Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Gumitopik

* * * * * 4 votes

  • Please log in to reply
15857 replies to this topic

#2901
oroberto

oroberto

    vendég

  • fórumtag
  • 108 posts
Nekem nincs gramm mérlegem így nem tudom megmérni de ez gondolom függ a defekt gátló típusától mivel van pár a piacon mindenesetre nem hiszem, hogy több mint egy mini pumpa súlya de hosszabb túrára mindenképpen ajánlott vinni mentõcsomagot, rövidebb tekerésnél engem már többször megmentett a defekt gátló, most hétvégén egy nagy rajzszöget szedtem ki az elsõ kerékbõl. Azt hallottam a már gyárilag töltött belsõk elég nehezek ezért döntöttem a külön komponensek mellett.
Let's roll!

#2902
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 posts
Hozzavetolegesen milyen sulya van a belsobe toltott folyadeknak, kerekenkent?

#2903
oroberto

oroberto

    vendég

  • fórumtag
  • 108 posts
Én könnyû belsõ, könnyû külsõ + defekt gátló folyadékot használok, bevált, leszoktam a pumpa, javító készlet, belsõ cipelésérõl aztán 1x majdnem megszívtam, ha nincs ott "vdavid" versenytárs hosszú tolás lett volna belõle, azóta mindig viszek magammal mindent.
Let's roll!

#2904
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1,373 posts
  • LocationVeresegyház
A Michelin latex pl. tényleg mûködik, de meguntam az állandó utánfújkálást. Úgyhogy maradt a jó minõségû, kevláros külsõ és a mezei belsõ + foltkészlet.

#2905
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

Szerintem ezt felejtsd el, mint egy rossz emléket ! Annak mindig nálad kell lenni.
A cipelni, az kb 300gramm. Ahogy nézem, a 4300as Trek-ed sem lehet olyan extrém könnyû, hogy pont egy belsõn és egy mini-pumpán fog múlni a magyar bajnoki címed. Nincs 100%-os defektvédelem, mindig kell nálad lenni tartalék belsõnek, fõleg, ha messzire bemész valamelyik hegységbe.
Ebbe a FOSS belsõbe mit látsz bele ? Vagy mit ígér a marketing duma ? Könnyû és SOHA nem lesz defekt vele ? Vagy mit remélsz igazából ?
Ahogy nézem, ezt a belsõt nem is lehet normál foltokkal javítani. Akkor már inkább vegyél latex belsõt, az is könnyû, kicsit defektállóbb de foltozható.
Rossz helyen akarsz spórolni. Vegyél normál belsõt, egy pumpát és egy foltkészletet.

Giga like ahogy a fiatalok mondják.
Kevés jobb hozzáoszlást olvastam eddig, szívembõl szóltál.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#2906
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,654 posts

Más dolog: belsõk. FOSS. Rohadt drága (13,90 EUR/db), de én kipróbálom. Alapvetõen Schwalbe-t akartam, de a 2-3 ezer Ft-os ára ellenére sok panaszt olvastam róluk testbike-on. És igazából "semmi" extra nincs bennük. Elszoktam menni messzire, de nem szeretnék külsõt és mini pumpát "cipelni"/venni.

Szerintem ezt felejtsd el, mint egy rossz emléket ! Annak mindig nálad kell lenni.
A cipelni, az kb 300gramm. Ahogy nézem, a 4300as Trek-ed sem lehet olyan extrém könnyû, hogy pont egy belsõn és egy mini-pumpán fog múlni a magyar bajnoki címed. Nincs 100%-os defektvédelem, mindig kell nálad lenni tartalék belsõnek, fõleg, ha messzire bemész valamelyik hegységbe.
Ebbe a FOSS belsõbe mit látsz bele ? Vagy mit ígér a marketing duma ? Könnyû és SOHA nem lesz defekt vele ? Vagy mit remélsz igazából ?
Ahogy nézem, ezt a belsõt nem is lehet normál foltokkal javítani. Akkor már inkább vegyél latex belsõt, az is könnyû, kicsit defektállóbb de foltozható.
Rossz helyen akarsz spórolni. Vegyél normál belsõt, egy pumpát és egy foltkészletet.
Marci

#2907
tete007

tete007

    vendég

  • fórumtag
  • 144 posts

Azt hiszem Bontrager Ranger 32-es kerekeim vannak (Trek 4300 Disc 2011). Semmit használhatót nem találtam a google-ba. Hátha te fél perc alatt megmondod. Ha mást nem holnap kerül vissza a bringa, megnézem (bár fogalmam sincs mit kell nézni :D ).


