Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Gumitopik

* * * * * 4 votes

  • Please log in to reply
15857 replies to this topic

#2641
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,064 posts

a supreme keresztirányú vályatai nem zavaróak menet közben? legalábbis szemre nekem olyan furának tûnik


Nem, semmi gondom velük, tud kapaszkodni a Kojak-el ellentétben. ráadásul a hangja is minimális.

#2642
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts

A Kojak 1.35-ös volt. Sajnos a rossz minõségû utak miatt megváltam tõle, mert nagyon kényelmetlen tudott lenni. Viszont nagyon könnyû volt, jó minõségû úton tapadt haladt..... A Suprem 1.6-os sokkal kényelmesebb, könnyû, nagyon jó a defektállósága,
király dinnyét is szedtem már ki belõle úgy hogy nem ment át. Igazi mindenes haladós gumi, szerintem jó választás városba. Egyedül a reflex csík rontja a vizuális élményt viszont lehet ezt fogja egy autós meglátni oldalról, úgyhogy megbékéltem vele.


a supreme keresztirányú vályatai nem zavaróak menet közben? legalábbis szemre nekem olyan furának tûnik

bár nem volt még conti trekking gumim, (nem is lesz asszem) -s értsük ide a 26-os változatait is- de taperolva még akár a csúcsváltozatokat , rohadtul nem tudom elképzelni hogy az a baromi kemény anyag amibõl vannak, fikarcnyit is tapadjon.


itt válik el a szar a májtól, a szar gumi meg a jótól, márminthogy nem kopik, de tapad :)

#2643
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
bár nem volt még conti trekking gumim, (nem is lesz asszem) -s értsük ide a 26-os változatait is- de taperolva még akár a csúcsváltozatokat , rohadtul nem tudom elképzelni hogy az a baromi kemény anyag amibõl vannak, fikarcnyit is tapadjon.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2644
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,064 posts

akkor ez tényleg egységes schwalbe tulajdonság

amúgy mi a véleményed a kojakról meg a supremrõl?


A Kojak 1.35-ös volt. Sajnos a rossz minõségû utak miatt megváltam tõle, mert nagyon kényelmetlen tudott lenni. Viszont nagyon könnyû volt, jó minõségû úton tapadt haladt..... A Suprem 1.6-os sokkal kényelmesebb, könnyû, nagyon jó a defektállósága,
király dinnyét is szedtem már ki belõle úgy hogy nem ment át. Igazi mindenes haladós gumi, szerintem jó választás városba. Egyedül a reflex csík rontja a vizuális élményt viszont lehet ezt fogja egy autós meglátni oldalról, úgyhogy megbékéltem vele.

#2645
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts

Nekem a Kojak is és a Marathon Suprem is vonyít a tempósabb kanyarban hidegben és melegben is...


akkor ez tényleg egységes schwalbe tulajdonság

amúgy mi a véleményed a kojakról meg a supremrõl?

#2646
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis
Nekem a vadi új külsõk szoktak nyikorogni, de csak az elsõ alkalommal (gondolom a homogén felület miatt).

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#2647
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,064 posts
Nekem a Kojak is és a Marathon Suprem is vonyít a tempósabb kanyarban hidegben és melegben is...

#2648
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts

Kánikulában az autók gumija is visít kanyarodáskor a forró aszfalton.
Az a közbülsõ gumiréteg is lágyulhatott valamit a melegben, lehet attól volt a furcsa érzés.


hmmm..... a contival ilyet sosem tapasztaltam, gondolkoztam, hogy legközelebbi gumivásárláskor kipróbálok egy schwalbet, de most azt hiszem mégis maradok a jól bevált continál

#2649
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis
Kánikulában az autók gumija is visít kanyarodáskor a forró aszfalton.
Az a közbülsõ gumiréteg is lágyulhatott valamit a melegben, lehet attól volt a furcsa érzés.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#2650
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts
tegnap kicsit felültem az asszonyka paripájára, amin schwalbe m arathon plus gumi van és a meleg aszfalton eléggé nyekrgett a gumni és kanyarban is igen furcsa érzés volt vele menni, ennyire meleg idõben meg meleg aszfalton még nem mentem vele, de mintha ezt korábban nem csinálta volna

Vajon csak halucináltam a napsütésben, vagy más is tapasztalta, hogy meleg aszfalton a gumi a fentieket produkálja?

