Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15840 hozzászólás a témában

#3221
kenguru

kenguru

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 472 hozzászólás
Szerintem semmit, de ezt te is jól tudod :P. Én ilyesmire Schwalbe CX Comp-ot használok; elég jól gördül és terepen is elboldogul. Persze ha te ragaszkodsz a slickhez, akkor mást kell nézned

egy 35os turaguminal jelent barmifele hatranyt, hogy hajtogatos, es nem drotperemes? elvileg a szallithatosag miatt talaltak ki ide (potkulsonek), nem a sulycsokkentes miatt, de ugyanugy konnyebb is persze.

minden ugy mukodik, mint mtb eseten? nem fordul le konnyebben, vagy hasonlo?

travelcontactot neztem ki a varosi bicora - aszfalt, meg neha letevedek egyegy erdei osvenyre, de kb ennyi. mas gumit nem nagyon talaltam, amin slick futofelulet van, de butykos a szele.



#3222
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

egy 35os turaguminal jelent barmifele hatranyt, hogy hajtogatos, es nem drotperemes? elvileg a szallithatosag miatt talaltak ki ide (potkulsonek), nem a sulycsokkentes miatt, de ugyanugy konnyebb is persze.

minden ugy mukodik, mint mtb eseten? nem fordul le konnyebben, vagy hasonlo?

travelcontactot neztem ki a varosi bicora - aszfalt, meg neha letevedek egyegy erdei osvenyre, de kb ennyi. mas gumit nem nagyon talaltam, amin slick futofelulet van, de butykos a szele.


nekem hajtogatós contactom van, én csak elõnyét látom, hogy hajtogatós

amúgy tegnap kb. 12 tüskét húztam ki a két gumiból és találtam egy hatalmas vágást is a futófelületen, de szerencsére egyik sem okozott defektet :)

#3223
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
egy 35os turaguminal jelent barmifele hatranyt, hogy hajtogatos, es nem drotperemes? elvileg a szallithatosag miatt talaltak ki ide (potkulsonek), nem a sulycsokkentes miatt, de ugyanugy konnyebb is persze.

minden ugy mukodik, mint mtb eseten? nem fordul le konnyebben, vagy hasonlo?

travelcontactot neztem ki a varosi bicora - aszfalt, meg neha letevedek egyegy erdei osvenyre, de kb ennyi. mas gumit nem nagyon talaltam, amin slick futofelulet van, de butykos a szele.

#3224
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás

az egyik olyan felnibe valo, ami elvileg nem alkalmas tubelesses hasznalatra, de at lehet alakitani. a masikba eleg a sarga szalag (notubes felnik pl).
az atalakitos modszer sajnos nem mindig jar sikerrel, olvass utana, hogy a te felnidnel mi a helyzet.

egy fórumon ezt használta egy srác ehhez a felnihez:
Velocity Velotape Tubeless Conversion Kit P35 Specific
". Took out the tubes, removed the existing green tape from the factory. Then purchased some "Velotape P35" rim tape with valve stems and pumped up with some stans - floor pump. Very easy and the Rocket Rons that came standard locked onto the rims just nicely (got that nice "snapping" sound that gives you some confidence that it isnt going to roll off on the first corner!)
Cost me about $40 Aussie. Much lighter and cheaper than going the full stans kit."

#3225
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
az egyik olyan felnibe valo, ami elvileg nem alkalmas tubelesses hasznalatra, de at lehet alakitani. a masikba eleg a sarga szalag (notubes felnik pl).
az atalakitos modszer sajnos nem mindig jar sikerrel, olvass utana, hogy a te felnidnel mi a helyzet.

#3226
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás
Jó régi téma :) Tubeless. GOndolkozom, hogy a DT 485 29er felnim tubelessre alaktíom át. Két féle szettet látok. Az egyikbe van fekete gumi (belsõ szerû) cucc, a másikba csaka sárga szalag. Miért a különbség? DT-hez elég csak a sárga szalag és a speckó szelep?
http://www.bike-comp...ic-Felgen-.html
NoTubes Tubeless Standard Kit - BIKE-COMPONENTS.DE


Pl. itt sem használ a pali mást, csak a sárga szalagot.
NoTubes Tubeless Kit Installation 2/2 - YouTube

#3227
blnt88

blnt88

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás

2.0-2.5 között CC gumit, szvsz nagyon nem vagy képben 2.5 már DH, de semmi esetre sem CC bár ahogy hazudnak a gyártók lassan oda is eljutunk 2.25 ig nézelõdj az elsõ kettõ teljesen más kategória mint a harmadik, más talajtípusra valók ha terepes "mindenes " gumit akarsz akkor a z-max.


Köszi a felvilágosítást, valóban kicsit kezdõ vagyok ezen a téren. :)

#3228
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
2.0-2.5 között CC gumit, szvsz nagyon nem vagy képben 2.5 már DH, de semmi esetre sem CC bár ahogy hazudnak a gyártók lassan oda is eljutunk 2.25 ig nézelõdj az elsõ kettõ teljesen más kategória mint a harmadik, más talajtípusra valók ha terepes "mindenes " gumit akarsz akkor a z-max.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#3229
blnt88

blnt88

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Sziasztok!
CC külsõt keresnék, 2,0-2,5 szélesség között és a véleményetekre/tapasztalataitokra lennék kiváncsi.
3 külsõt néztem eddig:
Maxxis Larsen TT - hajtogatható kivitelben
Schwalbe Rapid Rob Active Line HS391
Ritchey Z-Max Evolution Comp

Esetleg van bárkinek tapasztalata ezekrõl a külsõkrõl? Vagy tudtok ajánlani, az árkategóriában nem igen lépném meg az 5000-et.

