Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15857 hozzászólás a témában

#3061
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
bölcs beszéd

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#3062
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás
Most jövök a biciklistõl. Említettem neki a Schwalbe-t, de nagyon nem mentünk bele. Tud hozni õ is, de lebeszélt a cserérõl. Mondván menjek vele még, tapasztaljam ki, hogy mit akarok...

#3063
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

a marathon szériánál tuti nem, ott még tartósabb is az evo széria, bár azok nem monti gumik

mondjuk ha sok az aszfalt is, én simán feltenném mondjuk a marathon mondialt, nem is túl nehéz (mihez viszonyítva), kurva jó a defektvédelme és még nem is kopik, terepen meg azért el lehet vele ügyeskedni


montiról volt szó, arra értettem.

#3064
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
igen, nagyjából itt metszi egymást a dolog

én télre fel szoktam tenni egy schwalbe landcrusiert, annak is hasonló a mintázata, bár annak középen teljesen egybefüggõ a mintája, nincs vele para, oldalt van bütyök, így amikor kell megfogja a kicsúszást

fékezéskor, mászáskor nem éreztem nagy különbséget rendes terep gumihoz képest, inkább egyenesben szitál kicsit laza talajon, meg hóban

#3065
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás

tudja franc, nekem jónak tûnik keményebb terepre is


Nekem a középsõ része miatt tûnik csúszkálósnak terepen, vagy mászásnál. Cserébe és bizonyára jobban siklik az aszfalton.

van még a marathon plus mtb is, de az kõ nehéz, meg aszfalton szerintem az sem remekel


Áh, ez semmi esetre sem. A két külsõ együtt 2.5 kg. :D

#3066
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
tudja franc, nekem jónak tûnik keményebb terepre is, elvileg a vérbeli trekking gumik pont vegyes használatra vannak tervezve, nagyon magas futásteljesítmény mellé és nem mellékesen nagyon jó a defektvédelmük. A schwalbe marathon szériájának meg egyértelmûen ez a leginkább terepre ajánlott modellje.

ennek elég rendes terepmintázata van, szerintem egy aprómintás, gyorsabb xc külsõ sem tart jobban, mint ez, sõt... mondjuk mindenképpen kompromisszum, de vannak jó kompromisszumok is, kintrõl meg lehet emberi áron rendelni

van még a marathon plus mtb is, de az kõ nehéz, meg aszfalton szerintem az sem remekel

#3067
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás

mondjuk ha sok az aszfalt is, én simán feltenném mondjuk a marathon mondialt, nem is túl nehéz (mihez viszonyítva), kurva jó a defektvédelme és még nem is kopik, terepen meg azért el lehet vele ügyeskedni


A Marathon Mondial-t már én is néztem, de nem mertem beleszólni a nagyok ajánlásába. :) Mivel alapvetõen egy cross trekkinget akartam venni, de ez hirtelen változott, talán közelebb állna hozzám ez a gumi. Bár ha hegybe egyáltalán nem való, akkor kénytelen leszek kihagyni. Ha már montim van, nehogy már ki keljen kerülnöm a hegyeket. Különben is, imádom ezeket az erdõs részeket, csak sajnos nem sok van Tatabánya körül. Turul, de inkább Várgesztes, ahova el lehet tekerni.

Egyébként milyen terepet jelent a marathon kifejezés? 60% Beton + 35% földút + 5% terep?

Mod.: Nem tudom mennyire számít a súlyom a külsõ kiválasztásánál, de épp hogy vagyok 60 kiló a 168 centi magassághoz. :P

#3068
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

mindegyikre


a marathon szériánál tuti nem, ott még tartósabb is az evo széria, bár azok nem monti gumik

mondjuk ha sok az aszfalt is, én simán feltenném mondjuk a marathon mondialt, nem is túl nehéz (mihez viszonyítva), kurva jó a defektvédelme és még nem is kopik, terepen meg azért el lehet vele ügyeskedni

#3069
Lexxx

Lexxx

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
Tegnap vettem egy régi 28"-as trekking KTM-et városi használatra.

A hátsó gumi nagyon kopott már, ideje lesz cserélni.

