Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Gumitopik

* * * * * 4 votes

  • Please log in to reply
15857 replies to this topic

#2581
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Rabbit: megnéztem, köszi. detonator szimpibb...lenne, ha tudnám van-e benne defektvédelem

Stellaz: tényleg 800-1000g egy jó defektvédelems külsõ???


annyi. detonatorban semmi defektvédelem. plus-os conti vagy svábli, cst van 5k-ért, vagy slime, esetleg szalag.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2582
Reaper146

Reaper146

    vendég

  • fórumtag
  • 51 posts

Sziasztok!
Gumivásárlás elõtt állok, és gondoltam kikérem pár hozzáértõ véleményét. Visszaolvasgattam itt, de ahogy elnézem, eléggé megoszlanak a vélemények.
Ami a lényeg, hogy AM/trail bringázásra kéne nekem valami jó kis gumi, ami jól fog a gyors kanyarokban, ellenfen felfele sem kell megdögleni vele. Ami a választékot illeti, Sscwarble-ban gondolkodom, mert az elég olcsón meg tudom rendelni bikecomponents-rõl.
Nobby Nic(19euro), Rocket Ron(22euro), esetleg az ára miatt rapid rob( 10euro), meg fontolóra vettem a Hans Dampf-ot is( 19euro), bár kicsit félek a 2.35-tõl. Elõre Nobby, hátra Rocket egy elég jó kombónak tûnik...Rapid robot használt már valaki? Elég lenne a tapadása?



Még egy kérdés ezzel kapcsolatban...Alexrims DP17-es felniim vannak, jelenleg 2.1-es gumikkal. Ha esetleg 2.25 vagy 2.35 menne rá, azzal nem lenne gond?
Csak egy ilyen táblázatot találtam, de szerintem nagy hülyeség...
Külsõ gumi mérete - Kerékpár Wiki

És érdekelne a Hansd Dampf szélessége mm-ben(mért).

#2583
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
igggen...SC 1,5-ös, simán megvezeti egy régi, téglalap alakú aknafedõ elmállott széle...

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#2584
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts
és 1,75 alatt ne is gondolkozz :)

#2585
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Rabbit: megnéztem, köszi. detonator szimpibb...lenne, ha tudnám van-e benne defektvédelem

Stellaz: tényleg 800-1000g egy jó defektvédelems külsõ???

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#2586
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts

Hej!

Mondjatok nekem 26-os méretben valami olyan külsõt, amivel faja bejárni melóba a magyar utak, kerékpárutak állapotát figyelembe véve.

Ami van:

-Racing Ralph: aszfalton is kitûnõ (szerintem), bármin átgázolok vele, de sajnálom leradírozni aszfalton

-Sport Contact: tiszta, száraz, hibátlan aszfalton király, ha bármelyik elõzõ feltétel nem adott: halálfélelem

Ár, tömeg nem szempont. Tapadjon szárazon, vizes úton, akkor is ha poros-salakos az aszfalt, s legyen benne valami defektvédelem (futófelületen legalább).

Köszi,
X


schwalbe marathon plus tour, aszfalton simán gördül, de van némi trekking mintája és defektet sem fogsz kapni vele túl sokat

sima esõben amúgy nem kell parázni, tiszta, de vizes aszfalton simán fejre állsz slic gumival egy fékezésénél

ahol meg rajta van még a kulimász, ott bármivel korcsolyázhatsz, akár slic, akár mintás, szóval a legjobb megoldás, ha esõben úgy kalkulálsz, hogy csúszik, akármilyen gumi is van fent, bütykös gumi egyedül ott jobb, ahol egy kis sár feltapadhat a kerékre, de aszfalton az esõ után lehet maximum és az is hamar lejön róla

#2587
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,010 posts
  • LocationKelenföld
Nekem a télin drótos overdrive, a nyárin fullos, hajtogatós detonator van (maxxis). Egyik jobb, mint a másik, tényleg. Használtam sokáig sportcontact-ot...nem hiányzik.

#2588
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Hej!

Mondjatok nekem 26-os méretben valami olyan külsõt, amivel faja bejárni melóba a magyar utak, kerékpárutak állapotát figyelembe véve.

Ami van:

-Racing Ralph: aszfalton is kitûnõ (szerintem), bármin átgázolok vele, de sajnálom leradírozni aszfalton

-Sport Contact: tiszta, száraz, hibátlan aszfalton király, ha bármelyik elõzõ feltétel nem adott: halálfélelem

Ár, tömeg nem szempont. Tapadjon szárazon, vizes úton, akkor is ha poros-salakos az aszfalt, s legyen benne valami defektvédelem (futófelületen legalább).

Köszi,
X

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#2589
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Defektjavító tejcsibõl mit érdemes ami itthon is könnyen beszerezhetõ? Slime?


Jól tömít, de nagyon sûrû.

