Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15857 hozzászólás a témában

#2201
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Tavaly 26"-ban UST-s Ron-Ralph páros volt fenn Mavic UST felnin, löttyel (nekem a tömeg másodlagos). Szúrásos defektem nyilván nem volt, egy vágásos viszont igen, lentebb már írtam, toltam a fűben a bringát, valami két miliméter hosszen felvágta. Amúgy problémamentes volt, szerelni könnyű, nyomást tartotta, ha maradok annál a méretnél, valszeg nem váltanék másra.

Idén 29", itt már nincs igazán UST-s gumi, ezért maradt a TL ready, már nem kérdés a lötty, muszáj. Snakeskines gumikat vettem, ártani nem árt, 50-100g nem számít. Mivel a 29-es felnim nem UST-s, szalagozni kellett, a TL gumik miatt meg szerelés után lögybölni, de egyáltalán nem bonyolult művelet. Levegőt tartja, használni király.

 

25-ből szerintem ki tudsz jönni, feltéve ha nem mindent kell most megvenned. ;)

A két gumi 70 euró, szalag vagy 10, de nyilván nem kell az egész tekercs. Csakúgy, mint a lötty, egy liter kb. 25. Venned kell még UST szelepeket is, nekem van belőle puccos és olcsó is, gyakorlatilag mindegy, mind ok.

 

Szelep meg szalag jöhet innen pl: http://superstar.tib...ex.php?cPath=73

ha úgyis 819-re vált, akkor szalag meg szelep nem kell.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2202
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.993 hozzászólás

Stephen-Colbert-Popcorn.gif


  • Rabbit kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#2203
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Tavaly 26"-ban UST-s Ron-Ralph páros volt fenn Mavic UST felnin, löttyel (nekem a tömeg másodlagos). Szúrásos defektem nyilván nem volt, egy vágásos viszont igen, lentebb már írtam, toltam a fűben a bringát, valami két miliméter hosszen felvágta. Amúgy problémamentes volt, szerelni könnyű, nyomást tartotta, ha maradok annál a méretnél, valszeg nem váltanék másra.

Idén 29", itt már nincs igazán UST-s gumi, ezért maradt a TL ready, már nem kérdés a lötty, muszáj. Snakeskines gumikat vettem, ártani nem árt, 50-100g nem számít. Mivel a 29-es felnim nem UST-s, szalagozni kellett, a TL gumik miatt meg szerelés után lögybölni, de egyáltalán nem bonyolult művelet. Levegőt tartja, használni király.

 

25-ből szerintem ki tudsz jönni, feltéve ha nem mindent kell most megvenned. ;)

A két gumi 70 euró, szalag vagy 10, de nyilván nem kell az egész tekercs. Csakúgy, mint a lötty, egy liter kb. 25. Venned kell még UST szelepeket is, nekem van belőle puccos és olcsó is, gyakorlatilag mindegy, mind ok.

 

Szelep meg szalag jöhet innen pl: http://superstar.tib...ex.php?cPath=73



#2204
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Sziasztok!

 

Tubeless - TL ready témakörben gyakorló belső nélkül közlekedőkhöz fordulnék: ki-mit ajánl?

XC717-ről váltok 819-re, újítanék egy pár külsőt: eddig latex belsőkkel voltak Nicek fent, száraz időre áttettem valami akármilyen kopottat/aprómintást hátra (klasszik megoldás másnál is, gondolom). Viszont ha már két prestás latexbelsőt kellene vennem, helyette löttyözhetnék is....vagy ez sem kellene, a rendes UST működik magában?

 

Az egészet szeretném 25 alatt kihozni. A súly is érdekes, a ballonosság is kritérium főleg elöl: full merevbe teszem.

 

Köszönöm az érdemi válaszokat, előre is.

ust működik nélküle is, azért szúrásos ellen teljes biztonságot a löttyel ad, még ha az igazi ust nehezebben kap is olyat. meg igazi ust egyre kevesebb. én pl ront próbálnék, abból meg már csak tl ready van.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2205
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.010 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Sziasztok!

 

Tubeless - TL ready témakörben gyakorló belső nélkül közlekedőkhöz fordulnék: ki-mit ajánl?

XC717-ről váltok 819-re, újítanék egy pár külsőt: eddig latex belsőkkel voltak Nicek fent, száraz időre áttettem valami akármilyen kopottat/aprómintást hátra (klasszik megoldás másnál is, gondolom). Viszont ha már két prestás latexbelsőt kellene vennem, helyette löttyözhetnék is....vagy ez sem kellene, a rendes UST működik magában?

 

Az egészet szeretném 25 alatt kihozni. A súly is érdekes, a ballonosság is kritérium főleg elöl: full merevbe teszem.

 

Köszönöm az érdemi válaszokat, előre is.

 

 



#2206
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

És ezt hogy tervezik, hogy majd elterjed ? Leszerződnek a Mavic-kal, hogy gyártson minden felnijéből 2 szeleplyukas verziót is ? Vagy csak a Syntace gyárt majd nekik felnit ?


Marci

#2207
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Olvastatok már a kétkamrás "tubelessről"?

