Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Gumitopik

* * * * * 4 votes

  • Please log in to reply
15857 replies to this topic

#2561
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,654 posts
Urak !
Ilyen okosságot használt már valaki ? ZEFAL Z LINER DEFEKTGÁTLÓ SZALAG - MTB - Bringa Butik Webáruház Érhet ez valamit vagy csak néphülyítés ? Augusztus elején szokott jönni a királydinnyés idõszak, kezdek félni.
Marci

#2562
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts

Hát, amit hirtelen látok az az hogy Marathon-okban egy gumiréteg van a futófelület alatt. Azokban meg, amiket korábban említettem kevlár. Szétnézek még jobban a gyártó honlapján...



schwalbenak van ezer féle defektvédelme, most éppen a kevláros a legalapabb, és típustól meg azhon belül kiviteltõl is függ, hogy milyen van az adott gumiban

ezek a modern defektvédõk amúgy szerintem abban zseniálisak, hogya vágással szemben nagyon ellenállóak, mostanában is rengeteg igen méretes szilánkot szedtem ki a gumiból, de nem ment át rajta egyik sem

illetve olyan is volt, hogy egy centis darabot kivágott valami a külsõbõl, de a defektszalagon már nem ment át, így a gumi szerkeze sem sérült, simán visszaragasztottam a külsõ darabját gumiragasztóval

#2563
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Hát, amit hirtelen látok az az hogy Marathon-okban egy gumiréteg van a futófelület alatt. Azokban meg, amiket korábban említettem kevlár. Szétnézek még jobban a gyártó honlapján...

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#2564
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts
jah, salvo ilyen gumik között elég olcsónak számít, abban is 5 mm-es kaucsuk szalag van, ismerõsömnek is ajánlottam, vett is belõle, mert méhész és a mezõn állandóan defektet kapott, most meg nem kap :)

én amúgy a sima conti contactot is tudom városba ajánlani, az drágább és gyengébb a defektvédelme a salvonál, viszont könnyebb, nem kopik, a defektvédelme azért elég jó (van rá egy év gari is) és van egy nagyon finom bordázata ami dzsuvásabb idõben talán számít valamit, kb. a sima marathonokkal egy kategória

ami schwalbe és nem marathon szériás, az az alap gumikeveréket és defektvédelmet használja, nekem egy land crusierem van belõle, de én 2300 Ft-ért vettem és annyiért jó is volt, de 5 rugót nem adnék érte, szerintem érdemesebb vagy a salvot megvenni, vagy egy drágább, "hightechebb" gumit venni

5 mm-es szalagosat akkor érdemes, ha sokat mész királydinnyés helyen, meg tutira nem akarsz defektet szerelni, asszonykám ugye nem tud, nála hazatolás az opció, szóval neki én marathon plus tourt vettem, jómagam meg conti 8city) contactokkal járok, mert évente (napi használat mellett) egy-két lassú defektnél többet nem szoktam vele összeszedni

#2565
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Közben megnéztem a butikban Schwalbe gumikat megint...szélesedik a kör; ott az Energizer, a Citizen, a Road Plus és a Silento 1-2 is...mindegyikben van defektvédelem (s mindegyik 4-5k körül).

Tényleg, itt mi a menõ? Salvo-ban a jelek szerint egy félcentis gumicsík van a futófelület alatt, nem csoda hogy 900g.

Egyes Schwalbe modellek is így épülnek fel, de a fentiekben kevlár van. Ebbõl ahogy sejtem elegendõ egy vékony réteg is, ezért könynebbek (600g-tól) ezek a gumik.

Szóval kevlar pro / kontra?

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#2566
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
a salvo-t mondtam 5k-ért abban elég masszív defektvédelem van. igaz 90deka/db- . mongy a 2,25-ös ralphoz képest rakéta aszfalton, hiába 2x olyan nehéz.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2567
oldbike

oldbike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 652 posts
Xian:CST carporal,CST salvo....defekvédelem van..több-kevesebb.... overdrive-t is tekertem....elégedett voltam!

https://picasaweb.go...668122848049154

#2568
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Háj :)

S ezek olcsónak számítanak?

UST - ok :)

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#2569
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
olcsó vittoriák szarok

ust meg csa k terepre.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2570
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Lehet kipróbálom akkor s majd jól megosztom a tapasznyalatokat. Bár haver meg USD irányba terelgetne...igaz, ott is kopna a terep-külsõ aszfalton rendesen.

