Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15857 hozzászólás a témában

#2681
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás

Hiányoztatok fizikaóráról, srácok? Vajon miért alakul ki egy szemcsékbõl álló golyó egy nyomás alatti térben, nem is értem. :) Le kell tojni, a tej így öregszik. Fõleg akkor van ilyen, ha túltöltöd amúgy.

Ma derült ki: a flakonban is volt ilyen!! Lehet azt is felfújtam? .)

#2682
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
nekem meg sose nott illyen a kerekembe mondjuk. Meg nalam a beszaradas se annyira tema, neha utantoltom aztan gyii
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#2683
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
Kiszeded és utántöltöd/újracseréled?
Ezek szerint a tejes defektvédõ folyadékokat csak belsõ nélküli kerekeknél érdemes használni.

Nekem belsõ + slime van. Nemrég az egyiknél kiszakadt a szelep (1,5-2 évet futott) és amikor felnyitottam a belsõt, abban semmilyen összetömörülés nem volt.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#2684
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Pontosan. Ahogy használod a kereket, mert forgásban van, kialakul a szolban egy mag, ami elkezd gyarapodni. Mint ahogy a bolygóképzõdés is lezajlik egy csillag körül forgó porból. (csak itt nem a gravitáció a ludas) Nyomás alatt van az egész kerék, hiszen 1 bar fölött a téma, s ez fizikailag már túlnyomás. Le kell tojni, menni kell vele, néha meg kiszedni. (nekem ez évente egy alkalom)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#2685
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
Szerintem itt az történik, mint a klasszikus vajgyártásnál. Ott az apró zsírrészecskék a fizikai erõ hatására összetapadnak, majd egyre nagyobbak lesznek, végül teljesen, egy tömegeben elválnak a folyadéktól. A defektgátló löttyöknél (legalábbis a "tej" típusúaknál) nagyon kicsi latex szemcsék vannak folyadékban, amik az állandó forgás, rázkódás okozta erõ hatására összetapadnak és aztán nõnek.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#2686
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás
Dante,
azért kérdeztem meg, mert nem tudom. Nem nyomás alatt alakult ki a göb, hanem nyomásvesztéskor, és ezt nem értem.
El tudod magyarázni miért van így?

#2687
yager01

yager01

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás

city contact 4500-ért megéri, nekem a második szettem van belõle és jó guminak tartom, az elsõbe 14 ezret tettem és még nem volt használhatatlan, pár ezer benne maradt, defektem meg alig volt

a continentálból a contact család már a prémium termék, míg a schwalbinál a Tig által linkelt inkább az alsóbb termékvonal, (meg nem is 1.6-os)


Köszi. Akkor lehet veszek egyet. Annyi, hogy csak a hátsó gatya. Az elsõ még bírja. Így nem egyforma gumi lesz elõl és hátul... De kit érdekel. :)

#2688
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Sziasztok! Tudtok ajánlani valami ár/érték arányban jónak tekinthetõ 28x1,6 -os méretû külsõ gumiabroncsot? 90%-ban városban gurulok. a Continental City Contact 28x1.6 -ot néztem ki 4500 Ft körül. Nem akarok spórnak tûnni, de létezik valami olcsóbb gumi, ami nem a leggagyibb?


city contact 4500-ért megéri, nekem a második szettem van belõle és jó guminak tartom, az elsõbe 14 ezret tettem és még nem volt használhatatlan, pár ezer benne maradt, defektem meg alig volt

a continentálból a contact család már a prémium termék, míg a schwalbinál a Tig által linkelt inkább az alsóbb termékvonal, (meg nem is 1.6-os)

#2689
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Hiányoztatok fizikaóráról, srácok? Vajon miért alakul ki egy szemcsékbõl álló golyó egy nyomás alatti térben, nem is értem. :) Le kell tojni, a tej így öregszik. Fõleg akkor van ilyen, ha túltöltöd amúgy.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#2690
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás
nem

de még megnézném ezt is akörül

Schwalbe Road Cruiser HS377 | Kerék | Gumiköpeny |
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2691
yager01

yager01

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
Sziasztok! Tudtok ajánlani valami ár/érték arányban jónak tekinthetõ 28x1,6 -os méretû külsõ gumiabroncsot? 90%-ban városban gurulok. a Continental City Contact 28x1.6 -ot néztem ki 4500 Ft körül. Nem akarok spórnak tûnni, de létezik valami olcsóbb gumi, ami nem a leggagyibb?