 

Érdekes rendszer, úgy nézem DH-ra sokkal jobb mint maratonra, főleg a nem túl technikás magyar rövid/középtávokra ahol nincs igazán túl kemény terep ami teljes mértékben kihasználná, viszont van egy csomó döngölt föld/aszfalt, ahol az 1 bar már hátrány lenne. A másik meg hogy 2x200g plussz súly tubelesshez képest. Azt se értem hogy miért nem rakták a két szelepet átellenesen, jobb lett volna a súlyelosztás, hátrány nélkül.



#2208
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Gumija is válogatja, nekem ugyanarra a felnire tök lazán vs. iszonyat nehezen ment fel a párban vett SS Ralph, Ron.

 

Nem volt egy leányálom feltenni a snakeskin verziót, nagyon merev az oldalfala.

 

 

------

Olvastatok már a kétkamrás "tubelessről"? A Schwalbe-Syntace páros kínálja a bringás verziót. Egy kis átmérőjű, ugyanakkor nagy nyomásra (6-7 bar) fújt belső tartja helyén a külsőt, egyszerre csökkenti a felütés, illetve a peremből kipattanó külső miatt elszökő levegő veszélyét.

A külsőben meg ultraalacsony, 1 bar körüli nyomással lehet felmászni a bármire.

 

http://nuetech.com/t...ss/#performance

 

Schwalbe-Syntace-Dual-Chamber-mountain-b


mgy módosította - 2014. február 10. - 16:22


#2209
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Nem volt egy leányálom feltenni a snakeskin verziót, nagyon merev az oldalfala.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#2210
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.993 hozzászólás

asszem kell egy (kettő) belőle


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#2211
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Schwalbe Rocket Ron 26x 2.35 szélessége 60mm


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#2212
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Pontosan, ahogy írod. Nem túl fotogén a sérülés leeresztve, de egyértelmű. Reggel meg is rendeltem egy gyönyörű kék schwalbét.

 

Amikor én szétvágtam a puklinál teljesen elvolt válva az alap szövettől, de a többi részen is előre haladott állapotban volt már ez a folyamat.



#2213
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Marton,

igen, láttam a keskenyebbet, én most épp a vastag puha gumik oldalán járok. Aztán vagy jön más divat, vagy nem... ;)

A drótos performance is láttam, azt hagynám.

 

Gabóca,

csak hogy legyen mire költeni... :D

Este leszedem ezt a gumit, szétvágom a puklinál, kíváncsi leszek mit mutat.

Amikor én szétvágtam a puklinál teljesen elvolt válva az alap szövettől, de a többi részen is előre haladott állapotban volt már ez a folyamat.

Smart Samet használja egy barátom kanyarban van némi gondja a gumival, a nagyon egybefüggő központi felület után a nagyon ritka oldalsó bütykök nagyon beharapnak kanyarban, főként puhább talajnál, mint amikor a sí végig van élezve a csőrnél is.



#2214
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Marton,

igen, láttam a keskenyebbet, én most épp a vastag puha gumik oldalán járok. Aztán vagy jön más divat, vagy nem... ;)

A drótos performance is láttam, azt hagynám.

 

Gabóca,

csak hogy legyen mire költeni... :D

Este leszedem ezt a gumit, szétvágom a puklinál, kíváncsi leszek mit mutat.



#2215
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Urak, lenne két gumis kérdésem.

Először is, kíváncsi vagyok, milyen külsőt használtok görgőhöz. Eddig egy ócsó cst traveller volt fent. Ment kb. 1000km-t kint, illetve 50 órát görgőn. 5 báron használtam, az még belefér, legalábbis a gumin lévő felirat szerint. Ma délután odalett a lelkem, előbb csak apró, borsszemnyi nagyságú puklik nőttek rajta, majd pár perccel később (nyilván az edzés legfontosabb részénél) beadta a kulcsot. Nem vártam meg, míg lepukkan a felniről, inkább abbahagytam. :(

cst_konyec.jpg

 

Épp a napokban járt eszemben, minek nekem külön edzőgumi, a két cst nem volt 5e, milyen jól bírják. Hát, nem. :) Igazából kibírnám, hogy háromhavonta ennyiért cserélem, ami jobban zavar, hogy odalett miatta az edzés.

Szóval ti mit használtok? Kell a húszeurós edzőgumi, vagy van más jó (bevált!!!) tipp?

 

Mögmondtam, hát mögmondtam... ! :)

 

Tipikus, a melegedéstől elvált a futófelület a kötőszövettől, tavaly olcsó új országúti gumi direkt görgőzésre  véve ugyan ezt produkálta, én az idényre megvettem az általad úri huncutságnak tartott görgőbe valót.

 

 

 



#2216
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás


Most is valami olyasmit keresek, ami kiegészíti a "rendes" gumikat, de azoktól eltérő jellegű. A lent emlegetett Smart Sam tetszene, gyors, jómintájú, de 29-ben nem gyártják. Tudtok hasonló jellegűt javasolni? Mindenképp TL ready kellene.

 

Kösz!

