Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Gumitopik

* * * * * 4 votes

  • Please log in to reply
15857 replies to this topic

#3081
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts
Ma szereztem ez schwalbe marathon plus tour gumit asszonyka bringájára

elég durva szerkezet, konkrétan olyan, mintha fel lenne felnire szerelve és tömlõ is lenne benne, annyira merev az egész cucc, az oldalfa brutális, a futófelülete meg mintha 3 bar nyomás alatt lenne

nem csodálom, hogy nincs hajtogatós kivitele, de remélem beválik :D

#3082
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts

Nagyon köszönöm. Baromi állat cuccok! Azt hiszem estére írok is neki!


írd, hogy: "hello bébi, halom ügyes a kezed, vág az eszed, jó a fantáziád, nekem meg van egy nagy rakás felhasználásra váró gumim"

:D

#3083
vdavid

vdavid

    vendég

  • fórumtag
  • 242 posts

Nem cég, hanem lány (lehet, hogy azóta már cég). Itt veheted fel vele a kapcsolatot: Home - BalkanTango - Recycled Bicycle Inner Tube Bags, Purses and More


Nagyon köszönöm. Baromi állat cuccok! Azt hiszem estére írok is neki!

#3084
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts
Nem cég, hanem lány (lehet, hogy azóta már cég). Itt veheted fel vele a kapcsolatot: Home - BalkanTango - Recycled Bicycle Inner Tube Bags, Purses and More
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#3085
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
régebben volt egy cég, akik gyüjtötték a boltokból, s övet, erszényt, meg ilesmiket csináltak belõle. hajtipajtik jártak a cuccért -ez 4 éve volt- õk biztos tudják léteznek e még.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#3086
vdavid

vdavid

    vendég

  • fórumtag
  • 242 posts
sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy a lyukas belsõkkel elhasználódott külsõkkel mit csináltok, hova adjátok le? Szeretnék környezettudatos lenni ebben is, van valami cég aki begyûjti ezeket a fogyó cuccokat ingyen és újrahasznosítja?
Nem csak engem de több ismerõsömet is érdekelné a dolog.

#3087
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
es hogy gurul? univerzalisabban hasznalhato elol, mint a regi?
ha elkopik a mostani hatul, majd akarok venni ss verziot, de rohadt draga, igy nem mindegy, hogy egyet, vagy kettot.

#3088
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts

az ujabb (2012+) mintaju ralph mennyiben mas a gyakorlatban, mint a regi?? a gyarto szerint jobb a gordulese, erre tobb helyen is azt olvasom, hogy szarabbul gurul, viszont jobban tapad. mi az igazsag?

29er meretben erdemes elol is hasznalni az ujat? a korabbi szeriaknal en eddig mindig ront hasznaltam, igy ereztem tapadasban optimalisnak vegyes viszonyok koze (egesz evben egy szettet hasznalok).


Szerintem is jobban tapad.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#3089
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
az ujabb (2012+) mintaju ralph mennyiben mas a gyakorlatban, mint a regi?? a gyarto szerint jobb a gordulese, erre tobb helyen is azt olvasom, hogy szarabbul gurul, viszont jobban tapad. mi az igazsag?

29er meretben erdemes elol is hasznalni az ujat? a korabbi szeriaknal en eddig mindig ront hasznaltam, igy ereztem tapadasban optimalisnak vegyes viszonyok koze (egesz evben egy szettet hasznalok).

#3090
Macikutya

Macikutya

    vendég

  • fórumtag
  • 75 posts
Sziasztok!
A "Maxxis Larsen TT UST Tubeless" gumikról van-e valakinek valamilyen tapasztalata?
Jó ezekkel maratonozni?
Elõre is köszönöm!
Üdv!
TT
Vigyázz magadra, mert mások sokan vannak, Te pedig csak egyedül!

