Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15846 hozzászólás a témában

#3101
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Mekkora nyomással? Gondolom outiba, 9 barral Te sem próbálnád?


Volt vagy 10 évig jó erõs zöld-sárga szigszalagos az országutin, szombattól most a hátsóban megint ez figyel, igaz ,,csak" 8 bár, mûködik.

#3102
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
igen, ez nem nyulik, szerintem ellenallobb is. es nem tunik dragabbnak, mint az emlitett peldak.

#3103
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás

Csak szólok, hogy sima szigetelõ szalaggal betekerve a felnit, kb. ugyan ez lesz az eredmény.


Mekkora nyomással? Gondolom outiba, 9 barral Te sem próbálnád?

#3104
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.639 hozzászólás
Csak szólok, hogy sima szigetelõ szalaggal betekerve a felnit, kb. ugyan ez lesz az eredmény. Évekig ilyennel jártunk gond nélkül. Most is csak sznobságból van gyári szalagom. Sõt, a Leukoplast egészségügyi sebtapasz ragasztó is csodásan bírja hosszú évekig. Mondjuk, ez a Decában vett Zefal is nagyon jó áron volt.
Marci

#3105
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
ugy latszik tenyleg ez volt a gond - vettem ket turatomlot, es nehez volt rafeszegetni a kulsot, de ettol eltekintve minden flottul ment. a notubes felninek viszont nem allnek neki.

korabban lattam, hogy a termeszetes szovetalapu felniszalagokat dicserik. fel is irtam magamnak, hogy valahonnan beszerzem alkalomadtan (itt gyorben ragasztottat is nehez szerezni). erre a dechatlonban (belsok miatt mentem oda) talaltam ragaszthatot - raadasul 22mm szelessegben, ami pont franko, mert a besulyesztett resz miatt igy faltol falig er eppen. 450ft volt a ketto!

Posted Image

#3106
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

1. A felniszalag öntapadós, minden más gagyi, elmozdul, öregedve megnyúlik, csak baj lesz vele. Többet szívtam ezzel, mint képzelnéd régebben. Amikor még nem volt "divat", mi már akkor is ilyenekkel mentünk, pl. Ritchey öntapadós már vagy 15 éve létezik.
2. A belsõket nem hibáztatod? Én fogtam már ki egy hibás szériát, elõfordul. A felni is lehet sorjás, illetve a szerszám is, amivel felrakod.
3. A külsõt lehet nyújtani, de nem "súllyal", hanem fel kell rakni egy felnire, amire felmegy, majd maximum nyomáson pihenõre küldeni egy hétre.
4. felrakás ugyanaz, mint a leszedés, csak pont fordítva kell csinálni. Ha kézzel felmegy, kézzel le is jön, ez fizika.
5. Ja még egy fontos dolog, a "kicsit felfújás" nem mindig mûködik, pl. a Panaracer oúti gumikat LEHETETLEN felrakni, ha van a belsõben levegõ. Ehelyett az a technika, hogy full leengedetten beakasztod a peremeket, majd végigmész mindkét oldalon, s ellenõrzöd a becsípõdést. Ha nincs ilyen, akkor kicsit fújsz bele, majd ismét ellenõrzöd. Ha ismét negatív, mehet 9 barra. Szerintem ezt szúrod el. A kilyukadt belsõrõl a lyuk adhat támpontot, becsípõdés, vagy vágás jellegû, esetleg tûszúrás?


koszi a tanacsokat! :)

hat tenyleg aludni kellett ra egyet... mikor ma reggel felebredtem a (valoszinusitheto) megoldas volt az elso gondolatom. ugyanolyan amator hiba, de az osszeszerelessel nem szorosan all osszefuggesben. a hiba szerintem az, hogy ballonos 29er belsoket akartam beletuszkolni egy amugy is alulmeretezett (ahogy a schwalbe szokta) 35 kulsobe. gondolom ez belefeszult, begyurodott, beszorult es nem volt hova mozognia. ez a vekonyabb falu belsonel konnyebben megtortent anyaganal fogva, a vastagabb falunal nehezebben. becsipodest elvileg minden esetben vegigneztem, de ugy latszik ez keves volt. massal nem tudom magyarazni az esetlegesen tobb lyukat, a szoros perem ratett egy lapattal.

29ernel meg sose csinaltam ilyen butykos-slick valtast, es az also merethatar eszembe se jutott (volt itthon 4 29er belso). egy outiba nyilvan nem probalnam bele, de itt a cserelhetoseg elven teljesen a minimalis alkatreszcserebere lebegett a szemem elott. a schwalben talaltam erre infot, ott azt irtak, hogy 40-60. mea culpa.