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#2571
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts

Skacok, tegnap Decathlonban láttam Vittoria országúti / city gummákat 26-os méretben. Randonneur illetve Adventure Touring, picit 700g fölött vannak 4900-5200 HUF. Száraz és esõs idõre, defektvédelem mindkettõben van. Szabad ilyeneket venni?

Köszi,


a jó ég tudja, bár túl rossz nem lehet

#2572
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Skacok, tegnap Decathlonban láttam Vittoria országúti / city gummákat 26-os méretben. Randonneur illetve Adventure Touring, picit 700g fölött vannak 4900-5200 HUF. Száraz és esõs idõre, defektvédelem mindkettõben van. Szabad ilyeneket venni?

Köszi,

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#2573
Reaper146

Reaper146

    vendég

  • fórumtag
  • 51 posts

57mm-t mertem, ami vicces, az 57mm-nek hazudott Nobby Nic 2.25 pedig 54mm ugyanazon a felnin. Szoval nagyjabol pont egy merettel lonek fole mint ami tenylegesen a gumi merete.


Köszi szépen, ez egy fontos információ, így be merem vállalni elölre a Hans Dampf-ot.
Már csak az a kérdés, hogy jó lesz-e a 17mm széles felnimre?

#2574
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,636 posts
kb 10 eves slime al toltott gumit boncoltam fel es meg mindig puding allagu volt.
igaz nem mentek vele sokat max 1000t.

regi/hibas agyvaltokat veszek.


#2575
boti

boti

    vendég

  • fórumtag
  • 111 posts
Tesóméba öntöttünk és olyan volt, hogy állványra téve jól megpörgetett keréknél bemozgatta, rángatta az egész bringát. Ez talán az említett sûrûsége miatt volt. Azóta öntöttünk új belsõbe is és most elenyészõ ez a rángatás. Amúgy amikor kiszedtük a régebbi belsõt beszáradva akkor sem volt.

#2576
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13,648 posts
És mi a hátránya annak ha sûrû? Beszárad hamar?

#2577
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts

Még egy kérdés ezzel kapcsolatban...Alexrims DP17-es felniim vannak, jelenleg 2.1-es gumikkal. Ha esetleg 2.25 vagy 2.35 menne rá, azzal nem lenne gond?
Csak egy ilyen táblázatot találtam, de szerintem nagy hülyeség...
Külsõ gumi mérete - Kerékpár Wiki

És érdekelne a Hansd Dampf szélessége mm-ben(mért).


57mm-t mertem, ami vicces, az 57mm-nek hazudott Nobby Nic 2.25 pedig 54mm ugyanazon a felnin. Szoval nagyjabol pont egy merettel lonek fole mint ami tenylegesen a gumi merete.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#2578
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Nos, akkor legyen Schwalbe. Utánanézek ezeknek Marathon Supreme gummáknak. S igen, nem elsõdleges a súly, sokkal fontosabb a jó defektvédelem...de ha lehet nem baj ha nem 1kg a külsõ. :)

Köszi mindenkinek!

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#2579
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts
azt írtad súly nem számít :)

asszonynak ilyen marathonja van, szerintem nagyon jó, menet közben nem érezni a súlyát, nekem meg a sokadik conti city contact van, és az is jó, de királydinnyésbe azért nem mennék vele és kb, ebben látom a súly-defektvédelem aránybeli különbséget is

van otthon egy extra light, hajtogatós, supersonic keverékes conti contact is, de annak a defektvédelme egyértelmûen gyengébb a normál verzióénál, azt tutira nem ajánlom, csak ha száraz, tiszta idõben mész kizárólag (esõben azonnal átmegy rajta az üvegszilánk)

szuperkönnyû marathonokról nem tudok nyilatkozni, olyanom nem volt még

#2580
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,064 posts
Nekem Marathon Supreme van. Városban használom én is, 1.6-os nagyon jó csak ajánlani tudom. Nagyon jó a defektvédelme és csak 440 gramm. De van még Marathon Racer is 1,5 vagy 1,75 390 ill. 485 gramm, ami szintén tökéletes választás városba. Ennél jobb defektvédelme tényleg csak a kõ nehéz Marathonoknak van amiben van egy 5 mm kemény gumi szalag. Persze ezek nem a legolcsóbb gumik, de valamit valamiért és ha pl. németektõl rendeled akkor jóval kedvezõbb az ára. Szerintem....:)