Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15846 hozzászólás a témában

#3141
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás

Ennyi a max! :D

A "jól" szerinted ebben az esetben milyen kontextusban helytálló? Szerinted melyik DH/FR gumi van aszfalthasználatra tervezve?


Don't feed the troll! :)

#3142
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
hagyjad... ha semislickel downhillezik akkor ugyse latjuk egy ideig. :D

#3143
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Megjátszod, vagy komolyan ennyi a max?


Ennyi a max! :D

A "jól" szerinted ebben az esetben milyen kontextusban helytálló? Szerinted melyik DH/FR gumi van aszfalthasználatra tervezve?
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#3144
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás
nallam elerted hogy egy kerdesedre sem fogok valaszolni.
jo forumozast.

regi/hibas agyvaltokat veszek.


#3145
-Fremen-

-Fremen-

    vendég

  • fórumtag
  • 32 hozzászólás
"tudod nehez eldonteni az alapjan amit irsz, hogy total zoldfulu vagy e, vagy van e hozza vmi affiniasod... de en legalabb segiteni probaltam. oldd meg magad, csak ne szemeteld teli a forumot, magaddal fejben le tudod meccselni a dolgot. "

Engem nem érdekel, téged mi érdekel, és mi nem. A fórum azért van, hogy infót cseréljenek az emberek, ha majd olyat írok, ami nem ide illõ, törli az admin.
Amit nem tudsz, meg kell kérdezni - én nem tekintem rosszallni valónak.
Gondoltam valaki tapasztalt a témában, és spórol nekem egy kis idõt, ehelyett teljesen másról kezdtél el beszélni. Csak nem gondolod, hogy valaki vesz egy DH bringát úgy, hogy fogalma sincs mi az? Ha meg már 1 hozzászólást odalöktem, akkor legalább még 1 ott lesz, hátha valaki hasonlóban érdeklõdik. Remélem nem viszem csõdbe a fórumot 2 hozzászólással.
Mondom, értékeltem a próbálkozást de néha nagyon debil hozzászólásaid vannak, mintha szándékosan néznéd hülyének a másikat...

"LOL! felderítetted a napomat, köszi! "

Megjátszod, vagy komolyan ennyi a max?
Nagyon fárasztóak vagytok. Remélem nem kell elmagyaráznom, hogy a "jól" nem azt jelenti, hogy indulok a következõ tour de franceon...

"Mégis lejövök a Hírcsárdáról és inkább olvasom a hozzászólásaidat! :-D "

Újabb okos gyerek. Kövesd a csordát.

#3146
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.308 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Megtaláltam a választ, ha valakit érdekel:

Defektvédelmes DH külsõ terepen és aszfalton is jól használható:
Kenda - Telonix


Mégis lejövök a Hírcsárdáról és inkább olvasom a hozzászólásaidat! :-D

#3147
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

DH külsõ terepen és aszfalton is jól használható


LOL! felderítetted a napomat, köszi!
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#3148
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
tudod nehez eldonteni az alapjan amit irsz, hogy total zoldfulu vagy e, vagy van e hozza vmi affiniasod... de en legalabb segiteni probaltam. oldd meg magad, csak ne szemeteld teli a forumot, magaddal fejben le tudod meccselni a dolgot.

#3149
-Fremen-

-Fremen-

    vendég

  • fórumtag
  • 32 hozzászólás
Megtaláltam a választ, ha valakit érdekel:

Defektvédelmes DH külsõ terepen és aszfalton is jól használható:
Kenda - Telonix
2.4es méretben megfelelõ DH/FRra, iron cap védelem szúrások ellen, sûrû, középen folyó négyszöges mintázatok oldalsó karmokkal - sziklás terepen megfelelõ, felfújt állapotban keveset érintkezik a talajjal, jól gurul, nem darál, kanyarodásnál kapaszkodik. Egyetlen hátránya, hogy nem drótszálas a pereme.
Már csak be kell szerezni...

