Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15857 hozzászólás a témában

#2961
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Legyetek szívesek világosítsatok fel, a kormányzott vagy a hajtott kerékre kell a nagyobb tapadás? Eredetileg elõre akartam 1,75-öst, hátra 2,0 esetleg 2,2-est. de most hogy olvasgattam a topicot, elbizonytalanodtam. Alapvetõen aszfalt egy kis földút, ösvény, vizes úton, sárban nem nagyon tekerek. Nem nagyon döntögetek, de azért szeretném biztonságban érezni magam Schwalbee silento I (elõre), és Ritchey Speedmax betaban (hátra) gondolkodtam. De akkor lehet újra kellene gondolnom? Ti mit javasoltok?

Üdv!


alapvetõen elõre kell a nagyobb tapadás, de ez inkább csak spéci helyzetekben jön elõ, mert alapból kell elõre is és hátra is tapadás, csak elõl fõleg kanyarodáshoz és fékezéshez, hátul meg fõleg a talajfogáshoz.

Szeirntem azzal jársz a legjobban, ha elõre is, és hátra is ugyanolyan gumit teszel fel. Én használtam/ok 1,75 gumikat és 2.1-est is. ALapvetõen városba és földuatkra az 1,75 nagyon jó választás, kényelmes, gyors, még nem is túl nehéz. A 2.1 méret kicsit nehezebb, ugyanakkor hasonlóan jól gurul. A különbség abban van, hogy a 2.1-es aszfalton is és földúton is jobban tapad, biztonságosabb érzés, és a gödröket is kicsivel jobban tompítja, kevésébé fárasztó és vacak úton sem kell lassítani vele, de picivel nehezebb gyorsítható, és nagyobb a légellenállása. Igazából én mind a két méretet kedvelem, egyikkel sem lehet nagyon mellé nyúlni, inkább csak az egyéni izlés és preferencia számít.

#2962
rothar

rothar

    vendég

  • fórumtag
  • 118 hozzászólás
Legyetek szívesek világosítsatok fel, a kormányzott vagy a hajtott kerékre kell a nagyobb tapadás? Eredetileg elõre akartam 1,75-öst, hátra 2,0 esetleg 2,2-est. de most hogy olvasgattam a topicot, elbizonytalanodtam. Alapvetõen aszfalt egy kis földút, ösvény, vizes úton, sárban nem nagyon tekerek. Nem nagyon döntögetek, de azért szeretném biztonságban érezni magam Schwalbee silento I (elõre), és Ritchey Speedmax betaban (hátra) gondolkodtam. De akkor lehet újra kellene gondolnom? Ti mit javasoltok?

Üdv!

#2963
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

29-ben mit javasoltok tubeless külsõnek?
26-ban használtam Maxxis Crosmarkot, már megvettem jövõre (idénre) az UST-s schwalbékat, csak közben jött a fejlövés, hogy kéne váltani méretet. Amit kinéztem bringát sajnos belsõs kerékkel árulják. Keresgéltem a megszokott webes boltokban, de a nagyobb méretben nagyon szûkös a választék.
Nem vagyok grammbuzi (ezért lett 26-ban is a tl ready helyett a picit nehezebb ust), inkább legyen erõsebb oldalfal, mint 100 grammal kisebb tömege.


Maxxisból az EXO oldalfalú igen frankón mûködik, a 2,4-es Ardentem tartja a legjobban a levegõt.

#2964
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.881 hozzászólás
Köszönöm!

#2965
gren_tamas

gren_tamas

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 696 hozzászólás

Országúti gumik magasságára van valami szabvány? Úgyértem, hogy 700-25C az 25mm széles kellene, hogy legyen. Szélesebbre szeretném cserélni (32-35) körül, egy dolog akadályoz csak ebben: a gumi magassága.
4mm van a fékhíd és a gumi között.

A gumi kb. kör keresztmetszetû, azaz ha az oldala 10 mm-el szélesebb, akkor erre merõlegesen is, ráadásul az nem két, hanem csak egy oldalra (ahol téged érdekel, fölfele) nõ, így 25->35 mm esetéb kb. 10 mm-el lesz magasabb - azaz nem fér el a 4mm-es híd alatt.

#2966
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.881 hozzászólás
Sziasztok.

Országúti gumik magasságára van valami szabvány? Úgyértem, hogy 700-25C az 25mm széles kellene, hogy legyen. Szélesebbre szeretném cserélni (32-35) körül, egy dolog akadályoz csak ebben: a gumi magassága.

4mm van a fékhíd és a gumi között.

