Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15846 hozzászólás a témában

#3121
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás
Inkább meg kellene tanulni gumit feltenni! :D

#3122
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
hat baze nem hiszem el... a harmadik (vastagabb) belsovel is ereszt. mingy kib*szom a picsaba ezt a sz*rt. irok nekik egy emailt.

#3123
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
aki szerint a notubes felni es a schwalbe tlr gumi nehez ugy... az egyszer probaljon ki egy kevlaros kojaket. raadasul nem is a notubes felnin probaltam ki, hanem a gyari gianten, amirol a maxxisokat siman kezzel le fel lehetett tenni, es a tlr gumikat is konnyeden. no erre a giant felnire ugy kellett raeroszakolni. elso korben ki is szabtam egy vekonyabb belsot (2200+ ft/db). a felniszalag osszevissza csuszkalt, igy azt is lecsereltem, es egy vastagabb belsovel siker. mondom jobban odafigyelek a hatsonal... ugyanaz. vekony belso tobb helyen kilyukadt. szerelessel nem is emlekszem, hogy mikor tettem utoljara tonkre belsot, most meg sikerult egymas utan ketszer is. valszeg a perem felpattintasanal lyukadt ki a feszegetes kozben, vhova beszorulhatott a belso, pedig probaltam nagyon ovatos lenni. kozvetlenul fujas elott termeszetesen ellenoriztem, hogy helyen van e, ott mar nem volt gond.

nem tudom, hogy ezek utan a notubes felninek nekialljak e ezzel a gumival. szal ovatosan... mi az anyjanak csinaljak ezt ilyenre?

#3124
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

melyik verzója a marathonnak? úgy értem,milyen típusú defektvédelem van benne?


A régi, azaz olcsóbb sima kevláros.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#3125
kobormuki

kobormuki

    vendég

  • fórumtag
  • 192 hozzászólás

....nem is kicsit :D


Ezt a videót már én is láttam, ha utána csinálod, meghajlok nagyságod elõtt és törlöm a hozzászólásom :D
(Egyébként nem tudom mennyi filmtrükk van benne, ill. hányszor vették fel, hogy olyan legyen, amilyen most....)

#3126
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Lehet hogy 620gr, de 41 királydinnye tüskét szedtem ki az elsõ és hátsó gumiból és meg se kottyant neki.
Feltöltött kép


melyik verzója a marathonnak? úgy értem,milyen típusú defektvédelem van benne?

#3127
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Lehet hogy 620gr, de 41 királydinnye tüskét szedtem ki az elsõ és hátsó gumiból és meg se kottyant neki.
Feltöltött kép
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#3128
BluElefantino

BluElefantino

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 364 hozzászólás

Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy milyen gumit tudtok javasolni városba? Gondolom slick lenne a legmegfelelõbb, bár montira kellene. A méret (a mostani külsõn ez van) 26x1.95
Elõre is köszönöm a választ!:)

Én Rubena gumit használok városban méghozzá ezt: Rubena Cobra 26x1.9
Eddig mentem vele kb. 1200km-ert és nem volt defektem vele igaz hogy defektvédelemmel ellátott külsõ(és reflexcsík is van az oldalán), kopás eddig még nem látszik a gumin. Az ára 3e Ft környékén mozog.
Feltöltött kép

#3129
BluElefantino

BluElefantino

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 364 hozzászólás
Számomra elképesztõ....és ami 2:40 környékén van az baromi nagy és a kamerázás sem kutya! ;)

#3130
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
....nem is kicsit :D



#3131
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

De lehet, hogy csak mi vagyunk lemaradva valamirõl és mindjárt ajánlanak nekünk egy "terepre is alkalmas virsligumit" :D



és tényleg le vagy maradva....

http://www.youtube.com/watch?v=fPn4fDqL7f8&feature=player_embedded

#3132
kobormuki

kobormuki

    vendég

  • fórumtag
  • 192 hozzászólás

Mióta a János hegyi kilátóból a lépcsõs úton láttam lejönni egy csókát országútival, azóta már én sem.


De lehet, hogy csak mi vagyunk lemaradva valamirõl és mindjárt ajánlanak nekünk egy "terepre is alkalmas virsligumit" :D

#3133
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.639 hozzászólás

Én amióta találkoztam egy outival a (sziklás talajú) erdõben, már semmin nem lepõdöm meg :-)

Mióta a János hegyi kilátóból a lépcsõs úton láttam lejönni egy csókát országútival, azóta már én sem.
Marci

#3134
kobormuki

kobormuki

    vendég

  • fórumtag
  • 192 hozzászólás

Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy milyen gumit tudtok javasolni városba? Gondolom slick lenne a legmegfelelõbb, bár montira kellene. A méret (a mostani külsõn ez van) 26x1.95
Elõre is köszönöm a választ!:)


Milyen árban keresgélsz? És milyen tulajdonság fontos (defektvédelem, sebesség, tartósság) ?

pl. ezen az oldalon a csúszkákkal tudod ki tudod választani, hogy a fentiek közül mi kell neked...
Schwalbe - Professional Bikes Tires

#3135
anatre

anatre

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy milyen gumit tudtok javasolni városba? Gondolom slick lenne a legmegfelelõbb, bár montira kellene. A méret (a mostani külsõn ez van) 26x1.95
Elõre is köszönöm a választ!:)

#3136
kobormuki

kobormuki

    vendég

  • fórumtag
  • 192 hozzászólás
Én amióta találkoztam egy outival a (sziklás talajú) erdõben, már semmin nem lepõdöm meg :-)

#3137
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Ezek alapján a Kenda MUD factory is tökéletes aszfalt gumi lenne és még (vagy inkább DH-nék is vele) egy baj van vele hogy aszfalton leszárad tõle a lábam:)
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#3138
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás

Continental Bicycle -Traffic Plus


Jé, ennek a mintája nagyon hasonlít a Race Kingéhez! Nagyon szerettem a Race Kingemet, nagyon csendesen ment aszfalton is, terepen sem volt vele bajom (pedig még csak nem is Black Chili verzió), csak azért cseréltem le, mert az a változat, amim volt, sehogy sem akart tubeless lenni. Épp filózok azon, hogy hamarosan költözik a munkahelyem, akár minden nap mehetnék a hegyen át, de azért nem akarnám a montimat gyilkolni naponta, úgyhogy a munkábajárósra kéne a virsli helyett valami erõsebb gumi. Mondjuk a súlya azért érdekes lehet ... Ennek utánaolvasok!

#3139
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Miért ne, nem kell mindig komolykodni, néha mulathatunk is :)

Amúgy ez a Kenda valóban tökéletesen megfelel a "középsõ részén kisebb ellenállású" követelménynek, suhanni fog az aszfalton :)


azokról a 2 cm-es bütykökrõl nekem is rögtön ez jutott eszembe

de mivel jófej vagyok, ezért adok még egy tippet a srácnak, igaz nem d.. bocsi.... DH gumi, és nem is 2,5, de amúgy vélhetõen megfelel a kívánalmaknak :)

Continental Bicycle -Traffic Plus

#3140
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás

Don't feed the troll! :)


Miért ne, nem kell mindig komolykodni, néha mulathatunk is :)

Amúgy ez a Kenda valóban tökéletesen megfelel a "középsõ részén kisebb ellenállású" követelménynek, suhanni fog az aszfalton :)