Hát, sajnos csak 29x1,75ös méretben látom a SmartSam-et. Gondolom az nem elég dagi neked.

https://www.bike-com...laufmodell.html

Meg drótosban lenne még minden szélességben. Tartaléknak az nem jó ?


marton módosította - 2014. február 03. - 00:52

Marci

#2217
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Urak, lenne két gumis kérdésem.

Először is, kíváncsi vagyok, milyen külsőt használtok görgőhöz. Eddig egy ócsó cst traveller volt fent. Ment kb. 1000km-t kint, illetve 50 órát görgőn. 5 báron használtam, az még belefér, legalábbis a gumin lévő felirat szerint. Ma délután odalett a lelkem, előbb csak apró, borsszemnyi nagyságú puklik nőttek rajta, majd pár perccel később (nyilván az edzés legfontosabb részénél) beadta a kulcsot. Nem vártam meg, míg lepukkan a felniről, inkább abbahagytam. :(

cst_konyec.jpg

 

Épp a napokban járt eszemben, minek nekem külön edzőgumi, a két cst nem volt 5e, milyen jól bírják. Hát, nem. :) Igazából kibírnám, hogy háromhavonta ennyiért cserélem, ami jobban zavar, hogy odalett miatta az edzés.

Szóval ti mit használtok? Kell a húszeurós edzőgumi, vagy van más jó (bevált!!!) tipp?

 

Bé kérdés.

A rendes gumim idén is a Ralph-Ron páros lesz, most váltok 26-ról 29-re. Tavaly kétszer volt szerencsém rajt előtt defekt miatt kereket cserélni (Szilváson a sátrak között tolt bringa kerekét vágta szét valami, a csabai x2s előtt meg a hátsó maxxison nőttek cst-féle bumszlik.) UST-s gumit csereberélni nem feltétlen vidámság, nagyon kapóra jött a kéznél lévő szerelt kerék (olcsó kerék, olcsó gumival). 

Asszem venni fogok komplett tartalék kereket 29-ben is idén. Kérdés, milyen gumit érné meg rárakni. Tavaly még a régi-régi speed king volt fent, én szerettem, tény, hogy nem minden körülmények között ideális.

Most is valami olyasmit keresek, ami kiegészíti a "rendes" gumikat, de azoktól eltérő jellegű. A lent emlegetett Smart Sam tetszene, gyors, jómintájú, de 29-ben nem gyártják. Tudtok hasonló jellegűt javasolni? Mindenképp TL ready kellene.

 

Kösz!


mgy módosította - 2014. február 02. - 22:46


#2218
szivagyerek

szivagyerek

    újonc

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
Köszönöm szépen!
Akkor azt hiszem ez eldőlt... :)


Egyetértek, a Smart Sam kitűnő, nálam az elsőben kb. 17000 km van és még mindig van egy kis profil (26/2.1 coll, ~2 báron). Hátul kb. kétszer olyan gyorsan fogy. Városban, túrázásra, bizonyos versenyekre is tökéletes (pl. a Bölcske maraton (50 km/300 m szint) ahol a gurulás jóval fontosabb mint tapadás). Nagyon jól gurul, városi aszfaltra egy ideig kipróbáltam helyette slicket nagyobb nyomáson de aztán visszacseréltem mert a Smart Sam jóval kényelmesebb volt, miközben nem igazán éreztem hogy a slick sokkal gyorsabb lett volna (alacsonyabb nyomáson meg semmivel, ráadásul csak a lyukadási esélyt növelné). Vizes macskakövön rendesen csúszik, de mi nem. Komolyabb terepen/versenyre azért jobb az Evo keverék, meg szélesebb gumik, alacsonyabb nyomáson (főleg tubeless), Nobby Nic, Racing Ralph meg ilyesmi persze.



#2219
szivagyerek

szivagyerek

    újonc

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
Köszönöm szépen!
Akkor azt hiszem ez eldőlt... :)

#2220
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Ilyen Schwalbe SmartSam gumival járok - hétköznap városban, hétvégén terepen. Szerintem super jó gumi. Városban jól gördül, terepen kb. mindenhol fölmászik. Szerintem nem bánod meg ha megveszed.

 

Egyetértek, a Smart Sam kitűnő, nálam az elsőben kb. 17000 km van és még mindig van egy kis profil (26/2.1 coll, ~2 báron). Hátul kb. kétszer olyan gyorsan fogy. Városban, túrázásra, bizonyos versenyekre is tökéletes (pl. a Bölcske maraton (50 km/300 m szint) ahol a gurulás jóval fontosabb mint tapadás). Nagyon jól gurul, városi aszfaltra egy ideig kipróbáltam helyette slicket nagyobb nyomáson de aztán visszacseréltem mert a Smart Sam jóval kényelmesebb volt, miközben nem igazán éreztem hogy a slick sokkal gyorsabb lett volna (alacsonyabb nyomáson meg semmivel, ráadásul csak a lyukadási esélyt növelné). Vizes macskakövön rendesen csúszik, de mi nem. Komolyabb terepen/versenyre azért jobb az Evo keverék, meg szélesebb gumik, alacsonyabb nyomáson (főleg tubeless), Nobby Nic, Racing Ralph meg ilyesmi persze.