Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15857 hozzászólás a témában

#2981
ncc1701

ncc1701

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 580 hozzászólás

azért azt nehezen tudnám elhinni hogy egy fél kiló pluszos conti oldalfala sérülékenyebb lenne egy 300 pár grammos alig anyag sváblinál.
mellesleg annak a kojaknak 100 kiló a rider súlyra a limit, amit én nem szoktam feltétlen komolyan venni, de én bátor vagyok, :) azért lehet úgy egyébként elgondolkodnék rajta


Thx a figyelmeztetést. :) Ergo a zasszonynak bõven jó lehet. Nem rizikóznék ezzel inkább. A Continental SportContact-ról nem leltem ilyen load-ot tartalmazó infót.

Hivatalos oldalon csak ez van: http://www.conti-onl...contact_en.html

Max lehet írok nekik, hátha válaszolnak.

#2982
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Használhatnád, de nem akarod majd használni :-), mert a szegecsek miatt baromi nehéz, hangos és lassú.

Nagyon lassan kopnak, még az is simán elõfordulhat, hogy hamarabb fogod kukázni a gumi kopása, töredezése miatt.
(Nekem Schwalbe Ice Spiker volt, 5 tél után eladtam, mert közben 29-re váltottam, de próbálom követni a sorsát.)


köszi

ez azért jó hír :) majd azért feldobom, ha hideget mondanak, mert most éppen enyhülés jön, télen úgysem száguldozok a városban, mert sosem tudni hol van jégborda vagy ónos fagyás

napi 20-22 km-t megyek, csak elég rossz mikor lefagy az út, mondjuk még egy télen sem nyaltam el emiatt, de azért nem olyan jó érzés tükör jégen szerencsétlenkedni, idén volt, hogy kb. 5 km/h sebességrõl alig tudtam megállni 5-6 m alatt, majdnem a tanlóvezetõ elég kimenve, mind a két kerék blokkolt, ha csak rá leheltem a fékkara

de idén mondjuk enyhe a tél, csak az a pár nap volt para

#2983
kocsi

kocsi

    vendég

  • fórumtag
  • 180 hozzászólás
Használhatnád, de nem akarod majd használni :-), mert a szegecsek miatt baromi nehéz, hangos és lassú.

Nagyon lassan kopnak, még az is simán elõfordulhat, hogy hamarabb fogod kukázni a gumi kopása, töredezése miatt.
(Nekem Schwalbe Ice Spiker volt, 5 tél után eladtam, mert közben 29-re váltottam, de próbálom követni a sorsát.)

#2984
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
ma beszereztem bagóért egy pár szinte új Nokian Hakkapeliitta W106 téli szöges gumit, nagyon minõségi, made in finnland, a leírása szerint trekking is city bike kerékpárokra ajánlott

a kérdésem viszont, hogy mivel eléggé középen vannak benne a volfram karbid szögek, így jégmentes aszfalton mennyit bírnak vajon? lehet használni egész télen, vagy érdemes csak fagypont alatti idõben feltenni? van errõl valakinek tapasztalata?

#2985
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás
azért azt nehezen tudnám elhinni hogy egy fél kiló pluszos conti oldalfala sérülékenyebb lenne egy 300 pár grammos alig anyag sváblinál.
mellesleg annak a kojaknak 100 kiló a rider súlyra a limit, amit én nem szoktam feltétlen komolyan venni, de én bátor vagyok, :) azért lehet úgy egyébként elgondolkodnék rajta
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2986
ncc1701

ncc1701

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 580 hozzászólás

Mindkettõ tökéletes választás.Én tavaly télen a Sport Contact-tal futárkodtam 4 hónapot , szerettem , hasitott.Mondjuk , ha alacsony gördülési ellenállást akarsz , akkor felejtsd el a 40 széles gumit , max. 28-as , keményre fújva.Én 6 bar-ral közlekedtem vele.


Thx a választ. :) Neten utána néztem, a Kojak 320g, a Conti 500 fölötti, plusz állítólag sérülékeny az oldalfala. Szóval, szerintem ebbõl a kojak lesz. Az 35mm széles, hát ez van, remélem, azért észrevehetõen jobban fog gurulni, mint a mostani régi rücsis.

#2987
habda1

habda1

    vendég

  • fórumtag
  • 227 hozzászólás

Sziasztok,


Segítsetek külsõ gumit választani. 28-as trekking bicajokról van szó.

