Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Gumitopik

* * * * * 4 votes

  • Please log in to reply
15857 replies to this topic

#2921
habda1

habda1

    vendég

  • fórumtag
  • 227 posts

Sziasztok!
Kéne egy kis segítség, már ha valaki tud ebben a kérdésben...
A kerékpárszerelõm a forgásirányos gumit elõlre a forgásiránynak megfelelõen, de hátúlra fordítva tette fel. (Nem kezdõ az illetõ, kb. 14 éve van bringásboltja.)
Visszamentem, megkérdeztem, hogy miért, erre a válasz az volt, hogy hátúlra a forgásirányos gumit fordítva kell feltenni, tehát nem véletelenül tette úgy fel.

A kérdés: Megfelelõen csinálta ezt, vagy nem?
Én kételkedek benne, mivel gondolom nem véletlenül jelzik a forgásirányt, függetlenül attól, hogy elõre v. hátra kerül.
A gumi egyébként egy MAXXIS Monorail.

Elõre is köszönöm az építõ-segítõ hozzászólókat.


Azért szoktak bizonyos gumikat hátra fordítva feltenni , hogy jobban kapaszkodjon terepen fölfelé.Ezt a gumi gyártója általában jelöli is a gumi oldalán , hogy elõre így , hátra úgy tedd föl.De önmagában nem törvényszerû , hogy minden gumit fordítva teszünk föl hátul.A Continental X-king pl. elõre és hátra is ugyanúgy ajánlott feltenni.Vagy a Ritchey Z-Max is , stb.Ha te pl. aszfalton sokat mész vele , akkor hülyeség fordítva feltenni az általad említett gumit.Amúgy sem tenném fel azt fordítva , úgy jobban gurul és amúgy is "száraz pályás" gumi , szóval még szikkadt talajon is csak növeled a gördülési ellenállását fordítva.

#2922
BertoneBee

BertoneBee

    újonc

  • fórumtag
  • 2 posts
Sziasztok!
Kéne egy kis segítség, már ha valaki tud ebben a kérdésben...
A kerékpárszerelõm a forgásirányos gumit elõlre a forgásiránynak megfelelõen, de hátúlra fordítva tette fel. (Nem kezdõ az illetõ, kb. 14 éve van bringásboltja.)
Visszamentem, megkérdeztem, hogy miért, erre a válasz az volt, hogy hátúlra a forgásirányos gumit fordítva kell feltenni, tehát nem véletelenül tette úgy fel.

A kérdés: Megfelelõen csinálta ezt, vagy nem?
Én kételkedek benne, mivel gondolom nem véletlenül jelzik a forgásirányt, függetlenül attól, hogy elõre v. hátra kerül.
A gumi egyébként egy MAXXIS Monorail.

Elõre is köszönöm az építõ-segítõ hozzászólókat.

#2923
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1,373 posts
  • LocationVeresegyház
Ha visszaolvasol, akkor volt már róla szó, hogy milyen fúróval kell felfúrni. Mással kell a gumiszelepesnél és mással a fém menetes szelepnél. Nem akarok hülyeséget írni, úgyhogy nem mondok méretet. De talán jön majd valaki aki fejbõl tudja.

#2924
ncc1701

ncc1701

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 580 posts

Le lehet, csak fel kell fúrni a felnit. Én is ezt tettem, mert nem szerettem a prestát.
Az elõnyök és hátrányok szerintem mindenkinél mások. Én azért fúrtam fel, mert a kompresszorom nem szerette a prestát.


Thx. :) Nekem nincs kompresszorom, van viszont a kocsihoz faja lábpumpám. Plusz az adapter gumitömítése évente elszakad, és vehetek másikat.

#2925
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1,373 posts
  • LocationVeresegyház
Le lehet, csak fel kell fúrni a felnit. Én is ezt tettem, mert nem szerettem a prestát.
Az elõnyök és hátrányok szerintem mindenkinél mások. Én azért fúrtam fel, mert a kompresszorom nem szerette a prestát.