Elõre is köszi!

#3230
kenguru

kenguru

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 472 hozzászólás
Felesleges aggódnod, egy kicsivel finomabban kanyarodsz, és jó lesz a mostani gumid is. Másrészrõl meg Schwalbe Durano, de a többiek által ajánlott Vittoria vagy Conti is tökéletes.

#3231
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás
köszönöm a tippeket!

#3232
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Hmmm, akkor veszek egy flakont valamelyikbõl, betöltöm az épp használt belsõbe, aztán amíg összejön a pénz egy rendes kerékre örülök... :o)
Kösz!


Ennyi, nem kell túlagyalni. :)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#3233
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

A márka teljesen mindegy, egymás "klónjai". Lényegtelen a típus is, butyl is jó.

Hmmm, akkor veszek egy flakont valamelyikbõl, betöltöm az épp használt belsõbe, aztán amíg összejön a pénz egy rendes kerékre örülök... :o)
Kösz!

#3234
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
A latextej amúgy a tapasztalat alapján mennyit bír?
Mintha valahol azt írták volna, hogy idõvel "szemcsésedik" és akkor már nem véd.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#3235
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Ok, és akkor a három fenti közül melyik? :D
Milyen belsõ kell hozzájuk? Gondolom latexes...


A márka teljesen mindegy, egymás "klónjai". Lényegtelen a típus is, butyl is jó.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#3236
csita

csita

    vendég

  • fórumtag
  • 235 hozzászólás
Én ezt használom nagy megelégedéssel, vannak rajta vízelvezetõ csatornák is: Continental Grand Prix 4000 S Faltreifen - BIKE-COMPONENTS.DE

tudnátok nekem ajánlani országútira valami nem túl drága gumit (10ezer alatt) ami nem lyukad naponta, nem slick, és ha elkap egy kis esõ, akkor sem lesz halálfélelmem? kezdõ vagyok, rutintalan, most rubino slick van, ha felhõt látok, már otthon maradok, mert úgy vélem ez esõben úgy csúszik, mint jégen :)


"A sport a test útján nyitja meg a lelket.":)

#3237
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Szerintem semmi értelme, mert már a latextej (Stans, Joes, Caffélatex...) is jobb súly-megbízhatóság arány, mint a kõnehéz Slime, ami megszáradva valami brutális kerékdinamikát eredményez. :D Több "belsõs" cimborám (tudom, kõkorszak) májusban betölt 60 ml latextejet, s augusztusig nincs defekt. Persze felütni fel lehet.


Ok, és akkor a három fenti közül melyik? :D
Milyen belsõ kell hozzájuk? Gondolom latexes...

#3238
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

tudnátok nekem ajánlani országútira valami nem túl drága gumit (10ezer alatt) ami nem lyukad naponta, nem slick, és ha elkap egy kis esõ, akkor sem lesz halálfélelmem? kezdõ vagyok, rutintalan, most rubino slick van, ha felhõt látok, már otthon maradok, mert úgy vélem ez esõben úgy csúszik, mint jégen :)


Nem tudom a 10 ezer alatt darab vagy párt jelent, ha darab akkor ezt, ugyan slick, de ha azt látod esni fog ezzel kimész és élvezed: Michelin Pro 3 Race Faltreifen - Auslaufmodell - BIKE-COMPONENTS.DE

#3239
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

tudnátok nekem ajánlani országútira valami nem túl drága gumit (10ezer alatt) ami nem lyukad naponta, nem slick, és ha elkap egy kis esõ, akkor sem lesz halálfélelmem? kezdõ vagyok, rutintalan, most rubino slick van, ha felhõt látok, már otthon maradok, mert úgy vélem ez esõben úgy csúszik, mint jégen :)


A Rubino Pro (tehát nem a Slick) az egyik legjobb többcélú gumi, amit próbáltam. Nagyon jól tapad, s csak a közepe slick. Tartós is, s akciósan a Wiggle-rõl a TdF alatt kb. 2500 Ft volt darabja. Defektet sem kaptam még vele, de persze ez sokmindentõl függ, lehet csak mákom volt. Kb. 2 éve használom õket, most már van egy csere-szett is. :)

Slime (-al töltött) belsõrõl mi a véleményetek? Tudom egyszer majd UST lesz a vége, de addig?
Nagyon nehéz a sima, nagyon drága a lite?


Szerintem semmi értelme, mert már a latextej (Stans, Joes, Caffélatex...) is jobb súly-megbízhatóság arány, mint a kõnehéz Slime, ami megszáradva valami brutális kerékdinamikát eredményez. :D Több "belsõs" cimborám (tudom, kõkorszak) májusban betölt 60 ml latextejet, s augusztusig nincs defekt. Persze felütni fel lehet.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#3240
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás
Slime (-al töltött) belsõrõl mi a véleményetek? Tudom egyszer majd UST lesz a vége, de addig?
Nagyon nehéz a sima, nagyon drága a lite?