Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15846 hozzászólás a témában

#3181
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.308 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Nekem szúrás ellen is kõne. Akkor DD, mi? Atomvillanás ellen is. :D


Vágás ellen nem sok védelmet nyújt egyik gumi sem... Maximum, ha tömör.
Szúrásos defekt elleni védelemre az egyik lehetséges és olcsóbb megoldás, például: Joes Rendszerek - No-Flats
Általában Kell hozzá türelem és egy kis kézügyesség, no meg bizonyos esetekben kompresszor.

A drágább, hogy két dolgot vásárolsz egy SnakeSkin vagy valamilyen TLR-es külsõ mellé:
1) Tubeless kerékszett
2) Joe's vagy Stan's-féle tej, például Joes Super Sealant - No-Flats

FYI, "rendes" tubeless kerékszettek, melyeknél nem kell átalakító kitekkel szórakozni, na ilyenek például:
- a legolcsóbb UST felnis, cserébe kicsit nehezebb: Shimano WH-MT65, ~1800 gramm, ~230-250 EUR
- Shimano WH-M785 XT, ~1625 gramm (~300 EUR)
- Mavic Crosstrail, ~1685g, sajnos ez már elég drága, ~400 EUR
- Fulcrum Red Metal 3, ~1685g, szintén drága, ~350 EUR

...opció még, hogy a Mavic UST-s felnijét, az XM 819-et vásárolod meg és átfûzeted a mostani kerekedet vele.

#3182
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Nekem szúrás ellen is kõne. Akkor DD, mi? Atomvillanás ellen is. :D

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#3183
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

Schwalbe-éknál a DoubleDefense vagy a SnakeSkin jelenti a nagyobb védelmet?
Én úgy tudtam a DD, viszont sok esetben az az olcsóbb, emiatt elbizonytalanodtam.


Mi ellen akarsz védelmet, szúrás vagy vágás? Vágás ellen van olyan, hogy csak az oldalfalat védik. Aztán persze van olyan külsõ is, ami a atomtámadás ellen is véd, teccikéteni?
Montin nekem csak vágásvédelem kell, mert belsõ nélkül megyek és a lötty megoldja a szúrásvédelmet.

#3184
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.308 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Schwalbe-éknál a DoubleDefense vagy a SnakeSkin jelenti a nagyobb védelmet?
Én úgy tudtam a DD, viszont sok esetben az az olcsóbb, emiatt elbizonytalanodtam.


Jól tudod, a DD. SnakeSkin-re nagyobb a kereslet, fõleg mert azt már egész megbízhatóan lehet tubeless-ként használni. A nagyobb kereslet miatt cserébe drágábban adják.

#3185
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Schwalbe-éknál a DoubleDefense vagy a SnakeSkin jelenti a nagyobb védelmet?
Én úgy tudtam a DD, viszont sok esetben az az olcsóbb, emiatt elbizonytalanodtam.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#3186
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

az ám, olyan lesz, mint a szita :)


És? Attól nem kellene szükségszerûen leeresztenie...:P
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#3187
BluElefantino

BluElefantino

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 364 hozzászólás

Gyere el mostanában a Pillangó parkba vagy a Mogyoródi út felé. Percek alatt kapsz ötöt ! :)


Pesten amerre járok már ott is kaphattam volna naponta ötöt de mégsem........ ;)

#3188
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Gyere el mostanában a Pillangó parkba vagy a Mogyoródi út felé. Percek alatt kapsz ötöt ! :)


az ám, olyan lesz, mint a szita :)

#3189
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.639 hozzászólás

Hátha valakit érdekel......
Rubena Cobra 26x1.90 tapasztalat:
Eddig több mint 1000km-ert mentem vele és még nem volt egyáltalán defektem, .....

Gyere el mostanában a Pillangó parkba vagy a Mogyoródi út felé. Percek alatt kapsz ötöt ! :)
Marci

#3190
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Köszi, akkor maradok a Continál, mivel a defektállóság a fõ szempont nálam. A City Contactot néztem ki, azt dícsérik nagyon a neten. Már csak azt nem tudom, hogy 1,75 vagy 2,1 legyen a 24-es felnimre.



city contactból van 1,75? én csak 1,5 és 2,1 méretben láttam eddig

én egy 1,5 city contactot használtam és nem kopott el 13 vagy 14 ezer km alatt sem, még maradt benne pár ezer, de túl vékony volt, rázott, leért a pedál, elfáradtam rajta, nagyobb gödörben a felnim is odalett egyszer

az 1,75 amúgy aszfaltos montira szerintem egy ideális érték (megint azt használok), azzal nem lehet mellélõn, de a magam részérõl talán nem zárkóznék el még a 2,1-tõl sem.

