Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Gumitopik

* * * * * 4 votes

  • Please log in to reply
15857 replies to this topic

#2621
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

terepen. aszfalton elpusztulsz vele


Ugyan már, pár Wattnyi energiaveszteségrõl beszélünk! Az is abból jön, hogy a tubeless kereket nem 2.2-2.3 barra szokás fújni, hanem elég 1.6-1.8 bar is egy ballonosabb külsõnél. http://www.mtbonline...illustrated.pdf
Aki a tubeless és a belsõs rendszer közt aki érzi a különbséget, annak gratulálok, pályázhat a Gyurcsók segédje pozira! :P

#2622
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
terepen. aszfalton elpusztulsz vele
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2623
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts
a belsõnélkül használt guminak amúgy tényleg érezhetõen jobb a gördülési ellenállása?

#2624
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

en is tobb mint masfel eve hasznalom, meg sose hagyott cserben utkozben. pedig ezek sima tlr evok, nem snakeskin. az xkingnek a mintaja piszkalja a fantaziamat, amiota megjelent. de amennyit mostanaban a bringara idom van, nem fog egy hamar elkopni a schwalbe :D


az enyémet is izgatta

aztán miután egy eccerû erdészeti dózeren sikerült kockába hajtani vele az elsõ kereket, már annyira nem izgat :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2625
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,992 posts
a 10e km meglehetõsen impresszív. ettõl függetlenül maradok a belsõs megoldásnál. :)

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#2626
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
en is tobb mint masfel eve hasznalom, meg sose hagyott cserben utkozben. pedig ezek sima tlr evok, nem snakeskin. az xkingnek a mintaja piszkalja a fantaziamat, amiota megjelent. de amennyit mostanaban a bringara idom van, nem fog egy hamar elkopni a schwalbe :D

#2627
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

elképesztõ, mennyi szívást bevállaltok, csak hogy "tubeless" legyen. :)


Félreértés ne essék, a legtöbb szívás abból jön, mikor valaki grammozni akar ÉS egyszerre tubeless kereket. Rendes UST-vel vagy nehéz TLR külsõvel nem lesz gondja. Az, hogy a Conti ProTection meg tubeless-ként olyan, amilyen, az csak fekete pont a gyártónak. Mások tudnak jobbat is gyártani, azt kell venni és kész.
A szívásról annyit, hogy 2 éve nem volt olyan defektem, ami miatt meg kellett volna állnom. Ez bõven több mint 10e km terepet jelent és ebben voltak maratonok is. Tövis, szeg, rozsdás drót, minden volt már, mindent túlélt eddig.

#2628
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,992 posts
elképesztõ, mennyi szívást bevállaltok, csak hogy "tubeless" legyen. :)

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#2629
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

egy olyan kerdesem lenne, hogy az ujabb, konnyebb 29er xkingek hasznalhatoak lottyel? illetve melyik verzioja? mar regota szemezek vele, de a sulya visszatartott eddig.


10 hónapja nyúzok két ProTection veziót 26-osban. A mai napig képes az állástól porózussá válni az oldalfala és estérõl reggelre leereszteni. Menet közben csak az elsõ 1-2 hétben volt szívás, de akkor még nem csináltam végig a lépéseket, amit a Conti a weboldalán ajánl (videót nézd meg, kefével lötyi beledörzsöl belülrõl stb.). Máskülönben a defektállóságára nem lehet panasz, nyálkás, köves részeket leszámítva helyt áll bárhoz. Nyálkás körülmények közt a Schwalbe-hoz képest korcsolya, hiába a BlackChili. RaceSportról csak olvastam, hogy müûködhet lötyivel, de érdemes lenne szétnézni külföldi fórumokon, nehogy megjárd vele!
Én azt mondom, inkább Schwalbe-ból a SnakeSkin, ha nagyon grammozni akarsz, mert a többi márka TR/TLR/TNT/stb. veziójánál könnyebb és még jó is.

#2630
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
egy olyan kerdesem lenne, hogy az ujabb, konnyebb 29er xkingek hasznalhatoak lottyel? illetve melyik verzioja? mar regota szemezek vele, de a sulya visszatartott eddig.

#2631
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,064 posts
Scwalbe Road Cruiser, Delta Cruiser

#2632
smokk

smokk

    vendég

  • fórumtag
  • 61 posts

Tig engem már conti bérencnek fog tartani :D de én a contactot javaslom, a felsoroltak közül az a legjobb szerintem minden szempontból, és sima földúton, vagy sík terepen simán lehet vele menni, és ha befér a vázba, akkor az 1,6-osat (42mm)



Köszi! Keresgéltem,és egész jó áron hozzá lehet jutni. Valószínûleg a contact lesz belõle.

