Épits outit a montiból,majd vegyél egy outit és épitsd át montivá

Nooooormális?!
Jah hát nekem is volt Sport Contactom (1.6 méretben). Iszonyat volt leszedni meg feltenni. kezem majd szét szakadt. Fateromat kértem meg mindig, hogy szedje már le meg tegye fel, mert õ valahogy játszi könnyedséggel csinálta! :confused: Mondjuk õ a villanypásztort se érzi ha megfogja, szóval a tenyerével lehet valami!
Na ilyent okvetlen venni kell. Tegnap megjött a Conti Sport Contactom, 26*1.3 as. Kínszenvedés volt felrakni... Totál legyalulta a bõrt a hüvelykujjamról a mire felment...nehezen szerelhetõ guminál sokat tud segíteni 1ébként :
egy kozvetlen osszevetesre kivancsi lennek
az ujabb ralph, mintha valahol a regi ron es ralph kozott lenne. elol kevesbe sodrodik, de hatul nem olyan jo maszogumi. egeszen franko, amig nem jon vmi kis homokcsapda, mert ott arra megy, amerre a lendulet visz. ronnal, ha nem terheltem az elejet azert iranyithato maradt (igaz az 2.25os volt, nem 2.1es).
...A nyomorult elsõgenerációs 2,25-ös Rocket Ron baromi csirke volt a 2,25ös RacingRalph-hoz képest, nem tudom, hogy az új verzió hozza-e a tényleges méretét.
Mi egész évben ezekkel mentünk. 2.1-es ralph és rocket ron. Baromi jól mûködtek, de elég könnyen kivágta õket kõ és sziklafelapplikaltam a 2.1es 29er 2013as ralphokat.
suly: 493/517g (495 hivatalosan), 51-52mm felrakas utan 3 baron (54mm szeles lenne egy tokeletes vilagban). a 2011es gumikhoz kepest sokkal egyszerubb volt felrakni tubelesses felnire, es hamarabb is tomitett. persze majd par nap-het alatt derul ki tenylegesen, de egyelore biztato.
ugyhogy kamu duma a schwalbe reszerol, hogy szar notubes rendszeru felni, meg hogy user error... siman elcsesztek a regi gumikat. a kojakek ehhez kepest horror - a giant felnirol leszedni (!) remalom volt. ugy tudtam lefeszegetni rola, hogy ket napig a max nevleges nyomason allni hagytam. de ugy sem volt egyszeru.
A Sport Contact iszonyat gyorsítható volt, egyenesekbe olyat elõzgettem vele, hogy csak na (fõleg az XTR kerekeimmel), viszont kanyarokban ment amerre kedve volt
. Most lecseréltem City Contactra, gyorsulni nem tudok úgy (legalábbis nagyon kell tapossam), lomhább lett, hamarabb is kezdek lassulni, ellenben a kanyarokban sokkal jobban tapad, rángathatom és dönthetem még vizes szakaszokon is.
Akkor a gumi lesz. Mondjuk így belegondolva lehetett volna 1,5-ös méret is. Talán lecserélem.
schwalbe Marathon is elég lehet.Sziasztok! Cube Aim bringámhoz fõleg aszfaltra (néha földutak, de akkor is eléggé kímélõs módban használnám) milyen külsõ gumit javasolnátok? A Schwalbe Land Cruiser-t néztem ki...
Még az eredeti Schwalbe Smart Sam 2.25-ös van rajta.