90%-ban városban, aszfalton fogom használni télen-nyáron, ha esik, ha fúj.

Tehát erre a célra keresnék egy jó ár/érték arányú gumi.

Szóval mit ajánlotok?

#3070
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

: Ezt kinek írtad és milyen használatra gondolsz?


arra amit mondtál (sok aszfalt, minimális terep)
aszfalton jobban gurul mont a ralph, és erre bõven elég lesz a mintázata.

az meg hogy a gyárak mit mivel szerelnek , abszolút nem mérvadó.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#3071
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

McGywer: köszi a tippeket.



Szerintem a Racing Ralph-t ki is lõhetjük. Nem adok 35-t, de még 25-t sem két gumira, ami ennyire kopik. Kifejezetten verseny gumi, szóval nem hiszem, hogy az én aszfaltos utaim jót tennének neki... Szóval aludtam rá és maradok a Smart Sam-nél. Érdekességbõl és puszta véletlenségbõl észleltem, hogy a Cube 300 ezerig ezzel szereli a merev vázas gépeit. Eddig azért biztosan sokan mennek vele aszfalton (is). Úgy 1M-ig már Rocket Ron, ami talán nem annyira mindenes. De aki 300 fölött vesz MTB-t, nem biztos, hogy nagyon sokat használja aszfalton. Végül is a kirakós kezd összeállni.
1) Írtad, hogy double defense-est vegyek. Ilyen Smart Sam-bõl csak 2.25"-os verzióban létezik és ti 2.1"-est javasoltatok.
2) Ha használok belsõt? Micsoda? :D Ezt részleteznéd? :)



Ez a Racing Ralph-ra vonatkozik vagy minden EVO gumijukra?



Ezt kinek írtad és milyen használatra gondolsz?


mindegyikre

#3072
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás
McGywer: köszi a tippeket.

DannyL81: Ha nem akarsz defektet és belsõt használsz, akkor double defense-est vegyél.


Szerintem a Racing Ralph-t ki is lõhetjük. Nem adok 35-t, de még 25-t sem két gumira, ami ennyire kopik. Kifejezetten verseny gumi, szóval nem hiszem, hogy az én aszfaltos utaim jót tennének neki... Szóval aludtam rá és maradok a Smart Sam-nél. Érdekességbõl és puszta véletlenségbõl észleltem, hogy a Cube 300 ezerig ezzel szereli a merev vázas gépeit. Eddig azért biztosan sokan mennek vele aszfalton (is). Úgy 1M-ig már Rocket Ron, ami talán nem annyira mindenes. De aki 300 fölött vesz MTB-t, nem biztos, hogy nagyon sokat használja aszfalton. Végül is a kirakós kezd összeállni.
1) Írtad, hogy double defense-est vegyek. Ilyen Smart Sam-bõl csak 2.25"-os verzióban létezik és ti 2.1"-est javasoltatok.
2) Ha használok belsõt? Micsoda? :D Ezt részleteznéd? :)

Sly78: ráadásul az EVO papírvákony oldalfallal rendelkezik, szakad mint állat...


Ez a Racing Ralph-ra vonatkozik vagy minden EVO gumijukra?

Bikertigger: arra a használatra sztem még mindig a legjobb a smart sam


Ezt kinek írtad és milyen használatra gondolsz?

#3073
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás
arra a használatra sztem még mindig a legjobb a smart sam

és nem kopik 2,5-3 K alatt 0ra mint a Ralph
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#3074
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás
ráadásul az EVO papírvákony oldalfallal rendelkezik, szakad mint állat- már kettõt kihajítottam :(

#3075
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Ha nem akarsz defektet és belsõt használsz, akkor double defense-est vegyél. Az futófelületnél kevláros.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#3076
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás
Evo - mocsokdrága verseny keverék
Performance - kevésbé drága alap keverék
Persze a szövetsûrûségben is van különbség a két szint között. 35e-t egy pár versenygumiért biztos nem adnék, mikor külföldrõl szállítással itt van ugyanaz 25e-bõl. ;)
Pl: bike-components.de, actionsports.de, starbike.com és még lehetne sorolni.