#2926
ncc1701

ncc1701

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 580 posts
a már itt vagyok: állandóan copok a presta szelepes belsõmmel. Le lehet ezt cserélni normális, autósra? Van egyátalán vmi elõnye/hátránya?

#2927
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1,373 posts
  • LocationVeresegyház
Szeretnék ilyen gondokkal küzdeni, hogy mire cseréljem az XTR felnim. :)

#2928
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

azért elég csúnya lenne ha egy montis kerékre (asszem az xtr alapvetõen montis szett :)) nagy lenne a 2,1

:D:cool2:
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#2929
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
azért elég csúnya lenne ha egy montis kerékre (asszem az xtr alapvetõen montis szett :)) nagy lenne a 2,1
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2930
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts

Néztm én is, hogy 2.1-es gumiból több féle van, de nekem most egy XTR kerekem van, elég keskeny. Erre most egy 1.75 még csak csak felmenne, de sztem a 2.1 már túl ballonos lenne rá.
...gondolom én. Bár majd hamarosan le akarom cserélni a kereket, aztán lehet valami szélesebb lesz belõle.

Merre érdemes vásárolni ezeket? Valami külföldi oldalon nem olcsóbb?


boven jo lesz ra a 2.1-es gumi
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#2931
trek8k

trek8k

    vendég

  • fórumtag
  • 145 posts

szerintem még a contact I és II is jó (csak nem az extra light), vagy a schwalbe big aple, bár olyanom nem volt


Nálam Big Apple 2.0 szolgál 3 éve. Városban szerintem nagyon jó. Eddig 1 lassú defektem volt vele. Idén ki akarom próbálni a 2.35-ös verziót is. Túl sok a kátyú... :-)

#2932
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts

Néztm én is, hogy 2.1-es gumiból több féle van, de nekem most egy XTR kerekem van, elég keskeny. Erre most egy 1.75 még csak csak felmenne, de sztem a 2.1 már túl ballonos lenne rá.
...gondolom én. Bár majd hamarosan le akarom cserélni a kereket, aztán lehet valami szélesebb lesz belõle.

Merre érdemes vásárolni ezeket? Valami külföldi oldalon nem olcsóbb?



nekem egy elég keskeny mavic 221-es felnin van rajta, szerintem kb. a legkeskenyebb montis felni, teljesen rendben van rajta

én bringabutikban vettem, ott ráadásul kifutó modellként akciós is volt még november környékén, de már nincsen a webshopban, és akkor már a nagykerben sincs

amúgy külföldrõl is érdemes lehet rendelni, bikecomponents.de elég olcsó gumikban, bár a szállítási költség 10 ojró

szerintem még a contact I és II is jó (csak nem az extra light), vagy a schwalbe big aple, bár olyanom nem volt

a túl könnyûre épített gumik városban hamarabb megadják magukat és hamarabb el is használódnak, plusz a defektet sem bírják olyan jól

#2933
Wolfman8

Wolfman8

    vendég

  • fórumtag
  • 121 posts

a city contact és a comfort contact ugyanaz a termék, csak más típusnéven, ráadásul már nem gyártják
most 2.1-es city (comfort) contactom van, de az szerintem jobb, igaz, hogy 250 grammal nehezebb kerekenként (plusz nehezebb a belsõ is), de szerintem városban nem lassabb, jobban kanyarodik, és sehol nem kell vele lassítani, és mivel sokkal kényelmesebb, így hosszabb távon sem olyan fárasztó menni vele


Néztm én is, hogy 2.1-es gumiból több féle van, de nekem most egy XTR kerekem van, elég keskeny. Erre most egy 1.75 még csak csak felmenne, de sztem a 2.1 már túl ballonos lenne rá.
...gondolom én. Bár majd hamarosan le akarom cserélni a kereket, aztán lehet valami szélesebb lesz belõle.

Merre érdemes vásárolni ezeket? Valami külföldi oldalon nem olcsóbb?

#2934
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts

Sziasztok!