#2633
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts

Egyébként nézegettem amiket ajánlottál,és azért haladósabb kellene. Ezek nekem már túl terep jellegûek. Azért is néztem a tour ride-t mert annak van egy folyamatos középsõ futó felülete,viszont gondolom az oldalsó barázdák fognak valamennyire lazább talajon, kanyarodás közben. A land cruiser is hasonló,de azt már túlzásnak érzem.Pl ezek jöhetnek szóba:conti tour ride,contact(bár ez drágább),schwalbe road cruiser(bár ennél nincs folyamatos futófelület),schwalbe silento 1...


Tig engem már conti bérencnek fog tartani :D de én a contactot javaslom, a felsoroltak közül az a legjobb szerintem minden szempontból, és sima földúton, vagy sík terepen simán lehet vele menni, és ha befér a vázba, akkor az 1,6-osat (42mm)

#2634
smokk

smokk

    vendég

  • fórumtag
  • 61 posts

egyrészt azt írtam esetleg. másrészt volt említve -bár ritkán -de némi terep, harmad, ha jól tudom 26-ossal közlekedsz, itt meg 622-esrõl van szó, elég jelentõs különbség van köztük. Neked 3-4 k, én meg láttam több db 10k fölötti példányt teljesen korrekt állapotban. (contit is mielõtt, szó éri :)).

amúgy sem mindenki olyan sietõs mint Te :)

magamnak egyébként a tyragot venném.


Egyébként nézegettem amiket ajánlottál,és azért haladósabb kellene. Ezek nekem már túl terep jellegûek. Azért is néztem a tour ride-t mert annak van egy folyamatos középsõ futó felülete,viszont gondolom az oldalsó barázdák fognak valamennyire lazább talajon, kanyarodás közben. A land cruiser is hasonló,de azt már túlzásnak érzem.Pl ezek jöhetnek szóba:conti tour ride,contact(bár ez drágább),schwalbe road cruiser(bár ennél nincs folyamatos futófelület),schwalbe silento 1...

#2635
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
egyrészt azt írtam esetleg. másrészt volt említve -bár ritkán -de némi terep, harmad, ha jól tudom 26-ossal közlekedsz, itt meg 622-esrõl van szó, elég jelentõs különbség van köztük. Neked 3-4 k, én meg láttam több db 10k fölötti példányt teljesen korrekt állapotban. (contit is mielõtt, szó éri :)).

amúgy sem mindenki olyan sietõs mint Te :)

magamnak egyébként a tyragot venném.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2636
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts

sváble tyrago, silento, esetleg land cruiser


már nem elõször látom, hogy a land crusiert ajánlod városi használatra, de nem értem, hogy miért

Mentél már te azzal a gumival? én télen szoktam feltenni havas idõben (most már oda se fogom, mert van rendes téli gumim), de mindig örültem mikor végre visszatehettem a slicet

2300-ért még jó is volt, de 4 rugót nem adnék érte az tuti, maximum 2-3 ezer lehet benne, de már szálszakadásos

#2637
smokk

smokk

    vendég

  • fórumtag
  • 61 posts

sváble tyrago, silento, esetleg land cruiser


Köszi!

És erre a felhasználásra melyik méret a jobb szerinted?

#2638
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Sziasztok!

Most készülök gumiköpenyt venni cross bicajra. A felhasználási kör leginkább város, de ritkán túra,még ritkábban letaposott földút,nagyon enyhe terep. 32-37 körüli méret kellene. Nézegettem a Continental Tour Ride abroncsot,ez milyen lenne? De érdekelne más tipp is,ilyen 4000ft környékén max. Köszönöm!




sváble tyrago, silento, esetleg land cruiser
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2639
smokk

smokk

    vendég

  • fórumtag
  • 61 posts
Sziasztok!

Most készülök gumiköpenyt venni cross bicajra. A felhasználási kör leginkább város, de ritkán túra,még ritkábban letaposott földút,nagyon enyhe terep. 32-37 körüli méret kellene. Nézegettem a Continental Tour Ride abroncsot,ez milyen lenne? De érdekelne más tipp is,ilyen 4000ft környékén max. Köszönöm!

#2640
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts

Nem, semmi gondom velük, tud kapaszkodni a Kojak-el ellentétben. ráadásul a hangja is minimális.


köszi