Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15857 hozzászólás a témában

#2721
ádámxx

ádámxx

    vendég

  • felfüggesztett
  • 41 hozzászólás
Ûdv!
Melyik kanyarodik jobban a Smart samnel?És sajna kompatibilisnek kell lennie bitumenel is montin.

#2722
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

ha jol emlekszem a bringaexpon felnin felfujva voltak kiallitva a gumik.
nem tudom melyik standon.talan valaki ott lemerte es feltette a netre.
en is vittem tolomerot de nem ez az adat erdekelt.


conti volt a pacific standon

A Schwalbe gumik jellemzõen sokkal szélesebbek mint a többi, !


voltak régen, most már pont ugyanolyan kutyaütõ a svábli is

a hajtogatós smart sam az egyetlen amit normális ballonosra gyártanak, meg tán a ron közelíti meg azt a méretet amekkorának lennie kéne.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2723
Sengakov

Sengakov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 476 hozzászólás

Némi tanácsra szorulnék a következõ...számomra érthetetlen jelenség kapcsán: (tuti, hogy csak én vagyok tapasztalatlan)

Idén le akartam cserélni az elõzõ évben használt Nobby-mat, ami 2.1-et volt. Gondoltam megpróbálkozom valami más gyártóval, ahogy lenni szokott lerendeltem egy CST Camber - t szintén 2.1-esben. Én naív azt hittem, hogy a szabvány az minden gyártónál ugyanazt jelenti, és ami 2.1 egyiknél az a másiknál is ugyanaz (ETRTO 56-559, a NN 54-559). Ehhez képest a CST külsõm olyan "hurka", - keskeny és alacsony, hogy elsõ ránézésre úgy néz ki vele a bicajom, mint nagyanyám kempingje. Ugyanarra a felnire felrakva a CST jelentõsen kisebb minden méretében.

Ez a jelenség "normális", és van valahol olyan paraméter amit nem ismerek, ami miatt ennyire eltérnek? Vagy gyártó- és gyártó között ekkora a különbség???


A Schwalbe gumik jellemzõen sokkal szélesebbek mint a többi, nekem most 2.0-ás Huchinson piranha van fent, de amikor cseréltem még a másik keréken volt egy 2.1-es Noby, na a noby mérföldekkel szélesebb volt!

#2724
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás

Azt a Racekinget nem értem. Nekem a sima fapados kevláros verzióból mindegyik 650g körüli volt, +100g az nagyon furcsa.


másodszor mérve is ugyan annyi. kibontottam, megnéztem nincs, benne semmi, ami okozhatná.
De észrevettem, hogy a futófelület alatt nagyon vastag az anyag. De extra vastag. Lehet, hogy ez valami defekt védett lenne? Egy hibásan széria?

#2725
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
pedig erre mifelenk egesz divatos a dolog

a Schwalbe arulja is az ilyesmi allvanyokat a boltoknak, csak nyilvan ugyanezt a penzt "eladhato" dolgokba is lehet fektetni aztan...

[ATTACH=CONFIG]2797[/ATTACH]
[ATTACH=CONFIG]2798[/ATTACH]
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#2726
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás
ha jol emlekszem a bringaexpon felnin felfujva voltak kiallitva a gumik.
nem tudom melyik standon.talan valaki ott lemerte es feltette a netre.
en is vittem tolomerot de nem ez az adat erdekelt.

regi/hibas agyvaltokat veszek.


#2727
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

Némi tanácsra szorulnék a következõ...számomra érthetetlen jelenség kapcsán: (tuti, hogy csak én vagyok tapasztalatlan)

Idén le akartam cserélni az elõzõ évben használt Nobby-mat, ami 2.1-et volt. Gondoltam megpróbálkozom valami más gyártóval, ahogy lenni szokott lerendeltem egy CST Camber - t szintén 2.1-esben. Én naív azt hittem, hogy a szabvány az minden gyártónál ugyanazt jelenti, és ami 2.1 egyiknél az a másiknál is ugyanaz (ETRTO 56-559, a NN 54-559). Ehhez képest a CST külsõm olyan "hurka", - keskeny és alacsony, hogy elsõ ránézésre úgy néz ki vele a bicajom, mint nagyanyám kempingje. Ugyanarra a felnire felrakva a CST jelentõsen kisebb minden méretében.

Ez a jelenség "normális", és van valahol olyan paraméter amit nem ismerek, ami miatt ennyire eltérnek? Vagy gyártó- és gyártó között ekkora a különbség???

Igen, sajnos ez "normális" jelenség. Ahány gyártó, annyi féle módon értelmezi a méreteket. Csak fölrakva, fölfújva tudod meg, milyen széles is egy gumi. Sajnos ez így mûködik.
Még õsrégen a Mali boltban régi, használt felnikre voltak a gumik mintának fölrakva+fölfújva, hogy lássa a vevõ, mit is kap. Szerintem az nagyon nagy ötlet volt tõlük - de sajnos azóta sem láttam sehol sem ilyet, Még külföldön sem.
Marci

#2728
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

Most mértem le az új 29-es külsõimet, a Contikat:
546 gramm lett xking Racesport 2.2
751 gramm a sima raceking hajtogatható!!!!
Nem egészen értem, a gyári táblázatba baromira nem illik bele... De a raceking fõleg nem. Visszaküldjem? :)


Azt a Racekinget nem értem. Nekem a sima fapados kevláros verzióból mindegyik 650g körüli volt, +100g az nagyon furcsa.

