Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Gumitopik

* * * * * 4 votes

  • Please log in to reply
15857 replies to this topic

#2521
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
mongy az oldalukon nem sok infot talaltam rola, hogy tl vagy nem. a schwalbe viszont kerek perec leirja, hogy mi a helyzet. ha nem tudom kibanyaszni a beleragadt trutymot, akkor kiprobalom az "uj" ralphot 2.1es meretben, elolhatul.

NOTE: When converting light weight tubeless-ready MTB racing tires to tubeless, the process can
take up to 3 days of consistent sealing and sealant will seep from the sidewalls of the tires.
LIGHTWEIGHT MTB racing tires are inherently thin in the sidewalls and will require extra care.
Do NOT exceed 35 PSI on tubeless applications!!

NOTE: This is an out and out competition tire! Puncture protection and durability are limited!


amugy a minta milyen a ralphhoz, esetleg a ronhoz kepest? jobban gurul/tapad, etc?

#2522
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 posts
A családban 3 bringa hátsó kerekén van X-King Protection tubeless, Joe-val. Mind a hármat 1-2 naponta fújni kell, mert napi 0.1-0.2 bart engednek. Eleinte még ennél többet is eresztettek. Az elsõ kerekeken Rocket Ron EVO TL Ready illetve NN Evo TL ready van, azokat elég havonta fújni. Részemrõl ennyi elég is a Contiból, ha ezek elkopnak, nem veszek újra ilyet. Mondjuk nagyon tartósaknak mutatkoznak eddig - ez a javukra írandó.

#2523
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
lehet uj mindenes garniturat veszek - vmi jol gordulo gumi kellene, mivel sok idom nincs a bringazasra, es sokat kell tekernem aszfalton, mire kierek terepre. perpill meg korai mintas rron+ralph kombot hasznalok (2011esek). szimplafalu tles evok.

most is tubelessesiteni szeretnem - xking racesport 2.2 elore-hatra, ujabb mintaju ralph 2.1? mennyire problemasak lottyel?

#2524
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

Igen, a következõ túrán azt is ki fogom próbálni, hogy kicsit veszek vissza belõle. 3 bar körül volt benne. Nemrég volt egy dupla felütéses defektem 2 bar nyomással, 50 körüli tempónál, épp hogy meg tudtam állni, azóta kicsit félek " lapos" gumival menni...
Bár az Nem Nobby Nick-el volt, ez valahogy tényleg keményebbnek tûnik, ugyanazzal a nyomással...
A fordított forgásirány használatát hátul dolgot is több embertõl hallottam, úgyhogy egy próbát az is megér.
Köszi a tippeket!

Nem tudom mekkora a súlyod, de én a 85 kilómmal soha nem fújnám 2.2 felé még nagyon kövesen sem. 3 báron persze hogy kicsit bizonytalan tempós kanyarokban.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#2525
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
mongy üvegkeményre fújt gumival ne csodálkozz, ha pattog mint a kecskeszar. :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2526
Reaper146

Reaper146

    vendég

  • fórumtag
  • 51 posts

mekkora nyomással használod ?


Igen, a következõ túrán azt is ki fogom próbálni, hogy kicsit veszek vissza belõle. 3 bar körül volt benne. Nemrég volt egy dupla felütéses defektem 2 bar nyomással, 50 körüli tempónál, épp hogy meg tudtam állni, azóta kicsit félek " lapos" gumival menni...
Bár az Nem Nobby Nick-el volt, ez valahogy tényleg keményebbnek tûnik, ugyanazzal a nyomással...
A fordított forgásirány használatát hátul dolgot is több embertõl hallottam, úgyhogy egy próbát az is megér.
Köszi a tippeket!

#2527
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
mekkora nyomással használod ?
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2528
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,654 posts

A Nobby Nick került hátra, de valahogy nem az igazi, a tempós kanyaroknál kicsit bizonytalannak érzem. Felfele marha jó, mert gördül is és kapaszkodik is, viszont lejtõzésnél nagyobb tempónál (fõleg keményebb vagy sotteres talajon) eléggé sodródik kifele a hátulja. Láttam már olyant, hogy hátul forgásiránnyal ellentétesen van felrakva és majdnem én is úgy tettem fel, mert a mintázata alapján úgy találtam logikusnak. Nektek mi a tapasztalatotok vele ilyen téren?

+ 1 szavazat a "Fordítsd meg !" -re. De nagy csodát ne várj.
Amúgy, nekem is volt NN gumim és ugyan azt éreztem, mint te: jól gördül de oldalra nem tart.
Marci

#2529
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,993 posts
fordítsd meg. :)

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#2530
Reaper146

Reaper146

    vendég

  • fórumtag
  • 51 posts
Nemrég jöttek meg az új külsõim.
A Hans Dampf/Nobby Nic párosra esett a választásom.A Nobby Nick került hátra, de valahogy nem az igazi, a tempós kanyaroknál kicsit bizonytalannak érzem. Felfele marha jó, mert gördül is és kapaszkodik is, viszont lejtõzésnél nagyobb tempónál (fõleg keményebb vagy sotteres talajon) eléggé sodródik kifele a hátulja. Láttam már olyant, hogy hátul forgásiránnyal ellentétesen van felrakva és majdnem én is úgy tettem fel, mert a mintázata alapján úgy találtam logikusnak. Nektek mi a tapasztalatotok vele ilyen téren?
A Hans Dampf-al elégedett vagyok, brutál jól fékezhetõ és irányítható.
Feltöltött kép