#2590
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Defektjavító tejcsibõl mit érdemes ami itthon is könnyen beszerezhetõ? Slime?


Joe's például itthon is kapható. Van most az új, már nem latex-és ammónia-bázisú Eco verzió, ami a forgalmazó szerint jobb, mint a "hagyományos" vagy akár az Elite Racer. Nekem mindhárom volt/van, most épp az Eco-t tesztelem. :) Hasonlít a szintén latex-mentes Continental RevoSealant-hez (ilyenem is van a Conti TLR külsõimhez, bár sok tapasztalatom még nincs vele).
Stan's és a többi nem tudom, kapható-e itthon, de Stan's, Joe's, COffeeLatex és társaikról jókat írnak már évek óta. Nekem a múlt héten 4-5 mm-es üvegszilánk ejtett vágást, minden szmötyi elfolyt a kerékbõl, de megfogta a lyukat és haza bírtam még tekerni pumpálás nélkül.

#2591
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13,648 posts
Defektjavító tejcsibõl mit érdemes ami itthon is könnyen beszerezhetõ? Slime?

#2592
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
a Rapid Rob az Active line, ami a Performance Line alatt van, ergo a legsz@rabb anyagot hasznalja (Schwalbe Basic Compound). En hanyagolnam ha lehet, komolytalan egy valami, ennyi erovel vehetsz valami noname indonez fost is.

Nobby Nic / Racing Ralph vagy Nobby Nic / Rocket Ron parost szoktak favorizalni az emberek, en Hans Dampf / Nobby Nic verzioval megyek. Nem mindenkinek jon be a Nic hatul, de en szeretem. En ugyse a gumi miatt doglok meg maszaskor, de az extra tapadas jol jon lefele.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#2593
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
ki is találtad a jó kombót

csak evo változatokat vegyél

rob a régebbi ralph szarbb anyagból. kiindulva a performancs ralphból inkább hanyagolnám
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2594
Reaper146

Reaper146

    vendég

  • fórumtag
  • 51 posts
Sziasztok!
Gumivásárlás elõtt állok, és gondoltam kikérem pár hozzáértõ véleményét. Visszaolvasgattam itt, de ahogy elnézem, eléggé megoszlanak a vélemények.
Ami a lényeg, hogy AM/trail bringázásra kéne nekem valami jó kis gumi, ami jól fog a gyors kanyarokban, ellenfen felfele sem kell megdögleni vele. Ami a választékot illeti, Sscwarble-ban gondolkodom, mert az elég olcsón meg tudom rendelni bikecomponents-rõl.
Nobby Nic(19euro), Rocket Ron(22euro), esetleg az ára miatt rapid rob( 10euro), meg fontolóra vettem a Hans Dampf-ot is( 19euro), bár kicsit félek a 2.35-tõl. Elõre Nobby, hátra Rocket egy elég jó kombónak tûnik...Rapid robot használt már valaki? Elég lenne a tapadása?

#2595
BGery78

BGery78

    vendég

  • fórumtag
  • 53 posts
Rendben, köszi szépen a segítséget, akkor azt hiszem ez a hermetic lesz. Remélem nem fog hamar leereszteni. :D Az van a külsõ oldalára írva, hogy 3 és 5 Bar között lehet fújni. Én kb 4,5 Bar-ra fújtam eddig.

#2596
dirobi

dirobi

    vendég

  • fórumtag
  • 139 posts
Jó lesz a gumidhoz.

Azt, hogy mennyire tudod fújni az a külsõtõl függ. Szóval ha eddig 5 bárra fujtad akkor ezzel is tudja.


OK srácok köszi a segítséget, akkor kinézek valami masszívabb belsõt, hogy ne engedje ki a nyomást. Akkor az Agyváltós topicban még érdeklõdöm, hogy kell szerelni a kereket. Még azt nem tudom, hogy amit kinézek az jó lesz-e a kerékszettemhez. Ezt néztem ki: Continental Tour 28" Hermetic Plus 32/47-622/642 | Kerék | A felnim Rodi Vision, Etrto: 622-19C, és a köpeny: Schwalbe Terra Cruiser, 42-622, 28x1,60 - 700x40C HS329. Ezek vannak ráírva. Kérlek nézzétek meg, hogy jó lesz-e ez a belsõ amit kinéztem ehhez a kerékszetthez, vagy ha van más ötletetek, akkor azt is szívesen fogadom. Amúgy van valakinek tapasztalata ezzel a hermetic belsõvel? Az én 113kg-omhoz jó lesz ez? 5 Barra fújhatom ezt is? Köszi.



