlékszem, viszont azt tudom, hogy ez így nekem nagyon bevált (D opció).

A NN-en azért komolyabbak a bütykök de nehezebb is. A komolyabb bütykök helyett jobb nekem a könnyebb külső :D . A legjobb dolog ha a kerék könnyű!

 

De a rocket ron megjelenese elott mindenki a nicet rakta elore, aztan a ront most meg a rayt, hatra meg a ralphot. Mindegyik jo mindenes kombo volt.

 

Így-így.



#457
steveadorjan

steveadorjan

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás

Felfelé csúszkált a Racing Ralph?

Anno elől is használtam merev villával, versenyeztem vele, száraz körülmények között piszok jól tapadt (29 Evo SnakeSkin, 2.25).

 

Ha a túlbiztosított külsőkben jobban bízol, akkor a b. pont.

Ha megpróbálnál valami újat, amivel Schwalbe külsőkhöz képest akár 30%-kal többet elmehetnél, akkor

  e. Maxxis 3C EXO TR külsőkből előre 2.2 Ardent Race, hátra 2.2 Ikon

Koszi a tippeket. Maxxist meg soha nem hasznaltam, talan ideje kiprobalni :) Bar nalam a Schwalbe is tartos volt eddig :) De ez a 2 Maxxis komboban ugyanott van sulyban mint a jelenlegi NN paros.

Ralphom meg kb. 7-8 eve volt, szoval nem az Addix elotti SnakeSkin, hanem ugy emlekszem, hogy annal is korabbi valtozat (26-os). Amugy a felesegem bringajan az altalad is hasznalt 29-es Ralph van, neki jo is (konnyebb a kerek, meg vegyesen hasznalja terepen/aszfalton).



#458
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.306 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Koszi, hasonlo stilusban utazom en is :) Ha jol ertem, akkor hatul evek ota Ralphod van. Az uj Speed Ralph erezhetoen jobb a reginel? Mint emlitettem, az utobbi nekem eleg csuszkalosnak tunt a NN-hez kepest hatul is.

Felfelé csúszkált a Racing Ralph?

Anno elől is használtam merev villával, versenyeztem vele, száraz körülmények között piszok jól tapadt (29 Evo SnakeSkin, 2.25).

 

Ha a túlbiztosított külsőkben jobban bízol, akkor a b. pont.

Ha megpróbálnál valami újat, amivel Schwalbe külsőkhöz képest akár 30%-kal többet elmehetnél, akkor

  e. Maxxis 3C EXO TR külsőkből előre 2.2 Ardent Race, hátra 2.2 Ikon


zscs módosította - 2019. december 18. - 08:18


#459
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Hat akkor ket traktorgumit :D agressziv xcre ray+ralph. De a rocket ron megjelenese elott mindenki a nicet rakta elore, aztan a ront most meg a rayt, hatra meg a ralphot. Mindegyik jo mindenes kombo volt.


arn módosította - 2019. december 18. - 08:15


#460
steveadorjan

steveadorjan

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás

szvsz felesleges...  a ray is eleg jo. Illetve ha az asszonnyal tekersz, en lehet vmi minimum gumit raknek.

Asszony miatt nem kell aggodni, lassan tekerunk, a konnyebb gumitol csak en leszek meg turelmetlenebb :)

A NN gumi mar megvan, csak azert ragaszkodom hozza valamennyire. Ha most kellene megvenni es mar nem lenne itthon NN, akkor talan inkabb a Ray-Ralph kombo fele hajlanek