Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15857 hozzászólás a témában

#2161
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

Áthabzik rajta a tej olyan vékony az oldalfala. A bike-discount.de-n most akciósak a gumik.

 

a sima nobbyra mondod? meglehet, már megrendeltem, majd kiderül :) egyébként volt régen fent háromezer forintos maxis gumim, teljesen tökéletes volt, jól tapad, defeketet nem nagyon látott. igaz, drótperemes volt, meg dögnehéz, csak akkor még nem tudtam, hogy rengeteg lóvét kell gumira is költeni...


Sly78 módosította - 2014. február 22. - 16:24


#2162
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Áthabzik rajta a tej olyan vékony az oldalfala. A bike-discount.de-n most akciósak a gumik.



#2163
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

már nem emléxem a pontos adatokra (de annak idején bevéstem ide, ) de a ron jóval ballonosabb mint a nic. asszem az majdenm volt akkora mint elméletben lennie kéne.

 

 

nekem ennyi elég is, köszi szépen. megpróbálom a nobbyt, de most az olcsó verziót, nem költök többet tizenezret egy gummára. majd most derül ki, hogy jó stratégia-e...



#2164
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

sziasztok!

 

meg tudná mondani valaki, hogy a nobby nick 2.25-ös méretben eltér valamennyire a rocket rontól, vagy ezek egyforma szélesek? thx

már nem emléxem a pontos adatokra (de annak idején bevéstem ide, ) de a ron jóval ballonosabb mint a nic. asszem az majdenm volt akkora mint elméletben lennie kéne.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2165
Fülee

Fülee

    vendég

  • fórumtag
  • 112 hozzászólás

NN 26x2.25 UST Mavic 819-es felnin 53-54mm, minta 55-56mm. Akinek van RR, leméri azt és akkor meglesz.

Tipp



#2166
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

sziasztok!

 

meg tudná mondani valaki, hogy a nobby nick 2.25-ös méretben eltér valamennyire a rocket rontól, vagy ezek egyforma szélesek? thx

 

NN 26x2.25 UST Mavic 819-es felnin 53-54mm, minta 55-56mm. Akinek van RR, leméri azt és akkor meglesz.



#2167
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

sziasztok!

 

meg tudná mondani valaki, hogy a nobby nick 2.25-ös méretben eltér valamennyire a rocket rontól, vagy ezek egyforma szélesek? thx



#2168
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Terepen. 1.5-ből én aszfaltozásra tippelnék, ott viszont a keskenyebbnek kellene, hogy kisebb legyen az ellenállása.

 

A Schwalbe tanulmánya szerint gurulási ellenállás szempontjából aszfalton nincs különbség a széles/vékony gumi között, viszont a nyomás annál fontosabb. Annak függvényéből adódik a vékony gumi. Elvileg a szélesebb gumi kényelmesebb, de csak alacsonyabb nyomáson, ami viszont lassabb. Külföldön a tökéletes tüköraszfalton nagyon meg voltam a magas nyomású és vékonyabb slick-kel, de itthon sajnos vissza kellett térnem a 2,1" Smart Samre mert egyszerűen gyatrák az utak.



#2169
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

A szélesebb guminak kisebb a görülési ellenállása.


Terepen. 1.5-ből én aszfaltozásra tippelnék, ott viszont a keskenyebbnek kellene, hogy kisebb legyen az ellenállása.

#2170
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Várj, ezeket én szoktam mondani, csak én még be is linkelek egy tanulmányt, miért jó a széles és puha gumi. :-p

Írtam az elején, edzőbringára kell, gyakorlatilag mindegy, mekkora az ellenállása, nem fogok vele versenyezni senkivel és semmivel. Tartson soká, ne kapjak vele defektet, ne zúgjon, kb. ennyi.



#2171
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Kösz!

Maradtam volna a conti sportcontactnál, de reggel óta kifogyott a boltban. :)

És igen, nem erőltetem a keskeny gumit én sem.

 

A szélesebb guminak kisebb a görülési ellenállása. Kényelmesebb, mert kisebb nyomáson kell használni és a szélesség miatt az úthibákat is jobban "kisimítja". Hátránya a nagyobb tömeg (ami gyorsulásnál számít leginkább) és a nagyobb légellenállás. Nem fogok szélesebb gumiért rohanni, kiváló nekem a Xenith, de legközelebb szélesebbet és vízelvezető bordákkal elláltottat vennék inkább.


freddyke módosította - 2014. február 17. - 23:24


#2172
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Kösz!

Maradtam volna a conti sportcontactnál, de reggel óta kifogyott a boltban. :)

És igen, nem erőltetem a keskeny gumit én sem.

 

Nekem Maxxis Xenith van, hajtogatható, 1.5-ös. Nem gáz, de ha újra kellene vennem, inkább szélesebbet tennék rá. 20 EUR alatt volt, amikor vettem.



#2173
Macikutya

Macikutya

    vendég

  • fórumtag
  • 75 hozzászólás

Sziasztok!

 

29-es Mavic719-es felnire ilyen adatok vannak írva: min:1,1; max:2,3 coll

Jelenleg 28-as slick gumival használom.

Az a kérdés, hogy 25-ös gumit még elbír a felni?

 

Előre is köszönöm!


Vigyázz magadra, mert mások sokan vannak, Te pedig csak egyedül!

