Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15840 hozzászólás a témában

#3201
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Köszi szépen a tippeket! Az Árkád útba is esik, benézek majd holnap.

Nálunk mindig van , pedig mi csak szervíz vagyunk , nem bolt.(OgreBike)

Nálatok milyen van és mennyiért? Köszi!

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#3202
habda1

habda1

    vendég

  • fórumtag
  • 227 hozzászólás

Tudnátok mondani nekem Budapesten olyan boltot ahol tutira lehet kapni 26"-os, 2.1-es külsõhöz való, Schrader szelepes belsõt aminek végig menetes fém szelepe van?

Ilyen: http://upload.wikime..._valve_tall.jpg

Decathlon-ban néztem, de ott csak a gumi szelepes van.


Nálunk mindig van , pedig mi csak szervíz vagyunk , nem bolt.(OgreBike)

#3203
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

Tudnátok mondani nekem Budapesten olyan boltot ahol tutira lehet kapni 26"-os, 2.1-es külsõhöz való, Schrader szelepes belsõt aminek végig menetes fém szelepe van?
Ilyen: http://upload.wikime..._valve_tall.jpg
Decathlon-ban néztem, de ott csak a gumi szelepes van.

A BringaButik azt hiszem most 1 hét szabin van.
Az Árkádban v. a 16. kerületi RideBike-ban van ilyen Continental belsõ, végig menetes. Olcsóbb is jóval, mint a Schwalbe.
Marci

#3204
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
pl
SCHWALBE AV13 BELSÕ - Bringa Butik Webáruház

de tudtommal az összes schwalbe végig menetes.
(ha neten elõrendeled személyes átvétellel akkor olcsóbb és tutira lesz is készleten, 1-2 nap az átfutása)

#3205
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Tudnátok mondani nekem Budapesten olyan boltot ahol tutira lehet kapni 26"-os, 2.1-es külsõhöz való, Schrader szelepes belsõt aminek végig menetes fém szelepe van?

Ilyen: http://upload.wikime..._valve_tall.jpg

Decathlon-ban néztem, de ott csak a gumi szelepes van.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#3206
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
melyik minimalmintas gumik a leggyorsabbak aszfalton, es nem eszi meg oket gyorsan az aszfalt? 29er meretben. nem kell montigumi, de 1.9 legyen minimum, hogy tubeless tudjam hasznalni.

#3207
ndavebaja

ndavebaja

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Köszönöm a választ!

Az elsõ gumi szerintem, mivel töltésen is biciklizik vagy rosszabb úton ahol murvásabb, kavicsos a talaj.

#3208
kenguru

kenguru

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 472 hozzászólás
A barátnõdnek: Schwalbe CX Comp HS369 Puncture Protection (Kerék | Gumiköpeny | 26 coll MTB félterep) | Kerékpár Webshop

Ha inkább csak aszfalton teker, akkor Rubena V81 Shield (Kerék | Gumiköpeny | 26 coll MTB slick) | Kerékpár Webshop
vagy
http://ebike.hu/term...city jet hs257/

#3209
ndavebaja

ndavebaja

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Hello!

Szeretnék segítséget kérni. Barátnõmnek egy Caprina Forest biciklije van: Eladó 26" Caprine forest nõi kerékpár - Budapest - Sportfelszerelés - kerékpárok - jó nõi kerékpár Õ lenne az, ilyen gumik is vannak rajta, csak bordázat nélkül már:)

Vásárolnék neki új gumit a kerékre, eléggé elkopottak és napi szinten 30-40 km leteker vele. Hasonlót szeretnék, ami linken lévõ biciklin lenne.

Milyen tanácsoltok, mennyiért?

Köszönöm a válaszaitokat!

ÜDv:
Dávid

#3210
kobormuki

kobormuki

    vendég

  • fórumtag
  • 192 hozzászólás

Sziasztok!

Külsõ gumiválasztásban szeretném a tanácsotokat kérni. Kb. 3 éve van fenn WTB Weirwolf 2.1 (49/54) gumi, amivel nagyon nem vagyok megelégedve. Számtalanszor kaptam defektet, többnyire tüske (királydinnye miatt). A neten azt olvastam, hogy a Continental Contact külsõt sokan dícsérik, viszont nekem elég vékony virsliguminak tûnik, bár lehet hogy csak a mostani szinte traktorgumiho képest. Legtöbbször aszfalton megyek, ritkán földúton vagy murvás-kavicsos úton, a kanyarokat szeretem élesen bevenni. A felni WTB SX24 17-559/24 típusút. A belsõbe löttyöt nem szándékozok tölteni, egy párszor csináltam már, de nem vált be. Max. 5-6-7e Ft-ot szánnék darabonként a gumira. Tudnátok pontos típust ajánlani, ill. olcsó kerékpárüzletet, ahol be tudnék szerezni valami jól bevált abroncsot?

Elõre is köszönöm: N3gro


Ha foleg aszfalton jarsz a WeirWolf tulzasnak tunik. A continental contact-al szerintem is jol jarsz, esetleg Silento II ( SCHWALBE SILENTO II HS328A KÜLSÕ (26x1,90) - Bringa Butik Webáruház )

Mephisoftnak es Dantenak koszonom a valaszokat.

#3211
N3gro

N3gro

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás
Sziasztok!

