Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Gumitopik

* * * * * 4 votes

  • Please log in to reply
15857 replies to this topic

#2501
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

sotteren kivul mashol nem probaltad? korabban mar szemeztem vele, de emlekeim szerint a ralphot sokoldalubbnak irtak.


Javarészt sotteren, de volt benne egy kevés igazi enduro terep is. Fernpass mellett, Blindsee-tõl Mittersee-ig (Tirol) egy szakaszon, ahol felfelé cipelõs volt az út, lefelé gyökeres, köves, sok letöréssel (nem mertem mindenhol lejönni), szerintem egész jó volt. Nedves talajon mondjuk gõzöm sincs, milyen, lehet olyan, mintha jégen mennék és emellett még be is lenne olajozva a külsõ.

#2502
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis

A latex lotty sem csak a futofeluletet vedi, igaz nem belsobe kellene tolteni :-) a nagyobb belso nyomas miatt tomit, ott probalja kinyomni a folyadekot (meg a gumidarabkakat).


Ez igaz. Nekem a slime is állított már meg defektet a felni felõli oldalon.

a rubena belsõben meg kutyaközönséges slime van, "átmatricázva". attól még persze mûxik, arra amire ki van találva.


Pedig kép és leírás alapján más gondoltam, de ezek szerint csak marketing duma az egész (mondjuk nem volt még ilyenem).

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#2503
Tufa

Tufa

    vendég

  • fórumtag
  • 12 posts
Feltöltött kép

Ezt más cég nem kezdte el még gyártani-árulni?

#2504
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
a rubena belsõben meg kutyaközönséges slime van, "átmatricázva". attól még persze mûxik, arra amire ki van találva.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2505
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
A latex lotty sem csak a futofeluletet vedi, igaz nem belsobe kellene tolteni :-) a nagyobb belso nyomas miatt tomit, ott probalja kinyomni a folyadekot (meg a gumidarabkakat).

#2506
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis
Ez elvileg nem folyik le, tehát nem csak a futófelületet védi:
Rubena Slug defektvédett belsõ

Ez pedig önmagáért beszél: Hutchinson Serenity

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#2507
Cápa730

Cápa730

    újonc

  • fórumtag
  • 2 posts
Sziasztok!
Keresek olyan defektjavító/megelõzõ akármit, amit a gumiba fújva térhálósodik és használható.
Amiket eddig találtam, azok csak alkalmi javításra jók.
Folyadékok, gélek, egyéb huncutságok, amik eleve csak a futófelületet védik több kevesebb sikerrel.
Az oldalfalon történõ defekt ellen hatástalanok és a felütéstõl adódó "kígyómarás" ellen sem használnak.
Van valami ötletetek ?
Üdv.
Cápa730

#2508
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Késõ este raktam föl egy X-Kinget, nem figyeltem a forgásirányra, és fordítva sikerült :( Tubeless, és macerás lenne levenni és megfordítani. Szerintetek mekkora gond ez? A fian ezzel indul vasárnap XCO versenyen.


Fékezésnél biztos jó lesz, menjen ki, és próbálja meg, semmit nem veszíthet egy próbával.

#2509
habda1

habda1

    vendég

  • fórumtag
  • 227 posts

Késõ este raktam föl egy X-Kinget, nem figyeltem a forgásirányra, és fordítva sikerült :( Tubeless, és macerás lenne levenni és megfordítani. Szerintetek mekkora gond ez? A fian ezzel indul vasárnap XCO versenyen.


Erõsítõ edzésnek jó lesz.
Technikai edzésnek a meredek lejtõzéshez esetleg zsírozd be a féktárcsáját.:P:D
Viccen kívül : macerás nem macerás , én megfordítanám.

#2510
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 posts
Késõ este raktam föl egy X-Kinget, nem figyeltem a forgásirányra, és fordítva sikerült :( Tubeless, és macerás lenne levenni és megfordítani. Szerintetek mekkora gond ez? A fian ezzel indul vasárnap XCO versenyen.

#2511
Supi22

Supi22

    vendég

  • fórumtag
  • 15 posts

alacsonyabb nyomasnal elofordul, de nem lesz semmi baja.

Akkor jó, köszönöm a választ. :) Pedig próbálom a maximum közelében használni, de nincs mindig kedvem 4-5 naponta fújni, úgyhogy néha lemegy 3,5-3 bar-ra is.