Legtisztább holnap meg nézed saját magad!
de kb 6 írással lejjebb errõl van szó hogy mivel kell megfúrni a "presta" szelepeset hogy bele menyen az "autó" szelep. Nézni meg ami a lenti képen van, vagy le fotózod és itt meg mondják mi az, de nem olyan egyformák ne szúrjon szemet ;-)
személyes vélemény én autósat használok csak, mivel ha gond van olyan pumpát elõbb találok mint más fajtát (gondolok itt benzin kutakon is autó szelepes a kinti gép)
de kis mini pumpákon is már egy kis fordítással jó mindegyikhez

belsõ meg: valami belsõ ami azért jó és bele defektgátló löttyi!
elõtte évi 10db belsõ tuti el ment, azóta ugyan az van benne (1év) most lesz cserés külsõ belsõ mert egy kisebb sziklát szedtem ki belõle és nem tudja már tömíteni mindig szivárog de 2-3 napig igy is tartja a használható nyomást!
hátránya: nagyobb lesz a kerekek tömege a lötyi miatt

#2908
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 posts

26x1.95-2.25 jó lesz neked, de amúgy mind jó lenne. Szelepválasztás csak a kérdés, de azt meg adja a felniden a szelep lyukméret.
Prestás felnibe nem fog belemenni a Schrader (másnéven autószelep). Schrader-es felnibe meg nem ajánlatos beletenni a sokkal keskenyebb prestát.


Azt hiszem Bontrager Ranger 32-es kerekeim vannak (Trek 4300 Disc 2011). Semmit használhatót nem találtam a google-ba. Hátha te fél perc alatt megmondod. Ha mást nem holnap kerül vissza a bringa, megnézem (bár fogalmam sincs mit kell nézni :D ).

#2909
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1,373 posts
  • LocationVeresegyház
Feltöltött kép

26x1.95-2.25 jó lesz neked, de amúgy mind jó lenne. Szelepválasztás csak a kérdés, de azt meg adja a felniden a szelep lyukméret.
Prestás felnibe nem fog belemenni a Schrader (másnéven autószelep). Schrader-es felnibe meg nem ajánlatos beletenni a sokkal keskenyebb prestát.

#2910
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 posts

Mind a ket gumi Schwalbe gyartmany. Smart Sam Performance jobb gumikevereket tartalmaz, mint a Rapid Rob, egyebkent tomegben, tapadasban, gordulesben a honlap szerint kb. megegyeznek. En nem hiszem, hogy a ketto kozott erdemi kulonbseget ereznel. A jobb gumikeverek miatt en a Smart Sam-ot valasztanam.


Valószínûleg a Schwalbe Smart Sam Evo PaceStar 2,10 foldingot 2012-est fogom venni. 2012-as olcsóbb picit és nagyobb teherbírást visel el a specifikáció alapján. 58 kiló vagyok, szóval nem azért, de a 2012-es jobbnak tûnik összességében. Kintrõl szinte annyiba fáj, mint itthon a Performance.

Más dolog: belsõk. FOSS. Rohadt drága (13,90 EUR/db), de én kipróbálom. Alapvetõen Schwalbe-t akartam, de a 2-3 ezer Ft-os ára ellenére sok panaszt olvastam róluk testbike-on. És igazából "semmi" extra nincs bennük. Elszoktam menni messzire, de nem szeretnék külsõt és mini pumpát "cipelni"/venni. Kérdés, hogy melyik kellene nekem. 26x2.10 mérethez.