#3107
truczat

truczat

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás

Schwalbe Nobby Nic Evolution DD Faltreifen - Auslaufmodell - BIKE-COMPONENTS.DE


Köszi mindenkinek, ezt rendeltem meg!

#3108
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
1. A felniszalag öntapadós, minden más gagyi, elmozdul, öregedve megnyúlik, csak baj lesz vele. Többet szívtam ezzel, mint képzelnéd régebben. Amikor még nem volt "divat", mi már akkor is ilyenekkel mentünk, pl. Ritchey öntapadós már vagy 15 éve létezik.
2. A belsõket nem hibáztatod? Én fogtam már ki egy hibás szériát, elõfordul. A felni is lehet sorjás, illetve a szerszám is, amivel felrakod.
3. A külsõt lehet nyújtani, de nem "súllyal", hanem fel kell rakni egy felnire, amire felmegy, majd maximum nyomáson pihenõre küldeni egy hétre.
4. felrakás ugyanaz, mint a leszedés, csak pont fordítva kell csinálni. Ha kézzel felmegy, kézzel le is jön, ez fizika.
5. Ja még egy fontos dolog, a "kicsit felfújás" nem mindig mûködik, pl. a Panaracer oúti gumikat LEHETETLEN felrakni, ha van a belsõben levegõ. Ehelyett az a technika, hogy full leengedetten beakasztod a peremeket, majd végigmész mindkét oldalon, s ellenõrzöd a becsípõdést. Ha nincs ilyen, akkor kicsit fújsz bele, majd ismét ellenõrzöd. Ha ismét negatív, mehet 9 barra. Szerintem ezt szúrod el. A kilyukadt belsõrõl a lyuk adhat támpontot, becsípõdés, vagy vágás jellegû, esetleg tûszúrás?
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#3109
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
giant 29er felni + kojak kevlar (622x35)

1. elso kerek - schwalbe light belso, ahogy szoktam (hintopor, fujas elott csekkolas etc) -> kilyukadt a belso tobb helyen (!?)
2. elso kerek - felniszalag csere (nincs ragasztott verziom - de ez eddig nem is volt problema), normal belso -> 5 bar ok

3. hatso kerek, masik kojak, masik light belso -> ugyanaz mint az elso esetben
4. hatso kerek, felniszalag csere, normal belso -> elore blikkre ok, de ereszt
5. sulyt akasztok a gumira, hatha nyulik minimalisan, hintopor, mososzer sikositasnak, megragasztom a belsot, pumpalas kozben felrobban (nem a ragasztasnal)

elobbutobb csak felment volna erre a kerekre is, de en cserelgetni akartam volna a notubes felnin (a giant felnin csak teszteltem volna) - igy akar felmegy ra, akar nem, ennyi kinlodassal nem eri meg cserelgetnem. holnap fogom a varosi bringat (arra vettem eredendoen), aztan eltolom a bringaboltba, hogy rakjak fel. arra lehet siman felmegy, de nem en akarok az lenni, akkor ezzel probalkozik.

szetszedtem az elso kereket is, az 5 bar utan szerszammal is nehez volt leszedni a felnirol (nem felrakasrol van szo, leszedesrol...). ez azert fura, mert pl szorosnak mondott a notubes+tlr gumik eseten konnyu, nyulik valamennyit.

***

felniszalagbol ketfelet probaltam - az egyik az szovetes erositesu, bbb arul hasonlot, szerintem jo minosegu szalag. a masik vastagabb, de puhabb anyagbol. mindketto rafeszulos. pontosan olyan szelesek, mint a felni belul.

#3110
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

reszemrol asszem ennyi volt - most felrobbant a belso...


Kicsit homályos mivel szenvedsz, én simán fel tudom rakni a Kevlar-os Kojak-et, mit szeretnél, tubeless-ként felrakni? (csak mert írsz a belsõ szabásáról, s azt hittem, szalagot kókányolsz) Egy felniszalag meg hogy tud elmozdulni? Oda van ragasztva! (jó esetben)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#3111
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

reszemrol asszem ennyi volt - most felrobbant a belso... kinlodjon ezzel, akinek hat anyja van. ha ennyi tapasztalat nem eleg egy gumi felrakasahoz, akkor csomagoljanak melleje egy gumiszerelo szakembert is. ugy gondoltam, hogy egy holt szimpla belso+kulso felrakasahoz megutom a szintet, hiszen eddig eggyel sem volt gond. annyira szoros a perem, hogy elnyomja a felniszalagot, beszorul vhova a belso. probaltam nyujtani a kulsot, kenni vmivel, hogy a helyere csusszon, hintoporozni, fujas elott atporgettem tobbszor, hogy nem szorult e ala stb. tobb otletem nincs, es tobb belsot nem aldozok a dologra.

a notubes+schwalbe dolgot kozel egy eve hasznalom - szoros, de fel tudtam rakni siman. ezt nem tudom. meg mint emlitettem, erre a felnire rohogve mennek fel a gumik, szo nincs arrol, hogy egy szorosabb felninek alltam volna neki.


tudom, hogy banális a kérdés, de hátha....

a belsõt felfújtad kicsit, mielõtt betetted a gumi alá? + próbáltad csak kézzel a helyére erõszakolni a gumit?

