Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15857 hozzászólás a témában

#2781
.vackor.

.vackor.

    vendég

  • fórumtag
  • 139 hozzászólás
28as kerekû, egyenes kormányú országúti szerûséghez :)

amúgy az elsõ váltót nem baszogatja a túl vékony gumi és a pesti aszfalt? a sok rázkódás miatt gyakran elállítódhat.

#2782
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Szerintetek mi az a minimum gumiszélesség amivel nyugodtan lehet járni pest utcáit?

Olvastam, hogy a 23as gumikat gyilkolják az itteni utak...


milyen bringával?

a túl keskeny gumi amúgy leginkább téged fog gyilkolni :)

#2783
.vackor.

.vackor.

    vendég

  • fórumtag
  • 139 hozzászólás
Szerintetek mi az a minimum gumiszélesség amivel nyugodtan lehet járni pest utcáit?

Olvastam, hogy a 23as gumikat gyilkolják az itteni utak...

#2784
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás
contiból ugyanaz a minta ugyanaz a méret brutál nagyot tud szórni méretben attól függöen az adott verzió melyik dzsunkán készül.
egyébként én a sváblit venném.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2785
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Sziasztok!

Gumikkal kapcsoaltban lenne egy kérdésem: Szerintetek a Continental Ride [pont ugyanígy néz ki] 37-622-es méretben vagy a 35-ös (!) Schwalbe CX Comp a jobb választás aszfaltra. A minél alacsonyabb gördülési ellenállás a lényeg, an meg tartós legyen. Tételezzük fel, hogy csak e 2 típus közül kell választani (Contiban sajnos nincs 35-ös). Mennyit számít az, hogy 2-vel vékonyabb a Schwalbe? A Continak viszont a közepe sima. Ti melyik mellett döntenétek?


continentalból én inkább a contactot választanám, mert tapasztalataim szerint jóval tartósabb a country ridenál, ami szerintem hasonló keverék lehet, mint a ride

#2786
zsoooc

zsoooc

    vendég

  • fórumtag
  • 33 hozzászólás

. Mintázat alapján a Conti jobb lehet városban, az anyagról nehéz nyilatkozni. A tartósságot is leginkább a gumi anyaga ill. vastagsága határozza meg. A Continak nagyobb a tömege, így valószínúleg több anyag van benne (cserébe nehezebb). Méret: 35 v. 37 teljesen mindegy. Én e kettõbõl a felsorolt szempontok alapján a Contit venném.

Update: Ugye tudod, hogy a scwalbe honlapja szerint csak 60kg-ig javasolják ezt a gumit? (A 40-622-t 80kg-ig, a Conti semmi ilyen adatot nem ad meg)


Nem tudtam, de simán jó még, nem egészen 80 kg vagyok, még ha hátulra több súly is jut, akkor se éri el a 60-at szerintem.
A Conti 600 g, a Schwalbe 480. nem tudom mennyit számít az a 120 gramm. Viszont elõbbit 6 bar-ig lehet fújni, utóbbit meg csak 4,5-ig.
Egyébként leginkább nem városban használnám, hanem aszfaltos országúton, túrázni (tehát néha lenen egy kicsit nagyobb terhelés is, de nem kell nagy súlyra gondolni).

#2787
kobormuki

kobormuki

    vendég

  • fórumtag
  • 192 hozzászólás
A gördülési ellenállást a mintázat és a gumi anyaga határozza meg. Mintázat alapján a Conti jobb lehet városban, az anyagról nehéz nyilatkozni. A schwalbe az alapkeveréket tartalmazza, valószínûleg a conti is. Azt, hogy melyik cég alap keveréke jobb, szerintem senki sem tudja objektíven megmondani. A tartósságot is leginkább a gumi anyaga ill. vastagsága határozza meg. A Continak nagyobb a tömege, így valószínúleg több anyag van benne (cserébe nehezebb). Méret: 35 v. 37 teljesen mindegy. Én e kettõbõl a felsorolt szempontok alapján a Contit venném.

Update: Ugye tudod, hogy a scwalbe honlapja szerint csak 60kg-ig javasolják ezt a gumit? (A 40-622-t 80kg-ig, a Conti semmi ilyen adatot nem ad meg)

Sziasztok!

Gumikkal kapcsoaltban lenne egy kérdésem: Szerintetek a Continental Ride [pont ugyanígy néz ki] 37-622-es méretben vagy a 35-ös (!) Schwalbe CX Comp a jobb választás aszfaltra. A minél alacsonyabb gördülési ellenállás a lényeg, an meg tartós legyen. Tételezzük fel, hogy csak e 2 típus közül kell választani (Contiban sajnos nincs 35-ös). Mennyit számít az, hogy 2-vel vékonyabb a Schwalbe? A Continak viszont a közepe sima. Ti melyik mellett döntenétek?



#2788
zsoooc

zsoooc

    vendég

  • fórumtag
  • 33 hozzászólás
Sziasztok!

Gumikkal kapcsoaltban lenne egy kérdésem: Szerintetek a Continental Ride [pont ugyanígy néz ki] 37-622-es méretben vagy a 35-ös (!) Schwalbe CX Comp a jobb választás aszfaltra. A minél alacsonyabb gördülési ellenállás a lényeg, an meg tartós legyen. Tételezzük fel, hogy csak e 2 típus közül kell választani (Contiban sajnos nincs 35-ös). Mennyit számít az, hogy 2-vel vékonyabb a Schwalbe? A Continak viszont a közepe sima. Ti melyik mellett döntenétek?