Szempontok: alacsony gördülési ellenállás száraz aszfalton (földútra nem megyünk, esõben/hidegben nem bicajozunk), lehetõleg könnyû, defekt álló, olcsó (mondjuk max 7500ft/db, és hát 4db kell). Én 100kg fölött vagyok, a huszon év gyurmázásból kifolyólag, asszonyka a szokásos kb 55kg, ha ez számít valamit.

Jelenlegi méret: 40-622 700x88c. A Schwalbe Kojak HS385 622 plö tetszik, szép sima, és az ára is belefér a keretbe. Esetleg Continental SportContact 622/700C, ez is szép sima, gondolom elég simán gördül.

(Nézzétek el amatõrségem, gyakorlatilag 18-19 év kihagyás utána tavaly télen vettünk 2 bicajt (asszonynak, és nekem), bele is ment tavaly kb 3000km. Anno még 5 sebességes Csepel verseny bicóm volt, azóta pöppet fejlõdött a teknika.)

Thx.

Mindkettõ tökéletes választás.Én tavaly télen a Sport Contact-tal futárkodtam 4 hónapot , szerettem , hasitott.Mondjuk , ha alacsony gördülési ellenállást akarsz , akkor felejtsd el a 40 széles gumit , max. 28-as , keményre fújva.Én 6 bar-ral közlekedtem vele.

#2988
ncc1701

ncc1701

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 580 hozzászólás
Sziasztok,


Segítsetek külsõ gumit választani. 28-as trekking bicajokról van szó.

Szempontok: alacsony gördülési ellenállás száraz aszfalton (földútra nem megyünk, esõben/hidegben nem bicajozunk), lehetõleg könnyû, defekt álló, olcsó (mondjuk max 7500ft/db, és hát 4db kell). Én 100kg fölött vagyok, a huszon év gyurmázásból kifolyólag, asszonyka a szokásos kb 55kg, ha ez számít valamit.

Jelenlegi méret: 40-622 700x88c. A Schwalbe Kojak HS385 622 plö tetszik, szép sima, és az ára is belefér a keretbe. Esetleg Continental SportContact 622/700C, ez is szép sima, gondolom elég simán gördül.

(Nézzétek el amatõrségem, gyakorlatilag 18-19 év kihagyás utána tavaly télen vettünk 2 bicajt (asszonynak, és nekem), bele is ment tavaly kb 3000km. Anno még 5 sebességes Csepel verseny bicóm volt, azóta pöppet fejlõdött a teknika.)

Thx.

#2989
Vidra581

Vidra581

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 977 hozzászólás

Retro országútir retró kinézetû peremes gumit keresek.
Olyat aminek krém/bézs színû az oldalfala mint a régi szingóknak.
Egyenlõre a Schwalbe Lugano-ból találtam ilyet. Schwalbe Lugano HS 384 28" 23-622 fekete/bézs - BikeStore24.hu Magyarország legnagyobb választékú Onlineshopja
Van valakinek tippje, h mi jöhet még számításba?
Köszi!


Nekem volt egy olcsó panaracer (2500/db), de az nagyon rossz minõség, a hátsó el is durrant mert szálszakadásos lett csak úgy önmagában, az elsõ se volt jó. Csak azért írom nehogy te is megszívd azzal.
Tekerj egyet és feltárul elõtted a világ! :D
http://www.sports-tr...gmetjdai9sa4li9

#2990
Menyus72

Menyus72

    vendég

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás
Retro országútir retró kinézetû peremes gumit keresek.
Olyat aminek krém/bézs színû az oldalfala mint a régi szingóknak.
Egyenlõre a Schwalbe Lugano-ból találtam ilyet. Schwalbe Lugano HS 384 28" 23-622 fekete/bézs - BikeStore24.hu Magyarország legnagyobb választékú Onlineshopja
Van valakinek tippje, h mi jöhet még számításba?
Köszi!

#2991
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Olvastam a neten egy cikket és kíváncsivá tett. Egy 29es monti kerékre, lehet cross/trekking gumit is tenni? pl ilyet:
Continental CityRide reflex 622/700C | Kerék | Gumiköpeny |



schwalbetól vettünk nemrég egy marathon plous tour gimit, igaz, hogy kõnehéz a defektvédelem miatt, de a mintája az zseniális

egyrészt elég bütykös az oldala, másrészt aszfalton olyan, mintha slic lenne

szerintem a többi, könnyebb marathon is jó lehet ebbõl kiindulva (mondial, direme), igaz drágábbak a continál

ha meg conti, akkor én csakis valamelyik contatcot választanám, jobb a defektvédelme és jóval tartósabb is annál, mint amit belinkeltél

#2992
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
lehet

#2993
.vackor.