#2967
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás
29-ben mit javasoltok tubeless külsõnek?
26-ban használtam Maxxis Crosmarkot, már megvettem jövõre (idénre) az UST-s schwalbékat, csak közben jött a fejlövés, hogy kéne váltani méretet. Amit kinéztem bringát sajnos belsõs kerékkel árulják. Keresgéltem a megszokott webes boltokban, de a nagyobb méretben nagyon szûkös a választék.
Nem vagyok grammbuzi (ezért lett 26-ban is a tl ready helyett a picit nehezebb ust), inkább legyen erõsebb oldalfal, mint 100 grammal kisebb tömege.

#2968
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás
nem, arra mindig figyelek. tényleg nem volt jó,
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2969
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

"olcsób mint a conti, de gondlom nem lehet túl rossz, legalábbis a skandinávok elég sokat tudhatnak a téli gumikról "

fél off

én is azt hittem, mikor vettem anno, és rendkiívûl meg is lepett hogy a lexarabb téli gumi volt a praxisomban a matadort is beszámítva. pedig a konáról lehullott nbx-et imádtam.


mondjuk lehet régit vettél, 5 év után a silica kikeményedik benne és rohadtul fog csúszni, voltam vezetéstechnikai képzésen és a téli gumival úgy prögtem mindenfelé, ahogy senki más, mondták hogy öreg a gumi és ennyi

amúgy kicsit utánananéztem és a nokian szöges kerékpár gumikat 2 tesztben is a legjobbnak hozták ki, kicsivel a conti és kicsit még többel a schwalbe elõtt

#2970
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás
"olcsób mint a conti, de gondlom nem lehet túl rossz, legalábbis a skandinávok elég sokat tudhatnak a téli gumikról "

fél off

én is azt hittem, mikor vettem anno, és rendkiívûl meg is lepett hogy a lexarabb téli gumi volt a praxisomban a matadort is beszámítva. pedig a konáról lehullott nbx-et imádtam.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2971
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
Rég jártam erre...
Egy kis véleményt/ötletet szeretnék...
AM bringa (Kross Crime), aszfaltot kerülöm, techikás részeket szeretem; inkább puha és jól tapadó gumit szeretek a kopás annyira nem izgat.
2,1-2,2 méret környékén ézelõdöm, jó lenne ha 15K körül megállna a pár gumi. NN 2,25 nem volt rossz, de kissé döntve sodródott. Most az Albert 2,25 jobban bejön, nem is gördül olyan rosszul. Legjobban idáig a Ritchec Excavader (WCS 2,1) illetve Speci The Captain (2,2 S-Works vagy 2-Bliss) gumik tetszettek.
Jah, öntisztulásra legalább közepes legyen, sem a váz sem a villánál nincs sok helyem (és a Medusákat lusta vagyok mindig felrakni). CRC vagy bikediscount rendelés lesz a közeljövõben, úgyhogy az sem baj ha itthon nincs.

Kipróbálnék valami hasonlót int a fentiek, mit ajánlanátok nekem? (kb Rictchey Premonition/Speci Purgatorytól Schwalbe Racing Ralphig belefér elég sok...)

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#2972
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Mondjuk az nem teljesen mérvadó, hogy nekem is van szöges gumim - de én magam gyártottam. Szóval, lehet vele menni aszfalton de ott egy kicsit (az enyém) már néha csúszkálni akar a fém az aszfalton. Szóval a szög az aszfalton nem az igazi, tényleg jég kell neki. Viszont mikor sokat mentem vele aszfalton, akkor sem láttam a szögeken kopást.
De lehet, hogy egy profi, gyári szöges gumi nem ilyen, nem tudom.


ezen nagyon kicsi, de elég éles szögek vannak, aszfalton én nem éreztem, hogy rosszabul tapadna, vagy csúszna

#2973
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás
Mondjuk az nem teljesen mérvadó, hogy nekem is van szöges gumim - de én magam gyártottam. Szóval, lehet vele menni aszfalton de ott egy kicsit (az enyém) már néha csúszkálni akar a fém az aszfalton. Szóval a szög az aszfalton nem az igazi, tényleg jég kell neki. Viszont mikor sokat mentem vele aszfalton, akkor sem láttam a szögeken kopást.
De lehet, hogy egy profi, gyári szöges gumi nem ilyen, nem tudom.
Marci

#2974
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
apamnak az Audin is Nokian teli gumik vannak, azt mondja meg van elegedve veluk ;)

amugy a Schwalbe is azt mondja hogy egesz nyugodtan lehet nasznalni a szoges gumit alkalmankent jeg/ho mentes aszfalton is, max kicsit hangos lesz ahogy csattog.