#2789
utazoli

utazoli

    vendég

  • fórumtag
  • 136 hozzászólás
Good

#2790
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Sziasztok! Szóval a 29er tubeless gumi esetében azt hiszem megtaláltam a megoldást, gondoltam megosztom. Nos, mivel technikai képességeim a durvább terepeken nem elegek a Racing Ralph-hoz, s mivel a Schwalbe-n kívül egy gyártó sem gyárt 29er méretben elfogadható súlyban HASZNÁLHATÓ gumit (erõsített oldalfal, Snakeskin kivitel), elõre NN-et tettem fel. Ez már elég volt mondjuk a Spartacus ösvény durvább részeihez, de kicsit túl sok is volt. Régebben mentem a Rocket Ronnal is, de nem voltam lenyûgözve. Mivel 2013-ban végre kihozták a Snakeskin kivitelt, s le volt árazva az EVO 20 €-ra, gondoltam bepróbálkozok vele. Drámai váltás az új a régi RoRo-hoz képest, pozitív értelemben. Elsõ kerékre ideális, engem meg is gyõzött. Gyorsabb, s döngölt szakaszokon sokkal agresszívabban dönthetõ, mint a NN - ráadásul, s ami nagyon meglep, sárban brutál jó, a RR már rég eltömõdött, de az elsõ csak vitte a bicajt, mintha sínen lenne, remek az öntisztulása. Talán nagyon laza közegben kicsit kevesebbet tart, mint a NN, de a RR-hez képest sokkal jobban fékezhetõ, irányítható.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#2791
oroberto

oroberto

    vendég

  • fórumtag
  • 108 hozzászólás

Ezt gondold újra.

;) ;)
Let's roll!

#2792
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás

Ilyen is van... ezek a németek mindenre gondolnak...

Schwalbe - Professional Bikes Tires


Many MTB tires are marked with a “FRONT” and a “REAR” arrow. The “FRONT” arrow indicates the recommended rolling direction for the front wheel and respectively the “REAR” arrow is the direction for the rear wheel.

Most már 200%-ban vagyok biztos, hogy jól van fent.

#2793
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás
Ilyen is van... ezek a németek mindenre gondolnak...

Schwalbe - Professional Bikes Tires

#2794
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
félreérted még mindig.
két forgásiránya van, aszerint, hogy elsõ-, vagy hátsógumiként használod.

azért van rajta a front/rear felirat, és az ezekhez tartozó ellentétes forgásirány.

#2795
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás

Ezt gondold újra.


Ezek szerint jól van fent. Nem értem továbbra sem, hogy a rear miért kell, hogy elõre mutasson, amikor az hátrát jelent. De nem kell értenem, csak megjegyezni, hogy az én fejem szerint hátulra fordítva kell feltenni.

Egyébként fenomenális a Smart Sam elsõ blikkre. Egyenlõre még csak aszfalton mentem. Sokkal jobban gyorsul, gurul és finomabb is, az már fix. Semmi placebo. A külsõk/belsõkkel nyertem 0.8 kilót és a korábbi megállapításaim még a méregetés elõtt történt. Na jó, volt cserélve kulacstartó, hátsó fogaskoszorú/lánc és pedál is. Talán az utolsó még valamennyi beleszámít a súlycsökkenésbe, de a többi nyilván nem.

#2796
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Ezt gondold újra.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#2797
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás
Voltam a bringaszervizbe. Idõszûkében nem próbálkoztam itthon felrakni az új Schwalbe külsõket/belsõket, így hát vittem azt is magammal és megkértem, hogy szerelje fel ezeket is. Itthon nézem az irány jelzés:

Elsõn: <- rear front ->
Hátsón: <- front rear ->

Jó ez így? A hátsót nem fordítva rakta fel?

#2798
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
bent van a raktarban a bringa jelenleg, de majd holnap lemerem.

azert vicces ez a schwalbe meretezes, mert odarakjak mindenhez a ETRTO meretet is, ami elvileg mm-ben jeloli hogy pl a 2.25-os mekkora. Es minden esetben ugy van hogy a 2.1 az 54 a 2.25 meg a 57. De majd jol rakerdezek legkozelebb jurobajkon
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#2799
Reaper146

Reaper146

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás
Kösz a részletes választ. Eddig csak 2.1-es gumikat használtam(azokat is tömlõvel), ahhoz képest gondolom ég és föld a különbség. Mondjuk ahogy eddig észrevettem 2.1 és 2.1 között is lehet nagy különbség szélességben. Ha nem nagy kérdés, tudnál nekem egy pontos méretet adni mm-ben? Csak hogy nekem elférne-e hátul is vagy sem? A súly annyira nem számít, sosem voltam grammmániás, sokkal fontosabb, hogy tapadjon.

hat nem XCO gumi, az teny es valo, a helyen kell kezelni. Mondjuk meretehez kepest nem_annyira nehez, azt neked kell eldonteni hogy belefer e neked a majdnem 800grammos suly. Nekem a trailstar osszetetelu Evo van, 2.35-os, snakeskin. Csak ebben az egy meretben van sajnos. (meg 29, 650B) Hatul nem is fer el a lancvillak kozott, oda 2.25 megy el maximum, ezert van nalam csak elol.

Tubeless hasznalom, alacsony nyomason, iszonyatosan jol tapad, dontheto a bringa, gyors sodros kanyarokban is ugy fogja a bringat mint eddig meg semmi amit probaltam. Persze maszni lassu, de igazabol ott a combom meg a tudom a szuk keresztmetszet, szoval oly mindegy :D

Tartossagra sincs panasz, es meg defektet se kaptam vele soha



#2800
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás
2,25 NN nekem is csirek volt. már nem emléxem mennyire, de tavaly írtam itt.

elõre 2,4-es x-king megy , kiváncsi leszek az mekkora.

de most néztünk egy hajtogatós 2,3-as wtb weirwolf-ot az is kb alúlról ütötte a 2,1-et.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való