#3191
N3gro

N3gro

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás
Köszi, akkor maradok a Continál, mivel a defektállóság a fõ szempont nálam. A City Contactot néztem ki, azt dícsérik nagyon a neten. Már csak azt nem tudom, hogy 1,75 vagy 2,1 legyen a 24-es felnimre.

#3192
BluElefantino

BluElefantino

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 364 hozzászólás
Hátha valakit érdekel......
Rubena Cobra 26x1.90 tapasztalat:
Eddig több mint 1000km-ert mentem vele és még nem volt egyáltalán defektem, a mintázatnál nem látok kopást. Kimondottan városi gumi de a földút sem okoz problémát, jól irányítható és hihetetlen jó a gumi tapadása aszfalton, a városi kanyarokban könnyedén lehet manõverezni.

#3193
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás
Let me google that for you

regi/hibas agyvaltokat veszek.


#3194
Menyus72

Menyus72

    vendég

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás
Joes Notubes kitet lehet kapni itthon valahol?

#3195
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás
Ma is voltunk családdal bringázni, és akárcsak hétfõn. A lányomnak a belsõs rendszerében Slime van, a fiam szintén belsõs rendszerében Joe lötyi, az enyém Joe féle tubeless. Mire hazaértünk, minden kerékben volt 3-4 királydinnye tüske. Kihúztuk a tüskéket, erre a kerekek elkezdtek sziszegni. Megpörgettük a kerekeket, itt-ott kijött egy-két csepp trutyi, és ezzel a dolog kész is volt.

#3196
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Sajnos közben rájöttem, hogy a Conti Contact nekem túl sima lenne, azért is gondoltam a Silentora. Szerintem a Conti Travel Contact is jó lenne, csak az már nekem túl drága.


tapasztalatom szerint döngölt földútra még teljesen jó a contact, a komolyabb oldalsó bütykök csak meredek oldalfalú utakon (meredek lejtõ, nyomvájú, stb.) hiányoznak, meg még talán hóban

#3197
N3gro

N3gro

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás
Sajnos közben rájöttem, hogy a Conti Contact nekem túl sima lenne, azért is gondoltam a Silentora. Szerintem a Conti Travel Contact is jó lenne, csak az már nekem túl drága.

#3198
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.308 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Ma mondta bringaboltos haver, hogy most, Augusztusban van az érése. Hihetetlen forgalmuk van az utóbbi hetekben belsõbõl, defektszalagból.
Átkozott undorító féreg ez a növény. Csak tudnám, mikorra tûnnek el a kis tüskék az utakról vagy a parkból.
Ilyet használt már valaki ? Ez vajon hogy bírná a királydinnyét ? ZEFAL Z LINER DEFEKTGÁTLÓ SZALAG - MTB - Bringa Butik Webáruház


Lehetséges, hogy mûködik, alaposan megszórva hintõporral. Egy ismerõsöm tavaly ilyet vásárolt, MTB külsõvel használta és néhány hét után kidörzsölte a belõt, elõl-hátul. Természetesen "nyersen" szerelte be. Erre érdemes majd figyelni. Esetleg tubeless-esítés, bár lehet, hogy azzal a tövissel egy tubeless rendszernek is meggyûlik a baja és gyakran kell a lötyit is pótolni.

#3199
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
lehet a bringaboltosok termesztik :D

tubeless nem segit? ha mas nem, a belsobe atmenetileg.

#3200
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.639 hozzászólás
Ma mondta bringaboltos haver, hogy most, Augusztusban van az érése. Hihetetlen forgalmuk van az utóbbi hetekben belsõbõl, defektszalagból.
Átkozott undorító féreg ez a növény. Csak tudnám, mikorra tûnnek el a kis tüskék az utakról vagy a parkból.
Ilyet használt már valaki ? Ez vajon hogy bírná a királydinnyét ? ZEFAL Z LINER DEFEKTGÁTLÓ SZALAG - MTB - Bringa Butik Webáruház
Marci