#2729
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Az szép. 2.25-ös, jóféle ballonos Nobby Nic SnakeSkin TLR (az a fajta, ami lötyi nélkül is tartja a levegõt) meg 680 gramm volt nálam.

#2730
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás
Most mértem le az új 29-es külsõimet, a Contikat:
546 gramm lett xking Racesport 2.2
751 gramm a sima raceking hajtogatható!!!!
Nem egészen értem, a gyári táblázatba baromira nem illik bele... De a raceking fõleg nem. Visszaküldjem? :)

#2731
Tûzvirág

Tûzvirág

    vendég

  • fórumtag
  • 39 hozzászólás
Némi tanácsra szorulnék a következõ...számomra érthetetlen jelenség kapcsán: (tuti, hogy csak én vagyok tapasztalatlan)

Idén le akartam cserélni az elõzõ évben használt Nobby-mat, ami 2.1-et volt. Gondoltam megpróbálkozom valami más gyártóval, ahogy lenni szokott lerendeltem egy CST Camber - t szintén 2.1-esben. Én naív azt hittem, hogy a szabvány az minden gyártónál ugyanazt jelenti, és ami 2.1 egyiknél az a másiknál is ugyanaz (ETRTO 56-559, a NN 54-559). Ehhez képest a CST külsõm olyan "hurka", - keskeny és alacsony, hogy elsõ ránézésre úgy néz ki vele a bicajom, mint nagyanyám kempingje. Ugyanarra a felnire felrakva a CST jelentõsen kisebb minden méretében.

Ez a jelenség "normális", és van valahol olyan paraméter amit nem ismerek, ami miatt ennyire eltérnek? Vagy gyártó- és gyártó között ekkora a különbség???

#2732
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás
a méret ott van 10 post-tal elõrébb

nálam 3K alatt szokott 0-ra kopin a ralp hátsó keréken, kb 3/4-ed szilárd burkolaton
elsön a nic ugíanennyi után még kb új
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2733
silboy

silboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 428 hozzászólás

Alattam 1500-4000 túrázgatva, versenyezve, általában. Rocket Ront már rongyoltam le egy bringás-bulis hétvégén gyakorlatilag 10-20%-ra a Budai hegységben tempós farolgatással. Nem volt olcsó ellenben piszkosul élveztem hogy minden kanyart a megindított hátsó kereket blokkolva vettem be:cool2:
Még annyit hogy a barátnõm bringáján kb 6000 km óta van a Kenda Nevegal, szerintem alattam 1 hónap után rosszabbul nézne ki.


Értem,köszönöm a válaszokat.Egyáltalán mikor számít kopottnak egy gumi?Gondolom megérzi az ember a viselkedésén.Egyébként én az 1600 km-et futott WTB Weirwolf hátsómat látom kopottnak,igaz tapasztalni nem tapasztaltam különösebb romlást a viselkedésében.


#2734
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

A kérdés tárgya az elõzményekbõl kiderül:Racing Ralph hátul.Alattad,CC versenyen a Bükkben.

Alattam 1500-4000 túrázgatva, versenyezve, általában. Rocket Ront már rongyoltam le egy bringás-bulis hétvégén gyakorlatilag 10-20%-ra a Budai hegységben tempós farolgatással. Nem volt olcsó ellenben piszkosul élveztem hogy minden kanyart a megindított hátsó kereket blokkolva vettem be:cool2:
Még annyit hogy a barátnõm bringáján kb 6000 km óta van a Kenda Nevegal, szerintem alattam 1 hónap után rosszabbul nézne ki.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#2735
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Zolinak nagyon igaza van. Csak egy példa: az én alapvetõen óvatoskodós, de azért néha meg-megküldõs stílusommal egy Nobby Nic SnakeSkin Evo TLR elsõ keréken legalább 5-6e, hátul 3-4e km. Nekik ~160 km alatt rongyosabb lett a gumi, mint nekem 1500 km alatt...
Feltöltött kép

#2736
silboy

silboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 428 hozzászólás
A kérdés tárgya az elõzményekbõl kiderül:Racing Ralph hátul.Alattad,CC versenyen a Bükkben.

Alattad vagy alattam aszfalton vagy murván netalán sziklán, síkon vagy a Nagykevélyen fõl vagy le, elsõ vagy hátsó keréken?
Apuval túrázgatva vagy CC versenyen, Furius Fred vagy Nobby Nic.
Van még kérdés?



#2737
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Tudom nem lehet pontosan megmondani,de kb. hány kilométert bír egy evo?


Alattad vagy alattam aszfalton vagy murván netalán sziklán, síkon vagy a Nagykevélyen fõl vagy le, elsõ vagy hátsó keréken?
Apuval túrázgatva vagy CC versenyen, Furius Fred vagy Nobby Nic.
Van még kérdés?
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#2738
silboy

silboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 428 hozzászólás
Meg tudnátok mondani hogy a 2013-as Racing Ralph 2.25 szélessége mérve valójában mekkora?


#2739
silboy

silboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 428 hozzászólás
Tudom nem lehet pontosan megmondani,de kb. hány kilométert bír egy evo?

Semmire se jó a Performance, pontosan fele ennyi km-t megy, mint az EVO, de nem felébe kerül. Itthon ráadásul ugyannannyiba fáj, mint egy EVO kint... Ellenben rosszabbul tapad.



#2740
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Sziasztok! Találkoztatok már idehaza valahol 2.1-es Geax Mezcal 29 TNT külsõvel, vajon kapható itthon?
Neten találtam forgalmazót, de nincs készleten egyik verzióból sem...