#2174
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Urak, 

edzőbringára kéne valami sima gumi (26-os acél mtb), kizárólag aszfaltra. Eddig CST volt, annak az egyik fele kimúlt, párban vennék valamit, nem baj, ha olcsón. Néztem a conti sportcontactokat, a schwalbe kojaket, 15-20 euró között vannak drótosak, az nekem rendben lenne. Van más, jobb tippetek? Az 1.3 széles gumi mennyire gáz? 

Kösz!

 

Nekem Maxxis Xenith van, hajtogatható, 1.5-ös. Nem gáz, de ha újra kellene vennem, inkább szélesebbet tennék rá. 20 EUR alatt volt, amikor vettem.



#2175
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Urak, 

edzőbringára kéne valami sima gumi (26-os acél mtb), kizárólag aszfaltra. Eddig CST volt, annak az egyik fele kimúlt, párban vennék valamit, nem baj, ha olcsón. Néztem a conti sportcontactokat, a schwalbe kojaket, 15-20 euró között vannak drótosak, az nekem rendben lenne. Van más, jobb tippetek? Az 1.3 széles gumi mennyire gáz? 

Kösz!



#2176
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Ember. A svábli löttye stans, mint a katalogban sincs elhallgatva. azt meg mindenki használja.  miről beszélünk ?

nyilván a belsőbe ajánlott slime pl, nem lesz olyan jó a tl readybe-be mint az arra ajánlott. ennyi. de egy igazi tl-be, mivel annak a belső rétege kb ugyanolyan butil mint egy tömlőé, s így tőmítenie nem köll, legfeljebb a lik mérete lehet a szűk (vagy tág :)) keresztmetszet.

 

 

az meg mi hogy túl nehéz ?

legfeljebb azt hiszed attól mész szarul, mert 20 dekával nehezebb a gumid. pedig nem. :)

 

Gumi megrendelve, DH-ra is elmenne ezzel a tömeggel. :) Tudom, hogy Stan's de a sima mindenbe jó, a talicskán és tolószéken át a traktorig. Arra tippeltem, hogy az összestétel is változott azzal amit a Schwalbe árul, de lehet tényleg csak rátettek egy doc blue cimkét.



#2177
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Gumicsere nagyon ritkán van, nem szempont. A lassú száradás már az lenne, mert akkor defekt esetén mire megállítja a levegő kiáramlását, már lapos a gumi. Arra tippelek, hogy azért spilázzák, mert talán bizonyos gumiösszetétellel nem működik jól. De lehet csak az egész marketing.

 

Akkor maradok a TL-nél, egyébként 90ml-t szoktam beletenni. Nem forgatott tömeg, annyira nem para.

Ember. A svábli löttye stans, mint a katalogban sincs elhallgatva. azt meg mindenki használja.  miről beszélünk ?

nyilván a belsőbe ajánlott slime pl, nem lesz olyan jó a tl readybe-be mint az arra ajánlott. ennyi. de egy igazi tl-be, mivel annak a belső rétege kb ugyanolyan butil mint egy tömlőé, s így tőmítenie nem köll, legfeljebb a lik mérete lehet a szűk (vagy tág :)) keresztmetszet.

 

 

az meg mi hogy túl nehéz ?

legfeljebb azt hiszed attól mész szarul, mert 20 dekával nehezebb a gumid. pedig nem. :)


Bikertigger módosította - 2014. február 16. - 22:21

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2178
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Szerintem mindegy hogy mit töltesz bele, alig hiszem hogy lenne olyan kombi ami megeszi egymást, talán csak TL ready tömítés szempontjából érdekes, hogy pl. milyen gyorsan szárad meg, tehát milyen gyorsan tudod használni gumicsere után.
 


Ha nem olyan versenyre használod ahol minden gramm számít akkor a TL jobb választás (egy kicsit vissza is tudsz spórolni azzal hogy még ha töltesz is bele tejet, kevesebbet mert csak lyukadásra, nem tömítésre kell).

 

Gumicsere nagyon ritkán van, nem szempont. A lassú száradás már az lenne, mert akkor defekt esetén mire megállítja a levegő kiáramlását, már lapos a gumi. Arra tippelek, hogy azért spilázzák, mert talán bizonyos gumiösszetétellel nem működik jól. De lehet csak az egész marketing.

 

Akkor maradok a TL-nél, egyébként 90ml-t szoktam beletenni. Nem forgatott tömeg, annyira nem para.



#2179
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Túl van spliázva, hogy Schwalbe-ba bluedoc kell? Elvileg a folyékony gumi az folyékony gumi. Ráadásul a legtöbb univerzális.


Szerintem mindegy hogy mit töltesz bele, alig hiszem hogy lenne olyan kombi ami megeszi egymást, talán csak TL ready tömítés szempontjából érdekes, hogy pl. milyen gyorsan szárad meg, tehát milyen gyorsan tudod használni gumicsere után.
 

Két 26x2.25 Schwalbe Fat Albert Front Evo Snake Skin TrailStar gumi között vacillálok: TL Ready 650g és TL 890g. A 890g nem sok?


Ha nem olyan versenyre használod ahol minden gramm számít akkor a TL jobb választás (egy kicsit vissza is tudsz spórolni azzal hogy még ha töltesz is bele tejet, kevesebbet mert csak lyukadásra, nem tömítésre kell).



#2180
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Igen, lespóroltam azt az 5g-ot. A TL-Ready 655g. A másik gumi TL és 890g. Inkább ezt venném, mert nyilván erősebb. Kérdés, hogy ez előre nem túlsúlyos-e vagy bevállalható.