Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15857 hozzászólás a témában

#2821
becsap

becsap

    vendég

  • fórumtag
  • 69 hozzászólás

Hi!

Tubeless felnihez létezik autószelep?
Nem értem miért erõltetik a prestát, körülményesebb felfújni és vész esetén a benzinkutak sem jelentenek menedéket.
Ha kivágok egy autószelepet egy belsõ gumiból, az mennyire tartja meg magát (FBS-el ragasztva)?


Én még nem találkoztam vele, meg ami tubeless felni az is prestás volt. Ellenben Joe's tubeless rendszer van autószelepessel.
Ami a benzinkutat illeti, egy kis szigetelõszalaggal felragasztasz a nyereg aljára egy szelepátalakítót és problem solved ;)
Beragasztás megtarja-e légmentesen azt nem tudom, de pl ha tejjel feltöltöd, akkor az ugyan úgy betõmíti szerintem az esetleges likakat a ragasztásnál, mint a gumi pereménél. De tudod. próba cseresznye, egyelõre úgyis rossz idõ van :(

(köszi a tejet!)

#2822
Atombike

Atombike

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás
Hi!

Tubeless felnihez létezik autószelep?
Nem értem miért erõltetik a prestát, körülményesebb felfújni és vész esetén a benzinkutak sem jelentenek menedéket.
Ha kivágok egy autószelepet egy belsõ gumiból, az mennyire tartja meg magát (FBS-el ragasztva)?

#2823
utazoli

utazoli

    vendég

  • fórumtag
  • 136 hozzászólás
Latex naciban?

#2824
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Jó én szerettem. Latexel együtt halálos kombó.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#2825
utazoli

utazoli

    vendég

  • fórumtag
  • 136 hozzászólás
Hali használt vki ilyet,jol müxik? Mekka-Bike Kerkpr Szakzlet s Szerviz

#2826
Sleek

Sleek

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 299 hozzászólás
Sziasztok használ valaki ilyen gumit?
Schwalbe Black Shark
Schwalbe - Professional Bikes Tires

Én Black Jacket néztem ki de nem kapható már sok helyen 2,1collban csak 1,9collban.
Sajnos jelenleg a smart sam nem fér bele a költségvetésbe.:(

#2827
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás
én meg úgy érzem pont a nic húzott ki a szarból nem egyszer mikor bénáztam. bár asszem fordítva használétam mint a gyárilag kéne. nálam pattan fel idén is elõre (ront kevésnek érzem). hátra még versenyben vam a ron, ralp esetleg x-king. jó lenne egy darabbal kihúzni a szezont de mivel csak a melóba járás havi 1200 k lesz, kicsi a valószínûsége.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2828
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

1,75 még biztos elmegy, annál csirkébb meg felesleges montira


ez így van, 1.75 alatt nem érdemes montira gumit rakni, az 1.75 meg minden felnire jó lesz

#2829
Sengakov

Sengakov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 476 hozzászólás

Szerintem is! bát hátra egy raceking jobb lehet, emrt valamivel lassabban kopik.
Amúgy mentem sárban is a ralph-fal, semmivel se rosszabb mint egy átlagos alacsony mintás gumi.
elöl a rocket egy örök darab, esetleg ha nehezebb vagy akkor Nobby


Én elõzõ évben Nic-el mentem elõl, de nekem valahogy nem volt az igazi! Néha nem is ritkán olyan érzésem volt, mintha nagyon megtartaná a kormányt, és féltem ha forgatok a kormányon akkor átbukok az egyensúlyi helyzetén! (Na ezt most értelmesen megmondtam) Lehet meg kellett volna esetleg fordítanom de azt írta így jó elõre! Én ront raknék most már elõre, de idén más projekt lesz ebbõl a szempontból! (A fecskét felzabálja a piranha! :)

#2830
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás
1,75 még biztos elmegy, annál csirkébb meg felesleges montira
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2831
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás

Két dologtól függ: 1) a felni belsõ szélessége, nézd meg mi van a felnire írva, ilyesmit keress 559x19 2) ha alacsonyabb lesz a gumi, akkor a hajtás is lentebb kerül, kérdés, hogy nem ér-e le a pedál kanyarban. (Persze csak ha kanyarban is akarsz tekerni ;)) De miért akarsz nagyon vékony gumit?