#2597
BGery78

BGery78

    vendég

  • fórumtag
  • 53 posts
OK srácok köszi a segítséget, akkor kinézek valami masszívabb belsõt, hogy ne engedje ki a nyomást. Akkor az Agyváltós topicban még érdeklõdöm, hogy kell szerelni a kereket. Még azt nem tudom, hogy amit kinézek az jó lesz-e a kerékszettemhez. Ezt néztem ki: Continental Tour 28" Hermetic Plus 32/47-622/642 | Kerék | A felnim Rodi Vision, Etrto: 622-19C, és a köpeny: Schwalbe Terra Cruiser, 42-622, 28x1,60 - 700x40C HS329. Ezek vannak ráírva. Kérlek nézzétek meg, hogy jó lesz-e ez a belsõ amit kinéztem ehhez a kerékszetthez, vagy ha van más ötletetek, akkor azt is szívesen fogadom. Amúgy van valakinek tapasztalata ezzel a hermetic belsõvel? Az én 113kg-omhoz jó lesz ez? 5 Barra fújhatom ezt is? Köszi.

#2598
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts

Hát nem tudom, foggalmam sincs milyen belsõm van nem szedtem szét a kereket, de azt tudom, hogy nagyon idegesítõ, hogy mindíg leereszt. Nem tudom, hogy ez a Maxxis Ultralight nekem jó lenne-e, mert az a helyzet, hogy 113kg vagyok, szóval ez elég széles tehernek számít, :D és hát ehhez mérten kellene valami jó kis belsõ ami megtartja a betöltött levegõt. Egyébként a bicóm egy trekking, és fõleg aszfalton megyek vele. Amúgy a kerekek 28"-osak, és a külsõ 42-622 méretû Schwalbe Terra Cruiser. Ja meg azt is olvastam, hogy 1,4-1,6 Bar nyomásra fújjátok a kereket. Ez miért jó, amúgy nem jöttem rá? Nem nagy az ellenállása a keréknek? Vagy a puha útfekvés miatt kellemes?


ne vegyel ultralight belsot, azt en se ajanlanam, foleg nem agyvaltos bringaba. (maceras szerelni, es ezek a konnyitett belsok hamarabb defektelnek).

Kerdes hogy milyen az agyvalto (Shimano nexus? Sram? egyeb?), valahogy meg kell bontani hogy lejojjon rola a bovden, es onnantol csak ugyanugy kiszeded a kereket mint barmi mas anyaval rogzitett kereket. Nem kivitelezhetetlen, de mielott eloszor csinalod, egy kicsit olvass utanna hogy pontosan mik az agyvaltod jellemzoi, hogy kell bontani, beallitani, bovdent cserelni, stb.

az alacsony nyomasra fujas az teged nem erint, annak csak terepen jon ki az elonye, a varosi bringat fujjad csak 5 barra nyugodtan.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#2599
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts

Hát nem tudom, foggalmam sincs milyen belsõm van nem szedtem szét a kereket, de azt tudom, hogy nagyon idegesítõ, hogy mindíg leereszt. Nem tudom, hogy ez a Maxxis Ultralight nekem jó lenne-e, mert az a helyzet, hogy 113kg vagyok, szóval ez elég széles tehernek számít, :D és hát ehhez mérten kellene valami jó kis belsõ ami megtartja a betöltött levegõt. Egyébként a bicóm egy trekking, és fõleg aszfalton megyek vele. Amúgy a kerekek 28"-osak, és a külsõ 42-622 méretû Schwalbe Terra Cruiser. Ja meg azt is olvastam, hogy 1,4-1,6 Bar nyomásra fújjátok a kereket. Ez miért jó, amúgy nem jöttem rá? Nem nagy az ellenállása a keréknek? Vagy a puha útfekvés miatt kellemes?


az agyváltós kereket nem tudom, hogy kell kiszedni, de az agyváltós topikban biztosan segítenek, ha nem megy magától

bármilyen vastagabb belsõ megteszi amúgy (nem light), de hetente pár tizedet ezek is elengednek, a continental hermetic plus meg elvileg erre van kitaláva, azt írja, hogy havonta elég pumpálni, szóval biztos jobb, mint egy sima belsõ

#2600
BGery78

BGery78

    vendég

  • fórumtag
  • 53 posts
Hát nem tudom, foggalmam sincs milyen belsõm van nem szedtem szét a kereket, de azt tudom, hogy nagyon idegesítõ, hogy mindíg leereszt. Nem tudom, hogy ez a Maxxis Ultralight nekem jó lenne-e, mert az a helyzet, hogy 113kg vagyok, szóval ez elég széles tehernek számít, :D és hát ehhez mérten kellene valami jó kis belsõ ami megtartja a betöltött levegõt. Egyébként a bicóm egy trekking, és fõleg aszfalton megyek vele. Amúgy a kerekek 28"-osak, és a külsõ 42-622 méretû Schwalbe Terra Cruiser. Ja meg azt is olvastam, hogy 1,4-1,6 Bar nyomásra fújjátok a kereket. Ez miért jó, amúgy nem jöttem rá? Nem nagy az ellenállása a keréknek? Vagy a puha útfekvés miatt kellemes?