#3150
-Fremen-

-Fremen-

    vendég

  • fórumtag
  • 32 hozzászólás
Látom szövegelni szeretsz, csak én nem erre voltam kíváncsi. :D Pl az elsõ 2 bekezdés kapásból 0 tartalommal bír. 4. bekezdés szintén.
Olyanokról magyarázol, amirõl szó sem volt, kb kapásból hülyének nézed az embert. Szerintem pl elég triviális, hogy a kevesebb bütyök kevesebb tapadófelületet jelent...
Mondjuk hozzászoktam már, hogy az emberek nem tudják feldolgozni azt ami nem szokványos.

DE
Köszönöm a 2 tippet, viszont egyik sem megfelelõ.
Jelenleg ez áll a legközelebb az elképzelésemhez: Teszt: Maxxis High Roller Semi-Slick gumi, kerékpár, bicikli, ár - 2.35ös méretével megfelelõ enduro használatra, a menetfelület nem durván bütyközött, és viszonylag nehezebben kopik, állítólag vastagabb menetfalú.
A súly meg egyáltalán nem érdekel, ha van rajtam egy 15 kilós táska, pont nem az 1 kilós külsõ fog érdekelni.

#3151
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Kösz, de nem komplett bringára gondoltam, hanem alkatrészekre, pl amit felsoroltam. Az a bajom, hogy a legtöbben még mindig sima montikra meg országútikra vannak ráállva és nem ismerek olyan boltot, ahol lenne választék ilyen témában.


kombajnnal is lehet varosban kozlekedni, de nem az a legpraktikusabb. egy downhill gumi nehez, es az agressziv butykok miatt nagy a gordulesi ellenallasa, es mivel nem oda valo hamar el is kopik. aszfalton jo esellyel esoben csuszik pl. leteznek mindenfele hibrid gumik, olyanok amik tartosak, es defekt ellen vannak kitalalva. nem kell feltalalnod a spanyolviaszt, elotted mar kozlekedtek paran par helyen bringaval es sokmindenre van megoldas.

akik ide jarnak nem csak terepen es orszaguton hasznaljak a bringaikat.

szerintem nezz korul itt:
Schwalbe - Professional Bikes Tires

hol hasznalod a bringat? hol elsosorban? olyan gumi nincs, ami mindenhova jo... tehat jol is gurul aszfalton, tapad terepen, ballonos, meg defektallo, es meg csak nem is kopik. vagy jo vmiben, vagy mindenbol tud valamit, de sehova se jo igazan.

nezd meg pl a landcruisert meg a bigapplet, smartsamet. az elobbi max 2es meretben erheto el, jol gurul, eleg agressziv mintaja is van, de nehez. a big apple nagyon ballonos, nehezen kopik, jol gurul aszfalton. terepen csak szaraz korulmenyek kozott jo, mert nincs rajta butyok. a smartsam relativ jol gurul, es mtb gumihoz kepest tartos, de nincs benne vedelem. turazni alapvetoen a maraton van kitalalva - ezek nem ballonosak, de nagyon tartosak, es eleg szeles spektrumon mozognak a felhasznalastol fuggoen.

#3152
-Fremen-

-Fremen-

    vendég

  • fórumtag
  • 32 hozzászólás
Nem, olyan DH gumira gondoltam, ami széles (2.5), van menetfelületi falvastagítás, és ha lehet a középsõ részén kisebb ellenállású, kopásálló rücskök vannak.
Pl ha ilyen létezne DHban, érdekelne CONTINENTAL Double Fighter II reflex 26x1,9 kerkpr gumi - Allez kerkprbolt, kerkprszervz s webruhz
Persze tudom, DH gumi és aszfalt 2 összeférhetetlen világ, de terepen a tüskék, aszfalton a fém és üveg könnyen közé megy a ritkás, vékony mintáknak, még defektgátlóval se megyek semmire...

#3153
-Fremen-

-Fremen-

    vendég

  • fórumtag
  • 32 hozzászólás
Kösz, de nem komplett bringára gondoltam, hanem alkatrészekre, pl amit felsoroltam. Az a bajom, hogy a legtöbben még mindig sima montikra meg országútikra vannak ráállva és nem ismerek olyan boltot, ahol lenne választék ilyen témában.