#2512
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

:)
Milyen bicaj az?
1. Nobby után tettem fel már többféle gumit, legutóbb Racing Ralph-ot. Kicsit jobban csúszkál lefelé hátul, de még így is jobb gumi, mint a Nobby. Hátra nem kell minta. :)
2. Pár napja kölcsönöztem ki egy Speci Sjumper 29er-t sógoréknál. Specialized Renegade 1.95-ös gumikkal adták elöl (!) s hátul, féltem tõle, mikor láttam a mintát, illetve azok hiányát:) és hogy jól le van zúzva a kormány egyik oldalon. De nem! Sotteren ekkora tempót még életemben nem mentem, mint ezekkel. 2 napra rá a Speci Camber a brutál mintás gumikkal (e Purgatory 2.2, h Ground Control 2.1) elöl-hátul nem volt ennyire jó.
A kevesebb néha több.


sotteren kivul mashol nem probaltad? korabban mar szemeztem vele, de emlekeim szerint a ralphot sokoldalubbnak irtak.

#2513
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

Sziasztok!
Egy hónapja vettem egy új biciklit, amin Schwalbe Delta Cruiser gumik vannak. Az mennyire normális, hogy kb 500 km után elkezdett repedezni? Csináltam róla egy képet is.


alacsonyabb nyomasnal elofordul, de nem lesz semmi baja.

#2514
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Nemrég jöttek meg az új külsõim.
A Hans Dampf/Nobby Nic párosra esett a választásom.A Nobby Nick került hátra, de valahogy nem az igazi, a tempós kanyaroknál kicsit bizonytalannak érzem. Felfele marha jó, mert gördül is és kapaszkodik is, viszont lejtõzésnél nagyobb tempónál (fõleg keményebb vagy sotteres talajon) eléggé sodródik kifele a hátulja. Láttam már olyant, hogy hátul forgásiránnyal ellentétesen van felrakva és majdnem én is úgy tettem fel, mert a mintázata alapján úgy találtam logikusnak. Nektek mi a tapasztalatotok vele ilyen téren?
A Hans Dampf-al elégedett vagyok, brutál jól fékezhetõ és irányítható.
Feltöltött kép


:)
Milyen bicaj az?
1. Nobby után tettem fel már többféle gumit, legutóbb Racing Ralph-ot. Kicsit jobban csúszkál lefelé hátul, de még így is jobb gumi, mint a Nobby. Hátra nem kell minta. :)
2. Pár napja kölcsönöztem ki egy Speci Sjumper 29er-t sógoréknál. Specialized Renegade 1.95-ös gumikkal adták elöl (!) s hátul, féltem tõle, mikor láttam a mintát, illetve azok hiányát:) és hogy jól le van zúzva a kormány egyik oldalon. De nem! Sotteren ekkora tempót még életemben nem mentem, mint ezekkel. 2 napra rá a Speci Camber a brutál mintás gumikkal (e Purgatory 2.2, h Ground Control 2.1) elöl-hátul nem volt ennyire jó.
A kevesebb néha több.

#2515
Supi22

Supi22

    vendég

  • fórumtag
  • 15 posts
Sziasztok!
Egy hónapja vettem egy új biciklit, amin Schwalbe Delta Cruiser gumik vannak. Az mennyire normális, hogy kb 500 km után elkezdett repedezni? Csináltam róla egy képet is.

#2516
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
xking
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2517
The Face

The Face

    vendég

  • fórumtag
  • 251 posts

Nemrég jöttek meg az új külsõim.
A Hans Dampf/Nobby Nic párosra esett a választásom.A Nobby Nick került hátra, de valahogy nem az igazi, a tempós kanyaroknál kicsit bizonytalannak érzem. Felfele marha jó, mert gördül is és kapaszkodik is, viszont lejtõzésnél nagyobb tempónál (fõleg keményebb vagy sotteres talajon) eléggé sodródik kifele a hátulja. Láttam már olyant, hogy hátul forgásiránnyal ellentétesen van felrakva és majdnem én is úgy tettem fel, mert a mintázata alapján úgy találtam logikusnak. Nektek mi a tapasztalatotok vele ilyen téren?
A Hans Dampf-al elégedett vagyok, brutál jól fékezhetõ és irányítható.
Feltöltött kép



Nobby Nic gördül?
Na ilyet se hallottam még :)

#2518
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 posts

A családban 3 bringa hátsó kerekén van X-King Protection tubeless, Joe-val. Mind a hármat 1-2 naponta fújni kell, mert napi 0.1-0.2 bart engednek. Eleinte még ennél többet is eresztettek. Az elsõ kerekeken Rocket Ron EVO TL Ready illetve NN Evo TL ready van, azokat elég havonta fújni. Részemrõl ennyi elég is a Contiból, ha ezek elkopnak, nem veszek újra ilyet. Mondjuk nagyon tartósaknak mutatkoznak eddig - ez a javukra írandó.

X-King Protection vagy Tubeless (UST) verziód van?
Én racesport Xking vs raceking verziókkal szívok. Kereke válogatja, de baromira sokat lehet szívni velük. Viszont tényleg sokkal tartósabbak...

#2519
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 posts

szarabbul gurul , cserébe semmi oldaltartása nincs.


ezt melyikre írod? :)

#2520
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
szarabbul gurul , cserébe semmi oldaltartása nincs.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való