Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15857 hozzászólás a témában

#2881
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.991 hozzászólás

Nem hagy nyugodni amit írtál! :D
Te mit mértél?


azt mérte, hogy nincs szignifikáns különbség.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#2882
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház

Ne vegye senki sértésnek,csak azért írtam,hogy ilyen is van.

Mélységesen felháborodtam, többet hozzád se szólok! :)

#2883
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Aztán mérd le mondjuk egy 10 km-es ugyanazon ösvényen 5-5 alkalommal, mennyit számít pár száz gramm. Meg fogsz lepõdni. :)
(Ugyanez vonatkozik a könnyû bicajra, érdemes összehasonlítani egy 10 meg egy 12 kilósat.)


Nem hagy nyugodni amit írtál! :D
Te mit mértél?

#2884
Louis

Louis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
"Lötyit én csak tubeless rendszerben használnék. A súly miatt."
Én lötyit használok normál belsõs rendszerhez.Tubelessre nem váltok,legfõképp a az esetleges durrdefekt(ek) miatt,legfõképp,de azért is,mert nem is megyek bele ilyen költségekbe már!Belsõs a legegyszerûbb rendszer,nekem!A súly cipeléséhez meg erõ kell.Jó,én sem az elsõ 10-ben tekerek 1-1 maratonon,24 órás,bármi,de nem is annyira a 2. felében.
Bringázást lehet élvezni,nem csak a technikától függ.De kinek a pap...ahogy már korábban is elhangzott.
Ne vegye senki sértésnek,csak azért írtam,hogy ilyen is van.
Magellan-os

#2885
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.991 hozzászólás
belsõbõl általában kettõt viszek magammal hosszabb tekerésekre, mióta egy régi haver beadott egy dupla felütéses defektet.
(...és nem, pótkereket, pótvázat, pótvillát, pótstb-t nem szoktam hurcibálni. :) )



OFF. Kiírjam számokkal, mennyit tekertem tavaly terepen és úgy összességében, már idén is? :P
ON.


ha örömet okoz, persze.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#2886
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás
Thx. ;)

#2887
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Feltöltött kép
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#2888
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház

Tövében tolómérõvel lemérve: 8 mm átmérõjû a szelep. Tehát ez NEM presta?

Ez beza Mr.Schrader alias autószelep személyesen. A Pista 6mm körül van és nagyon nem így néz ki.

#2889
ncc1701

ncc1701

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 580 hozzászólás
Az sima autós. Csavard le a kupakot, ha van egy pöcök, amit benyomva jön a levegõ, akkor tuti. De amúgy is, ez nem presto.

#2890
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás
Na akkor. Megjött a bringa. Szerintem FOSS-nál "schrader", Schwalbe-nál "automoto" ez a szelep? Tövében tolómérõvel lemérve: 8 mm átmérõjû a szelep. Tehát ez NEM presta?

Feltöltött kép

#2891
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház

Egy pótbelsõ+pumpa+foltok tubeless setup esetén is alapvetõ, nélküle se túra, s pláne nem verseny; rulett ezek nélkül! Ez a lényeg. :)

Úggggy van!

#2892
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

vicces dolog ez a "mérd le". az élmény/érzés szerintem is fontosabb. persze, ha valakinek a számok okoznak örömöt, azt is megértem. :)


OFF. Kiírjam számokkal, mennyit tekertem tavaly terepen és úgy összességében, már idén is? :P
ON.
Egy pótbelsõ+pumpa+foltok tubeless setup esetén is alapvetõ, nélküle se túra, s pláne nem verseny; rulett ezek nélkül! Ez a lényeg. :)

#2893
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.991 hozzászólás
vicces dolog ez a "mérd le". az élmény/érzés szerintem is fontosabb. persze, ha valakinek a számok okoznak örömöt, azt is megértem. :)

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#2894
oroberto

oroberto

    vendég

  • fórumtag
  • 108 hozzászólás

Lehet, hogy így van. De nekem már ez a bizonyos érzet is sokat dob a lelkiállapotomon, ami azért fontos tud lenni. Ezért mondom, hogy nekem a paplan. :)

Erre mondják, hogy minden fejben dõl el! :)
Let's roll!