#2651
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
valtozo. Attol fugg hogy a kerekpargyarto mit kert. Pl a Cube anno kert EVO osszetetelu, de drotperemes gumikat a Schwalbe-tol, es le is lettek gyartva nekik. Aztan kikerult egy par darab kisker forgalomba, az emberek meg fogtak a fejuket hogy ez most mi a fene. Szoval megesik hogy elternek a gyari specifikaciotol, de ez relative ritkan van (nagyon sokat kell rendelni). Eselyes hogy az egyetlen kulonbseg az a csomagolas hianya.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#2652
Alex007

Alex007

    vendég

  • fórumtag
  • 114 posts

ezek ciklokrossz meretuek, ugye vagod? 700C x 33. Amugy tipikusan OEM kiszereles, valami bringagyarbol kerulhettek ki ahol nem hasznaltak el oket. Szerintem eredetiek (kell lennie belul egy feher cimkenek ami alapjan beazonosithato)


megnéztem, van benne fehér alapon vonalkód, meg egy hosszabb sorszám. a schwalbe felirat meg simán fehérrel van írva, nincs kontúrja. szóval kicsit más mint amiket én eddig láttam. ez a különbség abból adódik hogy oem? akkor ez másban is rosszabb verzió mint egy sima bolti?

#2653
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis
A gyakoribb hátsó kerék defekt a szögekre vonatkozik, az üveg az elsõt szereti.
YASEC

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#2654
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts

hat gondolom mivel elore mesz nem hatra, igy matematikailag a hatso kereknek fele akkora eselye van belemenni valamibe mint az elsonek

aztan majd mindjart jon egy matematikahoz valamelyest jobban erto szaktars es kijelenti hogy ez hulyeseg, de az en fejemben logikusnak tunik :D


igen, ez valóban logikusan hangzik :)

mondjuk valahol meg arról olvastam, hogy hátul azért kap több defektet a gumi, mert az elsõ kerék felfordítja, a hátsó meg pont jó szögben találja meg, mondjuk az tüskére vonatkozott, üvegre lehet nem érvényes

#2655
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
hat gondolom mivel elore mesz nem hatra, igy matematikailag a hatso kereknek fele akkora eselye van belemenni valamibe mint az elsonek

aztan majd mindjart jon egy matematikahoz valamelyest jobban erto szaktars es kijelenti hogy ez hulyeseg, de az en fejemben logikusnak tunik :D
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#2656
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts
szerintetek az miért van, hogy nálam az elsõ gumi teljesen össze van szabdalva, rendszeresen szedek ki belõle mélyen beágyazódott üvegszilánkokat, a hátsó futófelület meg szinte sértetlen?

csak mint érdekesség érdekel :)

#2657
Alex007

Alex007

    vendég

  • fórumtag
  • 114 posts
köszi, akkor rámegyek, csak féltem hogy ennyiért lehet h kamu gumi

#2658
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
van ott 2,25-ös evo is. ami ok hogy oem,
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2659
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
ezek ciklokrossz meretuek, ugye vagod? 700C x 33. Amugy tipikusan OEM kiszereles, valami bringagyarbol kerulhettek ki ahol nem hasznaltak el oket. Szerintem eredetiek (kell lennie belul egy feher cimkenek ami alapjan beazonosithato)

ket uj Enduro gumi a Schwalbe-tol

http://www.pinkbike....m-Schwalbe.html
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#2660
Alex007

Alex007

    vendég

  • fórumtag
  • 114 posts
szerintetek ezek eredeti racing ralph gumik? Vadiúj Racing Ralph EVO MTB 26x2.25 és Cyclocross : 33x622 gumik nagyon baráti áron!! « kerék « MTB ALKATRÉSZ « Kategóriák tallózása
ismeri valaki ezt az eladót?