#3091
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts

hat ezzel a 35os slickel terepen menni kihivas :D de oszinten szolva elvezem, mert vmi ujat nyujtanak a regi terepek. hatul sok helyen hasonloan kapaszkodik, mint nehany minimalmintas gumi (aspen pl). tetszik a kiszamithatosaga, hogy tudom, hogy hol fog megcsuszni, es ra lehet keszulni. lightosabb terepen szimpla kozlekedesre nem is ertem, hogy miert tesznek barmifele mintat a gumikra. persze nem lehet vele agyatlankodni, de nagyon sok helyen elmegy (max lassabban).



jaja, én is slic gumival megyek terepen évek óta és nem rossz az

legalább nem kell 50-et menni, hogy a határokat feszegesd :D

#3092
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
hat ezzel a 35os slickel terepen menni kihivas :D de oszinten szolva elvezem, mert vmi ujat nyujtanak a regi terepek. hatul sok helyen hasonloan kapaszkodik, mint nehany minimalmintas gumi (aspen pl). tetszik a kiszamithatosaga, hogy tudom, hogy hol fog megcsuszni, es ra lehet keszulni. lightosabb terepen szimpla kozlekedesre nem is ertem, hogy miert tesznek barmifele mintat a gumikra. persze nem lehet vele agyatlankodni, de nagyon sok helyen elmegy (max lassabban).

#3093
dana

dana

    vendég

  • fórumtag
  • 10 posts

még mindig amit odát is írtam


Oké, értem. De nem is ez a fõ bajom, hanem a hibás illesztés.

#3094
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
még mindig amit odát is írtam

csak a tisztánlátás kedvéért, az impac a svábli "low budget" márkája. régebbi schwalbe gumik (mintázatok) élnek tovább 1szerûbb (gumikeverék, perem stb) kivitelben. szal akár a gyártó is változtathat, a katalóg sem szentírás.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#3095
dana

dana

    vendég

  • fórumtag
  • 10 posts
Fékezéskor kis ütések+kattogás. Erre azt mondták a boltban, hogy tudják és jelezték már a gyártónak, hogy elõfordul nem pontos összeillesztés. Meg hogy majd elkopik.
Szerintem ez hiba.
Ezért gondoltam azt, hogy ha már a fentiek miatt reklamálok, akkor már ezért is. (Azt az elõbb is írtam, hogy csak emiatt nem reklamálnék.)
Azt értem, hogy változtatás joga. Ettõl függetlenül mi a különbség - a nevén kívül - a két típusú külsõ között?

#3096
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
A katalógusok kb 1 évvel hamarabb nyomták mint amikor vetted a bringát. és minden katalógusban ott van hogy a "változtatás jogát fenntartjuk" ne lihegd túl inkább tekerj.
Ha hiba akkor sem az üzlet vagy a forgalmazó hibája , mivel már a gyárból így jön ki az üzletben kibontják a dobozt és összerakják , beállítják és te megveszed.
A hibás felni miatt viszont már visszamennék rögtön, már amennyiben tényleg hibás.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#3097
dana

dana

    vendég

  • fórumtag
  • 10 posts
Sziasztok!
Hozzátok irányítottak a Kross fórumból azzal, hogy tudtok nekem segíteni gumitémában.
Röviden az elõzmény: egy 2012-es típust vettem, de nem azzal a gumiköpennyel kaptam, amivel kellett volna.
1. Impac Tourpac 700x40C
2. Schwalbe Silento II Puncture Protection 700x40C
Az elsõvel kaptam, de a másodiknak kellett volna rajta lennie.
Próbáltam utána nézni az interneten, de nem nagyon találtam használható infót.
Milyen különbség van - teljesítményben, árban, bármiben - az alábbi gumiköpenyek között? Érdemes reklamálnom, vagy nincs jelentõsége?
Úgy egyébként biztosan nem reklamálnék csak emiatt, viszont a felni is hibás.
Köszi a válaszotokat!

#3098
truczat

truczat

    vendég

  • fórumtag
  • 30 posts
Ok, én UST felnit is számoltam.
Kiknek való az akkor?

#3099
kenguru

kenguru

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 472 posts
Száz?
Sima felnire egy Joe's szalag 6000ért, két tubeless(ready) gumi max 20ért, tej másik 5e. és nem barkács, teljesen jó, bár lehet, hogy a barkács is van ilyen jó

#3100
BluElefantino

BluElefantino

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 364 posts

Én Rubena gumit használok városban méghozzá ezt: Rubena Cobra 26x1.9
Eddig mentem vele kb. 1200km-ert és nem volt defektem vele igaz hogy defektvédelemmel ellátott külsõ(és reflexcsík is van az oldalán), kopás eddig még nem látszik a gumin. Az ára 3e Ft környékén mozog.
Posted Image


Na én is megkaptam az elsõ defektemet egy királydinnye tüske személyében és oldalról.