#2895
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház

Lehet, hogy úgy érzed, könnyebb kerékkel jobban mész és gyorsabb vagy, mert valóban könnyebb felpörgetni egy könnyebb kereket. Aztán mérd le mondjuk egy 10 km-es ugyanazon ösvényen 5-5 alkalommal, mennyit számít pár száz gramm. Meg fogsz lepõdni. :)
(Ugyanez vonatkozik a könnyû bicajra, érdemes összehasonlítani egy 10 meg egy 12 kilósat.)

Lehet, hogy így van. De nekem már ez a bizonyos érzet is sokat dob a lelkiállapotomon, ami azért fontos tud lenni. Ezért mondom, hogy nekem a paplan. :)

#2896
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

Giga like ahogy a fiatalok mondják.
Kevés jobb hozzáoszlást olvastam eddig, szívembõl szóltál.

Köszike ! ;)
"Sajnos" a korom miatt lehet.... Lassan 20 év montizás és sok-sok-sok 10ezer km alatt találkoztam én már annyi féle bringával, emberrel, bolttal, alkatrésszel, tereppel, hogy merek néha itt a fórumon tanácsokat/ötleteket adni.
Aztán vagy megfogadják vagy nem.
Marci

#2897
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Cirka 150g/kerék. És ez gördülõ súly, amit hatványozottan észre fogsz venni. Lötyit én csak tubeless rendszerben használnék. A súly miatt.


Lehet, hogy úgy érzed, könnyebb kerékkel jobban mész és gyorsabb vagy, mert valóban könnyebb felpörgetni egy könnyebb kereket. Aztán mérd le mondjuk egy 10 km-es ugyanazon ösvényen 5-5 alkalommal, mennyit számít pár száz gramm. Meg fogsz lepõdni. :)
(Ugyanez vonatkozik a könnyû bicajra, érdemes összehasonlítani egy 10 meg egy 12 kilósat.)

#2898
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Kinek a pap kinek a paplan.

#2899
oroberto

oroberto

    vendég

  • fórumtag
  • 108 hozzászólás

Cirka 150g/kerék. És ez gördülõ súly, amit hatványozottan észre fogsz venni. Lötyit én csak tubeless rendszerben használnék. A súly miatt.


Azért az a pár perc hátrány a súlytöbblett miatt egy versenyen vagy maratonon aki nem a dobogóra hajt nem oszt nem szoroz viszont 10+ perc belsõ csere az már boszantó lehet föleg hogy több szúrt defektet is össze lehet szedni egymás után, ha valakit üldöz a balszerencse.
Let's roll!

#2900
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Nagyobb túrán a pumpát és a belsõt kihagyni a csomagból szerintem balgaság. Szúrásos defektig mindez szép és jó.
De mi a helyzet ha durrdefektet kapsz? Tudom ez ritka, de velem már elõfordult. Tüdõbõl kemény lesz felfújni a nem létezõ új belsõt, amit magatokkal se vittetek. :)


Hozzavetolegesen milyen sulya van a belsobe toltott folyadeknak, kerekenkent?

Cirka 150g/kerék. És ez gördülõ súly, amit hatványozottan észre fogsz venni. Lötyit én csak tubeless rendszerben használnék. A súly miatt.


Nekem a szúrásos defektre a Schwalbe Double Defense jelentette a megoldást. Ezeket még sose szúrta át semmi és sima belsõvel használom. Durrdefektet is ezzel kaptam, de ott nem nagyon kérdezett az a vasdarab amire rámentem, vitte a kevlárt is szana szét. 2 mp alatt elengedte a nyomást.