- Foss Environmentally Friendly Tube 26x1.95-2.25 Presta Valve
- Foss Environmentally Friendly Tube 26x1.95-2.25 Schrader Valve
- Foss Environmentally Friendly Tube 26x2.0-2.5 Schrader Valve
- Foss Environmentally Friendly Tube 26x2.0-2.5 Presta Valve

Egyébként mi a Schrader és Presta szelep között a különbség. Méretben a 26x1.95-2.25-t válasszam?

Feltöltött kép

#2911
kobormuki

kobormuki

    vendég

  • fórumtag
  • 192 posts
Mind a ket gumi Schwalbe gyartmany. Smart Sam Performance jobb gumikevereket tartalmaz, mint a Rapid Rob, egyebkent tomegben, tapadasban, gordulesben a honlap szerint kb. megegyeznek. En nem hiszem, hogy a ketto kozott erdemi kulonbseget ereznel. A jobb gumikeverek miatt en a Smart Sam-ot valasztanam.

#2912
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 posts
Nem tudok dönteni a Smart Sam (5-7e/db) és a Rapid Rob (3-4e/db) között (most Bonrager XR2-t használok). Továbbá azt sem tudom (sok helyen futottam ilyen kombinációkba), hogy elõre 2.25-öst tegyek, hátra pedig maradnék a 2.10-es méretnél vagy elõl és hátul is 2.10-es maradjon? Sokat megyek aszfalton, de amikor letérek róla, akkor pedig szeretnék tökéletes tapadást és gördülést. Tudom ilyen gumi nincs. Nagyon lassú lenne a Rapid aszfalton? Nem akkora gond, ha hamarabb kopna, mert nem túl drága, sõt Schwalbéhoz képest kifejezetten olcsó. Ami érdekes is, mert Cube-okon úgy 250-300 ezerig Smart Sam van, az fölött pedig az olcsóbb Rapid Rob. Ezt mondjuk annyira nem is értem.

#2913
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1,373 posts
  • LocationVeresegyház

Szerintem fordítva van (a menetes 7,5mm átmérõjû, a gumi 8,5mm).

Könnyen lehet, nem nagyon emlékszem már.

#2914
habda1

habda1

    vendég

  • fórumtag
  • 227 posts
Azért mondtam a 8.5-öt , hogy ne keljen csak menetes szelepben gondolkozni.Abból még nem lett baj hogy akkorára fúrod te , vagy a gyártó a felnit , hogy minden fajta autószelepes belsõhöz jó legyen.Amúgy Janinak van igaza.(megint)

#2915
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Egész pontosan a gumiszelepeshez elég a 8mm, a fém menetes szelephez kell a 8,5mm, ha jól emlékszem. Az tuti, hogy a meneteshez nagyobb lyuk kell.

Szerintem fordítva van (a menetes 7,5mm átmérõjû, a gumi 8,5mm).


A sebesség mindent megold.

 


#2916
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1,373 posts
  • LocationVeresegyház
Egész pontosan a gumiszelepeshez elég a 8mm, a fém menetes szelephez kell a 8,5mm, ha jól emlékszem. Az tuti, hogy a meneteshez nagyobb lyuk kell.
Ha a 8-assal kezded nagy baj nem lehet, max rátolod a 8,5-est is.

#2917
ncc1701

ncc1701

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 580 posts

Egész pontosan 8.5.


Thx. :) Olyan is van itthon.

#2918
habda1

habda1

    vendég

  • fórumtag
  • 227 posts

8 mm-es fúróval kell autószelepes lyukat csinálni.


Egész pontosan 8.5.

#2919
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,654 posts

Ha visszaolvasol, akkor volt már róla szó, hogy milyen fúróval kell felfúrni. Mással kell a gumiszelepesnél és mással a fém menetes szelepnél. Nem akarok hülyeséget írni, úgyhogy nem mondok méretet. De talán jön majd valaki aki fejbõl tudja.

8 mm-es fúróval kell autószelepes lyukat csinálni.
Marci

#2920
BertoneBee

BertoneBee

    újonc

  • fórumtag
  • 2 posts
Köszönöm szépen a hozzászólásodat! Igen, többet megyek aszfalton, terepen meg alig-alig... Köszi mégegyszer.