Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15846 hozzászólás a témában

#3081
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
hat ezzel a 35os slickel terepen menni kihivas :D de oszinten szolva elvezem, mert vmi ujat nyujtanak a regi terepek. hatul sok helyen hasonloan kapaszkodik, mint nehany minimalmintas gumi (aspen pl). tetszik a kiszamithatosaga, hogy tudom, hogy hol fog megcsuszni, es ra lehet keszulni. lightosabb terepen szimpla kozlekedesre nem is ertem, hogy miert tesznek barmifele mintat a gumikra. persze nem lehet vele agyatlankodni, de nagyon sok helyen elmegy (max lassabban).

#3082
dana

dana

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás

még mindig amit odát is írtam


Oké, értem. De nem is ez a fõ bajom, hanem a hibás illesztés.

#3083
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
még mindig amit odát is írtam

csak a tisztánlátás kedvéért, az impac a svábli "low budget" márkája. régebbi schwalbe gumik (mintázatok) élnek tovább 1szerûbb (gumikeverék, perem stb) kivitelben. szal akár a gyártó is változtathat, a katalóg sem szentírás.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#3084
dana

dana

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
Fékezéskor kis ütések+kattogás. Erre azt mondták a boltban, hogy tudják és jelezték már a gyártónak, hogy elõfordul nem pontos összeillesztés. Meg hogy majd elkopik.
Szerintem ez hiba.
Ezért gondoltam azt, hogy ha már a fentiek miatt reklamálok, akkor már ezért is. (Azt az elõbb is írtam, hogy csak emiatt nem reklamálnék.)
Azt értem, hogy változtatás joga. Ettõl függetlenül mi a különbség - a nevén kívül - a két típusú külsõ között?

#3085
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
A katalógusok kb 1 évvel hamarabb nyomták mint amikor vetted a bringát. és minden katalógusban ott van hogy a "változtatás jogát fenntartjuk" ne lihegd túl inkább tekerj.
Ha hiba akkor sem az üzlet vagy a forgalmazó hibája , mivel már a gyárból így jön ki az üzletben kibontják a dobozt és összerakják , beállítják és te megveszed.
A hibás felni miatt viszont már visszamennék rögtön, már amennyiben tényleg hibás.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#3086
dana

dana

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
Sziasztok!
Hozzátok irányítottak a Kross fórumból azzal, hogy tudtok nekem segíteni gumitémában.
Röviden az elõzmény: egy 2012-es típust vettem, de nem azzal a gumiköpennyel kaptam, amivel kellett volna.
1. Impac Tourpac 700x40C
2. Schwalbe Silento II Puncture Protection 700x40C
Az elsõvel kaptam, de a másodiknak kellett volna rajta lennie.
Próbáltam utána nézni az interneten, de nem nagyon találtam használható infót.
Milyen különbség van - teljesítményben, árban, bármiben - az alábbi gumiköpenyek között? Érdemes reklamálnom, vagy nincs jelentõsége?
Úgy egyébként biztosan nem reklamálnék csak emiatt, viszont a felni is hibás.
Köszi a válaszotokat!

#3087
truczat

truczat

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
Ok, én UST felnit is számoltam.
Kiknek való az akkor?

#3088
kenguru

kenguru

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 472 hozzászólás
Száz?
Sima felnire egy Joe's szalag 6000ért, két tubeless(ready) gumi max 20ért, tej másik 5e. és nem barkács, teljesen jó, bár lehet, hogy a barkács is van ilyen jó

#3089
BluElefantino

BluElefantino

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 364 hozzászólás

Én Rubena gumit használok városban méghozzá ezt: Rubena Cobra 26x1.9
Eddig mentem vele kb. 1200km-ert és nem volt defektem vele igaz hogy defektvédelemmel ellátott külsõ(és reflexcsík is van az oldalán), kopás eddig még nem látszik a gumin. Az ára 3e Ft környékén mozog.
Feltöltött kép


Na én is megkaptam az elsõ defektemet egy királydinnye tüske személyében és oldalról.

#3090
truczat

truczat

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás

poén volt. mongy nem fogom hogy tõbbségében min félmilliós bringákkal a seggek alatt mi értelm az ilyen fillérbaszó barkácsolásnak aminek többnyire csak szopás lesz a vége, de mindegy.

Mennyibõl lehet kihozni egy teljes cserét? Nem vagyok képben nagyon de 100 körül számoltam alsó hangon.
Szerintem a félmillió nem mindenkinek félmilliót ér. Minimum két féle van, csettintõs meg verejtékes.
Fillértbaszni a csettintõs biztos nem fog :)

#3091
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás
az utcso bringam amin probalkoztam tyubleszesitessel alulrol surolta a 30 ropit.tehat oda szoba sem johetett a gyari atalakito :D:D
meg amugy is a gyari sem egy nasa technika.max a tej.

mondjuk ez mar eleg off volt.

regi/hibas agyvaltokat veszek.


#3092
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
poén volt. mongy nem fogom hogy tõbbségében min félmilliós bringákkal a seggek alatt mi értelm az ilyen fillérbaszó barkácsolásnak aminek többnyire csak szopás lesz a vége, de mindegy.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#3093
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás
valaki irta regebben hogy a kacsaszalag szovetes resze a joe's tejtol levalt a ragasztorol.
ezert azzal elobb erdemes kicsiben probalkozni.

regi/hibas agyvaltokat veszek.


#3094
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
vagy dáktép :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#3095
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.639 hozzászólás

Mekkora nyomással? Gondolom outiba, 9 barral Te sem próbálnád?

Pontosítsunk ? Országútin kívül minden máshova elég lehet a szigszalag. Így már elfogadod ? De látod, gaboca1 sporttársnak mûködik országútin is.
De vannak nagyon erõs szigszalagok. Nekem van Tesa Extreme szigcsóm, szerintem az simán bírná.
Marci

#3096
truczat

truczat

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás

Schwalbe-éknál a DoubleDefense vagy a SnakeSkin jelenti a nagyobb védelmet?
Én úgy tudtam a DD, viszont sok esetben az az olcsóbb, emiatt elbizonytalanodtam.


Off:
Mivel használod a DD-t? (belsõ,tej,etc)

#3097
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Nahát - holtig tanul az ember! Közepes összegben mertem volna fogadni, hogy nem bírja ki.


A fenébe ha ezt tudom fogadok Veled, könnyû pénz lett volna! :D

#3098
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás

Volt vagy 10 évig jó erõs zöld-sárga szigszalagos az országutin, szombattól most a hátsóban megint ez figyel, igaz ,,csak" 8 bár, mûködik.


Nahát - holtig tanul az ember! Közepes összegben mertem volna fogadni, hogy nem bírja ki.

#3099
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
a cx comp gumim olcso, ot eve gyurom - abban is volt regen is. talan egyketszer kaptam vele defektet.

#3100
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
Most látom, hogy a schwalbe alap gumijaiba is már kevlár defektvédelem van.

Ez vajon csak marketing és egy egyszerûsített kevlárszalagot használnak, hogy ezt is elmondhassák, vagy valóban a korábbi, bevált technológia vándorol lefelé?