Gumi vásárlás elõtt állok. Jelenleg Continental Sport Contact 1.6 gumi van a verdán, most valami kevésbé slim-et szertnék reflexel, mert van hogy földúton megyek.
Látómezõmbe került a City Contact reflex vagy a Comfort Contact reflex, de utóbbiban nem vagyok biztos hogy 26"-os és ritka is mint a fehér Zorró. Hol érdemes venni, hol vannak jó árak(szállítással) valamint melyik típust ajánljátok(lehet más is)?


a city contact és a comfort contact ugyanaz a termék, csak más típusnéven, ráadásul már nem gyártják

nekem volt 1,5-ös city contactom, az marha jól bírta 14 ezer körül ment bele és még használható állapotban volt, defektet meg alig kaptam vele, ellenben nem volt kényelmes, rázott és nagyon hamar elfáradtam vele vacak úton

most 2.1-es city (comfort) contactom van, de az szerintem jobb, igaz, hogy 250 grammal nehezebb kerekenként (plusz nehezebb a belsõ is), de szerintem városban nem lassabb, jobban kanyarodik, és sehol nem kell vele lassítani, és mivel sokkal kényelmesebb, így hosszabb távon sem olyan fárasztó menni vele

#2935
Wolfman8

Wolfman8

    vendég

  • fórumtag
  • 121 posts
Sziasztok!

Gumi vásárlás elõtt állok. Jelenleg Continental Sport Contact 1.6 gumi van a verdán, most valami kevésbé slim-et szertnék reflexel, mert van hogy földúton megyek.
Látómezõmbe került a City Contact reflex vagy a Comfort Contact reflex, de utóbbiban nem vagyok biztos hogy 26"-os és ritka is mint a fehér Zorró. Hol érdemes venni, hol vannak jó árak(szállítással) valamint melyik típust ajánljátok(lehet más is)?

#2936
fabian cancellara

fabian cancellara

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 501 posts
1.0 vagy 1.35 ös gumival elõször össze kell szokni,se utána ha van áttételed simán tudsz menni egy országúti mezõnnyel egy amatõr kupán.Pl 2009 ben montival 18 perccet kaptam a Kínon Kínja mezõny versenyen az abszolút elsõtöl,azért lehet haladni a slickekkel is ;) Igaz a kanyar témába is igazad van.figyelni kell legalább vízszintesen kell lenni a pedáloknak,de ha jobban repesztesz akkor ha kicsit fölfelé húzod az sem hátrány!
Mindenesetre van egy országúti trekem is,de a monti slick gumi nagyobb buli számomra....
Mostanság már nem slicket vennék hanem egy DH bringát a Magyar utakra :) legalább 2.5 ös külsõvel :)

ezt én is megemlítettem pár hónapja itt, de kb. mindenki lehülyézett, hogy mer' aztán kanyarban nem tekerünk

és a másik, hogy a 26-os monti kerékén (meg vázban) nem ugyanaz az érzés a vékony gumi, mint egy országútin



#2937
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,064 posts
Ha aszfaltozni akarok akkor ezek a keskeny gumik a legjobbak, tapadnak, haladnak. Ha mindenre akarom a városban, föld úton akkor 1.75 körüli méret. Ha keményebb terep akkor 2.0 minimum.

#2938
EvoVI

EvoVI

    újonc

  • fórumtag
  • 5 posts
Hát nem tudom, lehet hogy van abban valami amit írtál, és lehet hogy a ballonosabb guminál maradok de még tûnõdök rajta.De addig is köszönöm az infókat!

#2939
zsbacsi

zsbacsi

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 287 posts
vagy ha nem akarod hogy kirázza az agyad is a bringa, akkor valami vastagabb de aszfaltos mintázatú gumit is érdemes kipróbálni. Nekem a csodás magyar kátyútengerbe a Schwalbe Silento 2 gumi vált be nagyon. Continak is van több féle. igaz ezek a gumik nehezebbek mint az 1,35 körüliek, de nekem nem jött be a vékony aszfaltgumi.

#2940
EvoVI

EvoVI

    újonc

  • fórumtag
  • 5 posts
Köszönöm az ötleteket!