#3112
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás
Pl.:

Schwalbe Nobby Nic Evolution DD Faltreifen - Auslaufmodell - BIKE-COMPONENTS.DE

http://www.bringabut...-26x2-10-5.html

#3113
kobormuki

kobormuki

    vendég

  • fórumtag
  • 192 hozzászólás

Tudtok webshopot ajánlani, hogy a lehetõ legjobb áron hozzájussak?


Ha kulfoldi lehet:

Schwalbe Nobby Nic Evo 2010 Double Defense - Auslaufmodell - Action Sports-Bike Onlineshop

#3114
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Segítséget szeretnék kérni. Nobby Nic EVO Double Defense-et keresek.
Úgy látom, mintha a boltok is meg lennének keveredve a sok altípus között.


Figyelj a cikkszámra, a linkelt nem EVO!

#3115
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
reszemrol asszem ennyi volt - most felrobbant a belso... kinlodjon ezzel, akinek hat anyja van. ha ennyi tapasztalat nem eleg egy gumi felrakasahoz, akkor csomagoljanak melleje egy gumiszerelo szakembert is. ugy gondoltam, hogy egy holt szimpla belso+kulso felrakasahoz megutom a szintet, hiszen eddig eggyel sem volt gond. annyira szoros a perem, hogy elnyomja a felniszalagot, beszorul vhova a belso. probaltam nyujtani a kulsot, kenni vmivel, hogy a helyere csusszon, hintoporozni, fujas elott atporgettem tobbszor, hogy nem szorult e ala stb. tobb otletem nincs, es tobb belsot nem aldozok a dologra.

a notubes+schwalbe dolgot kozel egy eve hasznalom - szoros, de fel tudtam rakni siman. ezt nem tudom. meg mint emlitettem, erre a felnire rohogve mennek fel a gumik, szo nincs arrol, hogy egy szorosabb felninek alltam volna neki.

#3116
truczat

truczat

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
Segítséget szeretnék kérni. Nobby Nic EVO Double Defense-et keresek.
A legelsõ a listán.
Úgy látom, mintha a boltok is meg lennének keveredve a sok altípus között.
11-17 ezer között összevissza van árazva, de szerintem a 11-es nem DD-s.
http://www.skiing.hu...25-559-57-kulso

Posted Image

Tudtok webshopot ajánlani, hogy a lehetõ legjobb áron hozzájussak?

#3117
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

aki szerint a notubes felni es a schwalbe tlr gumi nehez ugy...


Azokon én is csak mosolyogni szoktam, röhögve tettem fel kézzel 29 és 26 méretben is. Annyian szidták ezt a kombót, hogy mielõtt 4 gumit rendeltem, írtam a Schwalbenak, s azt mondták, hogy igen, aki nem tud szerelni gumit, szívni fog vele.

Még annyit a ZTR-rõl, hogy nem szabad hozzá hivatalosan gumileszedõt használni, mert a 300 grammos (Podium) felni, de még a Crest sincs erre kitalálva. Szóval ha szívsz vele, akkor inkább a technikádon csiszolj, mert a felnid látja a kárát.

A "belsõvel is ereszt" dolgot magyarázd meg. Sõt, ne, tudom, ilyen lelkiállapotban vagy (de tényleg), dõlj hátra, igyál egy sört, s holnap ess neki újra. :)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#3118
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Hát igen, a szoros guminál jön ki, hogy ki tud gumit szerelni.


A sebesség mindent megold.

 


#3119
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás

hat baze nem hiszem el... a harmadik (vastagabb) belsovel is ereszt. mingy kib*szom a picsaba ezt a sz*rt. irok nekik egy emailt.


Megkéred õket e-mailben, hogy tegyék fel helyetted? :D Mondjuk tényleg kíváncsi vagyok, hogy kinek írsz e-mailt, és milyen válaszra/támogatásra/segítségre számítasz.

#3120
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
koszi, most legyszi ne b*szd fel az agyamat, mert igy is eleg ideges vagyok mar. alig csinaltam mar otmillioszor... meg, hogy egyszer elcseszem ok, de haromszor?