1) Sajnos a márkajelzésen kívül semmi nincs rajta. Már néztem mielõtt kérdeztem. 2) Egyenlõre a Smart Sam Evo 26x2.10 a befutó. De a Marathon gumikkal is szemezek. A Racer 1.75 iszonyat gyors lehet és könnyû is. Valami 300 gr.

#2832
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház

Már vártam ezt a segítõkész, infóban gazdag hozzászólást! :D

Megkaptad, tartsd be.

#2833
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.992 hozzászólás
akkor jó, hogy végre megérkezett. :)




No-Flats Squeezy Web-shop - Joe's Super tej

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#2834
kobormuki

kobormuki

    vendég

  • fórumtag
  • 192 hozzászólás
Két dologtól függ: 1) a felni belsõ szélessége, nézd meg mi van a felnire írva, ilyesmit keress 559x19 2) ha alacsonyabb lesz a gumi, akkor a hajtás is lentebb kerül, kérdés, hogy nem ér-e le a pedál kanyarban. (Persze csak ha kanyarban is akarsz tekerni ;)) De miért akarsz nagyon vékony gumit?

Vajon melyik a legvékonyabb külsõ, amit garantáltan rá lehet tenni a bringámra? Elvileg Bontrager Ranger 32 kerekeim vannak (gyárilag 2.10-es gumik vannak rajta).



#2835
becsap

becsap

    vendég

  • fórumtag
  • 69 hozzászólás

a bejegyzés módosítása még mindig ingyenes, úgy tudom.


Már vártam ezt a segítõkész, infóban gazdag hozzászólást! :D

#2836
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Más:

Joe's No Flats tejet lehet valahol kapni? Se itt boltban, se ebike-on nem találtam!


Temékek - No-Flats Õket kérdezd, van webshop is.


A sebesség mindent megold.

 


#2837
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.992 hozzászólás
a bejegyzés módosítása még mindig ingyenes, úgy tudom.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#2838
becsap

becsap

    vendég

  • fórumtag
  • 69 hozzászólás

Sziasztok!

Joe's no flats tubeless rendszert használok, a szettben lévõ cellux szerû ragasztószalag miért szükséges?
Ha nem rakom fel mi történhet? Szerintem sima felniszalag is elegendõ. Nem értem....


Én is ugyan ezt használom, és õszinte leszek, hajvány fogalmam sincs mitõl jobb. max annyi, hogy nem mozdul el, és ha jól csinálod légmentesen zárja a küllõfuratokat. bár ezt a feket gumi dolog is ellátja.

Elõre Ron, hátra Ralhp.


Szerintem is! bát hátra egy raceking jobb lehet, emrt valamivel lassabban kopik.
Amúgy mentem sárban is a ralph-fal, semmivel se rosszabb mint egy átlagos alacsony mintás gumi.
elöl a rocket egy örök darab, esetleg ha nehezebb vagy akkor Nobby

Más:

Joe's No Flats tejet lehet valahol kapni? Se itt boltban, se ebike-on nem találtam!

#2839
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház

szerintem meg a legjobb gumi hátra. tény, nem sárba való, de ez mongy látszik rajta próbálgatás nélkül is.

Igen, mondjuk nézõpont kérdése. Nem tapad túl jól, de cserébe jól gördül és lehet vele haladni. Valamit valamiért...

#2840
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás
Vajon melyik a legvékonyabb külsõ, amit garantáltan rá lehet tenni a bringámra? Elvileg Bontrager Ranger 32 kerekeim vannak (gyárilag 2.10-es gumik vannak rajta).