Schwalbe - Spikes FAQ
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#2975
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
megnéztem a nokian weboldalát, és elég sok féle téli gumit gyártanak

van nekik téli gumijuk szögek nélkül is, 30 euró körüli áron lehet rendelni német webshopból

olcsób mint a conti, de gondlom nem lehet túl rossz, legalábbis a skandinávok elég sokat tudhatnak a téli gumikról

#2976
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
nah... feltettem a szöges gumit elõre, pont ideális volt a terep neki, száraz aszfalt telis-tele jégbordákkal és lefagyásokkal mind a járdán, mind lent az üllõi út szélén, ahol az autóknak egyébként porszáraz az út

a gumi kicsit hangos, kiscsit darál, de egyáltalán nem vészes, kb. olyan az ellenállása, mintha lazább földúton mennék slic gumival vagy durvább terepgumival aszfalton, és a tapadása is ehhez hasonló, kb. annyira fogja meg a bringát jégen, mintha laza talajú, murvás földúton mennék slic gumival, magyarán csúszik ez is, de teljesen kontrollálható a dolog

Nekem most ez így elsõre bejön, nagy biztonságérzetet ad vállalható hátrányok mellett. egyelõre felteszem a tartalék elsõ kerékre, hogy idõjárás szerint cserélgethessem az elsõ gumikat, a hátsóra meg tartósan hideg idõ esetén feldobom, vagy legfeljebb rendbe hozom a régi hátsó kerekemet, és arra teszem fel szintén gyorscserélõs keréknek

#2977
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

de próbálom követni a sorsát.

Sajnos az idei télre nagyjából vége a szöges gumizásnak, épp könyékig gipszben figyelek. Így újabb beszámolóért még egy nyarat végig kell "szenvedni" hó nélkül. :-)
Színjégen, letaposott hóban rendkívüli élmény volt vele menni tényleg egyfolytában vigyorogtam. Aszfalton nem annyira tetszett, iszonyat hangos, nekem nem volt szívem hozzá, hogy ott nyúzzam, féltettem, az a pár száz méter is inkább csak kényszerbõl volt, mint kíváncsiságból. Szerintem ehhez simán megéri venni egy pár egyszerûbb kereket, s tényleg csak akkor, ott használni, amire és ahová való.

#2978
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

az a szöges inkább csak keményre taposott több centi havon meg jégen jó szerintem..."tiszta, vizes, latyakos" aszfalton inkább szopás lesz...

amúgy a continak van direkt téli (nem szöges) anyagú és mintázatú külsõje -bár valószínû, nem a 3K-s árkategória- (Top CONTACT Winter II Premium). s mivel -nekem legalábbis nem kevés saját tapasztalat- autógumiból magasan a conti a legjobb téli, ha bringáznék télen, biztos bepróbálnám.


meglássuk, errõl a nokianról jókat írtak külföldi ffórumokon, azt írtak, hogy aszfalton sem vészes, meg az eladó srác is ezt mondta. Egy ausztrál fickó, aki költözik haza, ezért nagyon olcsón odaadta a pár gyakorlatilag új gumit. Az új ára 30 font körül van kint. Mondjuk ebbe csak 106 szög van, a durvább gumikban 2x 3x ennyi is van. A conti sima téli gumiját ismerem, de az jégen nem tudom hogy teljesíthet, szerintem inkább aszfalton tapadhat jól hidegben. Mondjuk ha nem jön be ez a szöges, annyiért tuti eladom amiért vettem.

#2979
ncc1701

ncc1701

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 580 hozzászólás
Leltem valamit:

Schwalbe Marathon Racer HS366 reflex 622 hajt. | Kerék |

A 35-40mm-es papíron elbír 110-125kg-ot. Még szerencsére 10e alatt van.Egyelõre nem látok jobbat, a conti szemérmesen elhallgatja ezeket az infókat. :)

#2980
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás
az a szöges inkább csak keményre taposott több centi havon meg jégen jó szerintem..."tiszta, vizes, latyakos" aszfalton inkább szopás lesz...

amúgy a continak van direkt téli (nem szöges) anyagú és mintázatú külsõje -bár valószínû, nem a 3K-s árkategória- (Top CONTACT Winter II Premium). s mivel -nekem legalábbis nem kevés saját tapasztalat- autógumiból magasan a conti a legjobb téli, ha bringáznék télen, biztos bepróbálnám.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való