#2531
berenyidani

berenyidani

    újonc

  • fórumtag
  • 2 posts

Sziasztok

Tanácsot szeretnék kérni. Van egy 29" Dema-m. Általában heti max két heti rendszerességgel valamelyik belsõben lesz egy pici lyuk a gyári gumikkal. Padkákra figyelek, nem vágom oda a bringát semminek, nem kátyúzok.
Presta a felni, bár mondták hogy érdemesebb felfúrni autósra.
A bringát -jelenleg- aszfalton használom nagyobb arányban, viszont egyre jobban szeretek terepezni (most ismerkedem vele leginkább), illetve nem vagyok épp könnyû sem (110kg)

A kérdésem az lenne, milyen megoldást javasolnátok akár csak belsõre, de akár erõsebb külsõre, 29"re? A külsõm egyébként WTB Nano 2.1


A felniszalag rendben van? Nálam a gagyi gumi elcsúszott és a felnicsavar lyuk vágta ki a belsõt, sajnos ez ellen nem védett a defektmentesítõ lötty sem. Tettem bele normálisat, azóta nem volt defektem.

#2532
Wolfman8

Wolfman8

    vendég

  • fórumtag
  • 121 posts
A Sport Contact iszonyat gyorsítható volt, egyenesekbe olyat elõzgettem vele, hogy csak na (fõleg az XTR kerekeimmel), viszont kanyarokban ment amerre kedve volt :( . Most lecseréltem City Contactra, gyorsulni nem tudok úgy (legalábbis nagyon kell tapossam), lomhább lett, hamarabb is kezdek lassulni, ellenben a kanyarokban sokkal jobban tapad, rángathatom és dönthetem még vizes szakaszokon is.

Akkor a gumi lesz. Mondjuk így belegondolva lehetett volna 1,5-ös méret is. Talán lecserélem.

#2533
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 posts
  • LocationMecsek
Hogyne létezne! De szerintem nem a lágysága miatt. A sport contact már inkább slick aminek a gördülési ellenállása elég kicsi, a city meg eleve szélesebb is és más is a profilja azaz nagyobb felületen tapad így tapasztalatom szerint szerintem biztonságosabb is.

#2534
Wolfman8

Wolfman8

    vendég

  • fórumtag
  • 121 posts
Sziasztok!

Létezik, hogy a gumiköpeny lágyságától van visszafogva a teljesítmény? Volt a bicajomon két Continental SportContact 1.6-os gumi, csak elkoptak. Most vettem két Continental CityContact 1.75-öt, de érezhetõen nehezebb lett tekerni. Lehet nem ettõl, mert közben kerék is lett cserélve (bár ugyan olyan típusra, csak v-fékrõl tárcsásra), de erre is gyanakszom.

#2535
callidusiuvenis

callidusiuvenis

    újonc

  • fórumtag
  • 2 posts
Üdv!

Outira tudtok nekem ajánlani õszre/télre valami jó köpenyt? Városi vizes használatra fõképp.
ETRTO 622x13c felnim van, most Michelin Pro Race van fent (700x23c), viszont ez a legkisebb párás útszakaszon egybõl kimegy alólam, borzasztóan csúszik.
De szeretnék õsszel is bringával járni a melóba, ezért kellene valami olyan mintájú külsõ, amivel az esõ hátán is mehetek akár. Ki mire esküszik? :)

Ár lélektani határ 12000/pár.

Köszi!

#2536
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Sziasztok

Tanácsot szeretnék kérni. Van egy 29" Dema-m. Általában heti max két heti rendszerességgel valamelyik belsõben lesz egy pici lyuk a gyári gumikkal. Padkákra figyelek, nem vágom oda a bringát semminek, nem kátyúzok.
Presta a felni, bár mondták hogy érdemesebb felfúrni autósra.
A bringát -jelenleg- aszfalton használom nagyobb arányban, viszont egyre jobban szeretek terepezni (most ismerkedem vele leginkább), illetve nem vagyok épp könnyû sem (110kg)

A kérdésem az lenne, milyen megoldást javasolnátok akár csak belsõre, de akár erõsebb külsõre, 29"re? A külsõm egyébként WTB Nano 2.1


valami jobb fajta belsõ. és töltsd fel defektgátló löttyel. persze a külsõketr jól átnézni elõtte, felnit, felniszalagot is.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2537
Tufa

Tufa

    vendég

  • fórumtag
  • 12 posts
Igen, valóban. Bocsi :)

#2538
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,283 posts
presta lesz az, szingószelep nincs. szingógumi van prestaszeleppel, ami miatt sokan hívják azt a típust (helytelenül) szingószelepnek.

#2539
Tufa

Tufa

    vendég

  • fórumtag
  • 12 posts
Szingó szelepes most, nem presta.

#2540
Tufa

Tufa

    vendég

  • fórumtag
  • 12 posts
Sziasztok

Tanácsot szeretnék kérni. Van egy 29" Dema-m. Általában heti max két heti rendszerességgel valamelyik belsõben lesz egy pici lyuk a gyári gumikkal. Padkákra figyelek, nem vágom oda a bringát semminek, nem kátyúzok.
Presta a felni, bár mondták hogy érdemesebb felfúrni autósra.
A bringát -jelenleg- aszfalton használom nagyobb arányban, viszont egyre jobban szeretek terepezni (most ismerkedem vele leginkább), illetve nem vagyok épp könnyû sem (110kg)

A kérdésem az lenne, milyen megoldást javasolnátok akár csak belsõre, de akár erõsebb külsõre, 29"re? A külsõm egyébként WTB Nano 2.1