.vackor.

    vendég

  • fórumtag
  • 139 hozzászólás
Olvastam a neten egy cikket és kíváncsivá tett. Egy 29es monti kerékre, lehet cross/trekking gumit is tenni? pl ilyet:
Continental CityRide reflex 622/700C | Kerék | Gumiköpeny |

#2994
kenguru

kenguru

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 472 hozzászólás
Nekem a Speci Captain mindenes guminak nagyon bevált. Szárazon meg az új Fast Trak. Használtam Smart Sam Performance-t is, az is elég lassan kopik, télen az van fent

#2995
kobormuki

kobormuki

    vendég

  • fórumtag
  • 192 hozzászólás

sziasztok. Milyen gumit ajánlanátok 29-es méretben ami ár/érték arányban elfogadható, valamint kicsit mindenes jellegû?
jelenleg Schwalbe Racing Ralph Performance 29 2.25 Fold gyári gumi van a bringán de erõsen kopós....


Smart Sam Performace 13 EURoert?

#2996
vdavid

vdavid

    vendég

  • fórumtag
  • 242 hozzászólás
sziasztok. Milyen gumit ajánlanátok 29-es méretben ami ár/érték arányban elfogadható, valamint kicsit mindenes jellegû?
jelenleg Schwalbe Racing Ralph Performance 29 2.25 Fold gyári gumi van a bringán de erõsen kopós....

#2997
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.991 hozzászólás
continental mountain king supersonic 2,4 (az eredeti mintás) helyett, elsõ kerékre mit lenne érdemes vennem? a black chilli-s csoda sajnos kezd pályafutása végére érni és sehol sem találok ugyanilyet.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#2998
pufihus

pufihus

    vendég

  • fórumtag
  • 17 hozzászólás

eszerint ugyanaz az átmérõ különbözõ elnevezése, szóval igen.
Tire Sizing Systems


Az átmérõ ugyanaz, de a gumi szélessége - ha jól értem a jelölést- eltér (kb. 9 mm-rel?). Ez nem gond?

#2999
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.553 hozzászólás

Szeretnék a mostaninál (Maxxis Raze: Raze) egy kicsit ballonosabb (de hasonlóan könnyû) külsõt a CX bringámra. 700 x 33/35 méretekben gondolkodom, a Racing Ralph MTB külsõk elég ballonosak, használta valaki a CX megfelelõjüket? A gondom az, hogy a hajtogathatós külsõk csak kettes "Protection" szintnek felelnek meg, ami egy kicsit kevésnek tûnik. Tapasztalat? Ha valakinek van másik gumma ötlete, szívesen fogadom! (a CX pro az nagyon karcsú). Gondolkoztam a Maxxis Mimo CX-en is elõre: Mimo CX . Elõl talán nem kopik el olyan hamar betonon, hátra nem tennék ilyet. Egyébként MTB terepen használom a bringát, felfelé szeretek betonon is tekerni (de inkább terepen), síkon kevesebbet megyek.
Köszönöm


Válaszolok magamnak mert szerintem zero a tapasztalat ezen a téren :D és legyen itt ilyen is. Az egyik sajnálatos tapasztalat, hogy egyik gumi sincsen idehaza jelen pillanatban. Itthon szerettem volna vásárolni de megint nem jött össze. Végül rendeltem 1 szett Racing Ralphot 33x622-es méretben. Elõre biztosan megtaláltam a gumit, hátra majd eldõl mennyi ideig bírja. Elég nagyok a bütykök, középen sûrû (jól gördül), az oldalsók nagyon puhák. Gyakorlatilag csak terep kilométerek vannak benne, eddig nem volt defekt. Jó ballonos, kényelmes, sárban nagyon faxa. Elvileg 320 gramm de nem mértem le, viszont 33-nál biztosan ballonosabb (ezt sem mértem). Valahogy mindig a Schwalbe külsõknél lyukadok ki csak drágák.... Szerintem jól is áll a bringának :D
Feltöltött kép

Uploaded with ImageShack.us

#3000
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
eszerint ugyanaz az átmérõ különbözõ elnevezése, szóval igen.
Tire Sizing Systems