Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15857 hozzászólás a témában

#2761
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

Akkor elõre Nobby Nic-et, hátra Racing Ralph-ot?Szélességben mit nyerek illetve veszítek a 2.25-el ezen a hobbi szinten?Illetve a hajtogatós vagy a performance kell-e ezen a szinten?

Gaboca1 a Rocket Ron-Racing Ralph párosra esküszik, nekem eddig ez a felállás a két Nobby Nic után.
A performance is hajtogatós, csak kicsit nehezebb és a gyár szerint jobb a defektállósága.

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#2762
silboy

silboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 428 hozzászólás
Akkor elõre Nobby Nic-et, hátra Racing Ralph-ot?Szélességben mit nyerek illetve veszítek a 2.25-el ezen a hobbi szinten?Illetve a hajtogatós vagy a performance kell-e ezen a szinten?


#2763
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

28as lesz akkor :) kipróbáljuk :)


Csak szólok, hogy egy 42-es trekking gumival szerelt CX géppel minden kör-rekordomat megdöntöttem 700x23c-hez képest. Ennyire szarok az utak. :P
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#2764
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

20 ért adtam el egy pár EVO-t.

Elõre Nobby Nic-et, hátra Racing Ralph performance-t raktam.


ja nekem is az lesz...(2,25) ha lesz mire.

volt egy kis kitérõm, más márka felé, kockába hajtogatott elsõ kerék lett az eredménye.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2765
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

9900 a nem csúcs (performance) de hajtógatós racing ralph

annál kevés jobbat találsz. és megvan 20 ból a 2.

20 ért adtam el egy pár EVO-t.

Elõre Nobby Nic-et, hátra Racing Ralph performance-t raktam.

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#2766
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Szükségem van nekem hajtogatósra?Racing Ralph elõre és hátra is jó?Milyen szélességben lenne megfelelõ?


Megvan az olcsón, igaz nem itthon: Schwalbe Racing Ralph Performance Faltreifen Modell 2013 - BIKE-COMPONENTS.DE

Én 2.1-est használok.

#2767
silboy

silboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 428 hozzászólás

9900 a nem csúcs (performance) de hajtógatós racing ralph

annál kevés jobbat találsz. és megvan 20 ból a 2.


Szükségem van nekem hajtogatósra?Racing Ralph elõre és hátra is jó?Milyen szélességben lenne megfelelõ?


#2768
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás
9900 a nem csúcs (performance) de hajtógatós racing ralph

annál kevés jobbat találsz. és megvan 20 ból a 2.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2769
silboy

silboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 428 hozzászólás

Szia, az attól függ, mennyit szánsz rá.


15,nagyon max 20-ból szeretném kihozni a kettõt.


#2770
Kisrozi

Kisrozi

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás

Hobbi szintû XC felhasználásra milyen szélességû és tipusú gumit ajánlanátok elõre illetve hátra,általában száraz terepre?

Szia, az attól függ, mennyit szánsz rá. Nekem Schwalbe Black Jack , és a Maxis Cross Mark vált be.Én szeretem a keskeny külsõket. Az olcsóbb Gumik közül még sokan dicsérik a schwalbe Rapid rob -ot.
Volt egy ( elsõ osztályú , nem B kategóriás ) Conti Mountain King-em ( illetve van). Az nekem fogalmazunk úgy nem vált be :-)

#2771
silboy

silboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 428 hozzászólás
Hobbi szintû XC felhasználásra milyen szélességû és tipusú gumit ajánlanátok elõre illetve hátra,általában száraz terepre?


#2772
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Elõl mindenképp.
Hátra csak akkor tenném ha puskacsövet tartanának a halántékomhoz, vagy brutál sár van.
De ha már igen, akkor fordítva. Legalább kicsit guruljon.


+1 :D
Nekem is volt ilyen felállás, soha többet!

#2773
The Face

The Face

    vendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás

hali,ha elõre hátra NN-et rakok a forgás irány mindkét keréken a helyes irányba álljon?



Elõl mindenképp.
Hátra csak akkor tenném ha puskacsövet tartanának a halántékomhoz, vagy brutál sár van.
De ha már igen, akkor fordítva. Legalább kicsit guruljon.

#2774
utazoli

utazoli

    vendég

  • fórumtag
  • 136 hozzászólás
hali,ha elõre hátra NN-et rakok a forgás irány mindkét keréken a helyes irányba álljon?

#2775
.vackor.

.vackor.

    vendég

  • fórumtag
  • 139 hozzászólás
28as lesz akkor :) kipróbáljuk :)

#2776
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
nekem a varosi rohangalon 28-as Schwalbe Delta Cruiser van, szerintem teljesen jo kompromisszum kenyelem es gyorsasag kozott.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#2777
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
a jobb keréknyomban szinte mindenhol sima az aszfalt.

#2778
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

egy 32es lényegesen lassítaná az iramot? :P (28ashoz képest)


tükörsima aszfalton a vékony gumi jobb, mert kisebb a súlya és kisebb a légellenállása

és ahogy romlik az útminõség, úgy lesz egyre jobb a ballonosabb gumi, adott esetben gyorsabb is lesz, mert az úthibákon, egyenetlenségeken könnyebben átgurul

na meg kérdés, hogy elfér-e a 32-es gumi a vázban egyáltalán, ha országuti akkor szerintem 28-as, ha befér, akkor talán a 32-es sem elvetemült dolog, trekingre meg vagy balonosabb 37 mm-est, de inkább 42-es gumit raknék, mert annak erõsebb a kereke, váza, villája, nem tompít annyit

#2779
.vackor.

.vackor.

    vendég

  • fórumtag
  • 139 hozzászólás
egy 32es lényegesen lassítaná az iramot? :P (28ashoz képest)

#2780
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

28as kerekû, egyenes kormányú országúti szerûséghez :)

amúgy az elsõ váltót nem baszogatja a túl vékony gumi és a pesti aszfalt? a sok rázkódás miatt gyakran elállítódhat.


én mentem 19-25 mm-ig, de egyértelmûen a 25 mm volt a nyerõ, de még inkább egy 28 mm-est ajánlanék, és valami defektállót, szerintem ilyen városi szerepkörben a 28 mm-es conti sport contact az egyik legnépszerûbb

a váltóproblémát nem tapasztaltam :)