#3154
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
lottyos rendszernel egy szalag van, ustnel tudtommal a felni kialakitasa olyan, hogy nincsenek a gumi felol lyukak. nem tudom, hogy aranylik a belsos es a tubeless rendszerek aranya, de tuti elenyeszo a belsoshoz kepest. ami retegtermek azert meg mindig aranytalanul sokkal tobbet kernek. a masik, hogy gyakran csak olyan felniket, gumikat, stb keszitenek fel erre, ami eleve a piac felsobb reteget celozzak. nyilvan nem lenne nagy eresztes olcsobb felniket is ilyenre megcsinalni, de ez is a termekdifferencialas egy eszkoze.

reszemrol pepecselosebb es "koszosabb" a tejjel valo munka. viszont ha megvan, problemamentesebb, mint a belsos rendszer, es van jopar mas elonye is. nincs olyan rendszer, aminek nincs hatulutoje.

#3155
kobormuki

kobormuki

    vendég

  • fórumtag
  • 192 hozzászólás

a kullok miert problemasak?


Úgy értettem, hogy a küllõanyának készített furatok (szigetelése). Az autófelnin nincsenek ilyen furatok, de ez nyilvánvalóan technikailag nem gond egy szalaggal. Tehát úgy gondolod, hogy a nagyobb elterjedés (így az ár csökkenésének) a szereléssel járó többletmunka az oka? Lehet, de engem nem gyõzött meg.

#3156
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Üdv mindenkinek

Tudtok valami jó helyet Pesten, ahol van választék FR-DH témában? Akár erre specializálódott bolt? Webboltok annyira nem érdekelnek, csak ha személyesen is át lehet venni. Belvárosban ideális lenne. Vagy egyszerûen azt is leírhatjátok, ti hol vásároltok.

Keresek valami durva DH belsõt:
példa Teszt: Kenda Extreme gumi, kerékpár, bicikli, ár mert olyanokat kapok hogy már a defektgátló sem csinál semmit(dr sludgeot használok, slimeot még nem próbáltam)+királydinnyeszezon, akácerdõ, üvegszilánkok. Súly és ár nem érdekel, csak kemény legyen.
Vastagított DH külsõ:
Vannak eleve vastagított DH külsõk terep+aszfalt használatra? Az se baj, ha csak terep, de azoknak általában a ritka mintázatuk közt könnyen átmegy a tüske.(Külön szúrásgátló szalagot nem akarok venni, 4Eft).
Fékbetétet keresek:
A kereskedQ termkinformcii ez olyan 3500-4E körül van, webboltokban. Ilyesmi áron találok Pesten valahol?
Pumpát:
Csõnélküli, nem kicsi méretû.

Köszönöm a segítséget


jól értem, hogy aszfaltra keresel valami extrém defektálló gumit és nem dh-ra?

ha igen, akkor ne dh gumit vegyél, hanem olyat, amiben vastag gumi szalag van a futófelület alatt. Ilyen a schwalbe marathon plus, a conti plus szériája (ezek mind vannak mindenféle mintázattal és méretben) és 3800-ért van ilyen CST is bringabutikban.

#3157
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
tomegtermelesben altalaban mindig az olcso, amibol sokat gyartanak :) a tejes tubeless jol hasznalhato dolog, de eleg pepecselos a belsos rendszerhez kepest. viszont tej nelkul nem hasznalnek tubelesst bringan (ahol mukodik, ott sem).

a kullok miert problemasak?

#3158
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás
velemenyem szerint a suly okozta eddig a problemat.
mig az autonal a tomeg sokadlagos, egy biciklinel a legfontosabb paramerek egyike.

es ha egy gumi konnyu akkor sorra jonnek vele a problemak:szigeteles, defektvedelem stb.

regi/hibas agyvaltokat veszek.


#3159
kobormuki

kobormuki

    vendég

  • fórumtag
  • 192 hozzászólás
Sziasztok!

Miért van az, hogy amíg az autóknál egyeduralkodó a tubeless megoldás (azaz ez a legolcsóbb), a bringáknál csak csillagászati áron érhetõ el. A küllõk ennyire problémásak? Nem hiszem, ezt technikailag egyszerû lenne megoldani....

#3160
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
itt erdeklodj... ird le, hogy mire akarod hasznalni a bringat, mennyi ra a keret:
http://forum.bikemag...4/index451.html