A Continentalt sem kellene elfelejteni, bike-componentsrõl tán 22/24€ a RaceKing/X-King alap, kevláros verziója.

#3077
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás
Ez igen gyors volt. :)

Szerintem...
- DannyL81 írta a legjobbat (Racing Ralph 2.1): 17 ezer/db.
- Bikertigger a legjobb ár/érték arányút (Smart Sam 2,1): 5 ezer/db

Útvesztõ / Racing Ralph:
* 54-559 (26 x 2.10) Tubeless, Evolution Line PaceStar Black
* 54-559 (26 x 2.10) Evolution Line, TL Ready PaceStar Black
* 54-559 (26 x 2.10) Evolution Line, Double Defense, TL Ready PaceStar Black
* 54-559 (26 x 2.10) Performance Line Dual Compound Black
- Ez mind Racing Ralph 2.1, de mik a különbségek? Vagy is inkább nekem melyik és miért? Szeretném megérteni is a dolgokat.
- Nem minden Racing Ralph 16-19 ezer Ft. A Bringabutiknál láttam 9 ezer / db áron is, õt:
SCHWALBE RACING RALPH HS425 KÜLSÕ (26X2,10) [11600250]. Ez milyen? Miért fele annyi, mint a többi?

A Smart Sam ára azért egy picikét szimpatikusabb. Van itt olyan elvetemült, aki 150 ezres bringára 35 ezerért venne egy pár külsõt? :cool2:

"Bontrógerekert". - Ez a márka ennyire, hogy is mondjam... nem jó? :) (kérdésem általános jellegû)

#3078
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás
svábli smart sam 2,1
maxxis crossmark

a bontott bontrógerekert meg max 5k szerintem
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#3079
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Racing Ralph 2.1

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#3080
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás
Négy napja vásároltam egy Trek 4300 Disc bringát (eddig 160 km van benne). A rajta lévõ Bontrager XR2 gumik aszfalton nem valami haladósak. A bringát a következõ dolgokra használom: aszfalt, földút (köves nem), terep (esetleg némi sár, de semmi dagonya), elõreláthatóan a következõ arányokban: 55-25-20%. Vizes úton sosem fogom használni. Ha valahol mégis, akkor rám szakad az esõ. Szóval nem számít, majd lassabban megyek, hogy ne csússzak meg. Lényeg, hogy esõben sehova nem indulok el. Leírnék megannyi kritériumot, de hiába van pénzed, mindenre nem létezik 100%-os megoldás (már bele-bele olvastam a topicba). Jó lenne ha az aszfalton halkabb lenne, de inkább ez se legyen szempont, ha halad az a bringa. Télen sem fogok vele menni. Annál jobban vigyázok a gépre, mint hogy a sóba kivigyem és egy hókotró alá csússzak. :) Nagyjából ez a részletes igényleírásom.

Röviden pedig: a következõ felhasználásra keresek külsõt: aszfalt, földút (köves nem), terep (alkalomadtán némi sár, de semmi dagonya). Ezek 55-25-20% arányban. Írjatok egy legjobbat és írjatok egy legjobb ár/érték arányút.

Nekem a Schwalbe szimpatikus, de a kínálat miatt egy igazi útvesztõ, még akkor is, ha csillaggal van jelölve a speed, grip, protection, durability.

Annyit tudok, hogy 26"-os a kerék és 2.1" széles a gumi. Semmilyen más információm nincs és ha minden igaz ez nem is elég?! Nem tudom például azt sem, hogy milyen vékony vagy milyen vastag külsõ megy rá a kerékre. Apropó, ehhez a szélességhez sem ragaszkodom. Felõlem lehet vékonyabb is, ha a fenti igényeket az jobban kielégíti.

Elsõ körben az utolsó kérdésem pedig az lenen, hogy mennyiért tudnám eladni a Bontrager XR2-t? Ha sikeresen jártam utána, akkor 30 dollár darabja? 8 ezret kérhetek a párért? 160 km van benne (hátsó féket tudom úgy használni, hogy nem csúszik a kerék, ergo 99.9%-os).