Külsõ gumiválasztásban szeretném a tanácsotokat kérni. Kb. 3 éve van fenn WTB Weirwolf 2.1 (49/54) gumi, amivel nagyon nem vagyok megelégedve. Számtalanszor kaptam defektet, többnyire tüske (királydinnye miatt). A neten azt olvastam, hogy a Continental Contact külsõt sokan dícsérik, viszont nekem elég vékony virsliguminak tûnik, bár lehet hogy csak a mostani szinte traktorgumiho képest. Legtöbbször aszfalton megyek, ritkán földúton vagy murvás-kavicsos úton, a kanyarokat szeretem élesen bevenni. A felni WTB SX24 17-559/24 típusút. A belsõbe löttyöt nem szándékozok tölteni, egy párszor csináltam már, de nem vált be. Max. 5-6-7e Ft-ot szánnék darabonként a gumira. Tudnátok pontos típust ajánlani, ill. olcsó kerékpárüzletet, ahol be tudnék szerezni valami jól bevált abroncsot?

Elõre is köszönöm: N3gro

#3212
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás

Sziasztok!

Defektgatlo folyadekkal feltoltott belsot le lehet ereszteni? Konkretabban a lotyoge nem tomi el a szelepet? Azert erdekel, mert csak akkor toltok a belsobe, ha utana tudom a terep es aszfalt gumit cserelni.. Elore is koszi.


Arra is kell vigyázni, hogy a belsõt ne ereszd le teljesen, és ne gyûrd össze, amikor variálsz a külsõvel, mert a belseje saját magával összeragadhat. Legalábbis nekem a Joe féle tejjel a Schwalbe light belsõ elsõ alkalommal úgy összegyûrõdött, és összegyûrõdött állapotában úgy összeragadt, hogy nem lehetett kiegyengetni, végül kukába került. A késõbbiekben, más alkalommal már vigyáztam, és bár néha picit összeragadt, de kis rápumpálással sikerült megmenteni.

Slime-mal ez a probléma nem lépett fel egyetlen belsõvel sem.

#3213
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Sziasztok!

Defektgatlo folyadekkal feltoltott belsot le lehet ereszteni? Konkretabban a lotyoge nem tomi el a szelepet? Azert erdekel, mert csak akkor toltok a belsobe, ha utana tudom a terep es aszfalt gumit cserelni.. Elore is koszi.


Le lehet, ha odafigyelsz arra, hogy a szelep milyen állásban van, amikor leereszted. A 4 és a 8 óra a nyerõ, mivel olyankor a lötty alulról nem megy bele, s ami meg benne van, ki tud folyni.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#3214
kobormuki

kobormuki

    vendég

  • fórumtag
  • 192 hozzászólás
Sziasztok!

Defektgatlo folyadekkal feltoltott belsot le lehet ereszteni? Konkretabban a lotyoge nem tomi el a szelepet? Azert erdekel, mert csak akkor toltok a belsobe, ha utana tudom a terep es aszfalt gumit cserelni.. Elore is koszi.

#3215
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Találkozott már itthon valaki 24"-es, presta szelepes belsõvel?


Ez engem is érdekelne, csak BMX belsõvel. Nem prestás, hanem autószelepesbõl BMX belsõ, ami ráadásul csavaros, melyik típust lehet kapni?
Eddig csak Schwalbe-t találtam ilyet. Persze ahol kerestem volna, pont nem volt készleten és nem lenne rossz egy olcsóbb alternatíva.

#3216
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás
Latexnél 4 év alatt az is normális, ha gondol egyet és széthasad. Örülj, hogy még egyben van.

#3217
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Az mennyire normális, hogy a latex belsõ (4 év után) leereszt, de kb. másfél nap alatt, tehát fél nap után még használható? Külsõben nincs semmi, ami az esetleges lyukat tömítené. Vettem újat, de nem jó a szelep (nem gond cserélik). Mondjuk ha így bírja a régi csere belsõnek pont jó lesz.
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#3218
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás
Találkozott már itthon valaki 24"-es, presta szelepes belsõvel?

#3219
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

nekem is cxcomp van kb egy ot eve :) de mar lekopott a futofelulet. a travelcontact azert erdekes, mert hasonlo a kialakitas, csak a kozepen sima a gumi. azt irjak, hogy haladosabb.

a hajtogatos temat azert kerdem, mert a varosi bringan vmi utolso szimplafalu felni van, kb a 90es evek kozeperol, es nem szeretnek meglepodni, hogy leugrik a kanyarban, vagy vmi hasonlo :) egy ujabb felninel nem lennenek aggalyaim. bar szerintem mar nem lehet a felninek tul sok hatra, de arra a bicora sajnalok minden ftot.


a hajtogatós semmivel nem ugrik le könnyebben, ehhez semmi köze, hogy milyen hajlékony a szál benne, ha nyúlna, az gond lenne


amúgy reggel írtam, hogy a sok tüske nem okozott gondot, erre ma mindkét bicónka belement újabb adag királydinnye és két kerék tuti defektes.....

#3220
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
nekem is cxcomp van kb egy ot eve :) de mar lekopott a futofelulet. a travelcontact azert erdekes, mert hasonlo a kialakitas, csak a kozepen sima a gumi. azt irjak, hogy haladosabb.

a hajtogatos temat azert kerdem, mert a varosi bringan vmi utolso szimplafalu felni van, kb a 90es evek kozeperol, es nem szeretnek meglepodni, hogy leugrik a kanyarban, vagy vmi hasonlo :) egy ujabb felninel nem lennenek aggalyaim. bar szerintem mar nem lehet a felninek tul sok hatra, de arra a bicora sajnalok minden ftot.