#2692
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás

Amikor defektet kapsz akkor odatermeli a kiaramlo levego a lotyit, amiben apro szemcsek vannak, hogy eltomitse a lyukat. Ezek az apro szemcsek nem tudnak atmenni a lyukon, hanem belul feltorlodnak, igy "betomik" a lyukat ami ez utan mar nem ereszt. szerintem legalabbis

ez világos, de ez qrva nagy. 1,5 cm volt nálam az átmérõje :)

#2693
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
Amikor defektet kapsz akkor odatermeli a kiaramlo levego a lotyit, amiben apro szemcsek vannak, hogy eltomitse a lyukat. Ezek az apro szemcsek nem tudnak atmenni a lyukon, hanem belul feltorlodnak, igy "betomik" a lyukat ami ez utan mar nem ereszt. szerintem legalabbis
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#2694
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás

Ha nem untatom a nagyérdemût, itt van még egy kép. Inkább 1x1 centis a göb, nem mint lent írtam.
Fingom sincs, ez miért alakult ki. Olvastatok már valamit ezeknek a tejeknek a mûködésérõl? Mikor, minek a hatására lesz a lébõl gumi?
Feltöltött kép

Ez engem is érdekelne, bár tubeless topicba való. Szétszedtem két kerekem, és mindkettõben ezt találtam. És mindössze 1,5 hónapja raktam össze...
Szintént Stans Notubes tej volt benne

#2695
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás

Gondolod a 2,25-rõl 2,1-re váltás annyit számítana?

Ha elöl nem racing ralph van, hanem Rocket ron, az a tapadás miatt fejlõdés. A kisebb méret a sárférõhely miatt

#2696
Dr. Gonzo

Dr. Gonzo

    vendég

  • fórumtag
  • 61 hozzászólás

2.1-es vagy keskenyebb gumi. Fõleg hátra.


Gondolod a 2,25-rõl 2,1-re váltás annyit számítana?

#2697
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás
Ha nem untatom a nagyérdemût, itt van még egy kép. Inkább 1x1 centis a göb, nem mint lent írtam.
Fingom sincs, ez miért alakult ki. Olvastatok már valamit ezeknek a tejeknek a mûködésérõl? Mikor, minek a hatására lesz a lébõl gumi?
Feltöltött kép

#2698
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás
Szilváson lett egy be nem forradó defektem az elsõ keréken (sétáltam a bringával a sátrak között, TOLTAM :D) Kb. 2mm hosszú vágás, fogalmam sincs, mi okozhatta. Persze lehet, hogy már korábban megvolt, csak itt szakadt el a cérna, nem tudom, nem fog kiderülni.
Valszeg a lik jellege (nem szúrásos, hanem vágásos) miatt a tej nem tudta megfogni, csak spriccelt világba. Tegnap nekifogtam, hogy megragasszam, ezt találtam a gumi belsejében. Pici, 5x5 mm-es gombócka. :D
Feltöltött kép
Korábban már ragasztottam ust-s gumit normál folttal, ugyanez a notubes tej volt benne elõtte/utána, amit most is használok, semmi gondot nem okozott. Mi errõl a véleményetek, miért árulnak külön TL foltokat is?

#2699
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás

Sziasztok,

Érdekelne, ki milyen külsõt javasolna az idei nagyszerûnek kinézõ "saras-trutyis" terepre 29-es méretben. Most egy Racing Raph 2,25 van, de mivel a középsõ felülete kezd megkopni, és nem egy sárgumi, gondolkodok a cserén. Még a Szilváson elment, jókat drifteltem vele, de egy tapadós, csúszós terepen behalt volna.


2.1-es vagy keskenyebb gumi. Fõleg hátra.

#2700
Dr. Gonzo

Dr. Gonzo

    vendég

  • fórumtag
  • 61 hozzászólás
Sziasztok,

Érdekelne, ki milyen külsõt javasolna az idei nagyszerûnek kinézõ "saras-trutyis" terepre 29-es méretben. Most egy Racing Raph 2,25 van, de mivel a középsõ felülete kezd megkopni, és nem egy sárgumi, gondolkodok a cserén. Még a Szilváson elment, jókat drifteltem vele, de egy tapadós, csúszós terepen behalt volna.